Новини

28.09.2018


28 вересня під час регіональної науково-практичної конференції «Педагогічні вектори: В. О. Сухомлинський та сучасність» коледжна родина приймала незвичних гостей. Учасниками конференції стали уродженці Китаю, аспіранти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Викладачі на базі лабораторії «Центр мов» влаштували зустріч коледжан з іноземцями.

Детально


14.09.2018

01.09.2018

 
У день знань вітаємо Вас,

Бажаємо Вам успіху і натхнення.

Нехай день подарує нових геніїв для нас,

Сміливо крокуйте до мрій здійснення.

Нехай знання у Вас легше входять,

Здоров'я Вам і довгих років.

Щоб при будь-якому результаті,

Ви не знали ні горя, ні бід.
24.08.2018

08.06.2018

Віртуальна подорож Німеччиною.wmv

19.05.2018

 


19 травня 2018 року в Україні відзначили День Європи.

День Європи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 р. Багаторічній досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День поступово стає справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів. 

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Детально
09.03.2018

 9 березня 2018 року виповнилося 204 роки від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – поета, художника, мислителя, палкого патріота України. Шевченко залишив нам свої неоціненні духовні надбання — твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.

Детально
21.02.2018

 З 15 лютого 2018 року по 21 лютого 2018 року до відзначення Міжнародного дня рідної мови з метою формування культурної та інтелектуальної еліти України на базі навчально-методичної лабораторії «Центр мов» була проведена низка тематичних екскурсій «Лінгвістична феноменологія в сучасному світі» для студентів 1-3 курсів спеціальностей «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Журналістика».

Детально
16.01.2018

До 120-ї річниці від дня народження Володимира Сосюри.avi
25.12.2017

 
May this festive season sparkle and shine, 
may all of your wishes and dreams come true, 
and may you feel this happiness all year round. 
Merry Christmas!21.12.2017

    
21 грудня 2017 року на базі навчально-методичної лабораторії «Центр мов» на виконання Указу Президента України «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні» від 11 січня 2017 року № 1/2017 та в межах Програми реалізації заходів щодо проведення Року Японії у ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» відбувся творчий конкурс знавців та шанувальників японської літератури, який став заключною подією цього року.15.12.2017

    
15 грудня 2017 року в Лисичанському педагогічному коледжі відбувся коледжний етап олімпіади з англійської мови, яка проводилася з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, розвитку її творчих здібностей.


08.12.2017

    
8 грудня 2017 року з метою популяризації вивчення англійської мови серед студентської молоді Лисичанського педагогічного коледжу та з метою залучення студентів до наукової та культурної спадщини Великобританії в світі на базі навчально-методичної лабораторії «Центр мов» відбувся конкурс студентських проектів «British contribution to the World».


20.11.2017

     
20 листопада 2017 року у ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» проведено педагогічні читання «Унікальність японської системи освіти» викладачами циклової комісії загальної та дошкільної педагогіки та психології до Року Японії в Україні.


20.10.2017

     
20 жовтня 2017 року з метою пропагування вивчення іноземних мов у Лисичанському педагогічному коледжі на базі навчально-методичної лабораторії «Центр мов» відбувся конкурс декламування віршів іншомовних поетів «Я серце віддам Батьківщині»


28.09.201726.09.2017


26 вересня – Європейський день мов 

 

Європейський день мов – свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу щорічно 26 вересня. Вперше воно було встановлено 6 грудня 2001 року наприкінці Європейського року мов Радою Європи за підтримки Європейського Союзу з метою надихнути жителів Європи на вивчення мов, бо збереження та розвиток мов, зокрема малих, декларується як офіційна мовна політика Євросоюзу.

Детально
23.08.2017


Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову.

