1. Příjezd do Albánie přes Dubrovník

Zájezd do Albánie jsme si vybrali docela narychlo (někdy během srpna), protože původní objednaný zájezd na Sardinii byl pro malý zájem zrušen. Pro náhradní variantu jsem neměla moc požadavků - jen ať to není válení se na pláži a dodržet termín dovolené, jinak je mi to jedno. Zájezd do Albánie s CK Poznání byla dobrá volba - každý den byl nějaký výlet, většinou však jen na jedno místo, nebo jedno hlavní a pár zastávek jen tak na nakouknutí a focení. Takže žádný hrozný maraton. Jediné, co mi trochu vadilo, byla delší doba strávená v autobuse, ale měla jsem knihu a křížovky :-).

sobota 31.8.2013
Odjíždíme z Brna, neděje se nic zvláštního, jedeme celou noc.

neděle 1.9.2013

Čeká nás celodenní výlet do Dubrovníku, který byl pro mě velkým lákadlem a možná tak trochu důvodem, proč jsem nadšeně kývla na tenhle zájezd. Zážitky z Dubrovníky jsou popsány v kapitole Chorvatsko - Dubrovník.

Na další cestě autobusem do Černé Hory vstřebáváme dojmy z dnešního dne. Kolem 17h se ubytováváme v hotelu v Budvě a po večeři si toto pěkné město projdeme. Ještě předtím si poprvé zaplaveme v moři, které je ale dost studené, takže uděláme jen pár temp sem a tam a jdeme z vody ven.

Budva je hlavní turistické středisko Černé Hory, patří k nejstarším centrům osídlení na pobřeží Jadranu (vznikla před více než 2600 lety). Město láká návštěvníky krásnými hradbami z 15. století, romantickými uličkami s kavárnami a restauracemi, na většině fotografií jsou mohutné brány do města nebo symbol města - kostel svatého Ivana. Od města je krásný výhled na ostrov Sveti Nikola.

cestynedalekorajče.net
Obr. 13 Budva, kostel sv. Ivana (foto JV)


Comments