Fleadh 2017 Results

 

2017 Fleadh Cheoil an Chláir Results

Fleadh Cheoil An Chláir 2017

Cill Rois

 

1A Fidil / Fiddle (Faoi 12)

1st Eoin Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Maisie O Connor, CCÉ, An Tulach

rec Miriam Ni ChoinnTober an Teascain

 

1B Fidil / Fiddle (12-15)

1st Clíona Donnellan, CCÉ, An Tulach

2nd Eve O' Connor, CCÉ, An Tulach

rec Áine Murphy, CCÉ, An Tulach

 

1C Fidil / Fiddle (15-18)

1st Rosa Carroll, CCÉ, An Tulach

2nd Roisín Clancy, CCÉ, Croisín

rec Sarah Fox, CCÉ, An Tulach

 

1D Fidil / Fiddle (O18)

1st Pamela Queally, CCÉ, Croisín

2nd Rebecca Collins, CCÉ, Cora Finne

 

2A Bosca Ceoil / Button Accordion (Faoi 12)

1st Aaron Townsend, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Cara Murphy, CCÉ, An Tulach

rec Aidan O'Loughlin, CCÉ, Cill Fhionnúrach

 

2B Bosca Ceoil / Button Accordion (12-15)

1st Ciara Tighe, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Latitia Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Jamie Garrihy, CCÉ, Craobh na Coradh

 

2C Bosca Ceoil / Button Accordion (15-18)

1st Manus Doherty, CCÉ, Ennis

2nd Aislinn Hehir, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Stephen Kennedy, CCÉ, An Tulach

 

2D Bosca Ceoil / Button Accordion (O18)

1st Aisling Hunt, CCÉ, An Tulach

2nd Fergal Burke, Kilmaley

rec Roisin O'Halloran, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

3A Feadóg Mhór / Flute (Faoi 12)

1st Martin Frawley, CCÉ, Craobh na Coradh

2nd Oisín McNamara, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

rec Caoimhe Parry, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

3B Feadóg Mhór / Flute (12-15)

1st James Kelly, CCÉ, Lissycasey/Ballynacally

2nd Matthew Ryan, CCÉ, Craobh na Coradh

rec Eileen Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

3C Feadóg Mhór / Flute (15-18)

1st Stephen Kennedy, CCÉ, An Tulach

2nd Orianna O'Dwyer, CCÉ, Craobh na Coradh

rec Brenn Liddy, CCÉ, Craobh na Coradh

 

3D Feadóg Mhór / Flute (O18)

1st Adrian McMahon, CCÉ, Cill Fhionnúrach

 

4A Feadóg / Whistle (Faoi 12)

1st Kate Roche, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Edel Cusack, CCÉ, An Tulach

rec Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

4B Feadóg / Whistle (12-15)

1st Latitia Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Ronan Kennedy, CCÉ, An Tulach

rec Éimhear Greene, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

4C Feadóg / Whistle (15-18)

1st Diarmuid Donnellan, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Colm Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Stephen Kennedy, CCÉ, An Tulach

 

4D Feadóg / Whistle (O18)

1st Marian Curtin, CCÉ, Laichtin Naofa

2nd Poilín Ní Callanáin, CCÉ, Croisín

 

5C Cairdín Pianó / Piano Accordion (15-18)

1st Arlene O Sullivan, CCÉ, Inis Diomain

 

5D Cairdín Pianó / Piano Accordion (O18)

1st Anne O Sullivan, CCÉ, Inis Diomain

 

6A Consairtín / Concertina (Faoi 12)

1st Cadhla Ní Chaoimh, CCÉ, Craobh na Coradh

2nd Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Andrea Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

6B Consairtín / Concertina (12-15)

1st Rachel O Dea, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Michael Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Lily Price, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

6C Consairtín / Concertina (15-18)

1st Colm Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Lily O' Connor, CCÉ, An Tulach

rec Shona Ní hAllmhuráin, CCÉ, Croisín

 

6D Consairtín / Concertina (O18)

1st Conor O' Loughlin, CCÉ, Cora Finne

2nd Aoife Corbett, CCÉ, An Tulach

 

7A Píb Uilleann / Uilleann Pipes (Faoi 12)

1st Tadhg Ó Caoimh, CCÉ, Craobh na Coradh

 

7B Píb Uilleann / Uilleann Pipes (12-15)

1st Sean Neylon, Miltown Malbay

2nd Jack Kinsella, CCÉ, An Tulach

rec Kevin Nunan, CCÉ, Inis Diomain

 

8A Cruit / Irish Harp (Faoi 12)

1st Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Catríona O'Broin, CCÉ, Laichtín Naofa

rec Ailbhe Dobson, CCÉ, An Tulach

 

8B Cruit / Irish Harp (12-15)

1st Siobhán Kelly, CCÉ, Lissycasey/Ballynacally

2nd Diarmaid O'Broin, CCÉ, Laichtín Naofa

 

8C Cruit / Irish Harp (15-18)

1st Lily O' Connor, CCÉ, An Tulach

2nd Dearbhla Creaven, CCÉ, Craobh na Coradh

rec Cara Ní Chiarba, CCÉ, Craobh na Sionna

 

8D Cruit / Irish Harp (O18)

1st Cathal Keane, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

9C Orgán Béil / Mouth Organ (15-18)

1st Arlene O Sullivan, CCÉ, Inis Diomain

 

9D Orgán Béil / Mouth Organ (O18)

1st Poilín Ní Callanáin, CCÉ, Croisín

 

10A Bainseó / Banjo (Faoi 12)

1st Caroline Griffin, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Eoin Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

rec Mark Hehir, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

10B Bainseó / Banjo (12-15)

1st Darragh Whelan, CCÉ, Craobh na Coradh

2nd Donagh O' Sullivan, CCÉ, An Tulach

rec Michael Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

10C Bainseó / Banjo (15-18)

1st Diarmuid Donnellan, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd David Hegarty, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

rec Caimin Whelan, CCÉ, Cora Finne

 

10D Bainseó / Banjo (O18)

1st Jamie Kirby, CCÉ, Craobh na Sionna

 

11A Maindilín / Mandolin (Faoi 12)

1st Caroline Griffin, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Calvin Butler, CCÉ, Croisín

rec Shane Mescall, CCÉ, Craobh na Coradh

 

11B Maindilín / Mandolin (12-15)

1st Sean Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Michael Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Darragh Whelan, CCÉ, Craobh na Coradh

 

11C Maindilín / Mandolin (15-18)

1st Caimin Whelan, CCÉ, Cora Finne

2nd Diarmuid Donnellan, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Cian Mc Inerney, CCÉ, Cora Finne

 

12A Pianó / Piano (Faoi 12)

1st Sadhbh Doherty, CCÉ, Ennis

2nd Abbie Hoyne, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

rec Niamh Ní Ógáin, CCÉ, An Tulach

 

12B Pianó / Piano (12-15)

1st Jessica Ní Niaidh, CCÉ, Cill Fhionnúrach

2nd Noel O'Gorman, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Éabha Mc Inerney, CCÉ, An Tulach

 

12C Pianó / Piano (15-18)

