Новини


Інтенсив-практикум "Сучасна хімія: методологія теоретичних та практичних досліджень з хімії"

опубліковано Олена Гайдаєнко   [ оновлено ]


Протягом усього свого існування хімія завжди допомагала і продовжує допомагати людині в її практичній діяльності. Без хімії неможливий розвиток паливно-енергетичного комплексу, металургії, транспорту, зв'язку, будівництва, електроніки, сфери побуту тощо.
15 січня 2020 року на базі хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся інтенсив-практикум із хімії з проблеми "Сучасна хімія: методологія теоретичних та практичних досліджень з хімії". На дане зібрання були запрошені учні-члени наукового відділення хімії та біології Київського обласного територіального відділення Малої академії наук України. До роботи практикуму долучився учень 7 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №17 Ілля Харьков та його вчитель Тетяна Олексіївна Романішина. Під час екскурсій в лабораторії дітям показали суть і особливості хроматографічних методів аналізу та спектрального аналізу, природу явища люмінесценція, продемонстрували роботу чутливої  до газів сенсорної  ляльки. Найбільш активні щасливчики і самі цього дня «хімічили» в лабораторіях університету, отримали можливість скористатися багатим бібліотечним фондом факультету.

Засідання круглого столу для учнів переможців І етапу конкурсу-захисту робіт в МАН

опубліковано 9 січ. 2020 р., 04:57 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 9 січ. 2020 р., 04:57 ]

8 січня у БНВО «Ліцей - МАН» відбулося засідання круглого столу для учнів-членів первинних осередків МАН, переможців І етапу конкурсу-захисту робіт в МАН за участю Гайдаєнко О.А., методиста науково-методичного центру Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, керівників гуртків Білоцерківського навчально-виховного відділення МАН Бурлаки С.І., кандидата. історичних наук, Щасливої Н.С. кандидатки . філологічних наук, Грушник О.І та Беник О.Н.

В ході роботи обговорені актуальні питання, які допоможуть успішному захисту учнів на ІІ етапі, та сприятимуть  формуванню базових дослідницьких компетенцій учнів у процесі здійснення пошукової, експериментальної, навчально-дослідницької, та науково-дослідницької діяльності.

Презентация Google


Буде тобі наука: українські вчені, які змінюють світ

опубліковано 24 груд. 2019 р., 03:20 Олена Гайдаєнко

20 грудня на базі АТ «Фармак» відбулася презентація книги Юрія Марченка «Буде тобі наука: українські вчені, які змінюють світ».  Серед запрошених гостей заходу: науковці, студенти закладів вищої освіти, працівники підприємства та юні МАНівці. До роботи долучилися й дійсні члени Білоцерківського територіального відділення МАН України: учень 9 класу Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням слов’янських мов Дмитро Михайлюк та учениця 11 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20 Марія Яковенко. Автор презентував книжку про науку, про складну роботу яка, про те, часто дає прості рішення; про велич дослідницького пошуку і щастя відкриття; про те, як після розуміння навіть найбільш заплутані речі стають красивими; про людей, які науку творять, усі вони родом із України, усі талановиті вчені та яскраві особистості.

АТ «Фармак» — одна з найстаріших фармацевтичних компаній в Україні. Була заснована в 1925 році. Голова наглядової ради компанії — Філя Жебровська.

Відбувся ІІІ Профорієнтаційний бізнес-турнір учнівської молоді Київщини

опубліковано 23 груд. 2019 р., 04:28 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 8 січ. 2020 р., 04:15 ]


Протягом 16-18 грудня проходив очний тур ІІІ Профорієнтаційного бізнес-турніру для старшокласників і студентства Київщини. Організатори заходу - департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Київський обласний комунальний позашкільний навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді» та Компанія інтелектуальних технологій (КІНТ). До очного туру турніру пройшли й старшокласники закладів загальної середньої освіти міста - учень 11 класу БЗШ №3 Медвідь Артем, учениця 9 класу БЗШ №5 Харламова Анна, учениця 10 класу БСШ №9 Нестеренко Марина, учениці 8 класу БЗШ №18 Ляленко Яна та Паламарчук Анна, учениця 9 класу Лукашенко Єлизавета та учень 10 класу БНВО "Перша Білоцерківська гімназія -школа І ступеня" Шведун Максим.