(Ліна Костенко)

 

 

З нагоди святкування 26-ї річниці Дня Незалежності України на базі Центру мов Лисичанського педагогічного коледжу було оновлено експозицію «Мова – ДНК нації», присвячену красі, величі та й неповторності української мови. Українська мова – дар Божий! Вона багата, ніжна й ласкава, мудра, доброзичлива, глибокодумна, чиста, правдива. Ми низько вклоняємося нашим пращурам за воістину солов'їну мову! 

Детально16.06.2017


16 червня 2017 року на базі Відокремленого підрозділу «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» відбулась зустріч з американським волонтером Алексом Гоуеном, який завітав до нашого навчального закладу з міста Ролі штату Північна Кароліна з метою спілкування зі студентською молоддю.

Детально11.05.2017

На виконання Указу Президента України «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні» від 11 січня 2017 року № 1/2017 та обласного Плану заходів з проведення року Японії в Україні, затвердженого заступником голови, виконуючим обов’язки голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Ю.О. Клименком», 11 травня 2017 року, з метою популяризації культури, наукових та творчих досягнень Японії у ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» було відкрито рік Японії в Україні.
          Детально24.04.2017

Щорічно зустрічають поетичну весну у ритмах мелодійної лірики нашого земляка В. Сосюри учасники конкурсу «Солов'їні далі». Щоб стати поетом, самого лише бажання замало. Вища сила вкладає в сутність людську, ще до появи її, талант сприймати світ як філософську категорію, вміння мислити художніми образами. Уміння вправно заримувати думки – це ще не поезія. Поезія починається з одкровення – спершу для автора, а потім і для читача. З любові до рідного краю виростає велика любов до Батьківщини, до матері – України. 

Детально20.02.2017

Рідна мова! Найпрекрасніша, найкраща для людини, бо в ній усе, що є навколо, уся гама почуттів, уся гармонія світу! То чому ж так легко дехто зрікається рідної мови? Чому розмовляє каліченою мовою іншого народу, а рідною нехтує?

Цю проблему коледжанам сьогодні висвітлили студенти групи 3-ВС.

Детально

19.02.2017

18 лютого 2017 року на базі Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (ЛОІППО) відбулося нагородження переможців обласного етапу XVII Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика – конкурсу, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Детально
10.02.2017

10 лютого 2017 року у Лисичанському педагогічному коледжі на базі Центру мов відбувся семінар «Проектна технологія як розвиток критичного мислення», який був присвячений завершенню Року англійської мови в Україні.

Завідувач Центру мов Бахмет М. Ю. відкрила семінар доповіддю про підсумки Року англійської мови в Україні, у якій висвітлила результати роботи викладачів іноземної філології за зазначений період.

На семінарі студенти 3-го курсу представили підсумки розмовної практики з проектом "Travelling of our students in London". Жива англійська мова заполонила аудиторію діалогами на теми: «У аеропорті», «Розмова з перехожим», «В готелі», «У ресторані», «Екскурсія Лондоном».

Детально


22.12.2016

22 грудня 2016 року на базі Центру мов Лисичанського педагогічного коледжу відбувся науково-практичний семінар «Нові технології у викладанні іноземних мов».

Мета семінару була ознайомити учасників семінару з можливостями використання сучасних технологій для вивчення іноземних мов та розглянути приклади їх практичного застосування під час навчальних занять.

Проведення семінару було приурочено до завершення Року англійської мови в Україні. Завідувач Центру мов Бахмет М. Ю. ознайомила присутніх з результатами роботи навчально-методичної лабораторії «Центр мов» за 2016 рік.

До участі у семінарі долучилися викладачі іноземних мов Лисичанського педагогічного коледжу та студенти 2-4 курсів спеціальності «Початкова освіта».

Детально


15.12.2016

15 грудня 2016 року в Лисичанському педагогічному коледжі відбувся коледжний етап олімпіади з англійської мови, яка проводилася з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, розвитку її творчих здібностей.

Олімпіада проходила у 2 тури:

І тур – тестування, перевірка вмінь лексико-граматичного характеру. Він був призначений для визначення рівня сформованості в студентів навчального до¬свіду адекватно використовувати лексичні та граматичні одиниці у змісті запропонованих речень. Із трьох варіантів необхідно було вибрати той, що відповідає контексту речення.

