Starý a Nový Jičín

pátek 28.7.2017
autovýlet

Tohle je pokračování výletu při cestě do Beskyd na kratší dovolenou. Začátek je o Zbrašovských aragonitových jeskyních a Hranické propasti.

Další zastávku máme ve Starém Jičíně, kde vystoupáme na kopec ke zřícenině hradu. Vstup je zdarma, platí se případně na věž (30 kč), ale zhodnotíme, že tam bychom neviděli nic navíc, protože věž není vyšší než zbytky paláce. Je to hezká zřícenina, pár oblouků, zachovalý sklep, pár zdí s okny... Dneska tady probíhá akce pro děti, a tak tu celou dobu vyhrávají písničky z večerníčků. Po prohlédnutí zříceniny si koupíme vozitku, přidáme do wanderbuchu razítko a ulovíme kešku za zříceninou.

cestynedalekorajce.net
Obr. 1 Věž hradu

cestynedalekorajce.net
Obr. 2 Zbytky zdiva

Pak jedeme do Nového Jičína, hlavně chceme vidět muzeum klobouků (Jičín má významnou kloboučnickou tradici), za hodinu si stihneme v rychlosti projít i vše ostatní – o historii a o zvířatech ve zdejších lesích. Klobouky byly ale stejně asi nejlepší, líbilo se mi, že jsme si mohli nějaké zkoušet a fotit (s profi pozadím) a nejvíc mě dostalo, když táta o jednom uhodl, že je vyrobený z choroše.

cestynedalekorajce.net
Obr. 3 Náměstí v Novém Jičíně

cestynedalekorajce.net
Obr. 4 V muzeu klobouků

Pak pokračujeme do Řeky (za Frýdkem-Místkem se odbočí na Hnojník a za ním doprava) za našimi hostiteli. Celý večer si s nimi povídáme, doma a v blízké hospodě.
Comments