II OBERT DELEGACIÓ de TARRAGONA - TERRES DEL SUD





CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS INDIVIDUAL 2018

ORGANITZA  

La Federació Catalana d’Escacs.

DIES DE JOC

Per a la categoria sub-8 del 24 al 26 de març de 2018.

Per a la resta de categories, de sub-10 a sub-18, del 24 al 29 de març de 2018.

LOCAL DE JOC 

El campionat se celebrarà a la localitat de Vila-seca (La Pineda) a l’hotel **** Palas Pineda, carrer Muntanyals 5.

Circular

Classificacions i Resultats (totes les categories)

Activitats paral·leles


LLIGA CATALANA 2018

2a Divisió Grup IV


1a Provincial Grup II




CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS - FASES PRÈVIES 2018

FASE PRÈVIA TERRITORIAL TERRES DE L’EBRE

  • 17 de febrer:                  Roquetes (Baix Ebre)                           Horari: 10:00 h.
    Escola Mestre Marcel.li Domingo, Av. Pare Romanyà, s/n
  • 24 de febrer:                  Gandesa (Terra Alta)                            Horari: 10:00 h.
    Societat Unió Gandesana, Rambla de la Democràcia, s/n
  • 3 de març:                    Ascó (Ribera d’Ebre)                             Horari: 10:00 h.
    Casal Municipal, Rambla Catalunya, 8-10
  • 10 de març:                  Amposta (Montsià)                                Horari: 09:30 h.
    Sala annex del pavelló poliesportiu, carrer Sebastià Juan Arbó, 22
    (s’accedeix pel passeig posterior, entre el poliesportiu i l’edifici de les piscines municipals)

ChessResults


COPA TARRAGONA XXXI EDICIÓ - 
2018

ORGANITZACIÓ

Organitzat per Federació Catalana d’Escacs – Delegació de Tarragona, amb la col·laboració de la Societat Unió Gandesana.

DIA I HORARI D’INICI

Tota la competició es jugarà en un sol dia, el 7 de gener de 2018, en dues sessions: la sessió del matí començarà a les 9:30 i la sessió de la tarda a les 16:00. 

LOCAL DE JOC

Serà el mateix per a totes les categories i rondes: Rambla Democràcia núm. 2 de Gandesa (Terra Alta).



Assemblea General Ordinària
Divendres 12 de Gener 2018

DATA: 12/01/2018

LLOC: Local Social del Club

HORA: 22h 00

ORDRE DEL DIA:

  1. Lectura i aprovació de l’acta anterior.
  2. Situació econòmica i social del club.
  3. Planificació Temporada.
  4. Lliga Catalana 2018.
  5. Altres Informacions d’Interès.
  6. Torn obert de paraula.

 


VII OPEN PROMOCIÓ

DIES DE JOC:
27,28,29 i 30 de desembre 2017

LOCAL DE JOC:
27, 28 de desembre 2017 es jugara a masdenverge C/ montsia 15, baixos
29 de desembre 2017 es jugara al reguers C/ Cabasses 26
30 de desembre 2017 es jugara a Benicarlo C/ Cristo del Mar 106 Baixos

SISTEMA DE JOC:
Es jugarà pel sistema suís a 7 rondes mitjançant el programa SwissManager.

RITME DE JOC:
El ritme de joc serà de 60 minuts per jugador amb un increment de 30 segons per jugada des
de la primera.

AVALUACIÓ:
S’avaluarà només per elo FCE.



CAMPIONAT NADALENC 2017

ORGANITZA: 
CE Peó Vuit
COL·LABORA: 
Consell Esportiu del Baix Ebre i Ajuntament de Roquetes
DIA:
Dimecres, 3 de gener de 2018
HORARI:                               
16:00 hores. 
LOCAL DE JOC:
Centre Cívic (local de joc)
CATEGORIES:
Fins sub-14
TROFEUS:
Primer classificat general.
Primer sub-8, sub-10, sub-12 i femenina.

Classificació Final




CAMPIONAT DE CATALUNYA D'ESCACS ACTIUS D'EDATS:
"MEMORIAL DAVID GARCIA ILUNDAIN"

Gerard Añó campió Sub-10

ORGANITZA:
La Federació Catalana d’Escacs amb la col·laboració de la Fundació Joviat.

DIA:
Dissabte, 16 de desembre de 2017

HORARI:
De 9:45 a 14:15 i de 16:00 a 20:00 hores.

LOCAL DE JOC:

Es jugarà a la Esola Joviat I.

Escola restaurant Joviat 

C/ Rubió i Ors nº 5 (MANRESA)



CAMPIONAT D'EDATS - TARRAGONA (SUB14, SUB16 i SUB18)

APARELLAMENTS:

SUB-14

SUB-16

SUB-18

ORGANITZA:

Federació Catalana d’Escacs – Delegació de Tarragona conjuntament amb els Consells Esportius de les Terres de l'Ebre i del Camp de Tarragona.

DIES DE JOC:

3 dissabtes al matí: 11, 18 I 25 de novembre (es disputaran dues rondes cada dia).

LOCAL DE JOC:

Es jugarà a Salou, concretament a l'Institut Jaume I, emplaçat al carrer Advocat Gallego, núm. 6, al costat de l'Ajuntament.



MAGISTRAL CIUTAT DE BARCELONA 2017


Barcelona, del 9 al 17 de novembre
Memorial Arturo Pomar Sub10 i Sub12
Barcelona, del 10 al 12 de novembre de 2017

RETRANSMISSIÓ MAGISTRAL

CHESSRESULTS SUB12

CHESSRESULTS SUB10


LX CAMPIONAT INDIVIDUAL DE TARRAGONA ABSOLUT 2017

DIES DE JOC: 

1, 8, 15, 22 i 29 d'octubre i 5, 12, 19 i 26 de novembre.

HORA D’INICI:

09:30 hores

LOCAL DE JOC:

El local de joc serà a L'HOSPITALET DE L’INFANT, pavelló del Casal de la urbanització HIFRENSA. Està adaptat per persones amb discapacitat física segons la normativa vigent de la Generalitat de Catalunya.

INSCRIPCIÓ:

Llistats de jugadors, rondes i classificacions: ChessResults



Gerard Añó sots-campió d'Espanya Sub10


Info64


CAMPIONAT D'ESPANYA D'EDATS
2017

Circular CAT/EBA 15/2017 Representació catalana al Campionat d'Espanya 2017

Formulari d'inscripció

Allotjament

Sub10


FESTES DE ROQUETES 2017

Dilluns 3 de Juliol

Organitza: CE Peó Vuit
Col·labora:
Ajuntament de Roquetes i Consell Esportiu
Hora: 9:30 h.
Campionat Infantil
Categories: Pre-benjamí, Benjamí, Aleví i Infantil (de S-8 a S-14)
Lloc: Local del Club d'Escacs Peó Vuit (Centre Cívic)
Ritme de joc: Partides a 10m. + 5s.
Inscripcions: peovuit@mail.com
Data màxima d'inscripció: Divendres 30 de Juny  (Places limitades a l'aforament del local)
Trofeus: El primer classificat de cada categoria.



FESTES DE ROQUETES 2017

Dilluns 3 de Juliol

Organitza: CE Peó Vuit
Col·labora:
Ajuntament de Roquetes i Consell Esportiu
Hora: 17:00 h.
Campionat de Ràpides
Lloc: Local del Club d'Escacs Peó Vuit (Centre Cívic)
Ritme de joc: Partides a 5m. + 3s.
Inscripcions: 30 m. abans
Trofeus: Els tres primers classificats.