ІІ тур – говоріння, захист проектів. Учасникам олімпіади було запропоновано підготувати творчий проект за темами, що висвітлюють культурні та історичні особливості нашої держави. Вибір тематики проектів був присвячений 25-ї річниці проголошення незалежності України. Учасники олімпіади продемонстрували високий рівень фахової майстерності та патріотизму.

Детально


09.12.2016

9 грудня 2016 року викладачі іноземної філології Лисичанського педагогічного коледжу Бахмет М. Ю. та Жалдакова Ю. В. долучилися до волонтерської діяльності та надали допомогу у якості перекладачів голові фонду «The Fishermen International Aid and Relief Nonprofit» Алексу Гоуену. Головними завданнями своєї організації він вважає надання освітньої та медичної допомоги дітям-сиротам по всьому світі.

Детально30.11.2016

На шляху до європейського мовного простору

Після проголошення Президентом України 2016 року Роком англійської мови відповідно до Указу №641/2015 «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні» ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» залучився до проведення низки заходів, спрямованих на популяризацію вивчення англійської мови, реалізуючи Національну програму вивчення та популяризації іноземних мов у пріоритеті реформування галузі освіти «Україна speaking».

Детально


18.11.2016

18 листопада 2016 р. викладач іноземної мови Гуцкало О.О. брала участь у Науково-практичній конференції «Концепція змішаного навчання (Blended Learning) іноземних мов з використанням онлайн платформи «Lingva Skills» для фахівців з мовної підготовки ВНЗ України, яка відбулася в Інституті післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Метою конференції є осмислення та реалізація концепції змішаного навчання (Blended Learning) з використанням онлайн освітньої платформи Соціального проекту вивчення іноземних мов «Lingva.Skills» у методичному та організаційному складових практики викладання англійської мови.

Blended Learning

Детально06.10.2016

6 жовтня 2016 року з метою пропаганди іноземних мов та в межах реалізації програми GoGlobal, яка визначає популяризацію англійської мови відповідно до Указу Президента України №641/2015 ,,Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні" у Лисичанському педагогічному коледжі був проведений конкурс декламування віршів громадянської та любовної лірики англійських, французьких, німецьких поетів «Я серце віддам Батьківщині».

Детально


23.08.2016

До ювілейної 25-ї річниці проголошення незалежності України на базі Центру мов Лисичанського педагогічного коледжу було організовано виставку «Українська мова у європейському просторі», яка ставить за мету пропагування української мови та визначення її місця і положення серед розмаїття культур європейської спільноти.

Виставкові матеріали та експозиції звертають особливу увагу відвідувачів на історію становлення української мови, яка входить до складу індоєвропейської сім’ї мов, слов’янської групи мов.

Детально


04.05.2016

4 травня 2016 року в рамках реалізації Програми «День Європи» у Лисичанському педагогічному коледжі на базі Центру мов відбулося знайомство когорти студентів та викладачів з мовною палітрою Європи.

Завідувач Центру мов, Сєдих В. П., ознайомила присутніх з рядом проектів, які працюють над підтримкою розмаїття європейських мов – це і Багатомовна Європа: тенденції у політиці і практиці мультилінгвізму в Європі,День мов, який пропагує розвиток викладання мов у світі та багато інших.

Цікавим та пізнавальним був екскурс в історію формування та становлення європейських мов, за яким було надано відповідь на запитання, а чи дійсно всі вони є «європейськими мовами». Використання інформаційного осередку Центру мов сприяло осмисленому та візуалізованому сприйняттю матеріалу завдяки стендовим експозиціям «Генеалогічна дивергенція мов» та «Наш корінь у земну вростає вісь», які представляють цікаві факти щодо сучасного стану, розповсюдження та функціонування європейських мов, крім цього студенти мали змогу познайомитись з генеалогічним деревом індоєвропейської мовної сім'ї, переглянути історичні події, які були значущими в період їх становлення.