1st Sean Doherty, CCÉ, Ennis

2nd Caítríona O'Gorman, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Chloe Ní Riain, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach-Mhór

 

13A Mileoidean / Melodeon (Faoi 12)

1st Aron Moore, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Aidan O'Loughlin, CCÉ, Cill Fhionnúrach

rec Keelan O' Donoghue, CCÉ, Croisín

 

13B Mileoidean / Melodeon (12-15)

1st Liam Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Jamie Garrihy, CCÉ, Craobh na Coradh

rec Laura Reidy, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

13C Mileoidean / Melodeon (15-18)

1st Manus Doherty, CCÉ, Ennis

2nd Aislinn Hehir, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

14A Rogha Gléas / Miscellaneous (Faoi 12)

1st Ríona Davoren, CCÉ, Cill Fhionnúrach

2nd Tadhg Ó Caoimh, CCÉ, Craobh na Coradh

 

14B Rogha Gléas / Miscellaneous (12-15)

1st Michael Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Laura Griffey, CCÉ, Cill Fhionnúrach

rec Darragh Whelan, CCÉ, Craobh na Coradh

 

14C Rogha Gléas / Miscellaneous (15-18)

1st Roisín Clancy, CCÉ, Croisín

2nd Arlene O Sullivan, CCÉ, Inis Diomain

3rd Laura Donoghue, CCÉ, East Clare

 

15A Tionlacan / Accompaniment (Faoi 12)

1st Emma Donnellan, CCÉ, An Tulach

2nd Abbie Hoyne, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

3rd Aine Moynihan, CCÉ, Craobh na Coradh

 

15B Tionlacan / Accompaniment (12-15)

1st Aidan Quigney, CCÉ, Croisín

2nd Éabha Mc Inerny, CCÉ, An Tulach

rec Cáit Ní Laogharnáin, CCÉ, Cill Fhionnúrach

 

15C Tionlacan / Accompaniment (15-18)

1st Sean Doherty, CCÉ, Ennis

2nd Caítríona O'Gorman, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

15D Tionlacan / Accompaniment (O18)

1st Gearóid McNamara, CCÉ, An Tulach

 

16A Bodhrán (Faoi 12)

1st Cian Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

16B Bodhrán (12-15)

1st Sean Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

16C Bodhrán (15-18)

1st Arlene O Sullivan, CCÉ, Inis Diomain

 

17A Drumaí Céilí / Céilí Drums (Faoi 12)

1st Seán Fennell, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Dara Fitzgerald, CCÉ, An Tulach

rec Cian Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

17B Drumaí Céilí / Céilí Drums (12-15)

1st Caleb Mahony, CCÉ, Croisín

2nd Cónal Egan, CCÉ, An Tulach

rec Niamh Ni Laogharnain, CCÉ, Inis Diomain

 

17C Drumaí Céilí / Céilí Drums (15-18)

1st Darragh O Cuidigh, CCÉ, Inis Diomain

2nd Clíodhna O'Keeffe, CCÉ, Doora-Barefield

rec Aidan O'Halloran, CCÉ, Doora-Barefield

 

18A Foinn MhallaFidil / Fiddle Slow Airs (Faoi 12)

1st Eoin Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Kate Roche, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Abbie Hoyne, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

18B Foinn MhallaFidil / Fiddle Slow Airs (12-15)

1st Laura Griffey, CCÉ, Cill Fhionnúrach

2nd Áine Murphy, CCÉ, An Tulach

rec Niamh Ni Laogharnain, CCÉ, Inis Diomain

 

18C Foinn MhallaFidil / Fiddle Slow Airs (15-18)

1st Ciara Sheehan, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Zoe Whelan, CCÉ, Cora Finne

rec Laura Donoghue, CCÉ, East Clare

 

19B Foinn MhallaPíb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (12-15)

1st Sean Neylon, Miltown Malbay

 

20A Foinn MhallaFeadóg Mhór / Flute Slow Airs (Faoi 12)

1st Martin Frawley, CCÉ, Craobh na Coradh

2nd Sarah McNamara, CCÉ, Lissycasey/Ballynacally

rec Caoimhe Parry, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

20B Foinn MhallaFeadóg Mhór / Flute Slow Airs (12-15)

1st Matthew Ryan, CCÉ, Craobh na Coradh

2nd James Kelly, CCÉ, Lissycasey/Ballynacally

rec Eileen Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

20C Foinn MhallaFeadóg Mhór / Flute Slow Airs (15-18)

1st Aisling Mc Mahon, CCÉ, An Tulach

2nd Arlene O Sullivan, CCÉ, Inis Diomain

rec Chloe Ní Riain, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach-Mhór

 

21A Foinn MhallaFeadóg / Whistle Slow Airs (Faoi 12)

1st Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Kate Roche, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Laura Ni hAodha, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

21B Foinn MhallaFeadóg / Whistle Slow Airs (12-15)

1st Liam Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Niamh Ni Laogharnain, CCÉ, Inis Diomain

rec Eva Kenny, CCÉ, Cill Fhionnúrach

 

21C Foinn MhallaFeadóg / Whistle Slow Airs (15-18)

1st Chloe Ní Riain, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach-Mhór

2nd Colm Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

3rd Clodagh Darcy, CCÉ, Laichtín Naofa

 

22A Foinn MhallaCruit / Harp Slow Airs (Faoi 12)

1st Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Ailbhe Dobson, CCÉ, An Tulach

 

22B Foinn MhallaCruit / Harp Slow Airs (12-15)

1st Éimhear Greene, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Kate McMahon, CCÉ, Inis Diomain

 

22C Foinn MhallaCruit / Harp Slow Airs (15-18)

1st Cara Ní Chiarba, CCÉ, Craobh na Sionna

 

22D Foinn MhallaCruit / Harp Slow Airs (O18)

1st Cathal Keane, CCÉ, Inis Cathaigh Cill Rois

 

23A Ceol Beirte / Duets (Faoi 12)

1st Andrea Browne, Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Edel Cusack, Cara Murphy, CCÉ, An Tulach

rec Eimear Quigney, Rachel Mahony, CCÉ, Croisin

 

23B Ceol Beirte / Duets (12-15)

1st Josette Hogan, Eva Carroll, CCÉ, An Tulach

2nd Cáit Ni Fhearghail, Jessie O' Connor, CCÉ, An Tulach

rec Lara Murphy, Cushla Murphy, CCÉ, An Tulach

 

23C Ceol Beirte / Duets (15-18)

1st Lily O' Connor, Rosa Carroll, CCÉ, An Tulach

2nd Niamh Ni Cheannabhain, Rachel O Dea, CCÉ, Ennis

rec Roisin Clancy, Shonagh O'Halloran, CCÉ, Croisin

 

23D Ceol Beirte / Duets (O18)

1st Aisling Hunt, Sorcha Costello, CCÉ, An Tulach

2nd Carmel Doohan, Caroline Doohan, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

24A Ceol Trír / Trios (Faoi 12)

