Річний звіт

ЗВІТ КЕРІВНИКА ЗА 2021-2022 Н.Р.

ЗВІТ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ЗА 2021-22.pdf

ЗВІТ ПРО УЧАСТЬ ВИХОВАНЦІВ ТА ПЕДАГОГІВ БТДЮ В ЗАХОДАХ МІЖНАРОДНОГО, ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТА ОБЛАСНОГО РІВНІВ  ПРОТЯГОМ 2021 РОКУ

РЕЙТИНГ 2021 рік .pdf
Звіт директораБТДЮ 19-20.pdf

ЗВІТ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ     

 за 2018-2019 н.р.

        Свою професійну  діяльності директор позашкільного навчального закладу «Будинок творчості дітей та юнацтва м. Покров Дніпропетровської області» здійснює на підставі Законів  України «Про освіту»,  «Про позашкільну освіту», Положення про позашкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 № 433 (зі змінами),  планів роботи позашкільного навчального закладу «Будинок творчості дітей та юнацтва м. Покров Дніпропетровської області». Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28.01.2005 р. № 55 надаю звіт про роботу керівника комунального позашкільного навчального закладу «Будинок творчості дітей та юнацтва м. Покров Дніпропетровської області» за 2018-2019 навчальний  рік.

Комунальний позашкільний навчальний заклад «Будинок творчості дітей та юнацтва м. Покров Дніпропетровської області» один із закладів позашкільної освіти м. Покров, найстаріший та найбільший навчальний заклад міста. Робота навчального закладу спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, створення оптимальних умов для творчого розвитку дітей і підлітків, збагачення світогляду дітей, виховання громадської позиції та національно-патріотичної ідеї підростаючого покоління. Головне соціальне завдання навчально-виховної діяльності позашкільного закладу на сучасному етапі - це  формування всебічно розвиненої особистості, громадянина, патріота, лідера.

БТДЮ - комплексний позашкільний навчальний заклад, де діяльність ведеться за різними напрямками:

 Центр громадянського виховання  «Асоціація молодіжних лідерів», гурток спілкування іноземними мовами «Діалог».

 Артцентр: гурток сольного співу «Каприз», гурток естрадного вокалу «Ексклюзив», вокальний ансамбль  «Goid voise», літературна студія «Жайворонок»,   театральний гурток «Інший вимір».

Центр вжитково-прикладного мистецтва:  гурток ДПМ «Майстриня», студія ОТМ «Палітра»,  гурток ОТМ «Кольорове розмаїття»,  гурток дизайну «Криатив-груп», паперопластики «Паперовий дивограй», декоративно-прикладного мистецтва «Канзаші», «Фантазія».

Центр технічної творчості: колективна радіостанція, автомодельний та авіамодельний гуртки,   «Комп’ютерна графіка», Школа робототехніки "StartJunior".

Еколого-туристичний центр : Туристичний гурток «Скіф», природознавчий гурток «Мій світ».

Школа раннього розвитку дитини «Всезнайко».

Забезпечення педагогічними кадрами та працівниками

Навчальний процес у комунальному   позашкільному навчальному закладі «Будинок творчості дітей та юнацтва м. Покров Дніпропетровської області»

здійснюють директор, заступник директора з навчально-виховної роботи, методист та 20 керівника гуртків,  з яких 15 працюють на постійній основі,  5 - по сумісництву.

Охоплення дітей та підлітків позашкільною освітою.

У Будинок творчості дітей та юнацтва  займаються учні міських навчальних закладів та вихованці дитячих закладів освіти в позаурочний час. Нашим закладом охоплено 1030 вихованців, що складає 30,6 % від загальної кількості школярів. У 2018-2019 н.р. в закладі працювали  28 гуртків, в яких було відкрито  56 груп. Гурткова робота організована на базі будинку творчості та у навчальних закладах міста, що дає можливість оптимально та зручно організувати навчальний процес та охопити позашкільною освітою більшу кількість дітей, які проживають у віддалених мікрорайонах міста.           

        Керівниками гуртків проводиться постійна планова робота щодо залучення дітей незахищених верств населення  до здобуття позашкільної освіти. Навчальний заклад відвідують діти з обмеженими можливостями, діти, позбавлені батьківського піклування,  діти, які вимушені переселитись із зони АТО; діти, батьки яких є учасниками АТО  тощо.

