Zahraniční cesty‎ > ‎Německo‎ > ‎Horní Bavorsko‎ > ‎

3. Jezero Chiemsee

úterý 29.8.2017

Pracovní den začíná podobně jako včera, jenže na procházku nebereme jen pejska, ale také oba poníky. Dostávám na starost toho menšího. Všude se válí ranní mlha a na trávě je rosa, ale už teď ráno je příjemně teplo, vypadá to, že bude nádherný den. Procházíme se asi hodinu (poníci potřebují víc pohybu, jsou prý trochu tlustí), potom čistíme stáje a přilehlé výběhy a pro zbytek dopoledne dostanu za úkol ostříhat přerostlé šlahouny popínavé rostliny, odfoukat spadané listí z venkovního posezení u domu, vyplet pampeliškové listy na cestičce a pak pokračuji ve vytrhávání falešných jahod, jak jsem začala včera.

Po obědě vyrazím na krátkou projížďku na kole po okolí s cílem ulovit i nějakou místní kešku, což se mi nepovedlo, první odlov mi byl znemožněn přítomností mudlů, druhou kešku jsem hledala a nenašla a ke třetí jsem ani nestihla dojet a už jsem se musela vrátit, abych byla včas doma na další plány. Julia totiž jede autem k Chiemsee a vezme mě sebou, když budu o půl čtvrté přichystaná k odjezdu. Taková nabídka se neomítá, podívám se aspoň zas někam dál.

cestynedalekorajce.net
Obr. 1 Při cyklovyjížďce jsem jela kolem minizoo

cestynedalekorajce.net
Obr. 2 Docela typická cibulovitá kostelní věž

cestynedalekorajce.net
Obr. 3 Pasoucí se zvířata jsou tu k vidění hodně často. Také překvapivě často pozoruji dravé ptáky neboletící volavky.

Cesta k Chiemsee trvá hodinu, o půl páté jsme tedy na místě. Je horko, takže moje kroky směřují na nejbližší pláž mimo placený oplocený areál. Koupu se a čtu si asi dvě hodiny, pak si udělám krátkou procházku směrem ke kapličce a dál za ní k pozorovatelně nad vodou. Je tam i dalekohled, kterým se člověk dívá na různé druhy ptáků plujících po hladině. Pak se setkávám s Julií a její setřenicí a společně pozorujeme západ slunce. K domovu jedeme asi v devět hodin.

cestynedalekorajce.net
Obr. 4 Chiemsee, které mu se říká Bavorské moře

cestynedalekorajce.net
Obr. 5 Výhled na jezero z pozorovatelny

cestynedalekorajce.net
Obr. 6 Západ slunce
Comments