Krkonoše - Černá hora

3.8.-4.8.2019

Tohle je pokračování výletu, která začal v Jestřebích horách a Rýchorách. Dnešní trasa: 
https://mapy.cz/s/3x864

Ze všeho nejdřív vyrazíme na nákup potravin ve Svobodě nad Úpou, pak do Farmaparku, kde si hážeme létajícím talířem, vyzkoušíme golf a hru s tenisovým míčkem na provázku, projdeme se po slackline... Taky otevřu tu zamčenou bednu - obří kešku, když mám od včera přístup ke klíčku. Není tam ale nic zajímavého, co bych si chtěla nechat. Zvířátka se hladit nesmí, ale pohybují se tu volně mezi námi - ovce, kozy, v holubníku vidíme zvláštní bílé a černobílé holuby s rozložitým ocasem a v ohradě mají dokonce koloucha. Je tam s králíky a krocany a u vchodu jsou v maličké stáji dva poníci. Vypadá to, že každou chvíli začne pršet, takže pádíme do Dolního Maršova, kde přečkáme trochu deště v infocentru s pohádkovou výstavou, je tam medvěd, Krakonoš, Anče, Kuba, hajnej i Trautenberg, permoníci, vodníci, čerti, drak... a také pěkná poznávačka stop zvířat, ptáků, listů a hub.

cestynedalekorajce.net
Obr. 1 S Krakonošem

Před IC poobědváme z vlastních zásob a vyrazíme k Modrokamenné boudě, směr Černá hora. Cestou trochu zmokneme, takže pak u boudy na lavičkách na sluníčku sušíme pláštěnky. Zjišťujeme spoje na zítřek a hrajeme kuželky. Na Modrých kamenech najdeme kešku a zobeme borůvky, jinak se nikde nezdržujeme a nezastavujeme, protože chceme dojít na vrchol Černé hory (k rozhledně) za světla. U rozhledny pak přespáváme (pod střechou budovy, kde je horolezecká stěna), spí se mi špatně, beton tlačí a je mi docela zima, i když je podle předpovědi asi 13°C.

Vstáváme kolem 6 h, trochu posnídáme a jdeme po červené značce k Pražské boudě (Lučiny), Hrnčířským boudám, Lesní boudě a Lyžařské, hledáme tam kešky a pak odbočíme neznačenou pěšinou k rozhledně Hnědý vrch, rozhledna tu stojí od roku 2009 a je to nejvyšší rozhledna v Krkonoších (vyhlídková plošina je v 27 m). Pod lanovkou sejdeme do Pece pod Sněžkou, jsou tu úžasné borůvky, nasbírám jich několik plných hrstí a pořád nemám dost. Z Pece v 13 h jedeme autobusem do Turnova a vlakem do Liberce.

cestynedalekorajce.net
Obr. 2 Černá hora od Lyžařské boudy

cestynedalekorajce.net
Obr. 3 Pohled na Sněžku z rozhledny Hnědý vrch

cestynedalekorajce.net
Obr. 4 Pohled na Černou horu z rozhledny Hnědý vrch
Comments