Результативність навчально-виховного процесу.

Рівень педагогічної діяльності керівника гуртка визначається результативністю участі вихованців  у конкурсах, фестивалях, виставках, змаганнях тощо.

З метою підвищення рівня знань, підтримки обдарованої молоді, надання їй допомоги у виборі професії, стимулювання інтересу дітей до поглибленого вивчення технологій у сфері науково-технічної творчості, вихованці  закладу приймали участь у різнорівневих змаганнях і конкурсах. За результатами активності вихованців та керівників гуртків технічної творчості, таких як  колективна радіостанція( Голуб М.Г.), автомодельний гурток (Томілов В.В.), авіамодельний гурток (Коротаєв О.В.),   гурток комп’ютерної графіки  «Спрайт» (Савченко М.М.), Школа робототехніки (Гриценок Н.О., Якимов Ю.В., Сударєв О.М.) Будинок творчості визнали найкращим в області серед позашкільних закладів технічного спрямування. Серед досягнень гуртківців перемоги на міському, обласному, Всеукраїнському та навіть Міжнародному рівнях.

Керівники гуртків також приймають активну участь в фахових заочних конкурсах, де мають також високі результати. В щорічному конкурсі педагогічної майстерності «Джерело творчості» педагоги Гриценко Н.О., Бондар О.І. та Ключнікова Є.В. стали переможцями серед педагогів позашкілля області.

Педагоги взяли участь в обласних мистецьких фестивалях  «Петриківський дивоцвіт» ( Савенко В.В., Саганець І.М.)  та «Фестивалі вишиванок»  (Гриценко Н.О., Саганець І.М.)

Колектив Будинку творчості, за підтримки відділу культури виконкому Покровської міської ради, став ініціатором  проекту «Зробимо яскравим світ», результатом якого стали яскраво оформленний паркан та дитячий майданчик в центрі міста.

               Громадське життя  навчального закладу

        Головною метою позашкільної освіти міста  - є забезпечення потреб у творчій самореалізації учасників навчально-виховного процесу, здобуття додаткових знань, умінь та навичок за інтересами та вибором. Удосконалювати навчально-виховний процес, роботу з обдарованими дітьми, допомагають виховні заходи, проведені відповідно до плану роботи управління освіти виконкому Покровської міської ради та  КПНЗ «БТДЮ»: конкурси, фестивалі, виставки, турніри.

Так протягом 2018-2019 н.р. колектив  КПНЗ «БТДЮ» брав участь у проведенні міських заходів, таких як:

24.08. – День незалежності України;

15.09. -  День відкритих дверей КПНЗ «БТДЮ»  «Завітайте, любі друзі, в наш чудовий світ!»

14.10. – День міста;

10.11. – конкурсно-розважальна програма «Дитинка - Перлинка»;

17.11. – фестиваль танцю «Життя – це рух….»;

24.11. – конкурс агітбригад «Молодь – за здоров’я!»;

01.12. – «У колі друзів» до Дня інвалідів;

20.12. – 11.01. – Новорічна вистава  та  проведені новорічні масовки, ігротеки під час зимових канікул.

14.01 –  міське мистецьке свято «Щедрий вечір, добрий вечір»

04.02 – міський фестиваль «Світло вічного вогню»

Проведені конкурсні  змагання  шкільних агітбригад : «Юний інспектор дорожнього руху», «Дружина юних пожежних»,  екологічних агітбригад.

08.05, 09.05 – урочисті заходи до Дня Примирення та Дня Перемоги

17.05 – свято «День вишиванки»

18.05 -  День Європи

01.06 - день захисту дітей, танцювальний фестиваль.

Будинок творчості  знов приймав обласний дитячий фестиваль «Z-ефір». Фестиваль було проведено на високому і якісному  рівні.

Активними учасниками міських свят стали вихованці гуртків «Ексклюзив» (Гудков Микола Кузьмич), гурток сольного співу «Каприз»(Гавриш Олександр Васильович), вокальний ансамбль «Гармонія» (Січевська Анжеліка Олексіївна),  театральний гурток «Інший вимір» (Семенчук Лілія Сергіївна), танцювальний колектив "ДЖЕМ".

