Class A Cross Country Rankings
 

STATE CROSS COUNTRY COACHES’ ASSOCIATION< xml="true" ns="urn:schemas-microsoft-com:office:office" prefix="o" namespace="">

CLASS A RANKINGS

 

Sept.29th:          BOYS’ TEAMS:                  INDIVIDUALS:

 

1.       Mora                                        Clayton Foster       < xml="true" ns="urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" prefix="st1" namespace="">Pequot Lakes

2.       Pequot Lakes                            Moses Heppner     Warroad

3.       Perham                                     Ryan Tholen  Tracy-Milroy-Balaton

4.       Adrian                                      Landon Bauer        Albany

5.       Minnehaha Academy                 Stewart Richardson   Blake      

6.       Plainview-Elgin-Millvlle              Austin Bauer          Milaca

7.      Jackson County Central             Peter Borash          Royalton

8.       Blake                                        Aaron Haley          Plainview-E-M

9.       Mound Park Academy              Andrew Gerdts    LeSueur-Henderson

10.     Long Prairie/Grey Eagle          Nate Thooft     Redwood Valle y Area

11.     Esko                                        Connor Gjerve       Annandale             

12.     Farimont                                   Tanner Wendroth  Paynesville

 

GIRLS’ TEAMS:                 INDIVIDUALS:

 

1.       Adrian                                      Linda Keller           Paynesville Area

2.       Staples-Motley                          Naomi Landecker  Staples-Motley      

3.       Perham                                     Maddie McClellan  Perham       

4.       Rochester Lourdes                    Lauren Rice           Holy Family          

5.       Holy Family                               Abby Anderson     Perham

6.       Paynesville                                Kyle Blakeslee       Cannon Falls

7.       Farimont                                   Anne Hart              St. Paul Acad       

8.       St. Cloud Cathedral                 Laura Christenson Murray County Cent

9.       Breck                                        Halle Christianson Minnewaska Area

10.     LaCrescent                               Greta Danielson   St. Cloud Cathedral

11.     Blue Earth Area                         Lauren Friese         Fairmont

12.     Mille Lac                                  Brooke Kirkham    Breck