LLIGA CATALANA 2019

SEGONA DIVISIÓ GRUP IV




01  Escola Salou B


02  Ruy Lopez


03  Reus Deportiu


04  Cambrils


05  Amposta


06  Vila Olímpica


07  Peó Vuit


08  Lira Vendrellenca


09  Gran Penya


10  Vilafranca
Segona Divisió Grup IV


CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS - FASES PRÈVIES 2019

FASE PRÈVIA TERRITORIAL TERRES DE L’EBRE

LOCALS DE JOC:
  • 9 de febrer:                  Gandesa (Terra Alta)                          Horari: 10:00 h.

Societat Unió Gandesana, Rambla de la Democràcia, s/n

 

  • 16 de febrer:                 Tortosa (Baix Ebre)                           Horari: 10:00 h.

Centre Cívic Ferreries, Plaça de Joan Monclús, 1

 

  • 23 de febrer:                 Amposta (Montsià)                           Horari: 09:30 h.

Annex Pavelló Poliesportiu C/ Itàlia, 1


ChessResults

COPA TARRAGONA XXXI EDICIÓ -  2019


ORGANITZACIÓ

Organitzat per Federació Catalana d’Escacs – Delegació de Tarragona, amb la col·laboració de la Societat Unió Gandesana.

DIA I HORARI D’INICI

Tota la competició es jugarà en un sol dia, el 13 de gener de 2019, en dues sessions: la sessió del matí començarà a les 9:30 i la sessió de la tarda a les 16:00. 

LOCAL DE JOC

Serà el mateix per a totes les categories i rondes: Instal·lacions Esportives del Reus Deportiu, al carrer d'Antoni Gaudí, núm. 66, de Reus (Baix Camp). La sala de joc estarà a l’espai polivalent de la primera planta (antic restaurant).

ChessResults


VIII OPEN PROMOCIÓ

DIES DE JOC:
28,29 i 30 de desembre 2018

LOCAL DE JOC:
Centre Cívic Ferreries (CE Tortosa)

SISTEMA DE JOC:
Es jugarà pel sistema suís a 7 rondes mitjançant el programa SwissManager.

RITME DE JOC:
El ritme de joc serà de 60 minuts per jugador amb un increment de 30 segons per jugada des
de la primera.

AVALUACIÓ:
S’avaluarà només per elo FCE.





MINICOPA 2018 - COPA TERRITORIAL PER EQUIPS D'EDAD DE TARRAGONA

ORGANITZACIÓ

Organitzat per la Delegació de Tarragona de la Federació Catalana d’Escacs (FCdE), amb la col·laboració de la Unió Escacs Cambrils.


DIA I HORARI D’INICI

Tota la competició es jugarà en un sol dia, el diumenge 16 de desembre de 2018, i en dues sessions: la sessió del matí que començarà a les 10:00 i la sessió de la tarda a les 16:00.


LOCAL DE JOC

Serà el mateix per a totes les categories i rondes: Casal Municipal de la Gent Gran, a Cambrils, al carrer Passeig d'Albert núm. 13. Està adaptat per persones amb discapacitat física segons la normativa vigent de la Generalitat de Catalunya.


CAMPIONAT NADALENC 2018
ORGANITZA: 
CE Peó Vuit
COL·LABORA: 
Consell Esportiu del Baix Ebre i Ajuntament de Roquetes
DIA:
Dijous, 27 de desembre de 2018
HORARI:                               
16:00 hores. 
LOCAL DE JOC:
Centre Cívic (local de joc)
CATEGORIES:
Fins sub-14
TROFEUS:
Primer classificat general.
Primer sub-8, sub-10 i sub-12

CAMPIONAT DE CATALUNYA D'ESCACS ACTIUS D'EDATS:
"MEMORIAL DAVID GARCIA ILUNDAIN"
CAMPIONAT DEL MÓN PER EDATS de SUB 8 a SUB 12
Del 03 al 16 de Novembre a Santiago de Compostela
Circular (FEDA)



CAMPIONAT D'EDATS FASES PRÈVIES - TARRAGONA (SUB 14, SUB 16 i SUB 18)

DIES DE JOC:

3 dissabtes al matí: 10, 17 i 24 de novembre (es disputaran dues rondes cada dia).

LOCAL DE JOC:

Centre Cultural, Passeig d'Albert 13 - 43850 Cambrils.