1st Aisling Egan, Doireann Egan, Cara Murphy, CCÉ, An Tulach

2nd Sean Roche, Kate Roche, Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Eoin Costello, Niamh Hogan, Caroline Griffin, CCÉ, Clarecastle/Ballyea / Tulla

 

24B Ceol Trír / Trios (12-15)

1st Cliona Donnellan, Leagh Hunt, Donagh O Sullivan, CCÉ, An Tulach

2nd Eve O' Connor, Ronan Kennedy, Ciara Tighe, CCÉ, Inis Cathaigh/An Tulach

rec Jamie Garrihy, Matthew Ryan, Darragh Whelan, CCÉ, Craobh na Coradh

 

24C Ceol Trír / Trios (15-18)

1st Arlene O Sullivan, Niamh Ni Cheannabhain, Rachel O Dea, CCÉ, Ennis/Inis Diomain

2nd Rosa Carroll, Oisín Egan, Ulick O' Sullivan, CCÉ, An Tulach

rec Stephen Kennedy, Conal Egan, Áine Murphy, CCÉ, An Tulach

 

24D Ceol Trír / Trios (O18)

1st Sinead Mulqueen, Jennifer Markham, Fergal Breen, CCÉ, Tulla /Ennis/Doorabarefield

 

25A Bannaí Céilí / Céili Band (Faoi 12)

1st Banna Ceoil Croisin , CCÉ, Croisin

2nd Tulóg, CCÉ, An Tulach

rec Corofin, CCÉ, Cora Finne

 

25B Bannaí Céilí / Céili Band (12-15)

1st Tulóg, CCÉ, An Tulach

2nd Inis Óg, CCÉ, Cora Finne

rec Tigh na Coille, CCÉ, Craobh na Coradh

 

25C Bannaí Céilí / Céili Band (15-18)

1st Tulla Notes, CCÉ, An Tulach

2nd Burren, CCÉ, Cora Finne

rec Humours of Tulla, CCÉ, An Tulach

 

25D Bannaí Céilí / Céili Band (O18)

1st Banna Ceoil Bóthar Na Tulaí, CCÉ, Doora-Barefield

2nd Humours of Tulla Ceilí Band, CCÉ, An Tulach

rec Banna Ceoil Cnoc na Gaoithe, CCÉ, An Tulach

 

26A Grúpaí Ceoil (Faoi 12)

1st Grupa Ceoil Inchicronan, CCÉ, Croisín

2nd Burren, CCÉ, Corofin

rec Tigh na Coille, CCÉ, Craobh na Coradh

 

26B Grúpaí Ceoil (12-15)

1st Tigh na Coille, CCÉ, Craobh na Coradh

2nd Burren, CCÉ, Cora Finne

rec Inchicronan, CCÉ, Croisín

 

26C Grúpaí Ceoil (15-18)

1st Burren, CCÉ, Cora Finne

2nd Tigh na Coille, CCÉ, Craobh na Coradh

rec Croisín, CCÉ, Croisín

 

31A Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (Faoi 12)

1st Abbie Hoyne, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Jessica Keogh, CCÉ, East Clare

3rd Méadhbh Ni Mhuineachain, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

31B Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (12-15)

1st Caoimhe Ni Chathain , CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Angela Seymour, CCÉ, East Clare

3rd Hannah Morrissey, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

31C Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (15-18)

1st Niamh Ni Cheannabhain, CCÉ, Ennis

 

31D Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (O18)

1st Aoife Ní Chathasaigh, CCÉ, Craobh na Sionna

 

32A Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (Faoi 12)

1st Paddy O hOgain, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

32B Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (12-15)

1st Cormac O Muineachain, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

32D Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (O18)

1st Conn O Muineachain, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

33A English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (Faoi 12)

1st Emer Gantley, CCÉ, Croisín

2nd Cadhla Ní Chaoimh, CCÉ, Craobh na Coradh

rec Ailish Marrinan, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

33B English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (12-15)

1st Caoimhe Keane, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Angela Seymour, CCÉ, East Clare

3rd Hannah Morrissey, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

33C English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (15-18)

1st Clodagh Darcy, CCÉ, Laichtin Naofa

2nd Roisín Clancy, CCÉ, Croisín

 

33D English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (O18)

1st Denise Whelan, CCÉ, Corofin

2nd Aoife Ní Chathasaigh, CCÉ, Craobh na Sionna

 

34A English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (Faoi 12)

1st Cormac O'Broin, CCÉ, Laichtín Naofa

2nd Dáire Meehan, CCÉ, Croisín

rec Jack Dilleen, CCÉ, Doora-Barefield

 

34B English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (12-15)

1st Liam Clancy, CCÉ, Croisín

 

35A Feadaíl / Whistling (Faoi 12)

1st Eimear Clancy, CCÉ, Croisín

2nd Cliona Jones, CCÉ, Cloch Liath

 

35B Feadaíl / Whistling (12-15)

1st Liam Clancy, CCÉ, Croisín

2nd Moya Tiernan, CCÉ, Cora Finne

 

35C Feadaíl / Whistling (15-18)

1st Katie Donoghue, CCÉ, East Clare

 

35D Feadaíl / Whistling (O18)

1st Liam Jones, CCÉ, Cloch Liath

 

36A Portaireacht / Lilting (Faoi 12)

1st Jack Dilleen, CCÉ, Doora-Barefield

2nd Emer Gantley, CCÉ, Croisín

3rd Bodbh Raleigh, Corofin

 

36B Portaireacht / Lilting (12-15)

1st Liam Clancy, CCÉ, Croisín

2nd Maria Jones, CCÉ, Cloch Liath

 

36C Portaireacht / Lilting (15-18)

1st Laura Donoghue, CCÉ, East Clare

2nd Laura Chaplin, CCÉ, East Clare

rec Muireann Keane, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

36D Portaireacht / Lilting (O18)

1st Liam Jones, CCÉ, Cloch Liath

 

37E Amhráin Nuacheaptha, Gaeilge / Newly Composed Songs in Irish (Aon Aois/Any Age)

1st Philip Brennan, CCÉ, Craobh na Sionna

 

38E Newly Composed Songs in English / Amhráin NuacheapthaBéarla (Aon Aois/Any Age)

1st Philip Brennan, CCÉ, Craobh na Sionna

 

39E Píosaí Ceoil Nuacheaptha / Newly Composed Tunes (Aon Aois/Any Age)

1st Cáit Ní Laogharnáin, CCÉ, Cill Fhionnúrach

2nd Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Aron Moore, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

44A Rince SeitMná / Full Set, Ladies (Faoi 12)

1st Cnoic na Gaoithe B, CCÉ, An Tulach

2nd Rithim an Chláir: Sráid na Cathrach, CCÉ, Laichtín Naofa

rec Cnoc na Gaoithe A, CCÉ, An Tulach

 

44B Rince SeitMná / Full Set, Ladies (12-15)

1st Rithim an Chláir; Cill Fear Buí, CCÉ, Laichtín Naofa

2nd St. Claire's, CCÉ, Lissycasey/Ballynacally

rec Cnoc na Gaoithe , CCÉ, An Tulach

 

44C Rince SeitMná / Full Set, Ladies (15-18)

