O Szkole

                     

UNICAR CAPOEIRA
Grupa capoeira UNICAR (Uniao Internacional de Capoeira Regional) powstała w 2002 roku na bazie wcześniejszej organizacji Associasao de Capoeira Mestre Vermelho 27, która była stowarzyszeniem różnych grup capoeira prowadzonych przez byłych uczniów Mestre Vermelho 27. Tacy mistrzowie jak Marinheiro, Zambi, Traira, Nelsinho i Saguin oraz zaproszony przez nich jako współfundator, prekursor capoeira w Polsce Professor Sem Memoria, postanowili zacieśnić współpracę pod wspólnym dla wszystkich szyldem UNICAR. Grupa kultywuje styl Capoeira Regional z Salvador da Bahia. Nasi mistrzowie to w bezpośredniej linii spadkobiercy nauczania i tradycji Mestre Bimba - twórcy Capoeira Regional. UNICAR jest obecny w Brazylii, Niemczech, Polsce, Portugalii i na Ukrainie.

UNICAR POLSKA
UNICAR w Polsce rozwija się szczególnie prężnie za sprawą licznej i wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Instruktorzy i kierownicy ośrodków mają za sobą wieloletnie doświadczenie treningowe i szkolenie w centrali UNICAR, Salvador da Bahia w Brazylii. Ludzie Ci prowadzą samodzielne ośrodki UNICAR, otwierają akademie i nauczają swoich uczniów w ponad 25 miastach. Wspólna praca wielu znakomitych osobowości pod kierownictwem Prof. Sem Memoria daje grupie UNICAR czołowe miejsce w propagowaniu capoeira w Polsce.

UNICAR ŚLĄSK
UNICAR Śląsk to kontynuacja lat pracy Prof. Adama Faba (Sem Memoria). Historia grupy jest ściśle związana z początkami capoeira w Polsce. To właśnie na Śląsku Adam Faba zakładał pierwsze w kraju grupy capoeira.
UNICAR Śląsk swoją centralę ma w Katowicach. Grupa związana jest z III LO im. Adama Mickiewicza, gdzie odbywają się zajęcia capoeira. W maju 2009 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Akademii Capoeira na terenie III LO. To kolejny krok naprzód w rozwoju capoeira i grupy UNICAR na terenie Śląska. UNICAR posiada swoje filie także w innych miastach regionu, które prowadzą uczniowie Prof. Sem Memoria a obecnie wykwalifikowani instruktorzy.