Výlety

Tipy na výlety

Rozhledny

Za návštěvu jistě stojí některá z mnoha rozhleden v okolí. Například 21m vysoká rozhledna Bramberk je vzdálená jen cca 2,5 km. Krásné výhledy však jsou i z ostatních, jako např. Slovanka, Královka, Černá Studnice nebo nedaleko pramenu Nisy nově postavená rozhledna Nisanka. Nejblíže však je, cca 800m od nás, rovněž nově postavená rozhledna na „Scholzově vrchu“ označená jako deponie dřeva. http://rozhledny.webzdarma.cz/

 Zajímavá místa

V létě i v zimě nádherný vodopád na říčce Jedlové na protilehlé straně Josefova Dolu, nebo Josefodolská přehrada severozápadně od chaloupky.

V ČR nejvýše položená – trvale obydlená obec Jizerka se Smaragdovým a Safírovým potokem (dřívější naleziště polodrahokamů) pod kopcem Bukovec (nejvyšší čedičová hora ve stř. Evropě) nebo bývalá sklářská – dnes poutní osada Kristiánov.

Kulturní, sportovní a nákupní střediska

Jablonec n.Nisou je nazýván městem skla a bižuterie. Jistě stojí za návštěvu místní muzeum. Město nabízí veškeré služby - jako divadlo, kino, restaurace, bary, diskotéky i sportovní vyžití - krytý bazén s dvěma tobogány, vířivkami, umělým vlnobitím, squash, bowling, horolezecká stěna atd.

Na koupání i rybaření je vhodná jablonecká přehrada. Nedaleko města leží další rozhledny Na Proseči a Černá Studnice.

Liberec je krajským městem a nabízí řadu turistických zajímavostí. Mezi nejzajímavější patří botanická zahrada, nejstarší ZOO v Čechách se svými bílými tygry, Aquapark Babylon ve stylu římských lázní, ojedinělý IQ-Park, rozhledna Ještěd, Severočeské muzeum a mnoho dalších. Za povšimnutí stojí rovněž liberecká přehrada.