Irsko

Do Irska jsme přiletěli 30.9.2015. První dvě noci jsme byli v hostelu, zajeli jsme se podívat na dva pokoje k pronajmutí, s jejichž majiteli jsem jednala po e-mailu asi týden předtím. Oba pokoje se nám líbily, nakonec jsme vybrali bydlení tam, kde byla s majitelem lepší komunikace.

Během prvních dnů, za nádherného počasí, jsme si prošli centrum města, největší parky (Phoenix park a Stephen's Green) a zoologickou zahradu. Brzy potom jsme se podívali k moři a na vzdálenější místa v Dublinu (Monkstown, Dun Laoghaire, Killiney, Howth Penninsula). Potom, asi za týden, jsem začala hledat práci. Dny jsem trávila učením angličtiny, procházkami po Dublinu a asi jednou až dvakrát týdně jsme byli na delší procházce.

Asi v polovině listopadu jsme jeli na první výlet, zařízený cestovní agenturou. A v té samé době jsem začala pravidelně chodit hrát deskové hry a jednou týdně na bouldering. Navštívila jsem několik muzeí a národní galerii. Chodili jsme často do knihovny, na nákup do 2 km vzdáleného Lidlu a občas na pracovní pohovor. Hledání práce jsem vzdala před Vánoci a rozhodla si užít posledních pár týdnů v Irsku. Začala jsem alespoń chodit na kurzy angličtiny. Všechny zážitky zapisuji do speciálního, anglicky psaného, blogu: www.welcome-on.my-board.org.

Sem bych ráda zapsala jen několik nejdůležitějších výletů a samozřejmě něco o Dublinu.

V Irsku jsme bydleli do konce ledna 2016.