2018 рік

Новації в пенсійній сфері

Про пенсійну реформу розмов багато. В Україні Пенсійна реформа була запущена восени 2017 року, але до сих пір у пересічних громадян залишається безліч запитань. Тож зустріч, яку організували працівники  

центральної бібліотеки для своїх користувачів була на часі. Які зміни у системі пенсійного забезпечення приніс 2018 рік та чого чекати в 2019 році роз’яснювала спеціалістЗнам’янського сервісного  центру Пенсійного фонду України Корж Ольга Олександрівна. Присутні отримали чіткі, зрозумілі та доступні відповіді та пояснення на свої запитання. А їх було багато, адже серед присутніх були і пенсіонери, і люди, які збираються оформляти пенсію і ті хто дбає про пенсійний вік заздалегідь. Під кінець зустрічі всі отримали буклети, що містять інформацію про найпоширеніші питання пенсійної реформи.

Є пам’ять, якій немає кінця

Напередодні 75-річчя визволення м.Знам’янки від німецько-фашистських загарбників працівники міської центральної бібліотеки зустрілися з учнями 10-А класу НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-гімназія» (кл. керівник Фарафонтова І.П.).

Історична панорама «Є пам’ять, якій немає кінця» – це привід, щоб віддати належну шану воїнам-визволителям нашого міста, усім тим, хто піднявся на боротьбу з фашизмом. 

Під час заходу учні переглянули ролик соціальної кампанії «Щоб пам’ятали» з відомим українським співаком С.Вакарчуком, відеосюжет «Знам’янка. Визволення». Бібліотекар представила книги Олександра Антоновича Рябошапки «Чорнолісся пам’ятає», «Пам’ять крізь роки», «За Перемогу і Правду», які відображають героїчні подвиги воїнів-визволителів м. Знам’янки. Присутні вшанували пам’ять журналіста, письменника, краєзнавця Олександра Рябошапки, який писав статті, книги про вже далекі, але незабутні в пам’яті народній важкі часи окупації німецько-фашистськими військами території Знам’янки та Знам’янського району.

       В цей день ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, партизанам та учасникам Другої світової війни. 

Від серця до серця – стежина добра

3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами. Його мета –дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Не залишилася осторонь і міська центральна бібліотека. У неділю, 2 жовтня до неї завітали вихованці

спецшколи-інтернат.  Справжнім святом для них стала бібліозустріч «Від серця до серця – стежина добра»

Бібліотекар Наталія Мирошниченко через пісні, легенди, мультфільми, ігри та різні життєві ситуації намагалася донести до свідомості учнів, що доброта – найкраща риса характеру людини.  Усмішка - це найкоротша відстань між людьми. Тому діти малювали посмішки, а потім стали в коло і побажали: «Я бажаю собі і всім вам добра». Дитяча радість вибухнула, коли вони танцювали під веселі пісні та отримали від працівників бібліотеки солодощі.

Людської пам’яті мости

1932-1933 рік. Гуляла смерть по Україні, вона мала ім'я - Голод. Ця трагедія забрала  життя мільйонів українців.Як же це сталося, як чинився Голодомор на Україні?

Про це учні ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» дізналися з розповіді бібліотекаря міської центральної бібліотеки Наталії Мирошниченко та з уст істориків, очевидців у документальних фільмах «Експеримент над українським народом», «Голод 1932-33».

Книги «Там, у небі, чорний 


крук», «Голодомор 1932-1933 років» розширили їх знання про причини, 

перебіг та наслідки голодомору на Кіровоградщині та в Знам’янському 

районі. Під час історичного хронографу «Людської пам’яті мости» 

прозвучала пісня О.Білозір «Свіча». На вшанування світлої пам’яті жертв

 голодомору в Україні 1932 - 1933 роках присутні схилили голови в скорботі 

мовчання.

Азбука етикету

16 листопада відзначається незвичайне, але дуже важливе для людства свято — Міжнародний день толерантності. Саме у цей день у 1995 році організація ЮНЕСКО затвердила офіційний текст «Декларації принципів толерантності» і члени ООН вирішили заснувати таке свято.

