Swiss Tour Monte Rosa

8.8.2014

Tato trasa, kterou nám průvodci vybrali a o které se chystám psát, je součástí Swiss Tour Monte Rosa, která se skládá ze tří částí (19 + 14 + 19 km). Začíná se v Saas Fee, pokračuje přes Grächen a končí v Zermattu. My jsme z Grächen (1619 m n. m.) vyjeli lanovkou na Hannigalp (2122 m n. m.) a skončili v Saas Fee (1800 m n. m.) - takže jsme šli první část uvedené trasy, ale v opačném směru. Našla jsem pěknou mapku k této trase: http://map.wanderland.ch/?lang=en&p&etappe=27.01&wanderwegnetz=all

Byla to naše poslední túra, měli jsme sice v plánu ještě jednu, ale kvůli nepříznivému počasí jsme ji zrušili (předpověď byla, že má pršet celý den). Myslím, že bylo skvěle zvolené uskutečnit nejtěžší túry na začátku zájezdu a na konec si nechat tuto nenáročnou pohodovou. Nevýhodou je, že po všech těch úžasných výhledech a neobyčejných zážitcích předcházejících dní se nám mohla zdát trochu nudnější. Šlo se pořád po stejném úbočí, se stejným výhledem do údolí. O zpestření dne se nám postarali zvědaví kozorohové a několik vodopádů na potoce, který jsme překračovali cestou dolů do Saas Fee.

cestynedalekorajče.net
Obr. 1 Vypadá to dnes na krásný slunečný den - pohled z oken autobusucestynedalekorajče.net
Obr. 2 Horní stanice lanovky, Hannigalp

cestynedalekorajče.net
Obr. 3 Takhle nějak se šlo skoro celou dobu

cestynedalekorajče.net


Obr. 4 a 5 Při obědové pauze nám tu pózují kozorohové

cestynedalekorajče.net
Obr. 6 Taková úplně pohodová cesta pořád po vrstevnici

Skoro celou cestu byla tato trasa výborně značená, takže bychom mohli jít bez průvodce, jen při závěrečném sestupu bylo potřeba dát pozor na několika rozcestích. Dvě účastnice zájezdu, které chodily většinou poslední, se ztratily a my ostatní na ně museli asi půl hodiny počkat (a to nemluvím o ferratistech, kteří už také dávno čekali někde jinde, až je vyzvedneme s autobusem, ale protože čekali u piva, bylo jim veselo a naše zdržení nám nevyčítali). Nemůžu si pomoct, musím si sem trochu postěžovat a všem průvodcům vzkázat - jeden z průvodců by měl jít vždy poslední nebo aspoň na rozcestích na opozdilce čekat!

Ještě několik obrázků na závěr:

 
cestynedalekorajče.net


Obr. 7 a 8 Kytičky

  
cestynedalekorajče.net
Obr. 9 a 10 Vodopády

cestynedalekorajče.net
Obr. 11 Pohled na Saas Fee, kam míříme k autobusu
Comments