1st Cnoc na Gaoithe, CCÉ, An Tulach

2nd Rithim an Chláir, CCÉ, Laichtín Naofa

rec Peig Martin Set HFL, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

44D Rince SeitMná / Full Set, Ladies (O18)

1st Rithim an Chláir, CCÉ, Laichtín Naofa

 

45A Rince SeitMeasctha / Full Set, Mixed (Faoi 12)

1st St Brendan's HFL, CCÉ, Inis Cathaigh , Cill Rois

2nd Cnoc na Gaoithe, CCÉ, An Tulach

rec Rithim an Chláir, CCÉ, Laichtín Naofa

 

45B Rince SeitMeasctha / Full Set, Mixed (12-15)

1st Rithim an Chláir; Sráid na Cathrach, CCÉ, Laichtín Naofa

2nd St. Kieran's HFL, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec St. Caimin's, CCÉ, Lissycasey/Ballynacally

 

45C Rince SeitMeasctha / Full Set, Mixed (15-18)

1st St. Finbar's HFL, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Rithim an Chláir, CCÉ, Laichtín Naofa

rec Seit Chorca Mrua, CCÉ, Cill Fhionnúrach/ Inis Diomáin

 

45D Rince SeitMeasctha / Full Set, Mixed (O18)

1st Lissycasey, CCÉ, Lissycasey/Ballynacally

2nd West Clare Set, CCÉ, Inis Cathaigh Cill Rois

 

46F Rince Leathsheit Measctha / Half Set, Mixed (Faoi 18)

1st Rithim an Chláir; Cill Fear Buí, CCÉ, Laichtín Naofa

2nd Rithim an Chláir; Sráid na Cathrach, CCÉ, Laichtín Naofa

rec Spiorad 's spraoi, CCÉ, Cill Fhionnúrach/Inis Díomain

 

46D Rince Leathsheit Measctha / Half Set, Mixed (O18)

1st Rithim an Chláir, CCÉ, Laichtín Naofa

2nd Knock James Set dancers, CCÉ, Ennis

 

47L Rince SeitMeasctha, Os cionn 35 / Full Set, Mixed, O35 (O35)

1st Rinceoiri an Chlair , Lissycasey

 

48A Rince ar an Sean-Nós (Faoi 12)

1st Conor Fennell, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Seán Fennell, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Aaron Townsend, CCÉ, Inis Cathaigh Cill Rois

 

48B Rince ar an Sean-Nós (12-15)

1st Laura Griffey, CCÉ, Cill Fhionnúrach

2nd Emma Fennell, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

rec Eoin Killeen, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

 

48C Rince ar an Sean-Nós (15-18)

1st Colm Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

2nd Ciara Ni Corbain, CCÉ, Cora Finne

 

48D Rince ar an Sean-Nós (O18)

1st Kieran Browne, CCÉ, Inis Cathaigh. Cill Rois

2nd Páiricín Uí Laochdha, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois

Joint 3rd Mary Caldwell, CCÉ, Ennis

Joint 3rd Niamh Jordan CCÉ East Clare

 

49G Comhrá Gaeilge (Faoi 9)

Q Cian O Breaslain, CCÉ, Ennis

Lía Jordan, CCÉ, East Clare

Evie Quinn, Tulla

Dáithí O Laoire, Kilnamona

Q Anna Ni Dhalaigh, CCÉ, Ennis

 

49H Comhrá Gaeilge (9-11)

Q Eoghan O Breaslain, CCÉ, Ennis

Sadhbh Jordan, CCÉ, East Clare

Roisin Nic Dhonnchaide, CCÉ, Inis Cathaigh. Cill Rois

Q Tadhg O Laoire, Kilnamona

Q Tadhg Ó Caoimh, CCÉ, Craobh na Coradh

 

49I Comhrá Gaeilge (11-13)

Q Sinead Ni Dhulaing, CCÉ, Ennis

Noirin Nic Choitir, CCÉ, Inis Cathaigh. Cill Rois

Q Micheal Mac Coitir, CCÉ, Inis Cathaigh. Cill Rois

Q Rachel Ni Dhalaigh, CCÉ, Ennis

Cadhla Ní Chaoimh, CCÉ, Craobh na Coradh

 

49J Comhrá Gaeilge (13-15)

Q Caoimhe Ni Chathain, CCÉ, Inis Cathaigh. Cill Rois

Seoda Ní Chaoimh, CCÉ, Craobh na Coradh

Q Eimear Nic Uainin, CCÉ, Inis Cathaigh Cill Rois

Eileanoir Nic Dhonnchaidh, CCÉ, Inis Cathaigh. Cill Rois

 

49K Comhrá Gaeilge (15-18)

Q Muireann Ni Chathain, CCÉ, Inis Cathaigh. Cill Rois

Q Seamus Mac Conmara, Cill Mhichil

Q Laura Donoghue, CCÉ, East Clare

 

50A Storytelling (Faoi 12)

1st Rachel Ni Dhalaigh, CCÉ, Ennis

 

50B Storytelling (12-15)

1st Hannah Morrissey, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

50C Storytelling (15-18)

1st Muireann Keane, CCÉ, Inis Cathaigh. Cill Rois

 

51A Scéalaíocht (Faoi 12)

1st Rachel Ni Dhalaigh, CCÉ, Ennis

 

51B Scéalaíocht (12-15)

1st Caoimhe Ni Chathain, CCÉ, Inis Cathaigh. Cill Rois

2nd Sinead Ni Dhulaing, CCÉ, Ennis

 

51C Scéalaíocht (15-18)

1st Muireann Ni Chathain, CCÉ, Inis Cathaigh. Cill Rois

2016 Fleadh Cheoil na hÉireann Results







2016 Fleadh na Mumhan







2016 Fleadh Cheoil an Chlair U9 Results:

Under 9 Accordion.

1st Roisin Dunphy:  Inis Cathaigh.

2nd Darragh Townsend; Inis Cathaigh.

 

Under 9   Fiddle

1st Doireann Egan. CCE An Tulach

2nd Kate Roche. CCE Inis Cathaigh

 

Under 9   Flute

1st Caoimhe Parry: Clarecastle

2nd:  Sarah McNamara: Crusheen

 

Under 9   Tin Whistle

Joint  1st      Jack Dilleen, CCE Doorabarefield.

                    Aoibhe Hehir, CCE Inis Cathaigh.

                     Kate Roche. CCE Inis Cathaigh

 

Joint 2nd.    Sarah McNamara, CCE Crusheen,

                     Eimhear Ni Laogharnain. CCE Ennistymon.

                     Tadhg O Caomh Cr. na Coradh.

