Cesty po ČR‎ > ‎Liberecký kraj‎ > ‎Jizerské hory‎ > ‎

Ořešník

16.8.2014

Na dnešní velmi krátkou příjemnou trasu vyrážíme z Hejnic. Schválně píšu, že je trasa krátká a ne že je pohodová, protože měří asi 8 km, ale převýšení je stejné jako jindy na celodenních výletech - téměř 600 m.

Ráno nám ještě počasí celkem přeje, stihneme bez deště vystoupat po červené tur. zn. na skálu na Ořešníku (800 m n. m.), uděláme pár fotek a pak už celý den prší. Ale zdejší les v mlze a mírném deštíku má také své kouzlo. A to ani nemluvím o romantickém schovávání se pod skalním převisem za větší průtrže mračen.

cestynedalekorajče.net
Obr. 1 Rozcestí Ořešník

cestynedalekorajče.net
Obr. 2 Skály na vrcholu Ořešníku

Původní náš záměr byl dojít i na Frýdlantské cimbuří, ale to vzdáváme (necháme si to na zítra) a míříme po žluté značce kolem vodopádů a dál po zelené zn. do Ferdinandova a zpět do Hejnic. Za deště (a proto bez fotek) se podíváme na vodopád Velký Štolpich, který je údajně jeden z největších u nás. Mohl by být působivý za jarního tání, nyní ale moc vody nemá, spíše to vypadá jako velké nakupení kamenů a jen tu a tam mezi nimi nesmělý pramínek vody. Další zdejší vodopády jsou Skok a Dvojitý vodopád.


Comments