Royal Leamington Spa a Warwick

úterý 15.4.2014

Ve městě Royal Leamington Spa strávím jen asi hodinu, podívám se ke kostelu a pak jdu pěšky podél řek Leam a Avon do Warwicku. Procházím Viktoriiným parkem a parkem svatého Nikolase, prohlížím si místní architekturu a po půl hodině nebo hodině přicházím k hradu (Warwick castle). Projdu krásnou uličkou s hrázděnými domky a podívám se do rozkvetlé zahrady za hradem (už jste se někdy zamysleli nad původem toho slova?). Také je tu výhled na zbytky starého hradního mostu.

cestynedalekorajče.net
Obr. 1 Kostel v Royal Leamington Spa

cestynedalekorajče.net
Obr. 2 Zahrada

Koupím si vstupenku do hradu (za 20 liber) a strávím tam přibližně čtyři příjemné hodiny. V hradním sklepení je středověké zařízení - kovář, výroba z kůže, příprava k boji, praní, šití... Všude jsou figuríny s nahranými dialogy, na všechno se může sahat, všude se může fotit, a tak nejenže je hrad poučením pro děti i dospělé, ale taky velkou zábavou.

cestynedalekorajče.net
Obr. 3 Kovárna v hradním sklepení

cestynedalekorajče.net
Obr. 4 Pradlena

V přízemí hradu je několik krásně zařízených místností, tady už to není středověk, ale nejspíš tak 18. století, také jsou tu umělé postavy, které si povídají. Projdu se přes několik věží se skvělým výhledem a po hradbách, na nádvoří se dívám na ukázku šermu a na parkánu na let orla.

cestynedalekorajče.net
Obr. 5 Interiér hradu

cestynedalekorajče.net
Obr. 6 Výhled z věže

Potom se podívám za řekou na obléhací polohu s katapultem a do zahrad s fontánou a pávy, odpočívám na sluníčku, nechám se od kolemjdoucích vyfotografovat s hradem (je to docela legrace, protože mi nefunguje display fotoaparátu a tak si většina těch lidí myslí, že není zapnutý nebo nefunguje foťák) a část hradu si projdu ještě jednou, abych si vše dobře zapamatovala.

cestynedalekorajče.net
Obr. 7 Nádvoří hradu

cestynedalekorajče.net
Obr. 8 Ulička pod hradem

Kolem 18 h se zavírá, jdu se podívat ještě do centra Warwicku, ke kostelu a několika ulicemi a asi o hodinu později se vracím kolem řeky do Leamingtonu. Odtud jedu autobusem do Coventry a pak pokračuji nočním spojem na letiště u Londýna a následuje cesta do Madridu - takže pokračování zde.

cestynedalekorajče.net
Obr. 9 Kostel u hřbitova, Warwick

cestynedalekorajče.net
Obr. 10 Kostel v centru Warwicku
Comments