Cotios‎ > ‎

Cotios doporučuje


Na této stránce budeme upozorňovat na aktivitu jiných skupin a organizací, na výstavy, přednášky, konzerty a podobně, které se týkají našeho zaměření.


Nápady na výlety s keltskou tematikou


 Závist s největším a nejznámějším keltským oppidem u nás

Největší známé keltské oppidum v Čechách i ve Střední Evropě, bylo vybudováno na vrchu Hradiště zvaném Závist, nad dnešní Zbraslaví u Prahy v nadmořské výšce 391 metrů.

V nedalekých Dolních Břežanech je expozice Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST


Muzeum Keltů v obci Dobšice

Muzeum připomíná osídlení v okolí řeky Cidliny ve 4. a 3. stol. p. n. l. Expozice pamatuje nejenom na dospělé, ale i na děti všech věkových kategorií.

 

Zámek Nižbor - poznejte každodenní život Keltů

Na zámku Nižbor je již několik let zřízeno Keltské informační centrum, které se stalo střediskem nejen kultury dávno zaniklé, ale i Keltství nově se probouzejícího.

Zámek Nižbor je trvalou připomínkou keltské minulosti Čech a svou polohou naproti významnému oppidu Stradonice zprostředkovává svým návštěvníkům  nejen poznání, ale i skutečnou atmosféru keltského světa.

Zámek Nasavrky s expozicí Keltů

V expozici Po stopách Keltů na zámku Nasavrky v Železných horách se dozvíte o historii Keltů v České kotlině i v Evropě. Seznámí vás s řemesly, kulturou, všedním životem i spiritualitou Keltů.

Pravěká osada Křivolík

Rázovitý kraj Orlické pahorkatiny skrývá ve svých lesích pravěkou osadu Křivolík nacházející se v blízkosti vesničky Kozlov u města Česká Třebová. Muzeum v živé přírodě je zároveň experimentálně archeologickým centrem

Pravěký skanzen Altamira v Kosmonosech

Vypravte se po stopách historie a pokuste se poodhalit alespoň některé z neobjasněných záhad pravěku. Přijďte blíž a na dávnou minulost si vlastníma rukama sáhněte.

Kamenný pastýř - největší český menhir        

U vesnice Klobuky stojí na poli tři a půl metru vysoký červenohnědý pískovec, štíhlý, osamělý a v rovinaté krajině velmi nápadný. Jedná se o největší český menhir, němý svědek dávné minulosti o níž se jen dohadujeme.


Muzeum Nové Strašecí

Muzeum města Nové Strašecí leží v okresu Rakovník asi 40 km západně od Prahy. Prohlédnout si zde můžete dvě stálé expozice, kterými jsou Keltové na Rakovnicku (se slavným nálezem Hlava Kelta) a Zemědělská usedlost na Novostrašecku.


Králův stůl - legendami opředený kámen s keltskými runami

Památný Králův stůl je opředen mnohými pověstmi, zvláště navazujícími na velkomoravskou minulost středního pomoraví. Králův stůl je již řadu let v centru pozornosti archeologů, kteří se snaží nalézt odpověď na otázku skutečného původu a účelu této památky. Nachází ve výšce 355 m n.m., při silnici z Modré na Bunč, naproti myslivně Nové Dvory.


Svědecký vrch Chotuc             

Opukový vrch Chotuc, na jehož úpatí leží městečko Křinec je důležitým spirituálním místem již od dob Keltů. Keltské osídlení připomíná řada archeologických nálezů. Nejznámější je hrob bojovníka, který byl vyzvednut a stal se součástí expozice Národního muzea v Praze. Ideální je spojit výlet třeba na kole ještě s návštěvou nedaleké vesnické památkové rezervace v Bošíně a vesnické památkové zóny v Sovenicích se zachovalou polabskou venkovskou architekturou.


Keltská restaurace a čajovna Avalon ve Valticích

Buďte vítáni poutníci z krajů dalekých i blízkých, kteří v dobrém přicházeti ráčíte! Hle, bájný Avalon jste objevili, místo, kde všeho dostatek jesti a kde mohou tělo i duše spočinouti.Podřízené stránky (1): Skotsko v Kostelíku
Comments