            Поняття “толерантність” сьогодні трактується дуже різнопланово. Перш за все, це терпиме ставлення до іншого, несхожого на тебе, прийняття іншої людини, інших думок і поглядів.

Саме тому, бібліотекар дитячого відділу Анастасія Гребенюк 16 листопада провела для учнів молодших класів загальноосвітньої спецшколи - інтернат І-ІІІ  азбуку етикету  «Будинок ввічливої людини», який був  присвячений цьому особливому дню.

Мовознавчий лабіринт

Яка прекрасна українська мова!  Виплекана колоссям, землею, виспівана птахами, звеличена письменниками.

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

За православним календарем - це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Мовознавчий лабіринт «За словами у кишеню», саме з такою назвою у центральній бібліотеці цього дня традиційно відбулося свято рідної мови, на яке завітали діти Знам'янської спеціальної загальноосвітньої школи - інтернат І-ІІІ ступенів.

Бібліотекар дитячого відділу розпочала його з   історії свята, познайомила дітей з постаттю Нестора – літописця та звернула увагу присутніх на милозвучність нашої мови. Юні шанувальники рідного слова під час різноманітних, захоплюючих ігор: «Милозвучність української мови «Шифрувальник», «Чиї це прикмети», «З`єднай прислів`я»  виявили себе кращими знавцями українських  української мови.  Вони  відгадували загадки,  прислів`я та приказки, читали скоромовки, добирали прикметники до слова «мова»  та ще багато іншого.

Атмосфера зустрічі була теплою, дружньою із яскравими емоціями.

Крокує книжка до малят

Із книг ми дізнаємось дуже багато цікавого про життя. Кожна нова книжка – це завжди таємниця і знайомство з цікавими героями, що можуть стати твоїми друзями. З деякими навіть не хочеться розлучатися. Хочеться вчитися у них, наслідувати їхні вчинки.

Бібліотекар дитячого відділу центральної бібліотеки  Анастасія Гребенюк  провела для дітей 1- Б класу в НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 – гімназія» літературно – ігровий мікс «Крокує книжка до малят».  Під час заходу діти показали себе справжніми знавцями казок та отримали масу позитивних емоцій. Приймали активну участь, охоче називали з яких казок уривки, називали їх героїв  та кмітливо відгадували загадки.

Подорож по казках пройшла весело і пізнавально. Малята мали змогу дізнатися багато цікавого, отримали часточку добра, тепла, і звичайно, знання. Вони зрозуміли, що саме дитяча книга несе мудре, розумне, добре слово дітям.

 

Козацькі розваги

14 жовтня українці святкували День Українського козацтва та День захисника України. Саме їм і була приурочена конкурсна програма «Козацькі розваги», підготовлена працівниками міської центральної бібліотеки та ПТУ-12.

В Україні козаки славились силою, спритністю, мали гостре око. А там, де сила не допоможе, там розум врятує. Свято мужності проходило в спортивному залі ПТУ-12. Учасники куренів   «Хортиця» та   «Чайка» під час змагань:

«Козацька кмітливість», «Бурхливий Дніпро», «Найвідоміші гетьмани України», «Хто кого перетанцює. Танок з дівчиною на руках», «Конкурс майстерних художників», "Забави кашоварів", «Сильна рука»  проявили силу, спритність, кмітливість, уважність, витривалість, почуття гумору. Члени журі справедливо оцінили старання учасників і перемогу віддали козакам І куреня «Хортиця» (учні І курсу групи 11). Обидві команди отримали дипломи та солодощі.

В день захисника України присутні згадали і тих, хто воює на Сході України та вшанували пам’ять загиблих співвітчизників хвилиною мовчання.

Ми пам’ятаємо

Знам'янський район в роки Другої світової війни став центром партизанської боротьби на Кіровоградщині і по праву пишається своїми захисниками.

