LLIGA CATALANA 2018

2a Divisió Grup IV


1a Provincial Grup II




CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS - FASES PRÈVIES 2018

FASE PRÈVIA TERRITORIAL TERRES DE L’EBRE

  • 17 de febrer:                  Roquetes (Baix Ebre)                           Horari: 10:00 h.
    Escola Mestre Marcel.li Domingo, Av. Pare Romanyà, s/n
  • 24 de febrer:                  Gandesa (Terra Alta)                            Horari: 10:00 h.
    Societat Unió Gandesana, Rambla de la Democràcia, s/n
  • 3 de març:                    Ascó (Ribera d’Ebre)                             Horari: 10:00 h.
    Casal Municipal, Rambla Catalunya, 8-10
  • 10 de març:                  Amposta (Montsià)                                Horari: 09:30 h.
    Sala annex del pavelló poliesportiu, carrer Sebastià Juan Arbó, 22
    (s’accedeix pel passeig posterior, entre el poliesportiu i l’edifici de les piscines municipals)

ChessResults


COPA TARRAGONA XXXI EDICIÓ - 
2018

ORGANITZACIÓ

Organitzat per Federació Catalana d’Escacs – Delegació de Tarragona, amb la col·laboració de la Societat Unió Gandesana.

DIA I HORARI D’INICI

Tota la competició es jugarà en un sol dia, el 7 de gener de 2018, en dues sessions: la sessió del matí començarà a les 9:30 i la sessió de la tarda a les 16:00. 

LOCAL DE JOC

Serà el mateix per a totes les categories i rondes: Rambla Democràcia núm. 2 de Gandesa (Terra Alta).



Assemblea General Ordinària
Divendres 12 de Gener 2018

DATA: 12/01/2018

LLOC: Local Social del Club

HORA: 22h 00

ORDRE DEL DIA:

  1. Lectura i aprovació de l’acta anterior.
  2. Situació econòmica i social del club.
  3. Planificació Temporada.
  4. Lliga Catalana 2018.
  5. Altres Informacions d’Interès.
  6. Torn obert de paraula.

 


VII OPEN PROMOCIÓ

DIES DE JOC:
27,28,29 i 30 de desembre 2017

LOCAL DE JOC:
27, 28 de desembre 2017 es jugara a masdenverge C/ montsia 15, baixos
29 de desembre 2017 es jugara al reguers C/ Cabasses 26
30 de desembre 2017 es jugara a Benicarlo C/ Cristo del Mar 106 Baixos

SISTEMA DE JOC:
Es jugarà pel sistema suís a 7 rondes mitjançant el programa SwissManager.

RITME DE JOC:
El ritme de joc serà de 60 minuts per jugador amb un increment de 30 segons per jugada des
de la primera.

AVALUACIÓ:
S’avaluarà només per elo FCE.



CAMPIONAT NADALENC 2017

ORGANITZA: 
CE Peó Vuit
COL·LABORA: 
Consell Esportiu del Baix Ebre i Ajuntament de Roquetes
DIA:
Dimecres, 3 de gener de 2018
HORARI:                               
16:00 hores. 
LOCAL DE JOC:
Centre Cívic (local de joc)
CATEGORIES:
Fins sub-14
TROFEUS:
Primer classificat general.
Primer sub-8, sub-10, sub-12 i femenina.

Classificació Final




CAMPIONAT DE CATALUNYA D'ESCACS ACTIUS D'EDATS:
"MEMORIAL DAVID GARCIA ILUNDAIN"

Gerard Añó campió Sub-10

ORGANITZA:
La Federació Catalana d’Escacs amb la col·laboració de la Fundació Joviat.

DIA:
Dissabte, 16 de desembre de 2017

HORARI:
De 9:45 a 14:15 i de 16:00 a 20:00 hores.

LOCAL DE JOC:

Es jugarà a la Esola Joviat I.

Escola restaurant Joviat 

C/ Rubió i Ors nº 5 (MANRESA)



CAMPIONAT D'EDATS - TARRAGONA (SUB14, SUB16 i SUB18)

APARELLAMENTS:

SUB-14

SUB-16

SUB-18

ORGANITZA:

Federació Catalana d’Escacs – Delegació de Tarragona conjuntament amb els Consells Esportius de les Terres de l'Ebre i del Camp de Tarragona.

DIES DE JOC:

3 dissabtes al matí: 11, 18 I 25 de novembre (es disputaran dues rondes cada dia).

