Критичне мислення для освітян

Команда «Prometheus» запрошує всіх охочих на зустріч із співавторами курсу «Критичне мислення для освітня» — доктором педагогічних наук, професором кафедри історії України, керівником сектора лабораторії модерної історії України та інноваційних освітніх технологій Запорізького національного університету Сергієм Терно та директором СШ №148 ім. Івана Багряного м. Києва, членом Колегії Міністерства освіти і науки, медіатренером, медіааналітиком, консультантом медіаосвітніх проектів Сергієм Горбачовим на конференції «Змішане навчання: Медіаграмотність для освітян».

Конференція відбудеться у Києві у приміщенні Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (пр-т Перемоги, 37, 1 корпус, Зала засідань Вченої ради) і буде присвячена запуску курсів із медіаграмотності на платформі «Prometheus», подальшому впровадженню змішаного навчання у навчальний процес в Україні, обміну досвідом між науковою спільнотою, заохоченню освітян до опанування новітніх освітніх технологій.

Для участі, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням https://goo.gl/forms/lkYXeFpOUtJfgL2K2

Участь в конференції безкоштовна. За результатами всі учасники одержать сертифікати.

Посилання на курси із медіаграмотності:

«Медіграмотність: практичні навички» - https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+MEDIA102+2018_T3/about

«Медіграмотність для освітян» - https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+MEDIA101+2018_T3/about

Курси створено в рамках програми Transition Міністерства закордонних справ Чеської республіки.

Інтернет-конференція

«Прогностична діяльність учителя хімії в умовах інноваційного розвитку закладу освіти»

15 грудня 2018 року на Черкаському освітянському порталі (сайті Черкаського ОІПОПП) відбудеться Інтернет-конференція «Прогностична діяльність учителя хімії в умовах інноваційного розвитку закладу освіти».До участі в Інтернет-конференції запрошуються методисти та педагогічні працівники, які мають власні доробки та практичний досвід роботи з проблеми конференції.Для розгляду пропонуються такі питання:1. Організація власної педагогічної діяльності в умовах інноваційного розвитку закладу освіти на прогностичній основі.2. Прогностична діяльність вчителя як засіб впливу на ефективність освітнього процесу в умовах нової української школи.3. Конструктивно-проектувальна функція діяльності вчителя як ефективна форма удосконалення рівня професійної компетентності вчителя.4. Вплив прогностичної функції на професійне самовдосконалення вчителя.5. Роль аналізу та прогнозування при формуванні та розв’язанні науково-методичної проблемиСтатті для участі в Інтернет-конференції просимо надсилати до 10 грудня 2018року на E-mail: severinova2016@ukr.net з приміткою «Стаття (прізвище та імʹя автора англійськими літерами) на інтернет-конференцію». Матеріали Інтернет-конференції, які відповідають усім вимогам, будуть розміщені з 15 грудня 2018 року на Черкаському освітянському порталі (у розділі «Конференції, семінари. – Інтернет-заходи). Автори розміщених матеріалів отримають сертифікати. Вимоги до оформлення матеріалів: · назву файлу давати за прізвищем автора латинськими літерами (наприклад: Sydorenko);· шрифт Times New Roman, кегль 12, міжрядковий інтервал 1, абзац – 1 см, всі поля – 2 см, редактор Word;· назва матеріалу не повинна дублювати назву означеної проблеми;· на початку матеріалу вказати прізвище, ім’я, по батькові автора(ів) та повну назву навчального закладу та написати коротку анотацію матеріалу (2-3 речення) (короткий виклад змісту статті);· обсяг статті - до 8 сторінок формату А-4;· список використаних джерел (згідно вимог, у кінці роботи - не менше 5);· посилання на джерела у квадратних дужках;· матеріали мають містити приклади з власного досвіду.. (Статті, перевірятимуться програмою «антиплагіат»!). З А Я В К Ана участь в обласній Інтернет-конференції «Прогностична діяльність учителя хіміїв умовах інноваційного розвитку закладу освіти» 1. Прізвище, ім’я, по батькові учасника (українською та англійською мовами) 2. Посада, місце роботи 3. Тема статті 4. Поштова адреса учасника, індекс 5. Електронна адреса учасника (e-mail) 6. Контактні телефони (роб., моб.) 7. Анотація

Конкурс «Ефективне застосування онлайн-інструментів на уроці»

Конкурс проводить Український інститут медіа та комунікації за підтримки Коледжу Європи у Натоліні у рамках проекту WEASA (Warsaw Euro-Atlantic Summer Academy).

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, необхідно заповнити онлайн-форму за посиланням до 18 листопада https://goo.gl/dkjXP1 та розповісти, який саме інструмент ви використовуєте, і пояснити, як цей інструмент допомагає розкрити тему уроку та формувати в учнів критичне мислення та медіаграмотність.

Під онлайн-інструментами ми розуміємо різні інтернет-сервіси, які дозволяють, наприклад, створювати візуалізації, карти, ігри, тести, таймлайни, хмари слів, дозволяють працювати із великими даними, комунікувати, виявляти фейки, дбати про власну кібербезпеку + безліч ваших варіантів :)

П’ять кращих учасників одержать сертифікати, тематичні навчальні матеріали (книжки) та добірку професійних видань для педагогів від цифрового видавництва MCFR. Вчитель/ка, який/яка посяде перше місце, одержить менторство від діджитал-експертки Марії Жданової (викладачка курсу «Нові медіа» у Могилянській школі журналістики), яка приїздить у школу та разом з учнями вчителя-переможця створить спільний продукт із застосуванням інноваційних інструментів. Кращі приклади уроків будуть адаптовані та опубліковані у міжнародному збірнику вправ з медіаграмотності «Медіанавігатор».

Конкурс організований для того, щоб зрозуміти, чи є зацікавлення в українських шкільних вчителів діджитал-практиками, які інструменти вже застосовуються і якими би хотіли навчитись. Це пілотний проект, на основі якого буде вибудувана стратегія щодо подальших ширших проектів. Тож беручи участь у конкурсі, ви долучаєтесь до спільноти, з якою ми далі будемо працювати. За лінком ви можете знайти детальнішу інформацію щодо організаторів, партнерів та умов. https://www.facebook.com/events/165417917735745/

Х обласна молодіжна науково-практична конференція «Управління водними ресурсами Черкащини».

Відповідно до листа Черкаської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги від 26.09.2018 р. №9, повідомляємо, що в листопаді 2018 року в Черкаському державному технологічному університеті буде проведено Х обласну молодіжну науково-практичну конференцію «Управління водними ресурсами Черкащини».

До участі в конференції запрошуються учні та учителі закладів загальної середньої освіти. Для включення доповіді в програму необхідно до 10 листопада 2018 року надіслати електронною поштою на адресу оргкомітету: n_fomina@ukr.net заявку на участь та тези доповіді.

Детальна інформація: https://drive.google.com/open?id=1J6oqeGYxRSRSzKAi5ZApki2bOeU_XfXG