Напередодні Дня партизанської слави, працівники центральної бібліотеки відвідали НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 - гімназія», щоб розповісти про колишніх партизан - визволителів рідної землі, кого ми з гордістю називаємо народними месниками.

Учні 9-Б классу (кл. керівник Грабовська С.О.) та 5-Б класу (кл.керівник Пишна О.І.) під час історичної сторінки «Партизанськими стежками»

переглянули відеосюжет про партизанський рух на території рідного краю, дізналися про дітей-партизанів та про випробування, які випали на їхню долю.

Хвилиною мовчання присутні вшанували колишніх партизан та тих людей, хто пройшов крізь лихо, голод і холод, хто врятував нашу країну і світ від фашизму.

 

В світ знань через бібліотеку

Першого вересня в Україні відзначається якщо не одне з найулюбленіших, то вже точно одне з найважливіших свят - День знань.

В міській центральній бібліотеці цього дня відбувся інтелектуально-пізнавальний турнір «Я люблю свою країну». Його учасниками стали учні 9-Б класу НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 - гімназія» (кл. керівник Грабовська С.О.).

Свою начитаність, ерудицію і знання вони проявили в конкурсах:

«Відкривай Україну», «Говоримо українською мовою», «Крученики», «Правда-неправда», «Обласні центри України», «Вгадай меню», «Знам’янка - мій рідний край».

Під час заходу старшокласники ознайомилися з книжковою виставкою «Вивчай Європу – змінюй Україну», звучала пісня «Це - моя Україна».

Бібліотекарям вдалося створити веселу, святкову і позитивну атмосферу.

Учні показали командний дух та дружні відносини в класі, продемонстрували вміння працювати разом.


Літо до побачення

Ось і закінчилося літо, яке ми зазвичай з нетерпінням чекаємо і яке так не хочеться відпускати, особливо дітворі! Працівники міської центральної бібліотеки підготували для маленьких жителів Привокзального мікрорайону незабутнє свято «Літо, до побачення!», де діти не сумували, а веселилися.

Вони пригощалися смаколиками, грали в ігри, співали, танцювали, залишили свої побажання на ватмані паперу, який збережеться до літа 2019 року.

Під час спілкування та розваг бібліотекарі перевірили, наскільки юні користувачі стали доросліші, розумніші, спритніші та кмітливіші.                    


                                             Хто робить ляльок?

Літо, на вулиці спекаа в бібліотеці прохолода і на дітей чекають нові розваги. Цього разу під час «Мистецьких вихідних» маленькі користувачі центральної бібліотеки здійснили мандрівки часом та дізналися якими ляльками бавилися наші предки, а також здійснили віртуальну екскурсію  на фабрику сучасних  іграшок та зрозуміли скільки представників різних професій задіяні у створені ляльок. Опісля вони гралися в різні ігри та танцювали під веселі дитячі пісні.
Казковий диво грай 

Літо – найулюбленіша пора всіх дітей. Пора розваг, відкриттів і подорожей, пора сонця і моря.

 Весело та  цікаво в дитячому відділі пройшла пізнавально-розважальна програма під назвою «Казковий дивограй». Малеча відразу занурилася у захоплюючий світ чарівних казок.  Розгадувала загадки, грали в пізнавальні ігри, згадували свої улюблені казочки, за ілюстраціями пізнавали героїв дитячих казок, малювали на асфальті.

Бажаємо дітям приємного літнього відпочинку та змістовного дозвілля разом з нашою бібліотекою. Ми на вас з радістю чекаємо!Літературна гра «Казки золотої кринички»

Книги – це золота криничка скарбів народної мудрості, з яких діти пізнають країну фантазії, знайомляться з дивовижними казковими героями.

Весело і цікаво проходить літо в  міській центральній бібліотеці для дітей. Бібліотека перетворилася на країну казок, де на маленьких користувачів чекають захопливі пригоди, казкові чудеса, цікаві  літературні подорожі по сторінках улюблених казок. Цього разу діти  разом з бібліотекарем дитячого відділу Гребенюк Анастасією  взяли активну участь у грі  - вікторині «Чи уважні ви читачі»,  грали в розважальні та цікаві ігри «Книжкова абетка», «Чарівні слова», на швидкість збирали пазли та відгадували назви казок, малювали на асфальті улюбленого казкового героя. Таким чином діти тренували пам'ять, швидкість, та вчилися взаємодіяти між собою.