Проведені  виставки  дитячої творчості «Наш пошук і творчість тобі Україно», «Люби і знай свій рідний край»  та інші, активними учасниками та переможцями міських, обласних конкурсів стали вихованці гуртків «Креатив-груп» (Бондар О.І.), «Колібрі» (Ключнікова Є.В.), «Майстриня»(Бовкун І.М.)  «Фантазія» (Гриценко Н.О.),  «Палітра» (Савенко В.В.), «Кольорове розмаїття» (Грищенко Л.І.),   «Умілі руки» (Неклес Г.М.).

В закладі поновлюється робота за турисько-краєзнавчим напрямком. Керівники гуртків Міхно Єлизавета Анатоліївна та Коновалов Сергій Миколайович  залучають вихованців до вивчення природи, історії рідного краю, організовують походи та екскурсії.

З метою зростання позитивного іміджу будинку дитячої та юнацької творчості діяльність, досягнення позашкільного навчального закладу  створений та постійно підтримується веб-сайт навчального закладу. Діяльність позашкільного навчального закладу висвітлюється на сторінках міської газети «Нове місто», «Козацька вежа», «За марганець»; на сайтах виконавчого комітету, відділу освіти, сторінці соціальної мережі «Фейсбук».

В Будинку дитячої та юнацької творчості вчаться бути  справжніми творцями та майстрами. Педагогами  закладу створено необхідні умови, щоб кожен міг знайти справу до душі, розкрити та реалізувати  свої потенційні можливості.

Робота з батьками та громадськістю

       Виховання дитини  -  щоденний нерозривний процес, спільна справа сім’ї і навчального закладу. Педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку вихованців. Батьки є соціальним замовником послуг позашкільної освіти, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних з професіями, світом захоплень, родинними святами. Керівники гуртків тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців.

         У закладі функціонує батьківський комітет , у роботу якого входять заходи щодо спільної організації навчально-виховного процесу (проведення відкритих занять, майстер-класів, виховних заходів, участь у створенні спільних соціальних проектів щодо зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу). Однією з програм роботи позашкільного навчального закладу є поповнення його матеріальної бази, проведення поточних ремонтів навчальних кабінетів, будівель, мереж; організація навчально-виховного процесу.

Фінансово-господарська діяльність

Будинок творчості розміщується у 2-х поверховому будинку. В розпорядженні закладу 8 кабінетів-майстерень, хореографічна зала, актова зала, методичний кабінет, костюмерна кімната. Масові заходи для вихованців, учнів навчальних закладів, дітей міста проводяться у актовій залі, яка обладнана музичною апаратурою та освітленням.

Будівля навчального закладу прийнята в експлуатацію у 1956-му році. Але незважаючи на поважний вік та зношеність, адміністрація закладу  разом з коллективом педагогів, працівників, батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб навчального закладу  проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти Покровської  міської ради. Бухгалтерією здійснюються проплати за спожиті  енергоносії. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, заклад  не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв.

За позабюджетні кошти   у 2018-2019 роках зроблений  косметичний ремонт навчальних приміщень, опалювальної системи, завдяки чому  протягом опалювального сезону вихованці та педагоги перебували в теплих комфортних умовах. За кошти міського бюджету  та бюджету управління освіти було відремонтовано  м’яку покрівлю над залою хореографії, зроблено  ремонт  фасаду будівлі ( 2018-2019 н.р. ).

В Будинку творчості  оновлено одяг сцени, освітлення, придбано моторизований екран, що додає сучасності та естетичного вигляду творчій будівлі. Під час канікул маємо можливість запрошувати дітей то кінозалу.

Будинок творчості розширює свої можливості. За ініціативи міського голови О.М.Шаповала та підтримки Обласної Державної адміністрації  створен школа робототехніки.  Метою створення школи робототехніки є сучасний підхід до позашкільної освіти,  створення інноваційного простору  навчання сучасної молоді. Школа робототехніки – це гуртки, в яких вихованці від 8 до 16 років   безкоштовно  вивчають програмування,  макетування, веб-дизайн. Придбане сучасне обладнання, матеріали та технічні засоби навчання.

Працівниками централізованої бухгалтерії планово проводиться інвентаризація майна, зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються або оприбутковуються.

Приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчальних  кабінетів. Поновлюються та оформляються стенди. Продумується дизайн  території навчального закладу. Подвір’я  завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються працівниками навчального закладу, своєчасно обрізуються дерева, кущі. Проводиться скошування трави на газонах.