Турнір вже втретє проходив у межах регіональної стратегії вдосконалення профорієнтаційної роботи з молоддю та реалізації положень Концепції МОН України «Нова українська школа» у частині розвитку компетентності ініціативності і підприємливості. У змаганні абсолютно безкоштовно взяли участь учні 7-11 класів усіх ЗЗСО області та студенти ЗПТО. Cередовищем турніру стала потужна українська бізнес-симуляція ViAL+, яка отримала гриф МОН України. Ця комп’ютерна програма реалістично моделює вітчизняне ринкове середовище та структуру виробничого підприємства. Керуючи створеною у ViAL+ компанією, учасник організовує роботу шістьох її відділів: виробничого, маркетингу і збуту, кадрів, бухгалтерії, фінансового та аналітичного. Головне його завдання – налагодити виробництво й розвинути своє підприємство настільки, щоб воно стало лідером за прибутками і мало провідні позиції на ринку.Таке змагання обдарованої молоді дало можливість виявити представників майбутньої економічної та бізнес-еліти, допомогти їм в особистісному становленні, спонукати до чіткого вибору професії, націлити на ефективне навчання протягом життя, подальшу самореалізацію й отримання життєвого досвіду, постійне формування і підвищення економічної грамотності.

Дипломи Київського національного університету імені Тараса Шевченка учням Білоцерківських закладів загальної середньої освіти

опубліковано 12 груд. 2019 р., 06:43 Олена Гайдаєнко

7 грудня відбулося вручення дипломів випускникам Університету юних правознавців, який  протягом жовтня-листопада 2019 року діяв на базі Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка. Старшокласники закладів загальної середньої освіти нашого міста навчалися, слухали лекції, відвідували лабораторії, брали участь у дискусіях та вікторинах. Низку актуальних, цікавих тем галузі права діти опрацювали разом з науковцями, викладачами Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

На осанній зустрічі з учнями Київщини доктор юридичних наук, професор Роман Мельник, який є керівником проєкту «Університет юних правознавців», привітав дітей з їхніми досягненнями і зазначив, що «манівці – надія й національна безпека України», а також висловив сподівання, що юні дослідники Київщини згодом повернуться в стіни університету як студенти. Збагачені знаннями і враженнями, з новими ідеями й намірами, поверталися юні дослідники додому. Кожному з них вручили диплом Університету юних правознавців, а також приємні подарунки до Нового року із символікою КНУ імені Тараса Шевченка. Серед нагороджених:

- Кашинський Єгор, учень 10-Б класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5;

Гармаш Валерія, Драбинко Діана,  Паламарець Василь та Кацалап Ігор, учні 11 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3.

Вітаємо дипломантів та чекаємо цікавих науково-дослідницьких робіт у секції "Правознавство" конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України.

Організатори проєкту: Роману Мельнику, доктору юридичних наук, професору; Олесі Отрадновій, заступнику декана з наукової роботи та міжнародної діяльності, доктору юридичних наук, професору; активним реалізаторам цієї надважливої справи Лесі Малюзі, кандидату юридичних наук, Катерині Солодовій, усім аспірантам, лекторам, які дарували дітям знання, досвід і мотивацію до юриспруденції, досліджень у галузі права.


Мотиваційно-навчальний практикум на базі Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України

опубліковано 12 груд. 2019 р., 06:17 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 12 груд. 2019 р., 06:19 ]


Для МАНівців Київщини відбулась зустріч зі словом – мотиваційно-навчальний практикум на базі Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України. До роботи долучилися учні Білоцерківсбкої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 та Білоцерківського навчально-
виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 - дошкільний навчальний заклад".