Сєдих В. П. означила сформульовану Європейським Союзом мету впровадження Дня мов, пріоритети володіння іноземною мовою, які визначено у стратегії «Освіти впродовж життя» в рекомендаціях Європейського парламенту та Європейської ради від 18 грудня 2006 року. На заході було передбачено напрямки роботи у галузі вивчення іноземних мов на подальший навчальний рік відповідно до євроінтеграції з метою долучення до комунікативного простору Європи.21.04.2016

21 квітня 2016 р. у рамках програми «Наукова весна-2016» Лисичанського педагогічного коледжу викладачі циклової комісії загальної філології продемонстрували реалізацію пріоритетних напрямків діяльності за 2015-2016 н.р.

Протягом року викладацький склад  працював над підвищенням свого професійного рівня, пошуком нових ідей, які  сприяють створенню  різноманітних форм роботи в процесі навчальної та наукової  діяльності. Тарарива Л. Ю., Сергієнко Л. В.,  Сєдих В. П. успішно пройшли оригінальні курси тьюторів,  розроблених університетом Анкари за підтримки Центу інноваційних методів навчання школи менеджменту та права Цюріхського університету прикладних наук у рамках проекту інституційного партнерства Швейцарського національного наукового фонду та отримали сертифікати тьюторів, які дозволяють впроваджувати в навчальний процес курс дистанційного навчання.

Протягом року була організована діяльність Регіональної наукової лабораторії «Мовна палітра Луганщини» спочатку під керівництвом Шуліки Л.В., а потім Сергєєвої І. Ю. Вчасно були розроблені плани та графіки роботи структурних підрозділів лабораторії: студія іноземної мови «Be in advance»; студія етнолінгвістики та літературного краєзнавства «Крила»; методична студія «Слово».

Лабораторія «Мовна палітра Луганщини» має потужний контингент викладачів-науковців, новаторів, які і організовували наукову, дослідницьку діяльність протягом року, стали генераторами нових ідей у освітньому середовищі не лише нашого навчального закладу. Так керівник студії іноземної мови Тарарива Л. Ю. стала лауреатом V Всеукраїнського фестивалю педагогічних ідей «Ideas for education 2015», що був проведений в Київському університеті імені Бориса Грінченка за підтримки Міністерства освіти і науки України та координації Інституту модернізації змісту освітив номінації «Гуманітарні науки» й нагороджена відповідним дипломом, тому під час звіту Тарарива Л. Ю. познайомила присутніх  з інноваційними  технологіями  в освітній діяльності викладачів циклової комісії, принципом роботи стартапів та продемонструвала власний стартап «Ukrainian idea», створений спільно зі студентами І курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування».

Протягом жовтня-листопада було проведено низку філологічних конкурсів: 1 етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, 1 етап Міжнародного конкурсу студентської та учнівської молоді з української мови, де наші студенти посіли призові місця.

Студенти  2-го курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» взяли участь у віківишколі в рамках проекту «Вікі-фест: Луганщина»,  яка була проведена членами громадської організації Вікімедіа-Україна Азізяном Левоном, Сергієм Воробей, Овчаренко Леонідом та Науменко Михайлом.    Протягом квітня в межах виконання пошуково-творчих робіт ці студенти працюють в українській вікіпедії щодо наповнення її відповідним контентом.

Центральною подією не тільки для викладачів циклової комісії, а й усього коледжу, було створення і урочисте відкриття центру мов. Завдяки ініціативній підтримці директора коледжу Мінєнко Г.М. було вмотивововано необхідність створення Центру мов для забезпечення якісної підготовки майбутніх фахівців.

