Zahraniční cesty‎ > ‎Irsko‎ > ‎

Connemara

16.1.2016

Connemara je hornatý národní park, jeden ze sedmi divů Irska. Název pochází z Conmacne Mara, což znamená "národ moře". Byl to náš poslední velký výlet a jeli jsme zase s "Day Tours".

Asi po dvou hodinách jsme měli první větší zastávku - podívali jsme se ke katedrále v Galway a prošli si centrum tohoto města. Líbily se nám staré uličky a docela divoká řeka ve městě. Také jsme našli dvě keše, jednu u katedrály a druhou u menšího kostela v centru.

cestynedalekorajce.net
Obr. 1 Katedrála v Galway
 
cestynedalekorajce.net
Obr. 2 Uličky v Galway

Pak projíždíme horami a díváme se na pěkná jezera okolo nás. Výhledy jsou pěkné, ale když zastavíme na focení, už se nám to zas tak skvělé nezdá, na těch nejlepších místech se bohužel zastavit nedalo.

Máme další zastávku, a to na ovčí farmě Killary, kde nám ukážou práci ovčáckého psa - na zapískání dokáže nahnat všechny ovce do ohrady. Na závěr naší návštěvy můžeme krmit dvě jehňátka, prý pouze jeden den stará.
 
cestynedalekorajce.net
Obr. 3 Stádo ovcí je zaháněno do ohrady

cestynedalekorajce.net
Obr. 4 Jehňátko

Poslední zastávku máme v opatství Kylemore. Bylo vybudováno v roce 1867 a byl to původně soukromý dům, který nějaký Mitchell Henry daroval své ženě. Nyní ho provozují jeptišky řádu benediktinů. Přízemí je přístupné, jsou tam čtyři místnosti, dále je možné navštívit zahrady a nedaleký kostelík.

cestynedalekorajce.net
Obr. 5 Kylemore Abbey


Obr. 6 Jeden z pokojů v Kylemore Abbey

Cestou zpět jsme ještě několikrát zastavili na focení a také abychom se podívali na kostky rašeliny, které se tam sušily, pak jsou používány jako palivo. Při zpáteční cestě se také díváme na film "The Fields", který byl natočen právě v tomto kraji.

cestynedalekorajce.net
Obr. 7 Krajina Connemary
Comments