Řemeslné trhy

17.11.2014

Dnešní den jsem strávila příjemnou procházkou po Havlíčkově Brodě, kde se konaly tradiční řemeslné trhy. Už při prvním pohledu do stánků mi bylo jasné, že bude těžké odolávat pokušení něco si koupit, nebo koupit spousty vánočních dárků (často pak i neoceněných). Vyplatilo se nám přijet před obědem, protože kolem poledne aspoň trochu prořídly davy přihlížejících a nakupujících.

Jako vždycky se mi nejvíce líbilo prohlížet originální bižuterii, oblečení, keramiku a svíčky. Dále mě hodně zaujaly vánoční ozdoby a moc se mi líbilo, že jsme se mohli podívat na výrobu a zdobení některých výrobků. Při práci jsme moli vidět např. kováře nebo přadlenu (obr. 1), do řeči jsme se dali také s paní z Nového Boru, která vyrábí naušnice a čarodějnice (a mnoho dalšího), nebo s řezbářem z Hlinska a jeho rodiči (kteří prodávali pletené čepice).

Sladkostem a voňavým klobásám jsem odolala, koupila jsem si jen košíček na houby (obr. 2) a několikery náušnice (např. jedny z kůže - obr. 3). Kdyby nebyla taková zima, zůstali bychom tu určitě ještě déle!

Obr. 1 Předení vlny

Obr. 2 Košík na houby

Obr. 3 Náušnice
Comments