Známé názvy

Tato stránka s názvem "známé názvy" vznikla na základě toho, že jsem našla několik míst v autoatlase, která jsou velmi známá jako jména, ale lidé si pod nimi představí úplně jiné místo. A pak se stalo mým koníčkem vyhledávat taková místa. A tady máte malou ochutnávku:

Tak, kdo z vás ví, kde leží třeba  takové Brno? Že by bylo centrem Jihomoravského kraje? No ano, samozřejmě, ale máme v ČR ještě jedno a to je úplně jinde. Až někdy vyjedete třeba do Krkonoš přes Jablonec nad Jizerou, můžete pozdravit místní Brňáky bydlící nedaleko.

 Je někdo z vás z Hodonína? A víte, že máte "kamarády" také asi 10 km od Bystřice nad Perštejnem? Můžete si někdy udělat výlet na Vysočinu, aspoň změníte prostředí a třeba se nakonec budete cítit jako doma, když budete ve stejnojmenné vsi...

Že nemáte dost peněz, abyste si zajeli na výlet do Ameriky? Ale víte, která je od vašeho bydliště nejméně vzdálená? Máte jich na výběr v ČR 25!! Co takhle navštívit Ameriku u Frýdku-Místku a spojit její návštěvu s pobytem v CHKO Beskydy na jejíž hranici leží? Nedaleko se ještě podíváte do Benátek, do Bašky (jinak též v Chorvatsku) nebo Pržna (zátoka v Černé Hoře).

Jestli je někdo z vás ze Lhoty nebo Lhotky, tak bych vás ráda upozornila, že na výlet můžete jet téměř kamkoli, protože Lhotu potkáte "na každém kroku", je jich v ČR téměř 500. Tak hodně štěestí při hledání! 

Když budete mít náhodou zálusk na Vídeň, nemusíte nutně do Rakouska, jedna je také na Vysočině, přibližně 3km od Velkého Meziříčí. 

Pražáky možná nepotěším, když napíšu, že jejich Hradčany nejsou tak výjimečné, jak si možná myslí, tedy alespoň ne jménem, protože Hradčany leží také kousek od Tišnova, to možná proto, aby Brňáci nezáviděli :-).

Nedávno jsem šla kolem Karlštejna a ani si ho nevyfotila. Je to zámeček nedaleko Svratky ve Žďárských vrších.

A nakonec bychom mohli navštívit něco, co zní opravdu hodně exoticky (a pak se nezapomeňte doma hodně chlubit!) - pojedeme do Argentiny! Blízko to budou mít hlavně obyvatelé Českých Budějovic.


Comments