Cesty po ČR‎ > ‎Jihočeský kraj‎ > ‎Třeboňsko‎ > ‎

Okolo Cepu

7.8.2013
(na kole)

Dopoledne, než jsme vyrazili na výlet, uzamkli jsme kola na koupališti u rybníka Hejtman, půjčili si šlapadlo a užili si trochu netradičního sportu. Líbilo se mi hlavně objíždění ostrůvku, ale taky výhled na Chlum byl bezva.

cestynedalekorajče.net
Obr. 1 Pohled na Chlum a na šlapadlo na rybníku Hejtman

Ještě před polednem jsme sedli zase na kola a vyrazili na západ přes Hamr a Majdalenu a dál po frekventované silnici vedoucí na Suchdol nad Lužnicí. Když jsme po ní ujeli asi 2 km, zastavili jsme u bunkru a chtěli na prohlídku, ale bylo zavřeno. Dál jsme pokračovali po lesních cestách blíže k písečáku Cep a hledali jsme pěkné místo, kde bychom mohli strávit příjemné odpoledne koupáním.

cestynedalekorajče.net
Obr. 2 A takové místečko jsme našli

Navečer, když polevilo největší horko, jsme zase sedli na kola a pokračovali směrem k jihu mezi Cep I. a Cep II. až do Suchdolu a dál jsme se nechali vést cyklostezkou. Rybník Tušť po pravé straně byl ještě pořádně obležen rekreanty, tak jsme byli rádi, že my jsme odpoledne strávili příjemně sami. Dále nás cesta vedla přes Klikov a odtamtud k severovýchodu k Purkrabskému rybníku, ale ještě před ním jsme odbočili a neznačenou cestou se dostali k našemu penzionu Medenice. Celá trasa měla asi 18 km.


Zobrazit místo Okolo Cepu na větší mapěObr. 3 Projetá trasa - růžově jsou vyznačeny cyklotrasy, červeně turistická značka a šedě neznačené úseky
Comments