'c r e s k's Exclusive Essay Contest on
 
"What is my Role in Eliminating Corruption and Bribe"
 
Total Number of Students Participated = 33,973
Total Number of Schools and Colleges Participated = 589
 
Group 1
Prize
Student Name
Name of the School
First Prize    
 R. Illakiya                                    
Muruga Dhanushkodi Girls Higher Secondary School, Tondiarpet
       Second Prize
 
 P. Meghaa   
 Anna Adarsh Matriculation Higher Secondary School, Anna Nagar
 Third Prize
 Prawin Kumar S
DAV Public School, Velachery
 Fourth Prize
 P. Premkumar
 St. Vincent Matriculation Higher Secondary School, Aminjikarai
 Fifth Prize
 S. Shreya
 Kendriya Vidyalaya, Kalpakam
 Consolation 1
 R.Rajaraman
 Balakrishna Joshi Gurukulam Matriculation Higher Secondary School, Kolathur
 Consolation 2
 B. Akshaya
 Holy Family Convent HIgher Secondary School, Keelkattalai
 Consolation 3
 B. Janani
 Gill Adarsh Matriculation Higher Secondary School, Royapettah 
 Consolation 4
 G.S. Karthick
 S.B.O.A. School and Junior College, Anna Nagar
 Consolation 5
 R. Vishwa
 New Bharath Matriculation Higher Secondary School, Thiruvarur
 
Group 2
Prize
Student Name
Name of the School
First Prize    
 K. Renuka
Smt. NDJA Vivekananda Vidyalaya and Junior College, Vyasarpadi
        Second Prize
 I. Sangeeth Kumar 
DAV  Senior Secondary School, Mogappair 50
 Third Prize
 B. Nivedhitha
 SKNS PMC Vivekananda Vidyalaya and Junior College, Perambur
 Fourth Prize
 T.V. Vijaygopal
 Gateway - The Complete School, Sholinganallur
 Fifth Prize
 S. Harini
 Padma Seshadri Bala Bhavan Senior Secondary School, K.K. Nagar
 Consolation 1
 Ajay Kannan
 DAV Boys Senior Secondary School, Gopalapuram
 Consolation 2
 G. Prasanth
 Dr. Mangalam Higher Secondary School, Kattankolathur
 Consolation 3
 Swetha Prakash
 Kendriya Vidyalaya, Selaiyur Post, Tambaram
 Consolation 4
 Sreenidhi S
 Sreevatsa Viswanathan Vivekananda Vidyalaya, Chitlapakkam
 Consolation 5
  J Aditya Srinivasan
 SRDF Vivekananda Vidyalaya, Chromepet
 
Group 3
Prize
Student Name
Name of the School
First Prize    
 G. Nandini
 The Velammal International School, Thiruvallur
        Second Prize
 C. Raghavi    
 Sri Ahobila Math Oriental Higher Secondary School, West Mambalam
 Third Prize
 A. Aparna
 Zion Matriculation Higher Secondary School, Selaiyur
 Fourth Prize
 S. Nisha
 Lachatelaine Residential School and Junior College, Valasaravakkam
 Fifth Prize
 R. Nirmal Kumar
 Sri Sankara Vidyalaya Matriculation Higher Secondary School, Pammal
 Consolation 1
 P. Karthikeyan
 Smt. NDJA Vivekananda Vidyalaya and Junior College, Vyasarpadi
 Consolation 2
 S. Sarini
 St. Johns Senior Secondary School (CBSE), Mandaveli
 Consolation 3
 Abhishek Dutta
 DAV  Senior Secondary School, Mogappair 50
 Consolation 4
 Sneha Teresa Johny
 Good Shepherd Matriculation Higher Secondary School, Nungambakkam
 Consolation 5
 B. Kavya
 DAV Senior Secondary School, Anna Nagar West Extension, Mogappair 37
 
Group 4
 
Prize
Student Name
Name of the College
First Prize    
 S. Vandana Raj
College of Engineering, Anna University, Guindy
        Second Prize
 R. Subramanian   
 Indian Institute of Techonology IIT, Guindy
 Third Prize
 Pratiksh Prem
 St. Joseph College of Engineering,  Jeppiar Nagar
 Fourth Prize
 B. Sai Shankar
 Madras Christian College, Tambaram
 Fifth Prize
 Saakshi Goyal
 Stella Maris College, Chennai
 Consolation 1
 M. Deepa
 Mohammed Sathak A J College of Engineering, Siruseri
 Consolation 2
 Srinidhi Guruswamy
 Ethiraj College of Women, Egmore
 Consolation 3
 K. Mathuravalli
 Hindustan College, Kelambakkam
 Consolation 4
 V. Sandhya
 College of Engineering, Anna University, Guindy
 Consolation 5
 S. Preetha 
 Meenakshi College for Women, Kodambakkam