Rozbudowa

W lipcu 2009 roku rozpoczęliśmy rozbudowę naszej Chaty. Powstanie całe skrzydło  (dwukrotnie większe od budynku istniejącego), w którym znajdować się będzie duża jadalnia dla ok. 30 osób, kuchnia wraz z całym zapleczem zaś na piętrze pięć pokoi dwu-, trzy- i czteroosobowych z łazienkami. Nowy budynek będzie także dostosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych.

Od czasu do czasu będziemy na tej stronie zamieszczali fotki z przebiegu budowy.

Jak wszystko dobrze pójdzie za jakiś czas Cyrla będzie tak wyglądała. A może ładniej?

Wszystko  zaczęło się od sześciu tygodni deszczu na przełomie czerwca i lipca 2009. Nawet geodeci co raz odkładali swoje przyjście na wyznaczanie wykopów a nasze nastroje robiły się coraz bardziej podłe.

Aż przyszedł wreszcie ciepły sierpień i można było ruszyć z fundamentami.

13 października, kiedy fundamenty były gotowe, płyta wylana a ekipa stawiająca konstrukcję drewnianą miała już przyjechać spadło na kwitnące kwiaty i zielony jeszcze świat 60 cm śniegu. Oj,oj nie było nam do śmiechu. Co niektórzy twierdzili nawet, że przed zimą nie ma już sensu stawiać konstrukcji. A potem do 18 listopada lało jak z cebra.

Pierwsze ściany brodząc w błocie po kolana udało się postawić 19 listopada...

... a 19 grudnia ślizgając się po pierwszym (drugim)  śniegu udało się bezpiecznie zjechać całym ciężkim sprzętem po postawieniu całej konstrukcji . Dziękujemy chłopaki za kawał dobrej roboty!!!

Wiosnę zaczynamy od posadzenia kwiatów na starym tarasie, wyplantowania i osuszenia  klepiska przed domem. Zaraz potem przyszedł czas na elewację, kominy, rynny i dach. Tak było 29 kwietnia 2010.