Położenie

Chata górska "Cyrla" znajduje się w przysiółku Cyrla, położonym na południowych stokach Makowicy [948m], w Paśmie Jaworzyny Krynickiej - wschodniej części Beskidu Sądeckiego. W okolicy chaty znajduje się wiele atrakcji (m.in. ruiny zamku, jaskinie, spływ flisacki rzeką Poprad), gęsta sieć szlaków turystycznych oraz dróg leśnych nadających się do uprawiania kolarstwa górskiego, narciarstwa biegowego i tourowego. PTTK wyznakowało w pobliżu schroniska również wiele szlaków konnych. Głównym grzbietem Pasma Jaworzyny Krynickiej przebiega szlak przyrodniczy im. Adama hrabiego Stadnickiego, prowadzący z Rytra do Łabowej. U południowych podnóży Makowicy położone są dwie, wypoczynkowe miejscowości: Rytro i Piwniczna. To właśnie z Rytra prowadzi najkrótszy szlak do chaty.

DOJAZD DO RYTRA
Podróżując samochodem, najpierw należy kierować się do Nowego lub Starego Sącza. Z obu miast, dalszy kierunek jazdy wyznacza droga krajowa nr 87, prowadząca do przejścia granicznego w Mniszku nad Popradem. Samochód w Rytrze można próbować zostawić na strzeżonym parkingu jednego z kilku domów wczasowych, znajdujących się przy bocznej drodze wiodącej ku Roztoce Ryterskiej - z głównej drogi należy skręcić w prawo przed stacją kolejową.

Osoby nie posiadające własnego środka transportu, mogą dojechać do Rytra pociągniem. Na stacji zatrzymują się wszystkie pociągi, również pospieszne. Zbiorowa komunikacja samochodowa opiera się na lokalnych kursach PKS i busach odjeżdzających z Nowego Sącza.

rozkład jazdy PKP
rozkład jazdy PKS Nowy Sącz

PIESZO
Ze stacji kolejowej w Rytrze dotrzemy do chaty "Cyrla" wędrując szlakiem turystycznym PTTK koloru czerwonego - około 1:45h.

ROWEREM
Na Cyrlę prowadzą dwie dogodne dla rowerzystów drogi:
- z Rytra przez przysiółek Za Zamczyskiem, i dalej drogą stokową przez przysiółek Makowica;
- z Młodowa przez Głębokie, i dalej drogą przez Dolinę Głęboczanki.