FESTES DE ROQUETES 2019

Dissabte 6 de Juliol

Organitza: CE Peó Vuit
Col·labora:
Ajuntament de Roquetes i Consell Esportiu del Baix Ebre
Lloc: Local del Club d'Escacs Peó Vuit (Centre Cívic)


Hora: 10:00 h. 
Campionat Infantil


Categories: Pre-benjamí, Benjamí, Aleví i Infantil (de S-8 a S-14)
Ritme de joc: Partides a 10m. + 5s.
Inscripcions: escacspeovuit@gmail.com - Important!! nova adreça d'email
Data màxima d'inscripció: 4 de juliol  (Places limitades a l'aforament del local)
Trofeus: El primer classificat de cada categoria.




Hora: 16:30 h. 
Campionat de Ràpides

Ritme de joc: Partides a 5m. + 3s.
Inscripcions: 30 m. abans
Trofeus: Els tres primers classificats.



III OBERT DELEGACIÓ de TARRAGONA - TERRES DEL SUD

Calendari de joc:

Terres Sud 2019

Data

Club organitzador

Emplaçament de la Sala de Joc

Municipi on es disputa la ronda

Ronda 1

27 d’abril

SU Gandesana

Rambla de la Democràcia, s/n

(Societat Unió Gandesana)

Gandesa

Ronda 2

4 de maig

CE La Ràpita

Av. Marítima s/n, plaça 1 d’octubre
(recinte firal)

Sant Carles de la Ràpita

Ronda 3

11 de maig

CE L’Ampolla

Passeig Ramón Pou

(Club Nàutic)

L’Ampolla

Ronda 4

18 de maig

CE Riu Sénia

Carrer Cristo del Mar, 106

Benicarló

Ronda 5

25 de maig

CE Amposta

Carrer Sebastià Juan Arbó, 2

(Auditori pavelló firal)

Amposta

Ronda 6

1 de juny

CE Tortosa

Plaça Mestre Monclús, 1 (centre cívic de Ferreries)

Tortosa

Ronda 7

8 de juny

CE Ruy López

Carrer Galícia, 12 (Vinalab)

Vinaròs



CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS INDIVIDUAL 2019

ORGANITZA  

La Federació Catalana d’Escacs.

DIES DE JOC

Per a la categoria sub-8 del 12 al 15 de d'Abril de 2019.

Per a la resta de categories, de sub-10 a sub-18, del 12 al 18 d'Abril de 2019.

LOCAL DE JOC 

El campionat se celebrarà a la localitat de Vila-seca (La Pineda) a l’hotel **** Palas Pineda, carrer Muntanyals 5.

Circular

Classificacions i Resultats (totes les categories)



LLIGA CATALANA 2019

SEGONA DIVISIÓ GRUP IV




01  Escola Salou B


02  Ruy Lopez


03  Reus Deportiu


04  Cambrils


05  Amposta


06  Vila Olímpica


07  Peó Vuit


08  Lira Vendrellenca


09  Gran Penya


10  Vilafranca
Segona Divisió Grup IV

PLAY-OFF DE PERMANÈNCIA

ELIMINATÒRIA DE SEGONA DIVISIÓ
LOCAL VISITANT
PEÓ VUIT COLÓN SABADELL CHESSY C
BADIA VILAFRANCA B
MASNOU PENYA MOLLET
SANT FELIU TORTOSA 


CAMPIONAT DE CATALUNYA ABSOLUT I FEMENÍ



LOCAL DE JOC:

Hotel **** Palas Pineda

Carrer dels Muntanyals, 5

43481 Platja de la Pineda, Tarragona

 

DIRECTOR DEL TORNEIG:

Sr. Jordi Magem

DIES DE JOC:

Del 18 d’abril (Dijous Sant) al 22 d’abril (Dilluns de Pasqua) de 2019.

 

HORARI

Ronda 1: dia 18 d’abril a les 17:00 hores

Ronda 5: dia 20 d’abril a les 17:00 hores

Ronda 2: dia 19 d’abril a les 10:00 hores

Ronda 6: dia 21 d’abril a les 10:00 hores

Ronda 3: dia 19 d’abril a les 17:00 hores

Ronda 7: dia 21 d’abril a les 17:00 hores

Ronda 4: dia 20 d’abril a les 10:00 hores

Ronda 8: dia 22 d’abril a les 09:00 hores

 

Circular

CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS - FASES PRÈVIES 2019

FASE PRÈVIA TERRITORIAL TERRES DE L’EBRE

LOCALS DE JOC:
  • 9 de febrer:                  Gandesa (Terra Alta)                          Horari: 10:00 h.

Societat Unió Gandesana, Rambla de la Democràcia, s/n

 

  • 16 de febrer:                 Tortosa (Baix Ebre)                           Horari: 10:00 h.

Centre Cívic Ferreries, Plaça de Joan Monclús, 1

 

  • 23 de febrer:                 Amposta (Montsià)                           Horari: 09:30 h.

Annex Pavelló Poliesportiu C/ Itàlia, 1


ChessResults

COPA TARRAGONA XXXI EDICIÓ -  2019


ORGANITZACIÓ

Organitzat per Federació Catalana d’Escacs – Delegació de Tarragona, amb la col·laboració de la Societat Unió Gandesana.

DIA I HORARI D’INICI

Tota la competició es jugarà en un sol dia, el 13 de gener de 2019, en dues sessions: la sessió del matí començarà a les 9:30 i la sessió de la tarda a les 16:00. 

