CAMPIONAT D'EDATS FASES PRÈVIES - TARRAGONA (SUB 14, SUB 16 i SUB 18)


Gerard Añó Campió Sub14

DIES DE JOC:

3 dissabtes al matí: 9, 16 i 23 de novembre (es disputaran dues rondes cada dia).

LOCAL DE JOC:

El Casal Municipal de la Gent Gran, Avinguda de Sant Joan Baptista de la Salle, 13, Cambrils -43850-

HORA D’INICI:

La primera ronda començarà a les 09:30 hores. la segona ronda, un cop finalitzi la primera i es publiqui l’aparellament.

L’esportista que no s'hagi presentat a la seva partida passats 30 minuts de l’hora oficial d’inici de la ronda, perdrà la partida.

Circular

Chessresults



CAMPIONAT DE CATALUNYA D'ESCACS ACTIUS D'EDATS:
"MEMORIAL DAVID GARCIA ILUNDAIN"


Circular (dia 7 de desembre)

Inscrits de totes les categories (edats dia 8 de desembre)


CAMPIONAT NADALENC 2019

ORGANITZA: 
CE Peó Vuit
COL·LABORA: 
Ajuntament de Roquetes
DIA:
Divendres, 27 de desembre de 2019
HORARI:                               
16:00 hores. 
LOCAL DE JOC:
Centre Cívic (local de joc)
CATEGORIES:
Fins sub-14
TROFEUS:
Primer classificat general.
Primer sub-8, sub-10 i sub-12

LXII CAMPIONAT INDIVIDUAL DE TARRAGONA ABSOLUT 2019


ORGANITZA
La Federació Catalana d’Escacs – Delegació Territorial de Tarragona amb la col·laboració del Club d’Escacs Hospitalet de l’Infant.

PARTICIPANTS   
Tots els esportistes amb llicència en vigor de la Federació Catalana d’Escacs.

DIES DE JOC
13, 20 i 27 d'octubre; 3, 10, 17 i 24 de novembre i 1 i 8 de desembre de 2019.

HORA D’INICI
09:30 hores

LOCAL DE JOC
El local de joc serà a L'HOSPITALET DE L’INFANT, pavelló del Casal de la urbanització HIFRENSA. Està adaptat per persones amb discapacitat física segons la normativa vigent de la Generalitat de Catalunya.

INSCRIPCIÓ
Mitjançant el formulari següent: FORMULARI
La data màxima per fer les inscripcions serà el dia 8 d’octubre a les 19:00 hores. Un cop fet l'aparellament, les noves inscripcions entrarien a la segona ronda.
La quota d'inscripció és de 15,00 €

ChessResults


IV MEMORIAL ARTURO POMAR

Gerard Añó s’imposa un any més en aquest prestigió torneig; i ja en van 3. 


Diumenge 13 va finalitzar el Memorial Arturo Pomar, que reunia els jugadors catalans amb més projecció de les categories sub-10 i sub-12. 
El torneig consistia en un tancat on tots jugaven contra tots a una volta (5 rondes). En categoria sub-10 el guanyador va ser Àlex Villa (Montornès), 
amb 4 punts, seguit de Daniel Salinas (Colón Sabadell Chessy) amb 3,5 i James Lambert (Mollet) amb 2,5. 
Pel que fa a la categoria sub-12 el guanyador va ser Gerard Añó (Peó Vuit) amb 4,5 punts, seguit de Rubén Vinuesa (Ruy López) amb 4 i 
Alexander Domene amb 2,5 (Escola d'Escacs Salou).

Podeu repassar la biografia dels 12 participants a Sub10 i Sub12
els resultats a ChessResults (Sub10) i ChessResults (Sub12) 
i la galeria de fotos a bit.ly/2IHhE8Z.


Campionat per equips promoció Sub 12

Les seus són les següents:

  • 1a jornada: 5 d'octubre – Roquetes (Centre Cívic - Urb. Torre d'en Gil, s/n)
  • 2a jornada: 19 d’octubre – Benicarló (C/ Cristo de la Mar 106)

  • 3a jornada: 26 d’octubre– Amposta (Casino Recreatiu, C/ Major 50)

Els horaris per a les dues rondes de la jornada són:

  • 1a partida: 16:00 - 18:00

  • 2a partida: 18:00 - 20:00


FESTES DE ROQUETES 2019

Dissabte 6 de Juliol

Organitza: CE Peó Vuit
Col·labora:
Ajuntament de Roquetes i Consell Esportiu del Baix Ebre
Lloc: Local del Club d'Escacs Peó Vuit (Centre Cívic)


Hora: 10:00 h. 
Campionat Infantil


Categories: Pre-benjamí, Benjamí, Aleví i Infantil (de S-8 a S-14)
Ritme de joc: Partides a 10m. + 5s.
Inscripcions: escacspeovuit@gmail.com - Important!! nova adreça d'email
Data màxima d'inscripció: 4 de juliol  (Places limitades a l'aforament del local)
Trofeus: El primer classificat de cada categoria.




Hora: 16:30 h. 
Campionat de Ràpides

Ritme de joc: Partides a 5m. + 3s.
Inscripcions: 30 m. abans
Trofeus: Els tres primers classificats.