 

Under 9   Concertina

1st Lia O’Donoghue. Cratloe

2nd Sean O’Gorman. Inis Cathaigh

 

Under 9   Banjo

1st   Sean Fennell. Inis Cathaigh

2nd: James Noone. Cr. na Coradh

Under 9   Ladies Set Dancing

1st  Rithim an Chlair. CCE Laictin Naofa

2nd: St. Margaret’s H.F.L. CCE Inis Cathaigh

 

 

Under 9   Mixed  Set Dancing

1stLissycasey/ Ballynacally. CCE Lissycasey-Ballynacally

2ndSt Ronan’s HFL CCE Inis Cathaigh

 

Under 9   Sean Nos Dancing

1stTadhg O Caoimh. CCE  Cr na Coradh

2ndCian Moroney. CCE Inis Cathaigh

 

 

Whistle Band  (Primary School)

1st  Ceol na nOg B

2nd Mainister an Chlair

3rd. Ceol na nOg A

 


  

2016 Fleadh Cheoil an Chláír results

1A Fidil / Fiddle (Faoi 12)

1st Cushla Murphy, CCÉ, An Tulach

2nd Eoin Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

rec Cáit Ní Fhearghail, CCÉ, An Tulach

 

1B Fidil / Fiddle (12-15)

1st Aine Murphy, CCÉ, An Tulach

2nd Jessica Nea, CCÉ, Cill Fhionnúrach

rec Cliona Donnellan, CCÉ, An Tulach

 

1C Fidil / Fiddle (15-18)

1st Caitriona O'Gorman, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Ross O'Donovan, CCÉ, Cora Finne

rec Niamh Ní Cheannabháin, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

1D Fidil / Fiddle (O18)

1st Sorcha Costelloe, CCÉ, An Tulach

2nd Therese Nic Airchinnigh, CCÉ, Inis Diomain

rec Rebecca Ni Choileain, CCÉ, Corofin

 

2A Bosca Ceoil / Button Accordion (Faoi 12)

1st Jamie Garrihy, CCÉ, Cr. na Coradh

2nd Cara Murphy, CCÉ, An Tulach

rec Aidan O'Loughlin, CCÉ, Cill Fhionnúrach

 

2B Bosca Ceoil / Button Accordion (12-15)

1st Davan Livingstone, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Latitia Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

rec Ciara Tighe, CCÉ, Inis Cathaigh

 

2C Bosca Ceoil / Button Accordion (15-18)

1st Aislinn Hehir, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Clodagh Doohan, CCÉ, Inis Cathaigh

rec Kieran O'Brien, CCÉ, Inis Cathaigh

 

2D Bosca Ceoil / Button Accordion (O18)

1st Caoimhe Millar, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Aisling Hunt, CCÉ, An Tulach

rec Roisin Considine, CCÉ, Inis Cathaigh

 

3A Feadóg Mhór / Flute (Faoi 12)

1st Rebecca Griffin, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Eileen Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

rec Martin Frawley, CCÉ, Cr. na Coradh

 

3B Feadóg Mhór / Flute (12-15)

1st Stephen Kennedy, CCÉ, An Tulach

2nd Ronan Kennedy, CCÉ, An Tulach

rec James Kelly, CCÉ, Lissycasey Ballynacally

 

3C Feadóg Mhór / Flute (15-18)

1st Diarmuid Donnellan, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Grace Kennedy, CCÉ, An Tulach

rec Brenn Liddy, CCÉ, Cr. na Coradh

 

3D Feadóg Mhór / Flute (O18)

1st Cillian Boyd, CCÉ, Kilmaley

 

4A Feadóg / Whistle (Faoi 12)

1st Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Andrea Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

rec Holly O'Loughlin, CCÉ, Croisín

 

4B Feadóg / Whistle (12-15)

1st Stephen Kennedy, CCÉ, An Tulach

2nd Ronan Kennedy, CCÉ, An Tulach

rec Liam Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

 

4C Feadóg / Whistle (15-18)

1st Diarmuid Donnellan, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Seaghán Hickey, CCÉ, Cill Fhionnúrach

rec Colm Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

 

4D Feadóg / Whistle (O18)

1st Maxime Barberis, Ard na Greine

2nd Gearóid McNamara, CCÉ, An Tulach

 

5A Cáirdín Piano / Piano Accordion (Faoi 12)

1st Róisin Kelly, CCÉ, Cr. na Coradh

2nd Dearbhla Kelly, CCÉ, Cr. na Coradh

 

5B Cáirdín Piano / Piano Accordion (12-15)

1st Eoin Kelly, CCÉ, Cr. na Coradh

 

5C Cáirdín Piano / Piano Accordion (15-18)

1st Arlene O Sullivan, CCÉ, Inis Diomain

 

 

5D Cáirdín Piano / Piano Accordion (O18)

1st Anne O Sullivan, CCÉ, Inis Diomain

 

6A Consairtín / Concertina (Faoi 12)

1st Caleb Mahony, CCÉ, Croisín

2nd Sarah Clarke, CCÉ, Inis Diomain

rec Cormac Egan, CCÉ, An Tulach

 

6B Consairtín / Concertina (12-15)

1st Michael Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Shona O Halloran, CCÉ, Croisín

rec Tara O'Malley, CCÉ, Inis Cathaigh

 

6C Consairtín / Concertina (15-18)

1st Conor O'Loughlin, CCÉ, Cora Finne

2nd Colm Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

rec Ulick O'Sullivan, CCÉ, An Tulach

 

6D Consairtín / Concertina (O18)

1st Aoibheann Queally, CCÉ, Croisín

2nd Sinéad Mulqueen, CCÉ, An Tulach

rec Gearóid McNamara, CCÉ, An Tulach

 

7A Píb Uilleann / Uilleann Pipes (Faoi 12)

1st Sean Neylon, Miltown Malbay

2nd Caoimhin O Nunain, CCÉ, Inis Diomain

 

7B Píb Uilleann / Uilleann Pipes (12-15)

1st Isabel Killeen, CCÉ, Croisín

2nd Jack Kinsella, CCÉ, An Tulach

 

7C Píb Uilleann / Uilleann Pipes (15-18)

1st Donal O Criodain, CCÉ, Cr. na Coradh

 

7D Píb Uilleann / Uilleann Pipes (O18)

1st Sinead Ni Allmhurain, An Scairibh

 

8A Cruit / Irish Harp (Faoi 12)

1st Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Maisie O'Connor, CCÉ, An Tulach

 

8B Cruit / Irish Harp (12-15)

1st Lily O'Connor, CCÉ, An Tulach

2nd Dearbhla Creaven, CCÉ, Cr. na Coradh

3rd Eve O'Connor, CCÉ, An Tulach

 

8C Cruit / Irish Harp (15-18)

1st Cathal Keane, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Lorraine Kelly, CCÉ, Lissycasey Ballynacally

3rd Heidi Liddy, CCÉ, Cr. na Coradh

 

9C Orgán Béil / Mouth Organ (15-18)

1st Arlene O Sullivan, CCÉ, Inis Diomain

 

9D Orgán Béil / Mouth Organ (O18)

1st Pauline Callinan, CCÉ, Croisín

 

10A Bainseó / Banjo (Faoi 12)

1st Mark Hehir, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Eoin Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

rec Liam Clancy, CCÉ, Croisín

 

10B Bainseó / Banjo (12-15)

1st Donagh O'Sullivan, CCÉ, An Tulach

2nd Darragh Whelan, CCÉ, Cr. na Coradh

rec Sean Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

 