        Обслуговуючий  технічний персонал КПНЗ «БТДЮ» створює  необхідні, якісні умови для роботи педагогів та  комфортного перебування дітей в закладі.

Управлінська діяльність

Управління Покровським  будинком дитячої та юнацької творчості  здійснюється згідно плану управління освіти,   плану роботи закладу на навчальний рік, навчального плану, плану внутрішнього контролю, календарних планів керівників гуртків. Така система планування, що відпрацьована і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток позашкільного навчального закладу.

У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність позашкільного  навчального закладу. З діючою мережею Інтернет є можливість користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки, обласних центрів дитячої та юнацької творчості, відділом освіти Покровської міської ради, закладів освіти міста, області, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією, вчасно знайомитися з новими документами.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва Покровського будинку творчості і дітей  та юнацтва  більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.

 

Аналіз діяльності КПНЗ «БТДЮ» за 2017-2018 навчальний рік

 

         Діяльність КПНЗ « Будинок творчості дітей та юнацтва м. Покров Дніпропетровської області» в 2017-2018 навчальному році була направлена на виконання Законів  України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Національної доктрини розвитку освіти в Україні, Статуту закладу, інших нормативно-правових документів освітньої галузі, які визначають основні напрями розвитку позашкільної освіти і виховання дітей та учнівської молоді.

         В 2017-2018 навчальному році у закладі навчалося 1030 вихованців віком від 4-х до 20-ти років, що складає 29,4 % від загальної кількості дітей у місті.

Відповідно до чинних нормативно – методичних документів у КПНЗ «БТДЮ» функціонували:

- центр громадянського виховання : клуб спілкування «SpeaksngClub», краєзнавчий гурток «Мій світ», літературна студія «Жайворонок» (8 груп, 150 дітей, що становить 16,5% від загальної кількості вихованців);

- АРТцентр: вокальні гуртки «Каприз», «Ексклюзив», «Goldvoice», вокально-інструментальний ансамбль «Ритм», театральний гурток «Таллес», хореографічний колектив «Мальви» (9 груп, 155 дітей, що становить 16% від загальної кількості вихованців);

- центр вжитково-прикладного мистецтва: гурток ОТМ «Кольорове розмаїття», студія ОТМ «Палітра», гурток дизайну «Креатив-груп», гуртки ДПМ «Фантазія», «Колібрі», «Майстриня»( 21 група, 420 дітей, що становить 43,7% від загальної кількості вихованців);

-  центр технічної творчості :авіамодельний гурток, автомодельний гурток, колективна радіостанція, гурток комп’ютерної графіки та анімації «СПРАЙТ», гурток ПТМ «Умілі руки» ( 10груп, 155 дітей, що становить 16% від загальної кількості вихованців);

- школа раннього розвитку дитини «Всезнайко»( 8 груп, 60 дітей, що становить 7,8% від загальної кількості вихованців).

За статистичними даними станом на 01 січня 2018 року (форма №1-ПЗ) та згідно Статуту у закладі діяли гуртки за напрямками:

-науково-технічний (7гуртків, 15 груп, 250 дітей);

-еколого-натуралістичний (1 гуртки, 4 групи, 80 дитини);

-художньо-естетичний ( 12 гуртків, 31 група, 566 дітей);

-дослідницько-експериментальний (1 гуртки, 1 групи, 15 дітей);

-гуманітарний ( 2 гурток,4 група, 95 дітей);

-краєзнавчий (1 гуртки, 1 групи, 24 дітей).

         Наповнюваність груп за напрямками роботи КПНЗ «БТДЮ» відповідала Положенню про позашкільний навчальний заклад, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 р. за № 433 та становила 12-15 вихованців, наповнюваність окремих груп залежно від профілю, навчальних планів та можливостей навчально-виховного процесу становила не більше 25 осіб.     Наявна мережа гуртків та об’єднань відповідала типу закладу, стану фінансування, статутним завданням.

            Робота з дітьми з малозабезпечених сімей, з неповних сімей, дітей - сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей - «чорнобильців» знаходилась на постійному контролі у адміністрації закладу. У Будинку творчості  вся система роботи направлена на створення належних умов для дітей пільгової категорії, що відображено в таблиці.

