Cesty po ČR‎ > ‎Moravskoslezský kraj‎ > ‎Beskydy‎ > ‎

Okolo Velkého Kozince a Ostrého

čtvrtek 3.8.2017

Dneska máme v Beskydech poslední den, rozhodneme se tedy vyrazit na trasu co nejdříve, udělat si půldenní výlet a zbytek dne strávit přesunem domů. V Oldřichovicích zaparkujeme u rozcestí, kde se setkává modrá a zelená turistická značka a po modré jdeme k chatě Kozinec, která má teď ráno ještě zavřeno.

cestynedalekorajce.net
Obr. 1 Pohled nejspíše na Javorový z Oldřichovic

Modrá značka nyní vede skoro přes vrchol Velkého Kozince, v starší mapě v GPS ji máme zakreslenou o něco západněji, vrcholu se dříve zdaleka vyhýbala. Nevede ani na vrchol Ostrého (1044 m), obchází ho ze západu, u turistické chaty Ostrý přicházíme na žlutou značku, po které obcházíme Ostrý z jihu a později po zelené ještě z východu. Íříme pak už zpátky k chatě Kozinec, kde si dáváme oběd.

cestynedalekorajce.net
Obr. 2 Výhledy z úpatí Ostrého

cestynedalekorajce.net
Obr. 3 Okáč bojínkový

cestynedalekorajce.net
Obr. 4 Chata Kozinec

Mám tady poslední příležitost koupit nějaký pěkný pohled, moje představa je něco z přírody, případně romantické beskydské zátiší s nějakou dřevěnou chaloupkou a ovečkama, ale nic takového jsem na pohlednicích nenašla, takže nakonec vyberu jednu se sbírkou chat, které jsme navštívili během svého pobytu – Ropička, Javorový, Kamenitý, Kozubová, Ostrý a tady ten Kozinec, a to tam ještě chybí Prašivá, obě chaty na Lysé hoře a hotel na Godule. Tak nevím – chodili jsme po horách nebo po chatách? :-)

cestynedalekorajce.net
Obr. 5 Pohlednice

Od chaty Kozinec si uděláme ještě krátkou zacházku po cestě, kde dřív vedla modrá značka. Je odtud docela hezký výhled na chatu Javorový a nesmí chybět zase nějaká ta keška, dneska už třetí, všechny snadné a pěkně čisté, to člověka potěší.

A už jen sestup po modré značce, jedna fotka výhledu do kraje u Oldřichovic a jede se domů.

cestynedalekorajce.net
Obr. 6 Výhled z úpatí Kozince na Oldřichovice

Comments