Zahraniční cesty‎ > ‎Irsko‎ > ‎

Wicklow Mountains

Do hor v blízkosti Dublinu jsme vyrazili asi šestkrát, všechny kopce si byly navzájem docela podobné - vždy jsme se brodili mokřady zarostlými převážně vřesem, pichlavým křovím nebo dlouhou trávou. Vylezli jsme mimo jiné na nejvyšší vrchol Wicklow Mountains, hora se jmenuje Lugnaquilla a pořádně nás potrápila - zatímco v Dublinu bylo hezké počasí, na vrcholu hory byl mrak a byli jsme promočení do poslední nitky, i když nepršelo. To bylo právě zrádné, kdyby začalo pršet, vzala bych si pláštěnku, ale takhle jsem si toho skoro ani nevšimla. Zima nám také byla od promočených bot.

cestynedalekorajče.net
Obr. 1 Wicklow Mountains

Také při výstupu na Maulin nám počasí úplně nepřálo - kvůli silnému větru jsme nepokračovali na vedlejší kopec Tonduff North, jak jsme původně měli v plánu. Byl odtud aspoň krásný výhled na Great Sugar Loaf. Na ten jsme také vylezli, původně jsme plánovali stihnout oba kopce v jeden den, ale cesta autobusy trvala skoro tři hodiny, výstup na vrchol Great Sugar Loafu byl náročnější než jsme čekali a celkově jsme byli hodně unavení, nejspíš také proto, že dva dny předtím jsme absolvovali dlouhou túru na Sorrel Hill a Black Hill.

cestynedalekorajče.net
Obr. 2 Great Sugar Loaf focený z Maulinu

Jeden výšlap jsem absolvovala úplně sama, hlavní motivací pro mě bylo pořídit nějaké smrkové a borovicové větvičky na Vánoce. Větviček jsem našla spousty, většinu času panovalo slunečné počasí, na vrcholku Prince William's Seat foukalo a hlavně údolí říčky Glencullen bylo tak nádherné, že jsem byla úplně nadšená. Však je to také chráněné území (Knocksink Wood).

cestynedalekorajče.net
Obr. 3 V údolí Knocksink Wood

Poslední výlet do Wicklow Mountains pro nás byl hlavně o hledání kešek, našli jsme všechny, které jsme si naplánovali (to se nám ještě nestalo), bylo jich 31, všechny celkem snadné, ale i docela nápadité - asi dvě zabalené v umělých větvičkách, maskované na stromě nebo v kamení, většina pak v kořenech, v pařezech nebo pod kameny.

cestynedalekorajče.net
Obr. 4 Výhled na Dublin z Three Rock Mountain

Na následujícím odkazu je možné zobrazit mapku, kde jsou vyznačena všechna zmiňovaná místa. Je tam také označena ves Glendalough, kterou jsme navštívili během výletu s cestovní agenturou a dále musím zmínit zaznačenou zastávku v horách, kde jsme z dálky viděli jezero Lough Nahanagan.

Comments