            Навчально-виховний процес здійснювався диференційовано з використанням різних організаційних форм роботи, передбачених Статутом Будинку творчості дітей та юнацтва.  

Навчально-виховний процес в БТДЮ здійснюється за навчальними планами і програмами, що затверджені Міністерством освіти і науки України (24% від загальної кількості програм), а також за іншими, затвердженими науково-методичною радою управління освіти виконавчого комітету Покровської міської ради  або педагогічною радою закладу( 61% від загальної кількості програм). 15% програм знаходяться у стадії апробації. Всі програми складені згідно з нормативними вимогами з урахуванням регіональних особливостей, психологічних та вікових особливостей дітей, останніх рекомендацій науковців.

         Успішній реалізації завдань позашкільної освіти, забезпеченню практичної спрямованості, діяльності гуртків, об’єднань та художніх колективів сприяє участь вихованців у різноманітних конкурсах, виставках, святах, фестивалях, організація педагогами цілої низки заходів для вихованців та учнів навчальних закладів.

У закладі існують свої традиційні заходи, які проводяться щороку.

Організаційно-масові заходи на міському рівні проводились у співпраці з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськими організаціями, загальноосвітніми  та дошкільними навчальними закладами.

          Адміністрація та педагоги закладу використовують можливості самоврядування, як практичної школи демократії, соціалізації особистості, для об’єднання вихованців, їх творчого пошуку, виявлення ініціативи, формування в них активної життєвої позиції.

         Будинок творчості виступає координатором діяльності шкільних учнівських організацій, органів учнівського самоврядування, які входять до МО ДГО «Перлина».

         Адміністрація комунального закладу «Будинок творчості дітей та юнацтва м. Покров Дніпропетровської області»  здійснює кадрову політику відповідно до нормативно-правових актів України про працю.

Будинок творчості дітей та юнацтва згідно штатного розпису повністю укомплектований педагогічними кадрами. Забезпеченість закладу педагогічними кадрами відбувається за рахунок штатних працівників і працівників-сумісників. Педагогічний колектив  закладу налічує 31 педагог. З них основних працівників 22 чоловіка (70,9%), сумісників – 9 чоловік (29,1%).

         Всі  педагоги мають педагогічне навантаження   відповідно до фахової освіти. Розстановка кадрів та розподіл тижневого навантаження раціональні й умотивовані.

Неповне навантаження за згодою в закладі мають 2 педагоги (7,6%).

                  Важливу роль у закладі відіграє діяльність постійно діючого дорадчого колегіального органу – педагогічної ради. Тематика педагогічних рад відповідала цілям та завданням діяльності закладу. В поточному навчальному році було проведено 3 педагогічні ради та 11 нарад при директору.

Методична робота в закладі  у 2017-2018 навчальному році проводилась відповідно до її структури, згідно з рекомендаціями щодо організації й проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі позашкільної освіти, річним планом роботи закладу  і  спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту» та на підвищення майстерності педагогів, результативності їх праці, на оптимізацію навчально-виховного процесу. В закладі постійно діють 3 методичні об'єднання: гуртків художньо-естетичного спрямування, гуртків вжитково-прикладного спрямування, гуртків  технічної творчості.

За результатами анкетування педагогів та діагностичними матеріалами визначалась потреба керівників гуртків у необхідності підвищення їх теоретичної, методичної та психологічної підготовки. З метою формування та розвитку компетентності педагога шляхом самоосвіти керівники гуртків мали можливість користуватися фаховими педагогічними виданнями, які знаходяться у методичному кабінеті.

В закладі на достатньому рівні була спланована та велась робота з молодими фахівцями.

                Педагогічні працівники закладу постійно приймають активну участь у семінарах, підсумкових конференціях, які проводяться на  обласному рівні ( 8 педагогів ). У обласному  етапі  Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників ПНЗ «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка – 2017» взяли участь 6 педагогів: Саганець І.М., Бовкун І.М., Бондар О.І., Гриценко Н.О., Ключникова Є.В. та Савченко М.М.. 3 педагогів стали активними учасниками обласного конкурсу методичних розробок з технічної та прикладної творчості І.М.Саганець, І.М.Бовкун, , М.М.Савченко, а 3 переможцями.

