Hrady


Tohle je sbírka všech mých navštívených hradů přibližně od roku 2008, kdy jsem si je začala víc vyhledávat a kdy jsem začala fotit. Hrady mám ráda, protože si při jejich návštěvě vždy představuju, jaké to bylo ve středověku a před mými zraky se odvíjí pohádkové příběhy s princeznami, s koňmi a statečnými muži, kteří zachraňují služebné před zazděním do hradeb a z hladomorny vytahují nespravedlivě odsouzené chudáky. Na zříceninách se zase příjemně bojím při představě hordy loupeživých rytířů, kteří nenechají nikoho naživu.

Hrady dělím do kapitol: velké hrady s prohlídkou dle návštěvních hodin a se vstupným, zříceniny přístupné kdykoli a zdarma, které jsou ještě rozdělené na hradní zříceniny (pro každého obyčejného turistu) a hradní relikty, které ocení jen zapálení "hradologové" jako jsem já.

Z důvodu velkého množství navštívených hradů budou řazeny abecedně. Připomínám, že tohle jsou jen moje cestovatelské stránky, žádný kompletní seznam, ten se nachází na www.hrady.cz, je tam rovněž u každého hradu podrobně popsaná historie, tady uvedu vždy jen krátkou základní informaci dle vlastního výběru.

A na závěr přidám ještě odkaz na typologii hradů: http://www.toulkypocechach.com/typologie_hradu.php

Comments