Equipos Educativos

As etapas educativas do Colexio Montesol están compostas polo seguinte profesorado:


      Educación Infantil.

4º A (3 anos)             Dª Teresa Vázquez Hernández.

4º B (3 anos)             Dª Magdalena Besteiro Rodríguez.

5º A (4 anos)             Dª Elena Vila Lago.

5º B (4 anos)             Dª Sonia Toyos Pérez.

6º A (5 anos)             Dª Dolores Blanco Alonso.

6º B (5 anos)             Dª Susana Vidal Buján. (Coordinadora)

Profesora Inglés:       Dª Rosa Ana Rodríguez López.

Profesora Auxiliar:     Dª Andrea Mata Comesaña.

Profesora Inglés:       Dª Rosa Ana Rodríguez López.

Profesora Inglés:       Dª Rosa Ana Rodríguez López.

 

      Educación Primaria.

1º A         Dª Carmen D. Soares María.

1º B         Dª Pilar Pereira Vidal. (Coordinadora)

2º A         Dª Mónica Alonso Acuña.

2º B         Dª Mercedes Domonte Paz.

3º A         Dª Rosa Santasmarinas Lago.

3º B         Dª Isabel Prado Costas. (Coordinadora)

4º A         Dª Iria García Pazo.

4º B         Dª Mª Carmen Hermo Crujeiras.

5º A         Dª Mª Carmen Pereiro Álvarez.

5º B         D Manuel González Rodríguez.

6º A         Dª Elena Torreiro Villot.

6º B         D José E. Marra Rodríguez. (Coordinador)

Profesora especialista inglés 1º ciclo:                                          Dª Rosa Ana Rodríguez López.

Profesora especialista inglés 2º e 3º ciclo:                                  Dª Vanesa Fernández González.

Profesor especialista educación física:                                         D  Rosendo Alonso Costas.

Profesora especialista en Audición e Linguaxe:                            Dª Pilar Rajó Carrera. 

Profesora especialista en Pedagoxía Terapéutica:                        Dª Eva Souto Roales.

Profesora especialista de música:                                                  Dª Beatriz Rodríguez Vázquez.

 

      Educación Secundaria.

1º A                         D. Javier Ojea Cendón.

1º B                         Dª Mª José Rodríguez Lois. (Coordinadora)

2º A                         Dª Cristina Díaz Prego.

2º B                         D Juan M. Cabano Vázquez.

3º A                         Dª Mª Carmen Domingo González. (Coordinadora)

3º B                         Dª Marta Rodríguez Aguín.

4º A                         Dª Alba Alonso Pájaro.

4º B                         Dª Ana I. Pousa Álvarez.

            Profesor especialista lingua inglesa:                    D Jesús González Lamas.

Profesor especialista Matemáticas e ciencias:    Dª Sonia Pereira Vidal.

Profesora especialista de plástica e Visual          Dª Marta Olivares Díez.

Profesor especialista educación física:                 D. César Cerdeira Paz.

Profesora especialista lingua galega e Castelá:   Dª Delia Pájaro Nogueira.

Profesora orientadora:                                            Dª Paula Teijeira Olleros.

Comments