HORA D’INICI:

La primera ronda començarà a les 09:30 hores. la segona ronda, un cop finalitzi la primera i es publiqui l’aparellament.

L’esportista que no s'hagi presentat a la seva partida passats 30 minuts de l’hora oficial d’inici de la ronda, perdrà la partida.

Circular


Campionat per equips promoció Sub 12

Les seus són les següents:

  • 1a jornada: 6 d'octubre – Sant Carles de la Ràpita (Església Nova C/ Sant Isidre-Av. Catalunya)
  • 2a jornada: 20 d’octubre – Vinaròs (C/ Soro, 14, entresòl - Vinaròs)
  • 3a jornada: 27 d’octubre– Amposta (Casino Recreatiu, C/ Major 50)

Els horaris per a les dues rondes de la jornada són:

  • 1a partida: 16:00 - 18:00
  • 2a partida: 18:00 - 20:00

"CIUTAT DE BARCELONA 2018" III MEMORIAL ARTURO POMAR

Gerard Añó campió sub-12 i
Daniel Salinas sub-10


Sub-10

NOM CLUB
1 Teply Koutsky David C.E. Riu Sènia
2 Salinas Tomas, Daniel Colon Sabadell Chessy
3 Clotet Mas, Dan Fundació Joviat
4 Pinyol Llora, Júlia Peona i Peó C.E.
5 Domene Mulyokov, Alexander Escola d’Escacs de Salou
6 Ortiz Padro, Pol C.E. Tres Peons

 

Sub-12

NOM CLUB
1 Garcia Caro, Juan Alber C.E. Alt Empordà
2 Creixans Comerna, Pol C.E. La Lira
3 Bernado Lopez, Roger Colon Sabadell Chessy
4 Moreno Oller, Victor C.E. Tres Peons
5 Añó Pla, Gerard C.E. Peó Vuit
6 Moles Benali, Joan C.E. Santa Eugènia



LXI CAMPIONAT INDIVIDUAL DE TARRAGONA ABSOLUT 2018

DIES DE JOC

30 de setembre, 7, 14, 21 i 28 d'octubre i 4, 11, 18 i 25 de novembre de 2018.

HORA D’INICI

09:30 hores

LOCAL DE JOC

El local de joc serà a L'HOSPITALET DE L’INFANT, pavelló del Casal de la urbanització HIFRENSA. Està adaptat per persones amb discapacitat física segons la normativa vigent de la Generalitat de Catalunya.

INSCRIPCIÓ:

Llistats de jugadors, rondes i classificacions: ChessResults



CAMPIONAT D'ESPANYA D'EDATS 2018


Gerard Añó sots-campió d'Espanya Sub 12 
i millor jugador estatal sub11

Info64
Circular


FESTES DE ROQUETES 2018


Dilluns 2 de Juliol

Organitza: CE Peó Vuit
Col·labora:
Ajuntament de Roquetes i Consell Esportiu
Hora: 16:00 h.
Campionat Infantil
Categories: Pre-benjamí, Benjamí, Aleví i Infantil (de S-8 a S-14)
Lloc: Local del Club d'Escacs Peó Vuit (Centre Cívic)
Ritme de joc: Partides a 5m. + 5s.
Inscripcions: peovuit@mail.com
Data màxima d'inscripció: Divendres 29 de Juny  (Places limitades a l'aforament del local)

Trofeus: El primer classificat de cada categoria.


Dimarts 3 de Juliol

Organitza: CE Peó Vuit
Col·labora:
Ajuntament de Roquetes i Consell Esportiu
Hora: 16:30 h.
Campionat de Ràpides
Lloc: Local del Club d'Escacs Peó Vuit (Centre Cívic)
Ritme de joc: Partides a 5m. + 3s.
Inscripcions: 30 m. abans
Trofeus: Els tres primers classificats.




II OBERT DELEGACIÓ de TARRAGONA - TERRES DEL SUD


ChessResuts



CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS INDIVIDUAL 2018

ORGANITZA  

La Federació Catalana d’Escacs.

DIES DE JOC

Per a la categoria sub-8 del 24 al 26 de març de 2018.

Per a la resta de categories, de sub-10 a sub-18, del 24 al 29 de març de 2018.

LOCAL DE JOC 

El campionat se celebrarà a la localitat de Vila-seca (La Pineda) a l’hotel **** Palas Pineda, carrer Muntanyals 5.

Circular

Classificacions i Resultats (totes les categories)

Activitats paral·leles