Казка — це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.

Читайте і слухайте казки, легенди, пісні, прислів'я, приказки, притчі. Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас, сіють доброту і мудрість, навчають, як треба по правді жити.

Гра – подорож «У дивосвіті казок»

Знайомство з казкою, зустріч із нею – це завжди свято. І тому маленькі читачі  мали чудову нагоду потрапити до цієї дивовижної країни.

Для дітей з пришкільного літнього табору відпочинку «Перлинка»  при НВК "Знам'янська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів №3-гімназія"  бібліотекар дитячого відділу міської центральної бібліотеки Гребенюк Анастасія провела гру – подорож «У дивосвіті казок».

Мандруючи світом казки, діти 3-го загону з захватом грали в літературні ігри «Розумники», «Додай ім’я казкового героя», «Загадкова скарбничка». В ігровій формі познайомилися з героями, які живуть на сторінках книг. А ще дітлахи брали участь у різноманітних вікторинах. Наприкінці заходу дітки малювали свого улюбленого персонажа, надаючи змогу своїм товаришам відгадати з якої саме казки даний персонаж.

Малеча отримали масу позитивних емоцій. Зустріч закінчилася, але подорож у казку завжди залишається з читачем, варто тільки взяти книжку в бібліотеці, відкрити її і прочитати.


Мандруємо країнами Європи

Щорічно кожної третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи. Саме цій події був присвячений географічний круїз «Мандруємо країнами Європи». Бібліотекар міської центральної бібліотеки зустрілася з учнями ПТУ-12 гр. 71, щоб розповісти про ідею створення єдиної Європи та теперішній геополітичний стан ЄС.

Присутні здійснили віртуальну екскурсію по Європейським країнам. Познайомилися з найцікавішими історичними, культурними та пам’ятними місцями. Перевірити свої знання, ерудицію, кмітливість учні мали змогу під час вікторини  «Кращий знавець Європи».

Це пам'ять, яку залишила війна

Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами у Другій світовій війні.

Про подвиг героїв-переможців, про щиру та безмежну вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країн Європи, говорили бібліотекарі міської центральної бібліотеки під час альманаху слави «З пам’яті не стерти чорний день війни». Вихованці спецшколи-інтернат І-ІІІ ст. познайомилися зі сторінками історії періоду Другої світової війни та роками окупації в Україні.

З метою формування у користувачів бібліотеки високої патріотичної свідомості було запропоновано перегляд соціального ролика «Щоб пам’ятали», де Святослав Вакарчук піднімає тему втрат серед мирного населення України.

Зацікавила їх і розповідь про історію квітки маку, її містичне значення в українській міфології, народній творчості та як символу Дня пам’яті і примирення.

Прозвучала пісня Наталії Май «Маки червоні», присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять тих, хто не повернувся з поля бою.

Бібліо-Art майстерня

Настала така барвиста, довгоочікувана весна, за нею йде довге, тепле літо, а це значить, що саме час зайнятися виготовленням яскравих аксесуарів: стрічок, бантиків, шпильок. Тому цієї неділі до дитячого відділу на Бібліо-Art майстерню завітали маленькі принцеси, які   з задоволенням створювали чудові шпильки зі стрічок для волосся своїми руками. Це прекрасний спосіб виділитися, адже подібних виробів більше ніде не знайдеш. Видів шпильок існує  неймовірно багато. Завдяки ним можна створювати гарні,  цікаві зачіски, робити складні укладання.
Часом, навіть найпростішу зачіску, за допомогою такої неперевершеної шпильки зі стрічки , можна перетворити на справжній витвір мистецтва. Кожна юна леді знає, що за допомогою навіть простого аксесуара для волосся можна чудово доповнити свій образ, тим більше, коли мова йде про ексклюзивні прикраси, виготовлені в декількох техніках, які ви можете освоїти і радувати новими заколочками, гумками, гребенями і себе, і своїх близьких, завітавши до нашої бібліотеки.