10C Bainseó / Banjo (15-18)

1st Diarmuid O'Ceallaigh, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Cathal Corbett, CCÉ, Cora Finne

rec David Hegarty, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

11A Maindilín / Mandolin (Faoi 12)

1st Caroline Griffin, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Mark Hehir, CCÉ, Inis Cathaigh

rec Diarmuid Boyle, CCÉ, Cr. na Coradh

 

11B Maindilín / Mandolin (12-15)

1st Michael Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Sean Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

3rd Evan Flanagan, CCÉ, Cora Finne

 

11C Maindilín / Mandolin (15-18)

1st Cathal Corbett, CCÉ, Cora Finne

2nd Diarmuid Donnellan, CCÉ, Inis Cathaigh

3rd Jack Mac An Ri, CCÉ, Inis Cathaigh

 

12A Pianó / Piano (Faoi 12)

1st Éabha McInerney, CCÉ, An Tulach

2nd Jennifer Collins, CCÉ, An Tulach

3rd Dearbhla Kelly, CCÉ, Cr. na Coradh

 

12B Pianó / Piano (12-15)

1st Ailbhe Doherty, CCÉ, Cr na hInse

2nd Jessica Nea, CCÉ, Cill Fhionnúrach

rec Noel O'Gorman, CCÉ, Inis Cathaigh

 

12C Pianó / Piano (15-18)

1st Chloe Ní Riain, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach-Mhór

2nd Caitriona O'Gorman, CCÉ, Inis Cathaigh

rec Sean Doherty, CCÉ, Cr na hInse

 

12D Pianó / Piano (O18)

1st Odharna Ni Dhomhnallain, CCÉ, Inis Diomain

2nd Tomás de Buitléir, Bóthar Chíosóg, Inis

 

13A Mileoideon / Melodeon (Faoi 12)

1st Jamie Garrihy, CCÉ, Cr. na Coradh

2nd Aidan O'Loughlin, CCÉ, Cill Fhionnúrach

 

13B Mileoideon / Melodeon (12-15)

1st Davan Livingstone, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Liam Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

rec Manus Doherty, CCÉ, Cr na hInse

 

13C Mileoideon / Melodeon (15-18)

1st Aislinn Hehir, CCÉ, Inis Cathaigh

 

13D Mileoideon / Melodeon (O18)

1st Pauline Callinan, CCÉ, Croisín

 

14A Rogha Ghléas / Miscellaneous (Faoi 12)

1st Ríona Davoran, CCÉ, Cill Fhionnúrach

 

14B Rogha Ghléas / Miscellaneous (12-15)

1st Roisín Clancy, CCÉ, Croisín

2nd Laura Donoghue, CCÉ, East Clare

rec Michael Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh

 

14C Rogha Ghléas / Miscellaneous (15-18)

1st Cathal Corbett, CCÉ, Cora Finne

2nd Jack Mac An Ri, CCÉ, Inis Cathaigh

rec Donal O'Criodain, CCÉ, Cr. na Coradh

 

 

15A Tionlacan / Accompaniment (Faoi 12)

1st Éabha Mcinerney, CCÉ, An Tulach

2nd Dearbhla Kelly, CCÉ, Cr. na Coradh

3rd Jennifer Collins, CCÉ, An Tulach

 

15B Tionlacan / Accompaniment (12-15)

1st Jessica Nea, CCÉ, Cill Fhionnúrach

2nd Cait Ni Laogharnain, CCÉ, Inis Diomain

rec Manus Doherty, CCÉ, Cr na hInse

 

15C Tionlacan / Accompaniment (15-18)

1st Caitriona O'Gorman, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Sean Doherty, CCÉ, Cr na hInse

3rd Daniel Landers, CCÉ, An Tulach

 

15D Tionlacan / Accompaniment (O18)

1st Gearóid Mcnamara, CCÉ, An Tulach

2nd Sinead Mulqueen, CCÉ, An Tulach

 

16A Bodhrán / Bodhrán (Faoi 12)

1st Cian Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh

 

16B Bodhrán / Bodhrán (12-15)

1st Callum Beirne, CCÉ, An Tulach

2nd Sean Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

rec Mike Kirwan, CCÉ, Cill Fhionnúrach

 

16C Bodhrán / Bodhrán (15-18)

1st Arlene O Sullivan, CCÉ, Inis Diomain

 

17A Drumaí Céilí / Céilí Band Drums (Faoi 12)

1st Niamh Ni Laogharnain, CCÉ, Inis Diomain

2nd Niall O'Fearghail, CCÉ, An Tulach

rec Caleb Mahony, CCÉ, Croisín

 

17B Drumaí Céilí / Céilí Band Drums (12-15)

1st Mike Kirwan, CCÉ, Cill Fhionnúrach

2nd Callum Beirne, CCÉ, An Tulach

rec Cliodna O'Keeffe, CCÉ, Doorabarefield

 

17C Drumaí Céilí / Céilí Band Drums (15-18)

1st Seán Meaney, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Daniel Landers, CCÉ, An Tulach

rec Bláthnaid Landers, CCÉ, An Tulach

 

17D Drumaí Céilí / Céilí Band Drums (O18)

1st Ivana Nic Mhathuna, CCÉ, Doorabarefield

 

18A Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (Faoi 12)

1st Cushla Murphy, CCÉ, An Tulach

2nd Niamh Ni Laogharnain, CCÉ, Inis Diomain

rec Rachel Daly, CCÉ, Cr na hInse

 

18B Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (12-15)

1st Laura Griffey, CCÉ, Cill Fhionnúrach

2nd Eimear Watson, CCÉ, East Clare

rec Emily Hoyne, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

18C Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (15-18)

1st Ciara Sheehan, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Zoe Whelan, CCÉ, Cora Finne

rec Caitriona Buchholtz, CCÉ, Inis Diomain

 

18D Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (O18)

1st Aisling O Connell, CCÉ, Inis Diomain

 

19B Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (12-15)

1st Isabel Killeen, CCÉ, Croisín

 

20A Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (Faoi 12)

1st Rebecca Griffin, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Eileen Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

rec Martin Frawley, CCÉ, Cr. na Coradh

 

20B Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (12-15)

1st Aisling McMahon, CCÉ, An Tulach

2nd Matthew Ryan, CCÉ, Cr. na Coradh

3rd Eva Kenny, CCÉ, Cill Fhionnúrach

 

20C Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (15-18)

1st Chloe Ní Riain, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach-Mhór

2nd Orianna O'Dwyer, CCÉ, Cr na Coradh

 

20D Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (O18)

1st Cillian Boyd, Kilmaley

 

21A Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (Faoi 12)

1st Kate Roche, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Niamh Ni Laogharnain, CCÉ, Inis Diomain

rec Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh

 

21B Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (12-15)

1st Liam Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Max Mac Tighearnáin, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach-Mhór

rec Anna Marie Meaney, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

21C Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (15-18)

1st Chloe Ní Riain, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach-Mhór

2nd Orianna O'Dwyer, CCÉ, Cr. na Coradh

rec Colm Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

 

21D Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (O18)

1st Marie Fitzgerald, CCÉ, Inis Diomain

 