Юні дослідники в науковому відділенні літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства ознайомилися з актуальними напрямами та сучасними технологіями наукових досліджень у галузі літературознавства.  Учні разом зі своїми науковим керівниками почули живе слово справжніх фахівців своєї справи, які присвятили життя пошукам і науковим відкриттям… 

Діалог з дітьми розпочав Гальченко Сергій Анастасійович, заступник директора Інституту, завідувач відділу рукописних фондів і текстології, кандидат філологічних наук. Під час розповіді школярі мали змогу побачити й переглянути унікальні книги про дослідження життєвого та творчого шляху Великого Кобзаря. Надзвичайно приємним сюрпризом для дітей стали подарунки – пам’ятні видання до 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка. Продовженням практикуму стали захоплюючі майстер-класи на теми «Скрепторій» та «Плагіат: що за «звір?», які організували і провели Карпінчук Галина Володимирівна, молодший науковий співробітник відділу шевченкознавства, кандидат філологічних наук із теми та Годік Катерина Олександрівна, молодший науковий співробітник відділу теорії літератури та компаративістики, кандидат філологічних наук. 

На завершення творчої зустрічі відбулася церемонія нагородження переможців обласного літературного конкурсу «Довженко вчора і сьогодні». 

ІІ місце - Верченко Ірина, учениця 11 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №5;

ІІ місце - Вдовика Анна, учениця 10 класу Білоцерківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів №13 – ДНЗ»;

ІІІ місце - Ніколаєнко Андрій, учень 8 класу Білоцерківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів №13 – ДНЗ».

Дітям вручили дипломи та цінні книги.


Вітаємо юних дослідників із призначенням стипендії Президента України

опубліковано 13 лист. 2019 р., 02:16 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 28 лист. 2019 р., 03:15 ]

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 05 листопада 2019 року №1398 призначено стипендії Президента України переможцям ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2018/2019 навчальному році, а саме: 

- Михайлюку Дмитру Олександровичу, учню 9 класу Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням слов'янських мов Білоцерківської міської ради Київської області (секція "Хімія");

- Яковенко Марії Ігорівні, учениці 11 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20 Білоцерківської міської ради Київської області (секція "Геологія, геохімія та мінералогія"). 

Вітаємо юних МАНівців Дмитра й Марію та наукових керівників Ірину Михайлівну Кушнір і Тетяну Григорівну Висовень із високою відзнакою! Бажаємо підкорення нових вершин!

Головна астрономічна обсерваторія НАН України приймала юних дослідників

опубліковано 12 лист. 2019 р., 00:00 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 12 лист. 2019 р., 00:01 ]

08 листопада проведено мотиваційно-навчальний практикум в рамках STEM-проєкту «Профільна наукова школа» для учнів – членів наукового відділення фізики та астрономії. Заняття відбулося на базі Головної астрономічної обсерваторії НАН України. Участь у школі взяли близько 70 учнів – членів Київського обласного територіального відділення МАН та керівників науково-дослідницьких робіт. До роботи долучилися учні 9 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Кравець Дмитро та Климчук Олександр.

З вітальним словом до юних дослідників звернувся Яцків Я. С., директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України, доктор фізико-математичних наук, академік НАН України, який познайомив юних дослідників із сучасними тенденціями та проблематикою наукових досліджень в галузі астрономії. Юліана Кузнєцова, науковий співробітник відділу фізики субзоряних та планетних систем ГАО НАН України, розповіла про особливості відкриття і досліджень планет біля інших зір нашої Галактики. Фізику космічних вторгнень у атмосферу Землі та проблеми глобальних змін клімату на планеті Земля розкрив Відьмаченко А. П. – головний науковий співробітник, доктор фізико-математичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України. З актуальними питаннями використання сучасної навігації в смартфоні познайомила Марина Іщенко, старший науковий співробітник відділу астрометрії та космічної геодинаміки ГАО НАН України, кандидат фізико-математичних наук. Під час проведення мотиваційно-навчального практикуму слухачі школи познайомились із роботою телескопу АЗТ-2 з діаметром приймального дзеркала 70 та іншими телескопами. Учням проведено екскурсію в музей історії та територією Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України. Юним науковцям надано практичні поради щодо написання науково-дослідницьких робіт, вибору теми, актуальних напрямів наукових досліджень та методики проведення дослідження в галузі астрономії.

undefined


Філософський симпозіон – 2019

опубліковано 4 лист. 2019 р., 23:48 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 4 лист. 2019 р., 23:50 ]