LOCAL DE JOC

Serà el mateix per a totes les categories i rondes: Instal·lacions Esportives del Reus Deportiu, al carrer d'Antoni Gaudí, núm. 66, de Reus (Baix Camp). La sala de joc estarà a l’espai polivalent de la primera planta (antic restaurant).

ChessResults


VIII OPEN PROMOCIÓ

DIES DE JOC:
28,29 i 30 de desembre 2018

LOCAL DE JOC:
Centre Cívic Ferreries (CE Tortosa)

SISTEMA DE JOC:
Es jugarà pel sistema suís a 7 rondes mitjançant el programa SwissManager.

RITME DE JOC:
El ritme de joc serà de 60 minuts per jugador amb un increment de 30 segons per jugada des
de la primera.

AVALUACIÓ:
S’avaluarà només per elo FCE.





MINICOPA 2018 - COPA TERRITORIAL PER EQUIPS D'EDAD DE TARRAGONA

ORGANITZACIÓ

Organitzat per la Delegació de Tarragona de la Federació Catalana d’Escacs (FCdE), amb la col·laboració de la Unió Escacs Cambrils.


DIA I HORARI D’INICI

Tota la competició es jugarà en un sol dia, el diumenge 16 de desembre de 2018, i en dues sessions: la sessió del matí que començarà a les 10:00 i la sessió de la tarda a les 16:00.


LOCAL DE JOC

Serà el mateix per a totes les categories i rondes: Casal Municipal de la Gent Gran, a Cambrils, al carrer Passeig d'Albert núm. 13. Està adaptat per persones amb discapacitat física segons la normativa vigent de la Generalitat de Catalunya.


CAMPIONAT NADALENC 2018
ORGANITZA: 
CE Peó Vuit
COL·LABORA: 
Consell Esportiu del Baix Ebre i Ajuntament de Roquetes
DIA:
Dijous, 27 de desembre de 2018
HORARI:                               
16:00 hores. 
LOCAL DE JOC:
Centre Cívic (local de joc)
CATEGORIES:
Fins sub-14
TROFEUS:
Primer classificat general.
Primer sub-8, sub-10 i sub-12

CAMPIONAT DE CATALUNYA D'ESCACS ACTIUS D'EDATS:
"MEMORIAL DAVID GARCIA ILUNDAIN"
CAMPIONAT DEL MÓN PER EDATS de SUB 8 a SUB 12
Del 03 al 16 de Novembre a Santiago de Compostela
Circular (FEDA)



CAMPIONAT D'EDATS FASES PRÈVIES - TARRAGONA (SUB 14, SUB 16 i SUB 18)

DIES DE JOC:

3 dissabtes al matí: 10, 17 i 24 de novembre (es disputaran dues rondes cada dia).

LOCAL DE JOC:

Centre Cultural, Passeig d'Albert 13 - 43850 Cambrils.

HORA D’INICI:

La primera ronda començarà a les 09:30 hores. la segona ronda, un cop finalitzi la primera i es publiqui l’aparellament.

L’esportista que no s'hagi presentat a la seva partida passats 30 minuts de l’hora oficial d’inici de la ronda, perdrà la partida.

Circular


Campionat per equips promoció Sub 12

Les seus són les següents:

  • 1a jornada: 6 d'octubre – Sant Carles de la Ràpita (Església Nova C/ Sant Isidre-Av. Catalunya)
  • 2a jornada: 20 d’octubre – Vinaròs (C/ Soro, 14, entresòl - Vinaròs)
  • 3a jornada: 27 d’octubre– Amposta (Casino Recreatiu, C/ Major 50)

Els horaris per a les dues rondes de la jornada són:

  • 1a partida: 16:00 - 18:00
  • 2a partida: 18:00 - 20:00

"CIUTAT DE BARCELONA 2018" III MEMORIAL ARTURO POMAR

Gerard Añó campió sub-12 i
Daniel Salinas sub-10


Sub-10

NOM CLUB
1 Teply Koutsky David C.E. Riu Sènia
2 Salinas Tomas, Daniel Colon Sabadell Chessy
3 Clotet Mas, Dan Fundació Joviat
4 Pinyol Llora, Júlia Peona i Peó C.E.
5 Domene Mulyokov, Alexander Escola d’Escacs de Salou
6 Ortiz Padro, Pol C.E. Tres Peons

 

Sub-12

NOM CLUB
1 Garcia Caro, Juan Alber C.E. Alt Empordà
2 Creixans Comerna, Pol C.E. La Lira
3 Bernado Lopez, Roger Colon Sabadell Chessy
4 Moreno Oller, Victor C.E. Tres Peons
5 Añó Pla, Gerard C.E. Peó Vuit
6 Moles Benali, Joan C.E. Santa Eugènia



LXI CAMPIONAT INDIVIDUAL DE TARRAGONA ABSOLUT 2018

DIES DE JOC

30 de setembre, 7, 14, 21 i 28 d'octubre i 4, 11, 18 i 25 de novembre de 2018.

HORA D’INICI

09:30 hores

LOCAL DE JOC

El local de joc serà a L'HOSPITALET DE L’INFANT, pavelló del Casal de la urbanització HIFRENSA. Està adaptat per persones amb discapacitat física segons la normativa vigent de la Generalitat de Catalunya.

INSCRIPCIÓ:

Llistats de jugadors, rondes i classificacions: ChessResults



CAMPIONAT D'ESPANYA D'EDATS 2018


Gerard Añó sots-campió d'Espanya Sub 12 
i millor jugador estatal sub11

Info64
Circular