22A Foinn Mhalla, Cruit / Irish Harp Slow Airs (Faoi 12)

1st Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Ailbhe Dobson, CCÉ, An Tulach

 

22B Foinn Mhalla, Cruit / Irish Harp Slow Airs (12-15)

1st Diarmuid Byrne, Miltown Malbay

2nd Dearbhla Creaven, CCÉ, Cr. na Coradh

 

22C Foinn Mhalla, Cruit / Irish Harp Slow Airs (15-18)

1st Lorraine Kelly, CCÉ, Lissycasey Ballynacally

 

23A Ceol Beirte / Duets (Faoi 12)

1st Eileen Costello, Eoin Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Niall O'Fearghail, Cait Ní Fhearghail, CCÉ, An Tulach

rec Eanna Gantley, Caleb Mahony, CCÉ, Croisín

 

23B Ceol Beirte / Duets (12-15)

1st Cónal Egan, Áine Murphy, CCÉ, An Tulach

2nd Shona O Halloran, Roisín Clancy, CCÉ, Croisín

rec Latitia Browne, Tara O'Malley, CCÉ, Inis Cathaigh

 

23C Ceol Beirte / Duets (15-18)

1st Paul Farren, Sean Dohetyty, CCÉ, Cr nahInse

2nd Laura Donoghue, Katie Donoghue, CCÉ, East Clare

rec Daire Shannon, Conor O'Loughlin, Corofin

 

23D Ceol Beirte / Duets (O18)

1st Aisling Hunt, Sorcha Costello, CCÉ, An Tulach

2nd Aoibheann Queally, Pamela Queally, CCÉ, Croisin

rec Eimear Donnellan, Aisling Lyons, CCÉ, An Tulach

 

24A Ceol Trír / Trios (Faoi 12)

1st Lian Clancy, Caleb Mahony, Eanna Gantley, CCÉ, Croisin

2nd Cormac Egan, Fíonán O'Sullivan, Kate Fitzgerald, CCÉ, An Tulach

rec Sean Roche, Kate Roche, Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh

 

24B Ceol Trír / Trios (12-15)

1st Lily O'Connor, Cliona Donnellan, Aisling Mcmahon, CCÉ, An Tulach

2nd Roisin Clancy, Shona O Halloran, James Kelly, CCÉ, Croisin/Ballynacally Lissycasey

rec Lily Price, Tierna Casey, Eileen Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

24C Ceol Trír / Trios (15-18)

1st Ulick O'Sullivan, Rosa Carroll, Oisín Egan, CCÉ, An Tulach

2nd Niamh Ní Cheannabháin, Rachel O'Dea, Arlene O'Sullivan, CCÉ, Clarecastle/Ballyea - Inis Díomáin

rec Diarmuid Donnellan, Catriona O'Gorman, Colm Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

 

24D Ceol Trír / Trios (O18)

1st Ross O'Donavan, Sean Doherty, Barry Heagney, CCÉ, Cora Finne

 

25A Bannaí Céilí / Céili Band (Faoi 12)

1st Tulog, CCÉ, An Tulach

2nd Banna Ceoil Inchicronan, CCÉ, Croisín

rec Inis Og, CCÉ, Cora Finne

 

25B Bannaí Céilí / Céili Band (12-15)

1st Cois na hAbhna, CCÉ, Cora Finne

2nd Tulóg, CCÉ, An Tulach

rec Burren, CCÉ, Cora Finne

 

25C Bannaí Céilí / Céili Band (15-18)

1st Inis Og, CCÉ, Cora Finne

2nd Corofin, CCÉ, Cora Finne

rec Tigh Na Coille, CCÉ, Cr. na Coradh

 

25D Bannaí Céilí / Céili Band (O18)

1st Corcomroe Céilí Band, CCÉ, Cill Fhionnúrach

2nd Tigh Na Coille, CCÉ, Cr. na Coradh

rec Banna Ceoil Bothar na Tulai , Inis

 

26A Grúpaí Ceoil (Faoi 12)

1st Inis Og, CCÉ, Cora Finne

2nd Burren, CCÉ, Cora Finne

rec Tulóg, CCÉ, An Tulach

 

 

 

26B Grúpaí Ceoil (12-15)

1st Tigh Na Coille, CCÉ, Cr. na Coradh

2nd Ceol na nOg, Sraid na Cathrach

rec Tulóg, CCÉ, An Tulach

 

26C Grúpaí Ceoil (15-18)

1st Tigh Na Coille, CCÉ, Cr. na Coradh

2nd Burren, CCÉ, Cora Finne

rec Tulóg, CCÉ, An Tulach

 

26D Grúpaí Ceoil (O18)

1st CCÉ East Clare, CCÉ, East Clare

 

31A Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Mná) / Sean Nós Singing, Irish (Ladies) (Faoi 12)

1st Hannah Morrissey, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

31B Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Mná) / Sean Nós Singing, Irish (Ladies) (12-15)

1st Caoimhe Keane, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Angela Seymour, Killaloe, Co.Clare

 

31C Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Mná) / Sean Nós Singing, Irish (Ladies) (15-18)

1st Niamh Ní Cheannabháin, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

2nd Sinéad Quinn, CCÉ, Cr. na Coradh

rec Fionnuala Ni Aoidh, CCÉ, Cr na hInse

 

31D Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Mná) / Sean Nós Singing, Irish (Ladies) (O18)

1st Aoife Ni Chathasaigh, CCÉ, Sionna

 

33A Songs in English (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (Faoi 12)

1st Emer Gantley, CCÉ, Croisín

2nd Abbie Hoyne, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

rec Hannah Morrissey, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

33B Songs in English (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (12-15)

1st Aoibhinn Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Angela Seymour, Killaloe, Co.Clare

rec Caoimhe Keane, CCÉ, Inis Cathaigh

 

33C Songs in English (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (15-18)

1st Aoife Daly, CCÉ, East Clare

2nd Sinéad Quinn, CCÉ, Cr. na Coradh

3rd Zoe Whelan, CCÉ, Cora-finne

 

33D Songs in English (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (O18)

1st Aoife Ni Chathasaigh, CCÉ, SIONNA

 

34A Songs in English (Men) / Amhráin Bhéarla (Fír) (Faoi 12)

1st Daire Meehan, CCÉ, Croisín

2nd Liam Clancy, CCÉ, Croisín

rec Jack Dilleen, CCÉ, Doorabarefield

 

34D Songs in English (Men) / Amhráin Bhéarla (Fír) (O18)

1st Senan Lillis, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Philip Brennan, CCÉ, SIONNA

 

35A Feadaíl / Whistling (Faoi 12)

1st Moya Tiernan, CCÉ, Cora Finne

2nd Liam Clancy, CCÉ, Croisín

rec Clíona Jones, CCÉ, Clochliath

 

35C Feadaíl / Whistling (15-18)

1st Ciara Sheehan, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

36A Portaireacht / Lilting (Faoi 12)

1st Liam Clancy, CCÉ, Croisín

2nd Maria Jones, CCÉ, Clochliath

 

36B Portaireacht / Lilting (12-15)