Перемагаючи на конкурсах, викладачі своїм прикладом доводять студентам  необхідність  професійного зростання в процесі  оволодіння інноваційними технологіями у сфері освіти. Лауреатом конкурсу «Вчитель-новатор» у цьому році стала викладач іноземної мови Гуцкало О.О.,представивши проект «Роберт Бернс – поет і музикант», учасники Всеукраїнського конкурсу літературних творів «My motherland».

Завершенням демонстрації наробок та досягнень циклової комісії став он-лайн-зв'язок з професором кафедри української мови Гуманітарного інституту Київського педагогічного університету ім. Грінченка Горошкіною О.М., яка виступила з темою «Семантика у творах Тараса Шевченка» та означила коло актуальних питань інноваційної філологічної освіти засобами медіа-простору для формування мовленнєвої компетенції майбутнього фахівця.

Підбиваючи підсумки, голова циклової комісії Севастянова О. А., визначила перспективи подальшого фахового удосконалення:

  • формування професійно компетентних майбутніх педагогів у контексті європейського виміру якості;
  • вивчення передового європейського, світового та українського інноваційного досвіду щодо підвищення якості філологічної освіти майбутнього педагога та громадянина;
  • формування позитивного міжнародного та Всеукраїнського іміджу навчального закладу через досягнення викладачів ц.к. у видавничій діяльності, участь у наукових і методичних форумах викладачів-словесників та науковців-філологів;
  • використання телекомунікаційних можливостей медіа-простору для забезпечення елементів дистанційного навчання.

21.04.2016

Уже стало традицією щорічно у Лисичанському педагогічному коледжі вшановувати пам'ять людини, яка стала легендою нашого невеликого містечка. Сьогодні коледжне товариство об'єднала поетична Луганщина, любов до рідної землі, солов'їна мова нашого земляка – найніжнішого лірика Володимира Сосюри.

21 квітня 2016 р. відбулося підбиття підсумків обласного поетичного інтернет-конкурсу «Солов'їні далі», який за доброю традицією, уже щорічно надає можливість учням шкіл міста та області представити себе в інформаційно-культурному просторі, виховувати любов до творчої спадщини нашого поета-земляка  В. Сосюри.

Гостями заходу стали переможці: Кутєпова Анастасія (НВК «Олексіївська школа-гімназія», керівник Закутня Л. М.), Соломаха Анастасія (Сєвєродонецький НВК «Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія», керівник Сошик В. А.), Шаповалова Софія (Коломийчиська  ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Шаповалова В. П.), Давидова Катерина (Лисичанська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 30, керівник Кузовльова О. В.), Ряполова Вікторія (Рубіжанська ЗОШ №6, керівник Матвієнко В. О.), Пінковський Олександр (СЗШ №20 м. Сєвєродонецьк, керівник Рожок А. А.), Сокирка Сабіна (Рубіжанська спеціалізована школи  І-ІІІ ступенів №2, керівник Єфімцев В. М.)

Цього року конкурс проходив за такими номінаціями:

  • «Голос ніжного серця» (інтимна лірика);
  • «Як я люблю тебе, мій краю вугляний» (громадянська лірика);
  • «Такий я ніжний, такий тривожний» (авторська поезія за мотивами творів В.Сосюри);
  • «В хвиль блакитнім прудководді  сонце порина…» (пейзажна лірика);
  • «Ні, я зовсім іще не заповнив золотої анкети життя» (пошуково-творчі матеріали про життя та творчість В.Сосюри та письменників Луганської області);
  • «На мене зорять знов улюблені рядки» (поетичний переклад творів В.Сосюри різними мовами)

До складу журі увійшли викладачі циклової комісії  загальної  філології. Головою журі  була Гайворонська Г. А. – письменниця, член Національної спілки письменників.

На сьогодні ми маємо 135 учасників з різних сіл і міст  нашої області. Усіх учасників об'єднала любов до поезії, солов'їної мови В.Сосюри. Обласний конкурс поступово розширює свої межі – до участі  надійшли роботи вихованців зразкової поетичної студії «Зернятко» Христинівського  будинку дитячої та юнацької творчості Христинівської районної ради Черкаської області під керівництвом Віталія Івановича Криницького.

