Cesty po ČR‎ > ‎Jihomoravský kraj‎ > ‎

Tišnovsko v zimě

31.1.2015

Výlet jsme zahájili v Tišnově. Nejdříve jsme si vyšli na rozhlednu Klucanina, rozhlédli se po okolí a udělali pár fotek za absolutně ideálního počasí. Nejvíc se mi líbilo, jak je vidět hranici sněhu (mrazu) na okolních kopcích - v nižších polohách byly jehličnany temně zelené, ve vyšších bílé (např. na Sýkoři).

ihivarajče.net
Obr. 1 Výhled z Klucaniny na Sýkoř

ihivarajče.net
Obr. 2 Výhled z Klucaniny na Tišnov a Květnici

Po sestupu z Klucaniny jsme si dali menší svačinu v Tišnově a abychom se zahřáli a podívali se na Tišnov zase z druhé strany, vylezli jsme ještě na Květnici a na Velkou skálu. Dál jsme pokračovali po červené do Štěpánovic a pak po žluté přes Veselský Chlum, Ochoz u Tišnova a Křeptov a dál pod Sýkořem a pak zpět do údolí. Byla jsem nadšená z nádherně zmrzlých a zasněžených stromů a cest. Počasí se trochu zhoršilo, nebe zešedivělo a začalo mírně sněžit.

ihivarajče.net
Obr. 3 a 4 Zasněžené cesty v okolí Brusné

Ke konci cesty už jsme byli hodně unavení, jednak už jsme měli 20-25 km za sebou a jednak to bylo náročnější v tom, že jsme se brodili sněhem, místy ho bylo jen pár centimetrů, místy ho bylo nafoukáno až nad kotníky. V okolí PR Pod Sýkořskou myslivnou a PP Míchovec jsme ztratili značku a zdrželi se jejím hledáním. Byla jsem z toho mírně rozčarovaná, protože každé zdržení jsme pak museli dohnat. Naštěstí odtud už to bylo pořád z kopce. Klouzali jsme se v závějích až k zastávce v Doubravníku. Vlak těsně před pátou hodinou jsme stihli s asi desetiminutovou rezervou :-).

ihivarajče.net
Obr. 5 Někde u Veselského Chlumu

ihivarajče.net
Obr. 6 Nejspíše pohled na Křeptov


Obr. 7 Trasa, barevně jsou znázorněny turistické trasy
Comments