1st Muireann Keane, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Laura Donoghue, CCÉ, East Clare

 

36C Portaireacht / Lilting (15-18)

1st Laura Chaplin, CCÉ, East Clare

 

36D Portaireacht / Lilting (O18)

1st Liam Jones, CCÉ, Clochliath

 

38E Newly Composed Song (English) / Amhrán Nua Cheaptha (Béarla) (Aon Aois/Any Age)

1st Philip Brennan, CCÉ, Sionna

2nd Connie Hannon, CCÉ, Croisín

 

39E Píosa Ceoil Nua Cheaptha / Newly Composed Tune (Aon Aois/Any Age)

1st Kate Roche, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Ciara Sheehan, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

 

44A Rince Seit (Mná) / Full Set (Ladies) (Faoi 12)

1st Rithim an Chláir: Sráid na Cathrach, CCÉ, Laichtín Naofa

2nd Cnoc Na Gaoithe (Team B), CCÉ, An Tulach

rec Cnoc Na Gaoithe (Team A), CCÉ, An Tulach

 

44B Rince Seit (Mná) / Full Set (Ladies) (12-15)

1st Cnoc Na Gaoithe, CCÉ, An Tulach

2nd Rithim an Chláir: Rinn na Spáinneach, CCÉ, Laichtín Naofa

rec St Maura's HFL, CCÉ, Inis Cathaigh

 

44C Rince Seit (Mná) / Full Set (Ladies) (15-18)

1st Rithim an Chláir: Sráid na Cathrach, CCÉ, Laichtín Naofa

2nd Shannonside HFL, CCÉ, Inis Cathaigh

3rd Cois na hAbhna HFL, CCÉ, Inis Cathaigh

 

44D Rince Seit (Mná) / Full Set (Ladies) (O18)

1st Rithim an Chláir: Sráid na Cathrach, CCÉ, Laichtín Naofa

2nd Seit Inis Cathaigh HFL, CCÉ, Inis Cathaigh

 

45A Rince Seit / Full Set (Mixed) (Faoi 12)

1st St Brendan's HFL, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Rithim an Chláir: Sráid na Cathrach, CCÉ, Laichtín Naofa

rec Cnoc Na Gaoithe, CCÉ, An Tulach

 

45B Rince Seit / Full Set (Mixed) (12-15)

1st Lissycasey Ballynacally B, CCÉ, Lissycasey Ballynacally

2nd Lissycasey Ballynacally A, CCÉ, Lissycasey Ballynacally

3rd Seit Eoin, CCÉ, Cill Fhionníúrach

 

45C Rince Seit / Full Set (Mixed) (15-18)

1st Rithim an Chláir: Sráid na Cathrach, CCÉ, Laichtín Naofa

2nd St John's HFL, CCÉ, Inis Cathaigh

3rd St Michael's HFL, CCÉ, Inis Cathaigh

 

45D Rince Seit / Full Set (Mixed) (O18)

1st Rithim an Chláir: Sráid na Cathrach, CCÉ, Laichtín Naofa

2nd Seit Inis Cathaigh HFL, CCÉ, Inis Cathaigh

3rd Hell for Leather HFL, CCÉ, Inis Cathaigh

 

46F Rince Leath-Seit / Half Set (Mixed) (Faoi 18)

1st Rithim an Chláir: Sráid na Cathrach, CCÉ, Laichtín Naofa

2nd Seit Cillian, CCÉ, Cill Fhionníúrach

3rd Rithim an Chláir: Rinn na Spáinneach, CCÉ, Laichtín Naofa

 

 

 

46D Rince Leath-Seit / Half Set (Mixed) (O18)

1st Rincoiri an Chlair, Lissycasey

 

47L Rince Seit / Full Set (Mixed) (O35)

1st Rincoiri an Chlair, Lissycasey

2nd Rinceoirí An Tulach, CCÉ, An Tulach

 

48A Rince ar an Sean Nós (Faoi 12)

1st Kai O'Sullivan, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Conor Fennell, CCÉ, Inis Cathaigh

3rd Andrea Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

 

48B Rince ar an Sean Nós (12-15)

1st Eoin O Chillin, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Emma Fennell, CCÉ, Inis Cathaigh

3rd Shona McDonagh, Liscannor

 

48C Rince ar an Sean Nós (15-18)

1st Colm Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Pol O Fearain, CCÉ, Cr na hInse

rec Ciara Corbett, CCÉ, Cora Finne

 

48D Rince ar an Sean Nós (O18)

1st Kieran Browne, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Patricia Leahy, CCÉ, Inis Cathaigh

3rd Niamh Jordan, CCÉ, East Clare

 

49G Comhrá Gaeilge (Faoi 9)

Q Cian o Breaslain, CCÉ, Cr na hInse

Q Anna Ni Dhalaigh, CCÉ, Cr na hInse

Q Roisin Ni Dhonnchaidh, CCÉ, Inis Cathaigh

Q Lia Jordan, CCÉ, East Clare

Q Tadhg O Laoire, Cill na Mona

 

49H Comhrá Gaeilge (9-11)

Q Rachel Ni Dhalaigh, CCÉ, Cr na hInse

Q Eoghan O Breaslain, CCÉ, Cr na hInse

Q Sadhbh Jordan, CCÉ, East Clare

Q Piaras O Se, Ruadhan

Q Cadhla Ni Chaoimh, CCÉ, Cr na Coradh

 

49I Comhrá Gaeilge (11-13)

Q Abbiegail Haugh , CCÉ, Lissycasey Ballynacally

Q Seoda Ni Chaoimh, CCÉ, Cr na Coradh

Q Eileanoir Ni Dhonnchaidh, CCÉ, Inis Cathaigh

Q Eimhear Ni Uainin, CCÉ, Inis Cathaigh

Q Lucie Haugh , CCÉ, Lissycasey Ballynacally

 

49J Comhrá Gaeilge (13-15)

Q Caoimhe Ni Chathain, CCÉ, Inis Cathaigh

Q Muireann Ni Chathain, CCÉ, Inis Cathaigh

Q Laura Donoghue, CCÉ, East Clare

Q Megan Ni Laighin, An Chreathlach

Q Seamus Mac Con Mara, Cill Mhichil

 

49K Comhrá Gaeilge (15-18)

Q Laura Ni Dhonnchaidh, CCÉ, Inis Cathaigh

Q Katie Donoghue, CCÉ, East Clare

Q Caoimhe Ryan, CCÉ, East Clare

 

50A Storytelling (Faoi 12)

1st Hannah Morrissey, CCÉ, Clarecastle/Ballyea

 

50B Storytelling (12-15)

1st Muireann Ni Chathain, CCÉ, Inis Cathaigh

 

51A Scéalaíocht (Faoi 12)

1st Neasa Ni Ainifein, An Ruadhan

 

51B Scéalaíocht (12-15)

1st Muireann Ni Chathain, CCÉ, Inis Cathaigh

2nd Eimear Watson, CCÉ, East Clare

rec Caoimhe Ni Chathain, CCÉ, Inis Cathaigh

 









Comments