Чорнобиль – гіркий спомин і вічний більДо 32-ї річниці Чорнобильської катастрофи працівники міської центральної бібліотеки підготували для учнів загальноосвітньої спецшколи-інтернат І-ІІІ ступенів відео навігатор «Чорнобиль – гіркий спомин і вічний біль». Вони   розкрили весь масштаб трагедії, що спіткала українців після вибуху на атомній електростанції.

Учасники заходу переглянули відео: «Люди гіркої долі», «Прип’ять - мертве місто», «Саркофаг», згадали героїв-ліквідаторів наслідків аварії, вшанували  тих, хто не шкодуючи свого здоров’я та життя  заслонили собою світ від радіаційної хвилі.


Книгоманія

Книги — це мудрий, розважливий, найвірніший наш друг, який супроводжує нас протягом усього життя. Скільки дивовижних таємниць відкривається завдяки книгам! З них ми дізнаємося про минуле та сьогоднішній день, вони ведуть нас у захоплюючу подорож до Країни знань.

Щорічно Знам’янська міська ЦБС приймає участь у Всеукраїнському конкурсі  «Книгоманія». Цей конкурс для тих, хто любить книгу. Мета конкурсу – заохочення дітей до систематичного читання, а також підвищення соціального значення бібліотек.

14 квітня, в читальному залі бібліотеки – філії №3, зустрілися найактивніші читачі 6-7 класів загальноосвітніх шкіл міста, які представили свої улюблені книги. Участь у конкурсі стало справжнім святом для школярів, яке пройшло  в теплій, дружній атмосфері. Бібліотечні працівники підготували для них багато цікавих конкурсів. Ось деякі з них:

- «Літературний лототрон»

- «Мозаїка»

- літературні тести «Хто це сказав?»

- конкурс «Моя улюблена книга»

- вікторина «Вірю – не вірю».

Всі учасники показали чудові знання художньої літератури, творчий підхід до завдань та блискучу ерудицію.

   Переможцями міського етапу конкурсу «Книгоманія-2018»   стали:

 Грекова Валерія ( учениця 6 класу ЗОШ I-III ступенів №3-гімназія) та

 Компанієць Софія (учениця 7 класу ЗОШ I-III ступенів №3-гімназія)

Вони і продовжать боротьбу в обласному етапі конкурсу в місті Кіровоград.                                                      

 

Світлий празник Великодній

Наближається Великдень - найочікуваніше весняне свято світлого воскресіння Христа, який приніс себе в жертву за гріхи людей і спокутував їх своїми стражданнями.

Напередодні свята бібліотекар дитячого відділу Наталія Бай провела народознавчий калейдоскоп "Світлий празник Великодній" для дітей з обмеженими фізичними можливостями, які є членами клубу "Дивоцвіт". Метою заходу стало ознайомлення учнів з історією виникнення Великодніх свят та їх традиціями.

З цікавістю діти слухали про те, як святкують Великдень в Україні та інших народах світу; дізналися, що потрібно класти до великоднього кошика; згадували вірші та відповідали на запитання святкової вікторини.
Сподіваємось, що захід не залишив байдужим нікого і кожен взяв для себе якусь цікаву і корисну інформацію.


Чистий передзвін поетичного слова 

Хтось мудрий  зауважив: поезію важко аналізувати, її треба читати. Адже почуття, вилиті у віршах, живуть власним життям. І почуття ці грають на струнах душі…

Працівники центральної бібліотеки презентували збірку поезій «Моя душа вся зіткана з любові», яку упорядкували та виготовили  до ювілею автора - Тамари Миколаївни Стеблевської.

