Cesty po ČR‎ > ‎Liberecký kraj‎ > ‎Jizerské hory‎ > ‎

Kočičí kameny

1.3.2015

Tuhle krátkou, asi sedmikilometrovou, procházku začínáme v obci Bílý Potok u nádraží. Po žluté značce procházíme Bílým Potokem až k Bártlově boudě. Jsme překvapení, jak hodně se v závěru tohoto úseku cesty stoupá - z mapy to tak nevypadalo. U Bártlovy chaty zabočíme na zelenou značku, která vede po lesní silničce a stoupá celou dobu jen velmi mírně. Bylo by to celkem příjemné, kdyby nezačalo pršet/sněžit. Kousek za Bártlovou boudou je pěkný výhled na Klínový vrch se skálou Paličník.

cestynedalekorajče.net
Obr. 1 Klínový vrch a údolí Smědé

Asi po dvou kilometrech uvidíme v lese pěkné skály, jdeme si je prozkoumat. Není z nich žádný výhled, ale jsou aspoň docela fotogenické v tom spadaném listí a se zbytky sněhu. Je to zvláštní - včera jsme lyžovali, dneska na sníh skoro nenarazíme. No jo, však už je březen :-). A jsme jen v nadmořské výšce kolem 600 m.

cestynedalekorajče.net
Obr. 2 Bezejmenné skály kousek před Hubertkou

cestynedalekorajče.net
Obr. 3 Tytéž skály ještě jednou

Zanedlouho přicházíme k chatě Hubertka a od ní vede odbočka ke Kočičím kamenům. Tady si návštěvník může vybrat, zda zvolí klasický výstup nebo ferratový. Protože nemáme žádné jištění, jdeme po schůdkách se zábradlím.

cestynedalekorajče.net
Obr. 4 Na Kočičích kamenech

cestynedalekorajče.net
Obr. 5 Hubertka

Od chaty Hubertka jdeme po modré značce zpět do Bílého potoka. Každá turistická značka nás provází přibližně třetinu trasy. Tato poslední třetina nám uteče nejrychleji, je to pořád z kopce. Aby nebylo málo kamenů, fotím ještě nějaké cestou dolů. Jeden z nich vypadá jako želva, s trochou fantasie. Turistická stezka křižuje tzv. "singltrek" - stezku pro horská kola. Vypadá to zajímavě, těším se, že to někdy vyzkouším.

cestynedalekorajče.net
Obr. 5 Obří želva mezi stromy
Comments