30 жовтня на базі Комунального навчального закладу Київської обласної ради "Ки
ївськи обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів" відбувся «Філософський симпозіон – 2019» – зустріч юних і непересічних дітей області, дітей з яскравими думками та ідеями, для пізнання нового, незвіданого, глибокого… 
Цього року діалог учасників симпозіону базувався на проблемах гендеру в суспільних науках. Аудиторія симпозіону – близько 120 учнів та педагогів закладів освіти області. До роботи наукового зібрання долучилися 80 старшокласників та їх наукові наставники Білоцерківського територіального відділення Малої академії наук України: Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 імені Т.Г. Шевченка, Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6, Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18, Білоцерківського навчально-виховного об`єднання "Ліцей-МАН", ліцею "Білоцерківський колегіум". Найчисельніше представництво було від БЗШ №6, БНВО "Ліцей-МАН" та ліцею "Білоцерківський колегіум". 

Разом з дітьми на пленарному засіданні працювали науковці, представники НЦ «Мала академія наук учнівської молоді» та КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді»: Отраднова Олеся, заступник декана з наукової роботи та міжнародної діяльності юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор юридичних наук, професор; Терехова Любов, методист відділу навчально-виховної роботи НЦ «МАНУ», кандидат філософських наук; Щепанський Віталій, методист лабораторії суспільних та гуманітарних наук Науково-методичного центру НЦ «МАНУ», кандидат філософських наук.

Детальніше проблему гендеру в різних аспектах діти обговорювали під час секцій, роботу в яких координували модератори: у секції «Філософія та релігієзнавство» – Щепанський Віталій Вікторович, методист лабораторії суспільних та гуманітарних наук Науково-методичного центру НЦ «МАНУ», кандидат філософських наук; «Правознавство» – Солодова Катерина Юріївна, юрист Наукового центру німецького права Київського національного університету імені Тараса Шевченка; «Соціологія» – Павлова Дарина Михайлівна, завідувач сектору моніторингу та оцінки соціальних проектів Українського інституту соціальних досліджень імені О.Яременка, кандидат соціологічних наук; «Педагогіка» – Плівачук Катерина Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти КНЗ КОР «Інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», заслужений учитель України; «Журналістика» – Олег Булах та Валерія Очкур, студенти III курсу Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Всі юні філософи – учасники симпозіону отримали сертифікати! 

     
\


Філологічні студії з мовознавства та кримсько-татарської гуманітаристики

опубліковано 31 жовт. 2019 р., 01:36 Олена Гайдаєнко

24 жовтня гостинно відкрив двері Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У роботі філологічних студій із мовознавства та кримсько-татарської гуманітаристики брали участь старшокласники та їх наукові керівники Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням слов'янських мов, Білоцерківської гімназії №2, Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школа І-ІІІ ступенів №16 ім. М.О. Кириленка.
"Філологічна освіта: напрями та перспективи" - ключовий аспект співпраці науковців Інституту філології із юними дослідниками-мовознавцями. Цього разу відкриту наукову мовознавчу студію для старшокласників провели Смовженко Л.Г., заступник директора з навчально-методичної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент, Шовковий В.М., завідувач кафедри методики викладання української та іноземних мов і літератур, доктор педагогічних наук, професор, Покровська І.Л., завідувач кафедри тюркології, доктор філологічних наук та координатор проекту Колодько Т.М., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики викладання української та іноземних мов і літератур. Доброзичливий тон, ділова атмосфера, щирість і відвертий діалог із паростками майбутньої філологічної еліти - усе стане запорукою успіху юних науковців Київщини. Окремої уваги заслуговують навчальні тренінги з іноземних мов та кримськотатарської гуманітаристики для дійсних членів МАНУМ, які провели викладачі вишу Ярова Г.Г., кандидат філологічних наук, доцент, Ткаченко О.Г., кандидат педагогічних наук, доцент, Осідак В.В., кандидат педагогічних наук, доцент, Алієва Заміна Керім кизи, кандидат філологічних наук, доцент, доцент, кандидат педагогічних наук Колодько Т.М. та асистенти кафедри тюркології Діляра Карашаєва, Афізе Емірамзаєва, Саніє. Емірамзаєва. Завершилися "Філологічні студії - 2019" в Музеї історії КНУ імені Тараса Шевченка.


1-10 of 135