LOCAL DE JOC:

Es jugarà a Salou, concretament a l'Institut Jaume I, emplaçat al carrer Advocat Gallego, núm. 6, al costat de l'Ajuntament.



MAGISTRAL CIUTAT DE BARCELONA 2017


Barcelona, del 9 al 17 de novembre
Memorial Arturo Pomar Sub10 i Sub12
Barcelona, del 10 al 12 de novembre de 2017

RETRANSMISSIÓ MAGISTRAL

CHESSRESULTS SUB12

CHESSRESULTS SUB10


LX CAMPIONAT INDIVIDUAL DE TARRAGONA ABSOLUT 2017

DIES DE JOC: 

1, 8, 15, 22 i 29 d'octubre i 5, 12, 19 i 26 de novembre.

HORA D’INICI:

09:30 hores

LOCAL DE JOC:

El local de joc serà a L'HOSPITALET DE L’INFANT, pavelló del Casal de la urbanització HIFRENSA. Està adaptat per persones amb discapacitat física segons la normativa vigent de la Generalitat de Catalunya.

INSCRIPCIÓ:

Llistats de jugadors, rondes i classificacions: ChessResults



Gerard Añó sots-campió d'Espanya Sub10


Info64


CAMPIONAT D'ESPANYA D'EDATS
2017

Circular CAT/EBA 15/2017 Representació catalana al Campionat d'Espanya 2017

Formulari d'inscripció

Allotjament

Sub10


FESTES DE ROQUETES 2017

Dilluns 3 de Juliol

Organitza: CE Peó Vuit
Col·labora:
Ajuntament de Roquetes i Consell Esportiu
Hora: 9:30 h.
Campionat Infantil
Categories: Pre-benjamí, Benjamí, Aleví i Infantil (de S-8 a S-14)
Lloc: Local del Club d'Escacs Peó Vuit (Centre Cívic)
Ritme de joc: Partides a 10m. + 5s.
Inscripcions: peovuit@mail.com
Data màxima d'inscripció: Divendres 30 de Juny  (Places limitades a l'aforament del local)
Trofeus: El primer classificat de cada categoria.



FESTES DE ROQUETES 2017

Dilluns 3 de Juliol

Organitza: CE Peó Vuit
Col·labora:
Ajuntament de Roquetes i Consell Esportiu
Hora: 17:00 h.
Campionat de Ràpides
Lloc: Local del Club d'Escacs Peó Vuit (Centre Cívic)
Ritme de joc: Partides a 5m. + 3s.
Inscripcions: 30 m. abans
Trofeus: Els tres primers classificats.



Obert Delegació de Tarragona - Terres del Sud






Gerard Añó campió de Catalunya Sub10



Crònica (FCE)


CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS INDIVIDUAL 2017


Convocatòria per al Campionat de Catalunya d'edats 2017

ChessResults

Bases Campionat de Catalunya d'edats 2017

Fases prèvies de la Final del Campionat de Catalunya d'edats 2017



FINAL COPA CATALANA  2017

DIA DE JOC

2 d’abril de 2017

HORARI

Les partides començaran a les 10 hores. Pel matí es jugaran 5 rondes i la resta de rondes es jugaran per la tarda.

LOCAL DE JOC

La sala de joc és l’auditori del Pavelló Firal d’Amposta, al carrer Sebastià Juan Arbó núm. 2 d’Amposta.


ABSOLUT SEGONA DIVISIÓ PREFERENT
1 Peona i Peó Peó Vuit Torredembarra
2 Barberà Castelldefels Agustí
3 Gerunda Barberà B Balafia
4 Sant Cugat Sabadell B Sta. Coloma Queralt
5 Ateneu Colon Torà Lleida B
6 Figueres Amposta Mataró
7 Sabadell Figueres B Hostalric
8 Mollet Comtal Aragonés
9 Reus Deportiu Valls Escola BCN B
10 Lleida Maragall Sant Cugat B


PRIMERA SEGONA TERCERA
1 Amposta B Sant Adrià C Reus Dep B
2 Peón Doblado Santa Pau Amposta C
3 Riu Senia Pallejà B Lleida D
4 Selva Gandesana Espiga D
5 Vall Tenes Balafia B Bellpuig B
6 Bellpuig S. Andreu D Agusti C
7 Cornellà C Ruy Lopez B Peona i Peó F
8 Peó Vuit Maragall B Gerunda G
9 Torrenegra Cambrils B Riu Senia C
10 Hospitalet Inf. Comtal B Barcelona C

ChessResults