Adam chory na Crohna

Ten serwis prezentuje w zarysie problemy z jakimi borykają się
chorzy na NZJ i Crohna.


Podstrony zawarte w tej części:
Adam i jego Crohn, Choroba Crohna pierwsze starcie, Przebieg leczenia choroby Crohna, Rokowania - Co dalej z leczeniem Crohna u Adama.    Adam w 2017 roku obchodził swoje 17-te urodziny. Wyrósł nam Adaś na wspaniałego i rezolutnego Adama pomimo, iż prawie całe jego życie (12 lat) rujnuje go bardzo ciężka i wyniszczająca choroba Leśniowskiego-Crohna (z grupy Nieswoistych Zapaleń Jelit - NZJ).

Jest przy tym prawdziwym Zuchem, (stąd też jego hasło cel szczegółowy 1% dla OPP w PIT: ZUCH).Adam chory na Crohna w szpitalu


      Zaprawiony w procedurach medycznych, obyty z wszechobecnym bólem. Niestraszne mu częste pobieranie krwi czy łykanie po kilkanaście sztuk tabletek dziennie.
Nasz Zuch ma oczywiście swoje humory, tak jak każdy nastolatek i buntuje się, znudzony swoją specyficzną i bardzo rygorystyczną dietą. Ze względu na chorobę - jego bezpieczeństwo, zajęcia lekcyjne prowadzone są w domu jako nauczanie indywidualne (zaledwie 8 godzin x 45min tygodniowo), gdyż szklone środowisko to dla niego prawdziwa bomba epidemiologiczna.

  Jest to następstwem prowadzonego leczenia obniżającego odporność.
Dlatego też, wszystkie potrzeby staramy się zapewnić naszemu synowi w domu. Tu jest jego wspomniana szkoła, plac zabaw, kino, koledzy (w sieci) i wszystko co tylko potrzeba.
    Niestety radykalne ograniczenie kontaktu z rówieśnikami, brak bratniej duszy, to dla coraz starszego, dorastającego chłopca bolesny przymus.

Prospołeczną namiastką jest komputer, który poza źródłem wiedzy jest też zabawką, ale przede wszystkim portalem komunikacyjnym z rówieśnikami. Jest to jednak tylko półśrodek.
Wszystko to sprawia, iż izolacja jakiej jest poddany za sprawą choroby, źle wpływa na ogólne samopoczucie dorastającego chłopca.