Осторонь не залишилися і наші першокурсники. Горєтая Д. (спеціальність «Видавнича справа та редагування») представила проект «Закоханий у рідну землю», присвячений В.Сосюрі, Почтаренко Л. (спеціальність «Початкова освіта») трансофрмувала в інноваційному просторі вірш Орлової Анастасії "Край поту й чорного вугілля".  У цей день солов'їна мова нашого земляка об'єднала увесь світ, адже на конкурс було запропоновано цікаву номінацію "На мене зорять знов улюблені рядки", учасники якої надіслали авторські переклади творів Сосюри англійською, російською, французькою, навіть латинською мовами які творчо інтерпретували наші студенти.

Всі роботи учасників укладено у збірку творів, які можна переглянути на сайті наукової лабораторії «Мовна палітра Луганщини».

Бажаємо творчих  успіхів поетам-початківцям, які підтримують щорічно добру традицію – вшановувати пам'ять  поета В.Сосюри авторськими творами,  творчими дослідженнями у краєзнавчих роботах.        
      18.04.2016
      З метою сприяння підвищенню рівня національної самосвідомості студентської молоді  як головного фактору патріотизму  та комплексного вирішення завдань Програми освітньої діяльності щодо пошуку шляхів ефективного входження до світової медіа-освіти в умовах удосконалення інформаційного освітнього середовища та Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Лисичанському педагогічному коледжі продовжується реалізація програми «Бренд Україна».

  Продемонстрований проект «Made in Ukraine»  викладачем коледжу Сєдих В.П. розкрив закулісні сторони найцікавіших українських мануфактур та дав відповідь на запитання чи створюють в Україні якісні та "круті" товари?

  Студентська спільнота мала змогу ознайомитися із сегментом досить молодих компаній, що володіють власною історією і філософією. Як приклад невеликі компанії, які цікаві своєю ексклюзивністю вони випускають обмежений тираж товару, їм притаманні індивідуальний підхід, висока якість сировини і місцевий колорит.

  Звершення, які надихають націю , завдяки яким країна розвивається та рухається уперед, які дають впевненість і надію на краще є ще і духовно-культурними надбаннями! Так, "Тіні забутих предків" - український шедевр, який увійшов в програму Гарварду та двадцятку кращих картин світу всіх країн і народів, Києво-Печерську лавру, одне із семи чудес України, православні християни вважають другим за святістю після Єрусалиму.

12.04.2016

Володіння англійською мовою є однім із пріоритетів національної політики України. Указ Президента України «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні» - це потужний стимул для вивчення англійської мови як мови міжнародного спілкування. 

Завдання Року – зробити вивчення англійської мови популярним. Мета заходів – підвищити попит на вивчення англійської мови, доступ до глобальних знань, інформації, загальноєвропейських цінностей.

Тому у коледжі розроблено і затверджено комплекс заходів на 2016 рік, спрямованих на активізацію вивчення студентами та викладачами англійської мови з метою створення для них можливостей її використання у сферах освіти, науки, культури та інших.

На сьогодні уже другий місяць група викладачів коледжу проходить курси з вивчення англійської мови. Курси англійської мови створенні з метою удосконалення та поглиблення слухачами, своїх знань, умінь і навичок з англійської мови, опанування різноманітних видів мовленнєвої діяльності в рамках загальнолітературної мови. Основна увага приділяється комунікативному підходу до викладу навчального матеріалу.

Діяльність курсів будується на таких принципах: доступність та рівність умов розвитку кожного слухача для повної реалізації його здібностей, таланту, всебічного розвитку; диференціація змісту і форм навчання; гнучкість і прогнозованість, розвиваючий характер навчання; єдність, наступність, безперервність та різноманітність навчання. 