III OBERT DELEGACIÓ de TARRAGONA - TERRES DEL SUD

Calendari de joc:

Terres Sud 2019

Data

Club organitzador

Emplaçament de la Sala de Joc

Municipi on es disputa la ronda

Ronda 1

27 d’abril

SU Gandesana

Rambla de la Democràcia, s/n

(Societat Unió Gandesana)

Gandesa

Ronda 2

4 de maig

CE La Ràpita

Av. Marítima s/n, plaça 1 d’octubre
(recinte firal)

Sant Carles de la Ràpita

Ronda 3

11 de maig

CE L’Ampolla

Passeig Ramón Pou

(Club Nàutic)

L’Ampolla

Ronda 4

18 de maig

CE Riu Sénia

Carrer Cristo del Mar, 106

Benicarló

Ronda 5

25 de maig

CE Amposta

Carrer Sebastià Juan Arbó, 2

(Auditori pavelló firal)

Amposta

Ronda 6

1 de juny

CE Tortosa

Plaça Mestre Monclús, 1 (centre cívic de Ferreries)

Tortosa

Ronda 7

8 de juny

CE Ruy López

Carrer Galícia, 12 (Vinalab)

Vinaròs



CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS INDIVIDUAL 2019

ORGANITZA  

La Federació Catalana d’Escacs.

DIES DE JOC

Per a la categoria sub-8 del 12 al 15 de d'Abril de 2019.

Per a la resta de categories, de sub-10 a sub-18, del 12 al 18 d'Abril de 2019.

LOCAL DE JOC 

El campionat se celebrarà a la localitat de Vila-seca (La Pineda) a l’hotel **** Palas Pineda, carrer Muntanyals 5.

Circular

Classificacions i Resultats (totes les categories)



LLIGA CATALANA 2019

SEGONA DIVISIÓ GRUP IV




01  Escola Salou B


02  Ruy Lopez


03  Reus Deportiu


04  Cambrils


05  Amposta


06  Vila Olímpica


07  Peó Vuit


08  Lira Vendrellenca


09  Gran Penya


10  Vilafranca
Segona Divisió Grup IV

PLAY-OFF DE PERMANÈNCIA

ELIMINATÒRIA DE SEGONA DIVISIÓ
LOCAL VISITANT
PEÓ VUIT COLÓN SABADELL CHESSY C
BADIA VILAFRANCA B
MASNOU PENYA MOLLET
SANT FELIU TORTOSA 


CAMPIONAT DE CATALUNYA ABSOLUT I FEMENÍ



LOCAL DE JOC:

Hotel **** Palas Pineda

Carrer dels Muntanyals, 5

43481 Platja de la Pineda, Tarragona

 

DIRECTOR DEL TORNEIG:

Sr. Jordi Magem

DIES DE JOC:

Del 18 d’abril (Dijous Sant) al 22 d’abril (Dilluns de Pasqua) de 2019.

 

HORARI

Ronda 1: dia 18 d’abril a les 17:00 hores

Ronda 5: dia 20 d’abril a les 17:00 hores

Ronda 2: dia 19 d’abril a les 10:00 hores

Ronda 6: dia 21 d’abril a les 10:00 hores

Ronda 3: dia 19 d’abril a les 17:00 hores

Ronda 7: dia 21 d’abril a les 17:00 hores

Ronda 4: dia 20 d’abril a les 10:00 hores

Ronda 8: dia 22 d’abril a les 09:00 hores

 

Circular

CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS - FASES PRÈVIES 2019

FASE PRÈVIA TERRITORIAL TERRES DE L’EBRE

LOCALS DE JOC:
  • 9 de febrer:                  Gandesa (Terra Alta)                          Horari: 10:00 h.

Societat Unió Gandesana, Rambla de la Democràcia, s/n

 

  • 16 de febrer:                 Tortosa (Baix Ebre)                           Horari: 10:00 h.

Centre Cívic Ferreries, Plaça de Joan Monclús, 1

 

  • 23 de febrer:                 Amposta (Montsià)                           Horari: 09:30 h.

Annex Pavelló Poliesportiu C/ Itàlia, 1


ChessResults

COPA TARRAGONA XXXI EDICIÓ -  2019


ORGANITZACIÓ

Organitzat per Federació Catalana d’Escacs – Delegació de Tarragona, amb la col·laboració de la Societat Unió Gandesana.

DIA I HORARI D’INICI

Tota la competició es jugarà en un sol dia, el 13 de gener de 2019, en dues sessions: la sessió del matí començarà a les 9:30 i la sessió de la tarda a les 16:00. 

LOCAL DE JOC

Serà el mateix per a totes les categories i rondes: Instal·lacions Esportives del Reus Deportiu, al carrer d'Antoni Gaudí, núm. 66, de Reus (Baix Camp). La sala de joc estarà a l’espai polivalent de la primera planta (antic restaurant).

ChessResults


VIII OPEN PROMOCIÓ

DIES DE JOC:
28,29 i 30 de desembre 2018

LOCAL DE JOC:
Centre Cívic Ferreries (CE Tortosa)

SISTEMA DE JOC:
Es jugarà pel sistema suís a 7 rondes mitjançant el programa SwissManager.

RITME DE JOC:
El ritme de joc serà de 60 minuts per jugador amb un increment de 30 segons per jugada des
de la primera.

AVALUACIÓ:
S’avaluarà només per elo FCE.





MINICOPA 2018 - COPA TERRITORIAL PER EQUIPS D'EDAD DE TARRAGONA

ORGANITZACIÓ

Organitzat per la Delegació de Tarragona de la Federació Catalana d’Escacs (FCdE), amb la col·laboració de la Unió Escacs Cambrils.

DIA I HORARI D’INICI

Tota la competició es jugarà en un sol dia, el diumenge 16 de desembre de 2018, i en dues sessions: la sessió del matí que començarà a les 10:00 i la sessió de la tarda a les 16:00.

LOCAL DE JOC

Serà el mateix per a totes les categories i rondes: Casal Municipal de la Gent Gran, a Cambrils, al carrer Passeig d'Albert núm. 13. Està adaptat per persones amb discapacitat física segons la normativa vigent de la Generalitat de Catalunya.