Canon ZOOM

31.5.2012

Před několika dny jsem se zúčastnila fotografické akce (přednáška, fotografická soutěž, vyzkoušení fotoaparátů...) v brněnské zoo. První dojem nebyl právě nejlepší - zjistila jsem, že je potřeba zaplatit normálně vstupné (i s příplatkem za fotografování), do té chvíle jsem si myslela, že vstup bude zdarma, protože se jedná o reklamní akci Canonu... ne že by to vysloveně někde na internetu při registraci tvrdili, ale i tak to bylo trochu nemilé překvapení. Přišla jsem tam už dost pozdě po začátku akce a brzy mi došlo, že to bude spíš honička než pohodička, pro začátek si sice posedím na zajímavé přednášce o focení zvířat na Antarktidě (Václav Šilha), ale uteču z ní ještě chvíli před koncem, abych vůbec stihla něco vyfotit. Pár fotek udělám vlastním foťákem, pak si chci vyzkoušet tu jejich profesionální techniku a rázným krokem zamířím k medvědímu výběhu. Zabloudím a dojdu až k ledním medvědům, kde zjistím, že jdu špatně a vracím se. Drahocenný čas utíká.
Na stanovišti, kde si můžu zapůjčit fotoaparát se na mě dívají jako na naprostého amatéra, nic moc mi nevysvětlují, prostě mi strčí foťák do ruky a foť si... navíc tam nic k focení není, medvědi jsou asi zrovna jinde... Párkrát si vyfotím aspoň zajímavého neznámého ptáka a koupajícího se holuba (obr. níže) a jdu zpět do tzv. "tiskového centra", kde byla předtím i ta přednáška.

cestynedalekorajče.net
(lepší je, když se zvětší - stačí kliknout na ten obrázek)

Při nahrávání fotky se znovu cítím nedoceněna, poněvadž slečna za pultem nad mým výtvorem nijak nejásá, jen blahosklonně prohodí "pěknej páv" tónem, jaký používáme, když mluvíme s dětmi... :-) Už je mi to jedno, na nějakou dobu se uklidním, projdu si s kamarádkou skoro celou zoo, chci si udělat ještě alespoň dvě fotky, které bych si pak mohla zdarma vytisknout (v tom tiskovém centru). Velmi fotogenické jsou žirafy, surikaty a docela pěkně se mi povedla polární liška a nějací koně, jejich název jsem ale jaksi zapomněla... (čímž se jim omlouvám). Nechala jsem si tedy vytisknout tyhle tři fotky:

cestynedalekorajče.net


cestynedalekorajče.net


cestynedalekorajče.net

Asi za hodinu má být vyhlášení vítězných snímků (opět v tiskovém centru), nejdřív se domluvím s chlapíkem u tiskárny, že bude možné tisknout i po vyhlášení, pak se usadím do hlediště, podívám se na 6. a 5. místo, ale najednou si uvědomím, že už je moc hodin a budu muset jít brzy na vlak (ve skutečnosti zas tak moc hodin nebylo, jen jsem se špatně podívala na hodinky), takže jdu rychle tisknout. V průběhu se pro mě ale vrací kamarádka, že prý jsem vyhrála. Říkám jí, že to je blbost (už jen fotka pátého místa se mi zdála hodně dobrá oproti mému pávu), ale prý nemám zdržovat a utíkat tam :-). Ani jsem se moc nepídila po tom, co jsem vyhrála a kolikátá vlastně jsem (později jsem zjistila, že mám 2. místo) a jen se jako ve snách na všechny usmívala a děkovala. Kolena se mi z toho šoku klepala ještě dobrých pět minut...

A to je celý můj příběh o dni, který nevalně začal, ale krásně skončil. P.S. - ten vlak jsem stihla.

Ostatní soutěžní snímky jsou zde: http://www.zoobrno.cz/cs/aktuality/vitezne-snimky-z-akce-canon-zoom-2012.html
Comments