Навчання на курсах здійснюється за Програмою курсів англійської мови (рівень володіння англійською мовою «PRE-INTERMEDIATE» A2+/В1 («Користувач - початківець»).04.04.2016 р. у Лисичанському педагогічному коледжі відбувся конкурс-захист індивідуальних науково-дослідних, творчо-пошукових груп, робіт студентів у межах навчальних дисциплін за напрямком «Видавнича справа та редагування», «Іноземна філологія» відповідно до Програми Днів науки коледжу «Наукова весна - 2016». Представлені проекти передбачали  використання новітніх інформаційних технологій та пройшли апробацію ставши лауреатами конкурсу «Учитель-новатор»:

-       Реліктові та згаслі мови світу (Сухомліна А., науковий керівник Сєдих В. П.). 

Інформативна частина її напрацювання представлена в інформаційному осередку Центру мов коледжу, сприяла накопиченню екскурсійних матеріалів та їх подальшій реалізації на відповідній платформі. 

-       Бернс: поет та громадянин (Матушкіна О., науковий керівник Гуцкало О. О.)

                

Високий рівень дослідження,  творчий підхід до розкриття актуальних тем, їх  розробка у програмі OneNote офіційного сайту Microsoft Office з додатком Sway мають роботи:

-    Розвиток видавництва дитячої книги в Україні в період незалежності (Штомпель К., науковий керівник Гуцкало О.О.);

-    Помилки  в сучасних ЗМІ (Білянська К., науковий керівник Тарарива Л.Ю.);

-    Сучасна модель редакційно-видавничого процесу (Білянська К., науковий керівник Сергієнко Л.В.);      

-   Видатні українські діячі про коректуру друкованого видання (Кравченко А., науковий керівник Сергієнко Л.В.);

- Holidays in Great Britain (Фесенко І., Лондарь Х., науковий керівник ГуцкалоО.О.);Инфраструктура спорта в Великобритании и Украине (Ситькова О., науковий керівник Сєдих В. П.)09 березня 2016 р. у Лисичанському педагогічному коледжі когорта викладачів та студентів приєдналася до вшанування пам'яті  від дня народження геніального поета і художника Тараса Григоровича Шевченка.

Центр мов дав змогу  перегорнути сторінки геніальності  великого сина України у світовому вимирі, адже на заході лунали переклади творів Кобзаря (а їх перекладено багатьма мовами світу: грузинською, вірменською, казахською, узбецькою, німецькою, англійською, французькою, датською, новогрецькою, іспанською, хінді, японською, в'єтнамською, корейською, румунською, італійською, угорською, малайською, бенгальською тощо). Творчість Шевченка постає чи не найвидатнішим всеєвропейським і світовим явищем глядачі заочно відвідали The Taras Shevchenko Museum of Canadа, який розташований у місті Торонто та є унікальним в західному світі, крім колекції експонатів є зібрання багатьох документів та матеріалів. У центрі уваги музею знаходяться експонати, присвячені мистецтву, життю і літературній спадщині засновника сучасної української мови. В експозиції можна побачити численні видання Кобзаря, яких у колекції нараховується більше 100. Крім того, у музеї є художні копії творів Шевченка в багатьох жанрах, усі професійної музейної якості, які спеціально оформлено в Україні для музею.

Про все більшу світову славу великого Кобзаря свідчать пам'ятники, яких у світі  понад 1100.

Тарас Шевченко!... Це ім'я дорогоцінною перлиною виблискує у золотій скарбниці світової культури. У славній плеяді безсмертних класиків літератури.

                                                       
                                        

19.02.2016 року на базі Комунального закладу «Лисичанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 18» відбувся семінар-практикум для вчителів англійської мови «Шлях до Європи – знання англійської мови як мови міжнародного спілкування». У роботі цього заходу взяла участь Сєдих В. П.– завідувач Центру мов ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», яка ознайомила присутніх педагогів ЗОШ м. Лисичанськ з реалізацією Національної програми вивчення та популяризації іноземних мов у пріоритеті реформування галузі освіти та Указу Президента України №641/2015 «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні» шляхом низки заходів у Лисичанському педагогічному коледжі.