Поезія Тамари Миколаївни лягає у глибини людської душі, відкриває світ людських почуттів, переживань, підкреслює красу навколишнього життя. У багатьох віршах рядки дзвенять болем за долю України, її майбутнє. Цей чистий передзвін неможливо не почути і не відчути. Бо Україна для автора – це «шумливі діброви», «мамина колиска», «квітучі доли й гори» та «синій барвінок». Вона  пропускає крізь себе не лише радість, а також біль і розчарування, тривогу і смуток – все те, що сьогодні в нашому житті…

На зустріч з поезією Тамари Миколаївни Стеблевської прийшли її друзі, рідні, однокласники, бібліотекарі  – аби розділити радість творчого успіху поетеси. 

Окрасою зустрічі з поезією були пісні, виконані самою авторкою та її друзями, а ще музичний дарунок від онука.

Куди піти навчатися

У житті кожної молодої людини постає питання вибору професії. Розуміючи, настільки це важливий крок, працівники центральної бібліотеки у співпраці з центром зайнятості підготували для учнів 9-А класу НВК "Знам'янська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 3-гімназія" (кл. керівник Фарафонтова І.П.) профорієнтаційний дайджест «Куди піти навчатися». Учні отримали корисні поради:

- методи вибору професії та навчального закладу,

- як спрогнозувати потребу професії на ринку праці,

- як навчитися кардинально змінювати сферу діяльності,

- перспективні професійні сфери.

Спеціаліст центру зайнятості Баланенко О.С. запросила присутніх пройти комплексне тестування, яке допоможе виявити власні схильності та здібності до різних видів діяльності.

Видатна особистість краю

Мабуть життя зупинилося б, не змогла б розвиватися ні наука, ні культура, ні сфери діяльності, якби не існувало людей, які, витрачаючи свій дорогоцінний час, по краплинкам збирають факти, інформацію, виконують і дослідження й пошуки, проводять години в архівах. На щастя, такі люди були, є і будуть. Вони впроваджують свої задуми та ідеї в реальність. Наша ненька Україна має таких геніїв, патріотів та історичних діячів, що своєю багатогранною діяльністю вплинули на розвиток батьківщини. Саме цим людям ми повинні завдячувати всім тим, що зараз маємо.

Наше невеличке, провінційне містечко може гордитися своїми представниками, що вносили і вносять свої вклади в життя Знам’янщини.

 Людиною з великої літери, яка діяла, творила і залишила по собі великий слід у нашому місті був В’ячеслав Євгенович Шкода. Це саме та особистість, яка протягом всього свого життя збирала та систематизувала цікаві факти про наш край, прославляла рідне місто Знам’янку та Україну в цілому. Про його безцінний вклад необхідно говорити і пам’ятати, бо він залишив по собі багату творчу спадщину, яку ми можемо бачити, пізнавати кожного дня: єдиний Шевченківський музей у Кіровоградській області та краєзнавчий музей «Кобзарева світлиця», пам’ятник Т.Г.Шевченку, писемні пам’ятки з краєзнавства.
Саме в ці дні ми, бібліотекарі Знам’янки,  згадуємо Вячеслава Євгеновича з почуттям шани та гордості за співпрацю, яка тривала протягом усього його життя. Це і спонукало працівників центральної бібліотеки долучитися до конкурсу «Культурна спадщина та видатні постаті краю», який  оголошений  громадською організацією «Вікімедіа Україна» за підтримки Української бібліотечної асоціації та Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації. Ми вирішили поліпшити статтю у Вікіпедії про Вячеслава Євгеновича Шкоду, адже ця людина заслуговує, щоб про нього дізналося якомога більше людей.

 


Кобзарева душа

Напередодні дня народження Великого Кобзаря бібліотекар міської центральної бібліотеки зустрілася з учнями 8-А класу (кл. керівник Грабовська С.М.) щоб пронести у своїх серцях пам'ять про Тараса Григоровича Шевченка. Під час літературних читань «Кобзарева душа» учні приймали активну участь у вікторинах «Доля українського поета», «Знавці творів Т.Шевченка», декламували  вірші та уривки з поем Т. Г. Шевченка.

