ANA  SAYFA


Bilgi Kuramı, Bilim Felsefesi, Bilim Tarihi ve Felsefe Grubu Dersleri

 

 

“İnsan bilgisi ile tanınır.

Bilgisiz hayatta iken kaybolmuş sayılır.

Bilgili adam ölür,fakat adı kalır.

Bilgisiz sağ iken adı ölüdür.“

-Edip Ahmet Yükneki

 

 ---------------

 

  

  • Yeni... Bir ilk: Gettier'nin ünlü makalesi Türkçe çevirisi ile birarada: OKUMA METİNLERİ sayfasında...

---------------- 

 

 

 

 ___________________

 

 

Mesleki sıkıntının, sorumluluğun, bir  şeyler yapmalı arzusunun amatörce meyvesi...

 

Neden Böyle Bir Sayfa?

Liselerimizde yeni okutulmaya başlanan bir dersin,"Uluslararası Bakalorya Bilgi Kuramı" dersinin azizliği... Milli Eğitim Bakanlığı'mızın yayınladığı ders programından (amaçları,açılımı,örnek konuları,değerlendirme gibi bölümlerden oluşan) başka elinizde hiçbir şey yok. Ders kitabı da... Karşınızda öğrenci kitlesi yılların kemikleşmiş  alışkanlığıyla sizi bekliyor. İlk tepkiler "neden kitabı yok,yazılılarda ne yapacağız,başka ders mi yoktu,biz makale mi yazacağız?.." sorularıyla hoşnutsuzluk ve direnç..
Sözü uzatmaya gerek yok. Eh dedik madem böyle,biz de kolları sıvayalım.Başa gelen çekilir... Fotokopi yoluyla öğrencilere ders malzemesi ve kaynak notlar hazırlama,okulumuzun web sayfasına bu notları yerleştirme...,derken dönem sonu. Ee ne olacak peki? İşte böyle benim için skıntılı bir sürecin sonu: karşınızdaki bu amatörce sayfa. Dilerim yüzümüzün akıyla çıkarız...(11.11.2007)

İlk hazırladığım bu sayfanın mynet'te yayınlanmasından bu güne iki haftalık bir süre geçti. Yeni bir ücretsiz web site oluşturucu googlepages 'i keşfedince , aynı sayfaları ve dosyaları buraya aktarma arzusu doğdu.Uğraşmaya ve yorgunluğa değer umarım. Bundan böyle bu sayfalarda inşaallah daha yararlı olabilme arzusuyla... (23.11.'07)


 

 

 

Bilgi Kuramı
FELSEF e - Dersliği
Ders Programı
Metinler
Etkinlikler
Felsefe

e - Posta