    

                            

Під час виступу завідувач окреслила напрямки діяльності Центру мов як платформи успішної реалізації заходів з популяризації вивчення англійської мови з створенням громадської організації GoGlobal, яка поставила собі за мету забезпечити обмін ідеями й підвищити рівень співпраці між Україною та світом, а також переорієнтувати інформаційний простір у англомовний у всіх сферах діяльності.

Сєдих В. П. продемонструвала особливості застосування новітніх SMART-технологій (вебінарів, блогів, створення інтернет-проектів, використання інтерактивної дошки) в асинхронному та он-лайн режимах у процесі викладання іноземних мов у педагогічному коледжі, адже все більше входять у практику навчання інноваційні методи, які допомагають формуванню комунікативного ядра та основоположних навичок іншомовного спілкування.

Програма семінару включала також відкритий урок, засідання клубу комунікативного спрямування «Let's speak English», методичну діяльність щодо створення та впровадження вчительського блогу в навчально-виховний процес. 

В.П. Сєдих


      12.02.2016

       З нагоди святкування 95-ї річниці ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» та з метою реалізації Національної програми вивчення та популяризації іноземних мов у пріоритеті реформування галузі освіти відповідно до Указу Президента України «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні» 12.02.2016 у Лисичанському педагогічному коледжі відбулося відкриття Центру мов. В урочистому заході взяли участь науковці Луганського національного університету на чолі з ректором  – С.В. Савченко, представники навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, педагоги міста та студенти коледжу.

Присутні оглянули інформаційний осередок Центру мов, який демонструє стендові експозиції лінгвогенезу мов світу, генеалогічної дивергенції мов, формування і розвитку української мови з використанням етно-культурних експонатів, які нерозривно пов’язані з мовленнєвою ментальністю кожної країни. Екскурсійний огляд під гаслом «Кордони моєї мови означають кордони мого світу» розкрив учасникам не лише суто мовні, а й позамовні особливості деяких мов, познайомив з лінгвістичними особливостями мов-гігантів, мертвих мов, штучно створених мов. Короткі тематичні інформативні картки представляють історію походження англійської мови, мов Європи, цікаві факти їх класифікації у яскравих, лаконічних, сучасних форматах, розроблених викладачами коледжу.


Учасники круглого столу та викладачі іноземних  мов обговорили інноваційні підходи у вивченні німецької мови, упровадження в навчальний процес основних положень методики навчання французької мови як другої іноземної у порівнянні з першою щодо культурної співпраці Ради Європи  у сфері сучасних мов, використання можливостей медіа-простору у вивченні англійської мови для формування мовленнєвої компетенції майбутніх фахівців, продемонстрували практичне застосування сучасних освітніх технологій - технологію дистанційного навчання за допомогою курсу Moodle, використання медіа-ресурсів, поєднання ресурсів ІКТ з технологіями Smart, роботу з іноземними сайтами, віртуальними дошками на платформі Google.


Завершенням відкриття Центру стало обговорення шляхів реалізації Національної програми вивчення іноземних мов у коледжі, під час якого директор коледжу Мінєнко Г. М. та ректор університету Савченко С.В.  окреслили майбутні перспективи інноваційної діяльності та напрямки роботи щодо реалізації заходів з популяризації вивчення іноземних мов у коледжі, зокрема англійської, поглиб­лення знань студентів про розвиток і формування мов світу, мов, які вивчаються у коледжі та рідну мо­ву під час екскурсійних оглядів, лекцій та занять на базі мультимедійно оснащеного Центру мов.

Вітання надіслали і студенти університету Лотарингії із Франції, які висловили свою думку так: «Створення Центру мов – гарний шлях до європизації та покращення освітніх можливостей студентів! Наснаги та натхнення викладачам і успіхів у навчанні студентам!»