Cesty po ČR‎ > ‎Ústecký kraj‎ > ‎Labské pískovce‎ > ‎

Děčínský Sněžník

9.9.2015

Dnešní výlet je docela dobrodružný. Vyrážíme sice až o půl desáté, ale stihneme toho hodně. Nejdřív si cestou ke Sněžníku najdeme jednu kešku hned u cesty. Je to u Ziffersteinu, což je asi metr vysoký hraniční kámen, který bychom jinak bývali úplně přešli. Kámen je z roku 1692. Pak odbočíme mimo značky k suťovisku, kde uděláme pár fotek se zralými jeřabiny a posvačíme dívajíc se do kraje, je odtud pěkný výhled na okolní kopce.

cestynedalekorajče.net
Obr. 1 Suťovisko

Další odbočku uděláme k strašidelné Ďáblově propasti, kam podle jedné legendy zapadl někdo, koho už nikdy nenašli. Měla jsem strach, aby někdo z nás taky někam nespadl.

cestynedalekorajče.net
Obr. 2 Ďáblova propast

V obci Sněžník se naobědváme, koukneme na pasoucí se bílé koníky, sbíráme lahodné ostružiny a pak stoupáme k rozhledně na Děčínském Sněníku. Nafotíme ji ze všech stran, uděláme i pár fotek shora - je vidět kopečky Českého středohoří, Ještěd a stolové hory v Saském Švýcarsku s hradem Königsteinem.

cestynedalekorajče.net
Obr. 3 Rozhledna na Děčínském Sněžníku

Potom radíme nějakým Němcům, kudy mají jít zpět ke Sněžníku. Náhodou je pak potkáme asi za dva dny o 50 km jinde a zdravíme se jako staří známí. 

Potom si ještě děláme nějaké odbočky ke skalám Velká věž a Bělská jehla a za keškami u fluoritových dolů. Navigace nás zavede také ke "Zkamenělé chaloupce".

cestynedalekorajče.net
Obr. 4 Zkamenělá chaloupka

Když se sešeřívá, vidíme v lese laně nebo srny, nejsme si jistí. Potom přijdeme k chatě, kde jsme ubytovaní a pozorujeme srnky na palouku pár metrů od nás.
Comments