Tabela Obwodów


kliknij powyższy link, aby przejść bezpośrednio do Tabeli Obwodów!

Lobby Biuściastych to społeczność kobiet dobrze ostanikowanych. Wobec faktu, że 90% kobiet nosi źle dobrane stniki, z reguły za małe w miseczkach i za duże w obwodach pod biustem, Dobrze Ostanikowane doradzają na swojej stronie, jak dobrać właściwy stanik, gdzie go kupić, jak mierzyć i jak nosić, aby czuć się atrakcyjnie i komfortowo.

Rozmiarologia to kompletny poradnik doboru biustonosza, z obrazkami, co więcej!

Stanikomania to blog poświęcony pięknej bieliźnie dla biuściastych

 • Balkonetka - blog

Zapraszam na blog Balkonetka. Znajdziesz tam Stanikowe Grzechy Gwiazd, złe efekty stanikowe, porady z okolic stanikologii stosowanej.

 • Pierwszy porządny Elektroniczny Bra-Fitter!

The_Mariska stworzyła pierwszy porządny kalkulator rozmiaru biustonosza! Javascriptowa aplikacja dostępna jest pod tym adresem:

http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/

Odwiedź koniecznie!

 •  Nowość! Tabelka rozmiarów brytyjskich

Kasica sporządziła elegancką tabelę brytyjskich rozmiarów staników. Do obejrzenia tutaj: http://stanikomania.pl/pliki/tabela_rozmiarow.html
Serdecznie polecam!

 • Co wpisywać do Tabeli?

Do Tabeli wpisujemy:

 • Markę mierzonego biustonosza - Panache, Freya, Fantasie, Avocado, Triumph itd.
 • Model mierzonego biustonosza - jesli nie znamy, możemy podać link do strony internetowej, na której znajduje się jego zdjęcie - inne Biuściaste na pewno dojdą do tego, co to za model:)
 • Kolor mierzonego biustonosza - różne kolory to często różne materiały i różne rozciągliwości.
 • Rozmiar obwodu z metki polski - jesli stanik jest brytyjski przeliczamy tak: 28 - 60, 30 - 65, 32 - 70, 34 - 75, 36 - 80, 38 - 85, 40 - 90 itd. A jeśli jest brytyjski - po prostu przepisujemy.
 • Rozmiar obwodu z metki brytyjski - jak wyżej, tyle, że w drugą stronę.
 • Rozmiar miseczki - według metki.
 • Realna długość obwodu bez rozciągania (cm) - bierzemy biustonosz, kładziemy na stole czy podłodze i mierzymy miarką długość jego obwodu pod biustem między najluźniejszymi haftkami.
 • Realna długość obwodu rozciągniętego na maksa (cm) - to samo, tylko że ze stanikiem rozciągniętym na maksa. Ten wymiar odzwierciedla, jak bardzo szeroka klatka piersiowa może wcisnąć się w dany model.
 • Stan stanika - nowy / X miesięcy / X lat, podajemy orientacyjne dane, oczywiście.
 • Obwód właścicielki pod biustem (cm) - ciasno zmierzony obwód właścicielki modelu.
 • Obwód właścicielki w biuście (cm) - luźno zmierzony obwód właścicielki modelu.
 • Uwagi - cokolwiek, o czym chcesz przestrzec inne użytwkoniczki tego modelu, jego wyjatkowe wady, lub wyjątkowe zalety.
 
 • Jak wpisywać do Tabeli?

Staramy się, aby Tabela była posortowana według marek staników. Koszystamy w tym celu z funkcji "insert column" lub po każdej edycji sortujemy Tabelę według marek.


 • Jak zostać współtwórczynią Tabeli?

Aby brać udział w tworzeniu tabeli obwodów, wyślij e-mail o temacie "tabela" na adres mauzonka(at)gazeta.pl i podaj w nim swój login do konta Google lub adres gmail (jesli takiego nie masz, możesz go błyskawicznie założyć na stronie gmail.com). W ciągu kilku godzin (lub dni - zależy od tego, czy mam dostęp do sieci) dostaniesz zaproszenie do edycji tabeli - wtedy wystarczy, że klikniesz w prawym dolnym rogu Tabeli link "edytuj tę stronę", zalogujesz się do google-konta i możesz edytować Tabelę!


 • Czy wpisywać też dane brzydkich, starych i pospolitych staników? 

Oczywiście! Chcemy, aby Tabela była kopalnią wiedzy na temat wszystkich biustonoszy, a nie tylko tych trendowych, modowych i bestsellerów. Poza tym, warto wiedzieć, który z producentów stosuje w miarę jednolitą rozmiarówkę, a który rozmiary podawane na metkach traktuje z pełnym tumiwisizmem:)

 • Pod jakim adresem znajdę Tabelę?

Aby obejrzeć Tabelę, najlepiej kliknąć w wielki napis Tabela Obwodów na górze tej strony:) 

Ares publicznej Tabeli oglądalnej dla każdego:

http://spreadsheets.google.com/pub?key=pxpi6szJEGjb8-r-aEKk9Hw&output=html

Adres edytowalnej Tabeli (dla kolaborantek i posiadaczek google konta):

http://spreadsheets.google.com/ccc?key=pxpi6szJEGjb8-r-aEKk9Hw&pli=1 

 

Co to jest Tabela Obwodów?

Tabela Obwodów to arkusz google spreadsheets, w którym znajdziesz wskazówki pozwalające z pewnym prawdopodobieństwem określić swój rozmiar stanika.

Zakładka OBWODY -  szczegółowe dane dotyczące tego, jakie rzeczywiste wymiary posiadają staniki różnych firm i różnych modeli.

Zakładka TABELA ROZMIARÓW -  rozmiary miseczek staników w zależności od obwodu stanika pod biustem. Uporządkowane  według długości obwodu kobiety w biuście.

Zakładka MISECZKI - wymiary miseczek w rozmiarówce polskiej i brytyjskiej, według różnych firm.

Po co jest Tabela? 

Producenci biustonoszy niestety, nie stosują żadnych sztywnych zasad w ustalaniu rozmiarów staników. Niektóre staniki to tzw. rozciągliwce - po tygodniu noszenia rozciągają się w obwodzie nawet o 40%. Inne to ściśliwce - jeśli według metki są 70-kami, to rozciagają się maksymalnie do 70 centymetrów. 

Tabela pozwala nam stwierdzić w jaki rozmiar danego modelu powinnyśmy celować z naszymi wymiarami - bardzo przydatne gdy kupujemy stanik przez internet.