Цікавим доповненням до заходу було знайомство з однією з найбільших реліквій українського народу - факсимільним виданням, автографами славнозвісної рукописної  збірки Тараса Григоровича «Три літа».

Дуже зацікавила присутніх і розповідь про рід Шевченка у Знам’янці пов’язаний з іменем Тарасової сестри Катерини.


Промені гідності

 

А сотню вже зустріли небеса..

І Вічна Пам`ять на землі настала.

За них ми Богу молимось лише,

Та промовляєм: Слава! Слава! Слава!

 

20 лютого вся Україна сумно зітхала, проливаючи гіркі сльози за душі тих, кого забрало небо… Забрало справжніх патріотів, героїв своєї держави.

День Героїв Небесної Сотні встановлено відзначати щорічно 20 лютого відповідно до Указу Президента України  "Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні". Саме в цей день бібліотекар дитячого відділу Наталія Бай провела для учнів школи інтернату історичний аргумент «Промені гідності».

Діти уважно слухали розповідь про трагічні події Революції  Гідності та постаті героїв Небесної Сотні, переглядали відео "Обличчя Майдану", "Мамо, не плач", "Небесна Сотня", згадували імена героїв.

Наприкінці всі написали на жовто-блакитних сердечках свої побажання Батьківщині та прикріпили їх на карту, а також вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
Бібліопосиденьки

Прийшла зима. Випав перший сніг, наступили морози і покрилися кригою водойми. В народі говорять: "Зима прийшла і празничків привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято.

Про зимовий цикл свят зі всіма звичаями та традиціями  йшла мова під час бібліопосиденьок «Народні звичаї та обряди», які підготували працівники центральної бібліотеки для мешканців Привокзального мікрорайону та слухачів ВНШ. Згадали і про християнське і народне свято, яке припадає на 25 січня, назване на честь святої Тетянихристиянської мучениці яка жила в Римі. День Тетяни широко відомий, бо саме ця дата є святом для всіх

студентів. Вважається, що свята Татіана Римська, крім благих справ по відношенню до церкви і релігії, сприяла розвитку освіти на Русі. Ну і, звичайно, Татіана захищає не тільки студентів, але і всіх власниць цього прекрасного імені.

А ще, за смачним чаєм з трав, Олена Ковальова  вела розмову  про  здоров’я взимку, про те як вберегтися від простуди та підвищити свій імунітет використовуючи цілющі трави нашої землі. Слід додати, що Олена член Асоціації народних умільців та самодіяльних художників «Промінь» (МПК дир. Альошина Н.М.), добре розуміється на властивостях лікарських трав і пропагує здоровий спосіб життя.

 

Соборна. Вільна. Самостійна

22 січня 1919 року займає особливе місце в історії становлення незалежності і соборності України.

До цієї значної події до міської центральної бібліотеки завітали учні загальноосвітньої спецшколи-інтернат І-ІІІ ст. Під час відеорепотажу «Соборна. Вільна. Самостійна» вони подорожували історичними подіями тих років. Присутні дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки.

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму працівники бібліотеки підготували вікторину «Державні та народні символи України», «Риси характеру наших предків», «Що ти знаєш про козаків».

 

«Старий Новий рік»

Щедра, щедра, щедрівочка,
Бігла в вечір до місточка.
А з місточка та й до хати,
В щедрий вечір щедрувати!

Вчора у нашій книгозбірні знову було чути веселий сміх та галас малечі. Адже до нас завітали маленькі читачі, яких запросила бібліотекар дитячого відділу Наталія Бай, щоб разом відсвяткувати Старий Новий рік.

Свято Старого Нового року, яке припадає на 14 січня, таке радісне, що люди не захотіли від нього відмовлятися. Щоб не плутати перший Новий рік і другий, до останнього додали слово «старий». А ще цього дня відзначають свято Святого Василя, який особливо шанується в нашому народі.

Діти дізналися як святкують новорічні свята в різних країнах, розповідали вірші, грали в веселі ігри, приймали участь в майстер-класі по виготовленню іграшок, та перевтілювалися в героїв казок за допомогою новорічних масок.