Inductee Index

Inductee Year Sport
Ahern, Sue 2007 Softball
Alderman, James 2008 Football
Allen, John "Tootie" 2010 Basketball
Anderson, Aja 2012 Basketball
Anderson, Dolly VanBurkirk 2008 Basketball
Anderson, Lewis P.  (Old Timer) 2008 Football, Basketball & Baseball
Arasin, Joe 2014 Golf
Artis, Ron 2016 Basketball
Athinson, Leo "Ackie" 2002 Coach
Baker, Charles "Derry" 2005 Football
Beam, Gavin "Scoty" 2012 Wrestling
Belnome, Vince 2016 Baseball
Black, Al 2003 Coach
Blackwell, Gregory 2011 Football
Bock, Charles H. 2006 Swimming
Bonsall, Robert 2009 Swimming
Boyd, Sharon 2013 Softball
Boyes, Bill 2014 Track & Field
Brooks, James 2015 Track & Field
Brown, Gail "Gussie" 2001 Basketball
Brown, Terry 2002 Cross Country
Bugar, Joe 2016 Golf
Burnite, Gene 2013 Founders Award
Carroll, Chuck  2009 Mac Stuber Memorial Award
Carter, Lee 2004 Baseball
Chalfant, Jesse 2008 Cross Country & Track
Chenger, Paul 2001 Baseball
Clinton, William Taylor 2000 Swimming
Coleman, Keeman 2011 Track & Field
Connor, Marshall "Marty" (Old Timer) 2010 Basketball
Crawley, Morgan 2017 Swimming
Crutchfield, Nakeya 2003 Track
Curlett, Mark 2001 Golf
Daily, Theodore "Ted" 2000 Coach
D'Amato, Dan 2010 Baseball
Davis, Clara Dixon 2004 Softball
Dawson, Kyle 2015 Cross Country
Defroscia, Augustine "Whisty" 2002 Football
Deidrick, Quentin  2013 Mac Stuber Memorial Award
DeMatteo, Fiorindo "Beauty" 2002 Football & Baseball
Denithorne, Dick (Old Timer) 2014 Basketball
DePedro, Nick  (Old Timer) 2007 Baseball
Dering, Wally (Old Timer) 2014 Swimming
DeSanctis, Rosie 2005 Basketball
Diehl, Barney  (Old Timer) 2007 Football
DiObilda, Gink (Old Timer) 2009 Football
DiObilda, Eugene "Muff" (Old Timer) 2008 Football
Domsohn, Dave 2000 Soccer
Donato, Justin 2011 Swimming
Downing, Walt 2001 Football
Eggleston, Marty 2013 Basketball
Emanual, Vic (Old Timer) 2012 Coach
Entrekin, John N. Jr. (Old Timer) 2005 Basketball & Baseball
Farnum, Karen Polak 2005 Gymnastics
Ficca, Don 2003 Basketball
Fleck, Robert R. 2000 Football
Flinn, Scott 2015 Football
Flynn, Marty 2013 Founders Award
Forte, Gene (Old Timer) 2005 Football, Basketball & Baseball
Fraschilla, Lindsay 2008 Swimming
Funk, Walt 2001 Coach
Gaffney, Sacha "Socky" 2010 Basketball
Gallagher, Gretchen Lynott 2009 Swimming
Gaugler, William 2015 Mac Stuber Memorial Award
Gomillion, Tom 2005 Track
Gracia, Peter "Sonny" 2012 Basketball
Gray, C J 2016 Football
Gray, Kaleena 2016 Track & Field
Gray, Tayvon 2015 Track & Field
Greenlee, Rosalyn 2013 Coach
Griswold, Guy 2003 Baseball
Gushanas, Rose 2001 Lacrosse
Haft, Carol Renfrew 2003 Tennis
Hamilton, Christena 2017 Basketball
Hamilton, Richard "Rip" 2001 Basketball
Hemlock, Mike 2005 Coach
Hicks, Charlie 2016 Track & Field
Hoffman, Jeff 2015 Baskerball
Holmes, George 2001 Track & Field
Hopton, Kenneth "Kenny" 2005 Baseball
Horshock, Ed  (Old Timer) 2006 Football
Hudson, Paul 2006 Wrestling
Hunt, Kevin 2013 Football
Hunt, Ron 2009 Track
Hunter, Solomon 2007 Track
Jarmoska, Jeanne "Burnsie" 2005 Coach
Jeminson, Gregory Richard 2002 Baseball
Joe, Abel 2004 Football
Joe, Dr. John J. 2010 Football
Joe, James "Jimmy" 2009 Football
Joe, William "Billy" 2002 Football
Johnson-Lynch, Terri 2013 Basketball
Jones, Belinda Ben 2009 Track & Field
Jones, Dan 2009 Basketball
Kershey, Ross 2002 Coach
Kovatch, Ed 2012 Baseball
Lagan, Patrick "Red Dog" 2017 Mac Stuber Memorial Award
LaPorta, Patrick "Patsy" 2011 Mac Stuber Memorial Award
Lapp, Dave 2003 Track
