HOME‎ > ‎

2018 TOURNAMENTS

2018 Tourney Schedule

 

DATE               COURSE                         FORMAT       U-Pick or MIXER

April 18 -- Wed       Jackrabbit Run -- Grand Island    2 scramble               U Pick

April 23 -- Mon        Meadowlark Hills -- Kearney       3 scramble               Mixer

May 1 -- Tues          Buffalo Ridge -- Kearney             3 scramble               Mixer

May 7 -- Mon           Cross Creek -- Cambridge             3 scramble               Mixer

May 9 -- Wed          St Paul CC                                    3 scramble               Mixer

May 16 -- Wed        Alma GC                                      3 scramble               Mixer

May 17 -- Thurs       York CC                                       2 scramble               U Pick

May 22 -- Tues         Franklin CC                                  3 scramble               Mixer

May 24 -- Thurs       Valley View -- Central City         3 scramble               Mixer

May 30 -- Wed        Elks CC -- Hastings                      3 scramble               U Pick

May 31 -- Thurs       Overton GC                                  3 scramble               Mixer

June 4 -- Mon           Broken Bow CC                           3 scramble               Mixer

June 6 -- Wed          Awarii Dunes -- Axtell                 2 scramble               U Pick

June 12 --Tues          Wood River Muni GC                  3 scramble               Mixer

June 13 -- Wed        Arrowhead GC -- Curtis               3 scramble               Mixer

June 18 -- Mon         Indianhead -- Grand Island           3 scramble               Mixer

June 19 -- Tues         Oregon Trail -- Sutherland           3 scramble               Mixer

June 27 -- Wed        Centura Hills -- Cairo                   3 scramble               U Pick

July 9 -- Mon           Calamus GC - Burwell                 3 scramble               Mixer

July 10 -- Tues         Minden CC                                   3 scramble               Mixer

July 16 -- Mon         Westwind GC -- Ogallala             2 scramble               U Pick

July 17 -- Tues         Southern Hills GC -- Hastings      2 scramble               U Pick

July 24 -- Tues         Ravenna GC                                 3 scramble               Mixer

July 25 -- Wed         Iron Eagle - North Platte              3 scramble               Mixer

July 30 -- Mon         River's Edge, North Platte            3 scramble               Mixer

July 31 -- Tues         Ord GC                                         3 scramble               Mixer

Aug 9 -- Thurs         Wildhorse GC -- Gothenburg       3 scramble               Mixer

Aug 13 -- Mon         Frederick Peak GC, Valentine      3 scramble               Mixer

Aug 14 -- Tues         Ainsworth GC                              2 scramble               Mixer

Aug 16 -- Thurs        Holdrege CC                                 2 SHAMBLE         U Pick  

Aug 20 -- Mon         Kearney CC                                  individual & pick partner Best Ball

                  MEMORIAL TOURNAMENT -- annual membership meeting at dinner

Aug 27 -- Mon         Fox Hollow -- Sutton                   3 scramble               Mixer

Aug 28 -- Tues         Cozad CC                                      3 scramble               U Pick

Sept 6 -- Thurs         Loup City CC                               3 scramble               Mixer

Sept 10 -- Mon         Albion CC with NENSGA           2 scramble               U Pick  

Sept 13 -- Thurs       Lake Maloney, North Platte         3 scramble              U Pick

Sept 20 -- Thurs       Prairie Hills -- Pleasanton             3 scramble               Mixer

Sept 26 -- Wed         Lakeside CC -- Elwood                3 scramble               Mixer

 

Ċ
ANDY ANDERSON,
Mar 6, 2018, 8:32 AM
Comments