Zápisky všelijaké

31.3.2012
Chystám se na výlet
Dneska celý den prší, takže zůstávám doma u počítače. Jsem zvědavá, jestli to bude zítra lepší, protože se chystám na výlet do Znojma. Mám nachystáno několik kulturních zážitků (nejdřív rotundu sv. Kateřiny, po procházce kolem Dyje půjdu do podzemí, je totiž teď otevřeno jen 13-16h, tak doufám, že to vůbec stihnu, no a nakonec vyhlídku z radniční věže. Tam jsem ještě nebyla, jen na Vlkově věži o kus jižněji). V plánu je i asi 10 km dlouhá vycházka a lov kešek, tři mám nachystané na vycházce a čtyři další v centru Znojma, kdyby zbylo dost času. Zní to jako dost nabitý plán, ale budu na to mít celý den. Nejspíš sem pak napíšu do "Jednodenních výletů pěšky" víc informací.

Turistika.cz
Taky jsem začala psát na turistika.cz, začala jsem tedy už vloni, ale jen s in-line trasami, jsem tam jediný autor, kdo s tím přispívá pro celé Brno :-). Ale s výlety a turisticky zajímavými místy je to jinak, přispívá tam spousta lidí a skoro všechno je už popsané. No, výletů kolem Znojma tam moc není, našla jsem tam jen jeden takový v centru, takže bych tam možná přidala i ten zítřejší. Jinak se asi budu specializovat na vyhlídky, těch tam také moc není. Je to tam hezky udělané - s trasami, s fotkami a můžu si označit výlety, kam bych se chtěla podívat a kde jsem už byla. Byla jsem skoro všude :-) a kde ne, tak tam se chci podívat :-), dělám si trochu srandu, do toho "chci se sem podívat" ukládám jenom výlety, které jsou dost blízko a můžu je navštívit třeba ještě letos.

Šifrovačka
Válím se tedy doma, sbírám síly na zítřek, ale hlavně jsem si potřebovala odpočinout po včerejšku (a vlastě i části dneška) - absolvovala jsem svou první noční hru, šifrovačku NaPALMně. Když o tom tak přemýšlím s půldením odstupem - hrozně rychle to uteklo, člověk sedí nad šifrou třeba hodinu a půl, pak hodinu někde pochoduje, pak zas přemýšlí a tak pořád dál a za chvíli je ráno a chudák člověk je úplně vycucnutej :-). Šifrovačky mě baví, ale asi na ně nemám moc talent, připadá mi, že dokážu odhalit jen to, co už jsem někdy v podobné formě viděla. Je úžasné, že organizátoři pořád ještě dokážou vymýšlet nové a nové varianty šifer. Už se těším, až dají na internet výsledky, zajímalo by mě, kolikátí jsme byli. Průběžné pořadí jsme na začátku měli asi 18, pak chvíli i kolem 13 a na konci už 25. Navíc jsme nedošli do cíle a vzdali to asi pět hodin před koncem, škoda. Bylo to asi trochu kvůli mě, jsem takový rozvraceč týmu teďka :-). Moc jsem nedokázala přemýšlet asi od tří ráno a v sedm už vůbec. Nebyli jsme jediní, kdo skončili předčasně - na nádraží jsme potkali jiný tým a jen spící (či zmrzlý???) tým jsme viděli sedět u poslední šifry. Někteří byli docela bledí, dělali že luští, ale měli všichni zavřené oči. I z našeho týmu si jedna slečna někdy před pátou ráno schrupla v sedě :-). Co jsme podcenili, bylo oblečení - chtělo to aspoň dva svetry a pořádnou zimní bundu, i když není pod nulou. A hlavně něco na sezení na zemi. Termoska s čajem není špatný nápad, ale moc to nepomůže. Škoda, že jsme měli jen jednu malou termosku pro čtyři lidi. Potěšilo mě, že jsem podle chuti poznala puer (a to nebyl obyčejný, ale s nějakou příchutí). Sama bych si kupovala asi jen obyčejné černé nebo ovocné čaje, ale moje sestra mě naučila pít i nějaké speciálnější - zelené, rooibos i puer, které mi občas dává k narozeninám a svátkům. Takže díky, sestro, doufám, že si to přečteš :-). Ačkoli puer jsem vlastně poprvé neochutnala od ní, ale od svého přítele, když jsme se poznali, možná mi zachutnal díky těm hezkým vzpomínkám na tu dobu.
Ale zpět k noční hře - kromě termosky, vzali kluci taky lahvičku slivovice, nevím jestli to proti zimě pomáhá nebo škodí, ale aspoň to člověka trochu probere. Já měla sebou za tím účelem mentolové bonbony :-). Oproti jiným šifrovačkám, které probíhají víc ve městě (absolvovala jsem jen Cartotrophy, ta je jen do půlnoci) se mi na tomhle systému líbilo, že se nesedí celou dobu po hospodách, ale že se jde přírodou, poslouchali jsme sovy a vrzání stromu (o kterém jeden kamarád prohlašoval, že to byly skřeky skřivanů, nevím jestli to myslel vážně, na něm to nejde poznat) a hlavně jsme si při přesunech od jedné šifry ke druhé mohli víc povídat (dokud nám ještě bylo do řeči, tedy asi tak do dvou ráno), dozvěděla jsem se, co kdo dělá ve škole i ve volném čase, jen tak jsme klábosili o tom, co jsme kde slyšeli, o hudbě i o šifrách a šifrovačkách... Bylo to fajn :-). To je asi tak všechno, co jsem sem chtěla napsat.
Comments