Zahraniční cesty‎ > ‎Rakousko‎ > ‎

Stolová hora Hohe Wand

16.9.2018

První den zájezdu je popsán zde. A takhle pokračujeme:

Po přespání na chatě Weichtalhaus máme opět výbornou snídani, rychle balíme a stejně jako včera v 8:30 odjíždíme, tentokrát už se všemi věcmi. Pod Hohe Wand vystupujeme z autobusu nedaleko obce Oberhöflein a zprvu mírně, potom prudce, stoupáme lesem ke Grosse Kanzelu, kde stojí velký kříž, je tam také restaurace a pěkný výhled, kde strávíme skoro hodinu odpočinkem a obědem. Líbilo se, jak jsme si cestu nahoru krátili slovními hrami (hádej, jaké slovní spojení si myslím). Převýšení na cestě sem bylo asi 500 m.

cestynedalekorajce.net
Obr. 1 Pohled na Hohe Wand zdola

cestynedalekorajce.net
Obr. 2 Na vyhlídce

cestynedalekorajce.net
Obr. 3 Restaurace na Grosse Kanzel

Potom jdeme k chatě Hubertushaus a za ní následuje prudší klesání, pohybujeme se pro změnu trochu víc mezi skalami, a tak můžeme nakouknout k jedné jeskyni, či snad jen velkému převisu. Cestou dolů nás trochu zdržovali a turistickými hůlkami ohrožovali někteří naši pomalejší spolucestující, takže při stoupání zpět na horní okraj skal se rozhodnu přidat do kroku, všechny předběhnout a ještě jim trochu utéci, aby mi nikdo nešlapal na paty a nedýchal na krk, což se mi podaří a sklidím trochu udivéné pohledy i komentáře typu "tys to tedy rozeběhla". Také pro zbytek cesty jdu trochu před ostatními, domlouváme se s průvodcem, že se setkáme až na chatě, na kterou to ostatně není už daleko - asi 2,5 km a trasa jednoduchá a dobře značená rozcestníky, kde je vždy uveden náš cíl - Postl. Tam je další chata, velké parkoviště, kde na nás čeká autobus a visutá vyhlídka Skywalk, kde obdivuji paraglidisty a horolezce.

cestynedalekorajce.net
Obr. 4 Výhled ze Skywalku

Do Brna přijíždíme ještě za světla, ale moc pozdě na to, jet ještě domů do Liberce. Nocleh mám zajištěný v hotelu Palacký (tam kde jsou studentské koleje pod Palackým vrchem) - docela pohodlná a přitom levná varianta. Druhý den se ještě zastavvím na svá oblíbená místa z dob, kdy Brno bylo mým domovem a teprve potom se vydávám na dlouhou cestu do Liberce.
Comments