         Належна робота здійснюється в напрямку підвищення фахової майстерності керівників гуртків у ході курсової перепідготовки. З метою підвищення фахового рівня, ознайомлення та вивчення педагогічного досвіду 3 педагогічних працівника пройшли курсову перепідготовку при ДОІППО.

            Відповідально ставляться педагоги закладу до атестації. Педагоги, що атестувалися у 2017 році поповнили свої педагогічні портфоліо новими матеріалами, пройшли курсову перепідготовку, дали по 2 відкритих заняття в рамках профільних методичних тижнів, провели творчі звіти гуртків . Атестація проводилися відповідно до вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників України. За наслідками атестації 3 педагоги підтвердили свій кваліфікаційний рівень.

         Адміністрація КПНЗ «БТДЮ» тісно співпрацює з методичним кабінетом управління освіти виконавчого комітету Покровської міської ради.

         Організація змістовного дозвілля дітей та юнацтва з урахуванням особистих та колективних інтересів, пошук нових форм його організації, стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку, задоволення потреб дітей та юнацтва в творчій самореалізації, популяризація та пропаганда розвиваючих дозвіллєвих програм для дітей та юнацтва були постійною темою у засобах масової інформації та місцевих телерадіокомпаніях, про що свідчать друковані, аудіо-відеоматеріали.

         В 2017-2018 навчальному році Будинком творчості була здійснена передплата на фахові видання та періодичну пресу. Всі видання передплачені за рахунок благодійних внесків та коштів педагогічних працівників.

         Інформаційно-методична робота здійснювалася протягом всього навчального року. За цей час були поновлені матеріали для постійно діючих стендів, розроблені методичні рекомендації для педагогічних працівників,  оформлені тематичні папки і пам’ятки, видані авторські матеріали керівників гуртків, які атестуються.

На основі аналізу діяльності КПНЗ «БТДЮ» за минулий навчальний рік визначаються пріоритетні цілі на 2018-2019 навчальний рік:

-         збереження та розвиток мережі гуртків  з метою забезпечення навчально-культурних потреб учнівської молоді;

-         реалізація заходів на виконання законів МОН України по реалізації Указу Президента України «Про невідкладні заходи по забезпеченню функціонування та розвитку освіти в Україні»;

-         покращення програмно-методичного забезпечення гуртків;

-         виявлення, розвиток та підтримка обдарованої молоді;

-         проведення семінарів-практикумів для керівників гуртків та участь у них;

-         забезпечення навчання дітей інвалідів, дітей сиріт, напівсиріт, дітей з девіантною поведінкою, дітей з багатодітних сімей;

-         активізація роботи щодо залучення учнівської молоді до науково-дослідницької роботи;

-         залучення до співпраці приватних підприємців та благодійних фондів та інш.

 

                                                            АНАЛІТИЧНА  ДОВІДКА КПНЗ "БТДЮ" 

                                                                                      2016-2017 н.р.

З метою реалізації положень Конституції України, законодавчих актів України  в галузі освіти, Указу Президента України від 25.06.2013 № 344 «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», наказу Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 31.10.2011 № 1243 «Про затвердження «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Указів Президента України «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді» від 30 вересня 2010р. №926/2010 п.2а, «Про удосконалення роботи щодо виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді» від 30 вересня 2010р. №927/2010, Постанови Кабінету Міністрів України №348 від 20.03.1998р. (із змінами, внесеними згідно Постанови КМ № 1757 від 25.12.2004р.) «Про комплексні заходи Кабінету Міністрів України щодо реалізації державної молодіжної політики в Україні щодо підтримки діяльності молодіжних громадських організацій і творчої обдарованої молоді», Проекту національної доктрини розвитку освіти в Україні на 2012-2025роки, з метою створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної позашкільної  освіти,  вдосконалення культурних і національних освітніх прав і запитів усіх громадян, виявлення, підтримки та розвитку здібностей та талантів дітей та підлітків міста робота педагогічного колективу комунального позашкільного навчального закладу «БТДЮ»   у  І семестрі  2016/2017 навчального року спрямована  на вирішення питання підвищення якості освіти та результативності роботи з талановитою та обдарованою молоддю;  розвиток творчої особистості, її ініціативи з урахуванням потреб громади і здібностей школярів навчальних закладів міста.