Lapp, Matt 2013 Cross Country
Lawerence, Donnie 2009 Baseball
Layfield, Becky 2012 Mac Stuber Memorial Award
Lee MD., Daniel "Doc" 2002 School Doctor
Lewis, Darrel 2007 Basketball
Lewis, Doug 2006 Track
Lewis, Glenn 2004 Track
Lewis, Harry 2004 Coach
Lewis, Kindra 2006 Volleyball
Lewis, Larry 2012 Track
Logue, Mike (Old Timer) 2014 Track & Football
Loomis, Alvin F. 2004 Coach
Lopp, James "Bubbles" 2002 Basketball
Lyons, mallory 2016 Softball
Mammarella, Albert "Bat" (Old Timer) 2011 Football
March, Linda Boyles 2002 Coach
Marciniszyn, Peter (Old Timer) 2013 Football
Marlow, Kieraah "Ky" 2011 Basketball
Marshall, Debbie 2000 Softball
Marshall, Hubert "Hubie" 2000 Basketball
Mateer, Kenneth (old Timer) 2012 Football & Basketball
McCarter, Steven 2011 Basketball
McGibboney, Gerald 2008 Wrestling
McGinley, Brian 2017 Swimming
McMillan, Jody 2017 Track
McNelly, Bob 2003 Football
McWilliams Mark 2007 Football
Mendenhall, Bill Jr. 2007 Coach
Monetto, Mae Ladenberger 2004 Basketball
Moore, Ronnie 2014 Baseball
Morgan, Callaway 2017 Track
Morgan, Derrick 2017 Football
Morrison, Samantha 2014 Softball
Morton, William "Billy" 2004 Track
Newton, Dan 2017 Baseball
Nowak, Katie 2004 Track
Null, William F. 2006 Special Award
O'Connell-Liartis, Kelly  2014 Cross Country
Patton, Gene T. 2000 Baseball
Patton, Len  (Old Timer) 2006 Baseball
Pearl, Bob (Old Timer) 2015 Multi sport
Pearl, Herb (Old Timer) 2016 Multi sport
Pearl, Walter (Old Timer) 2016 Multi sport
Pearl, Walter (Woops) 2016 Old Timer
Perry, Rod 2000 Track
Perry, Sonya R. 2000 Track
Phillips, Davida 2016 Tennis
Pitcherella, Alfred Fred (Old Timer) 2005 Football, Basketball & Baseball
Pollard, Arthur "Ockie" 2002 Track
Pollock, Vic (Old Timer) 2011 Football
Primanti, Marc 2009 Soccer
Primanti, Richard "Rick" 2010 Soccer
Primanti, Ryan 2013 Baseball
Ransom, William "Pop" 2008 Mac Stuber Memorial Award
Rawls, Lynn 2000 Basketball
Rebfrew, Bill 2001 Coach
Renfrew, Joy b 2003 Coach
Richards, Bill 2010 Mac Stuber Memorial Award
Robertson, Rob 2014 Cross Country
Robinson, Clifton L.  2010 Track & Field
Rubincam, Paul "Herky" 2006 Basketball
Rutherford, Steve 2014 Swimming, Diving
Saylor, Rich 2016 Coach
Scott, Harry G. 2009 Special
Seace, Clint 2012 Football
Sherota, Cinde Lou (Spencer) 2015 Swimming
Shuler, Carroll 2017 Wrestling
Shultz, Edward D. 2006 Football
Smith, Clair, (Old timer) 2010 Tennis
Smith, Colleen Cahill  1986 2001 Field Hockey
Smith, James "Scooggy" 2006 Coach
Smith, Norm 2016 Mac Stuber Memorial Award
Stackhouse, Warren 2014 Mac Stuber Memorial Award
Stanko, George 2004 Basketball
Stott, Jack, (Old Timer) 2017 Multi sport
Stuber, John Malcom 2000 Coach
Talley, Renee 2004 Coach
Taylor, Sharon 2011 Field Hockey
Thorn, David 2002 Swimming
Tobelmann, Chris 2012 Softball
Tooles, Arthur H. Jr. 2005 Basketball
Trammell, Patrice 2002 Basketball
Urbine, Robert 2008 Baseball
Vergara, Vince  (Old Timer) 2006 Football
Wallace, Maureen 2007 Coach
Warihay, John 2005 Swimming
Washington, Andy 2017 Basketball
Weller, Dave 2006 Cross Country
White, Amber 2014 Basketball
Wilkinson, Don 2003 Football
Williams, Terry 2001 Wrestling
Wilson, Barb Detterline 2007 Lacrosse
Wilson, Donald "Cy" 2013 Football, Basketball & Baseball
Winters, John "Butch" 2003 Cross Country
Woolard, Glenn 2015 Baseball
Ziegler, Lance 2011 Baseball


























































































 

Copyright © 2009, CASH Hall of Fame Committee. All rights reserved.