Головною метою позашкільної освіти міста  - є забезпечення потреб у творчій самореалізації учасників навчально-виховного процесу, здобуття додаткових знань, умінь та навичок за інтересами та вибором. Удосконалювати навчально-виховний процес, роботу з обдарованими дітьми, допомагають виховні заходи, проведені відповідно до плану роботи управління освіти виконкому Покровської міської ради та  КПНЗ «БТДЮ»:

конкурси, фестивалі, виставки, турніри.

Так протягом І семестру 2016-2017 н.р.  колективи навчальних закладів міста  взяли участь у заходах, підготовлених колективом КПНЗ «БТДЮ»:

-         24.08. – День незалежності України;

-         15.09. -  День відкритих дверей КПНЗ «БТДЮ»  «Завітайте, любі друзі, в наш чудовий світ!»

-         15.10. – День міста;

-         10.11. – конкурсно-розважальна програма «Дитинка - Перлинка»;

-         17.11. – фестиваль танцю «Життя – це рух….»;

-         24.11. – конкурс агітбригад «Молодь – за здоровя!»;

-         01.12. – «У колі друзів» до Дня інвалідів;

-         01.12. – Акція «Іграшка для друга»;

-         19.12. – Відкриття міської ялинки;

-         20.12. – 23.12. – Новорічна вистава «Новорічний варекай…» та новорічні масовки.

 

 

Результати міських  творчих конкурсів та активності шкіл

 міста в міських заходах

 

 

Учні шкіл міста  беруть активну участь у міських та обласних  конкурсах дитячого малюнка. Протягом першого півріччя школярі   міста здобули високі результати в конкурсах «А у нас в квартирі газ» та  «Чорнобильська палітра». Переможці конкурсів були  відзначені дипломами та цінними подарунками.

РЕЙТИНГ

 участі та результативності

в конкурсі дитячого малюнка  «Чорнобильська палітра»

 

 

РЕЙТИНГ

 участі та результативності

 в конкурсі дитячого малюнка  «А у нас в квартирі газ»

 

    У порівняні з минулими роками члени журі  Конкурсів відзначили високий рівень більшості конкурсних робіт юних художників, зростання їхньої майстерності і послідовну роботу педагогів - творчих наставників юних обдарувань.

Систематичну роботу з обдарованими дітьми міста Покров  ведуть творчі педагоги КПНЗ «БТДЮ», залучають їх до участі в різноманітних конкурсах регіонального, обласного, Всеукраїнського та Міжнародного  рівнях.

Театральний колектив БТДЮ «Талесс», під керівництвом  Бомешко О.В.  взяв участь у Всеукраїнському конкурсі хореографічних колективів «Осіння феєрія», здобувши І місце у номінації «народний танець».

Макаренко Тетяна, вихованка літературного гуртка «Жайворонок», керівник Коваленко Л.О., посіла ІІ місце у конкурсі дитячої творчості «Країна чарівних книжок» (середня вікова категорія). Керівник Л.О.Коваленко нагороджена грамотою департаменту освіти і науки облдержадміністрації за підготовку переможця Конкурсу (наказ ДОН від 09.12.2016 № 847/0/212-16).

З метою підвищення рівня знань, підтримки обдарованої молоді, надання їй допомоги у виборі професії, стимулювання інтересу дітей до поглибленого вивчення технологій у сфері науково-технічної творчості, вихованці  закладу приймали участь у різнорівневих змаганнях і конкурсах. Найактивнішими були вихованці колективної радіостанції БТДЮ, під керівництвом Голуба М.Г., автомодельного гуртка – керівник Томілов В.В. та гуртка комп’ютерної графіки – керівник Савченко М.М.

 

РЕЙТИНГ

участі та результативності вихованців  Колективної радіостанції

керівник Голуб Микола Ігнатович 

РЕЙТИНГ

участі та результативності вихованців  автомодельного гуртка

керівник Томілов Володимир Володимирович

РЕЙТИНГ

участі та результативності вихованців  гуртка комп’ютерної графіки

керівник Савченко Марина Миколаївна

 

 В Будинку дитячої та юнацької творчості вчаться бути  справжніми творцями та майстрами. Педагогами  закладу створено необхідні умови, щоб кожен міг знайти справу до душі, розкрити та реалізувати  свої потенційні можливості.