Книга – казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і темних дорогах життя.

Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу.

Г. Лейбніц

Краще пхати свого носа у гарну книгу, ніж у чужі справи... :))

Не впусти шанс отримати гарну професію

та можливість безкоштовного навчання!

ВХПТУ №5, м. Вінниця, вул. Лебединського, 13.

Тел. для довідок: 073 46 32 644, 0432 27 90 00

https://vhptu5.vn.ua/

Вище художнє професійно-технічне училище №5 проводить набір учнів:

З освітою 9 класів:

  • столяр будівельний, виробник художніх виробів з дерева (навчання в рамках Німецько-українського проекту фонду ім. Е. Шьока – підготовка фахівців європейського рівня);

  • маляр, штукатур, лицювальник-плиточник;

  • монтажник сантехніки і устаткування, електрогазозварник, виробник художніх виробів з металу (навчання на базі сучасного навчально-практичного центру санітарно-технічної освіти);

  • муляр, електрогазозварник, виробник художніх виробів з металу;

  • виконавець художньо-оформлювальних робіт, виробник художніх виробів з кераміки.

З освітою 11 класів:

  • муляр, електрогазозварник;

  • реставратор декоративно-художніх фарбувань, маляр (навчання в рамках Німецько-українського проекту фонду ім. Е. Шьока – підготовка фахівців європейського рівня);

  • штукатур, лицювальник-плиточник.

Перелік документів для вступу:

  • копія паспорту та ІПН (4 шт);

  • фотокартки розміром 3х4 (8шт);

  • документ про освіту (оригінал);

  • довідка про стан здоров'я (форма №086-у);

  • документи, що дають право на пільги;

  • договір (лише для професії Виконавець художньо-оформлювальних робіт);

  • заява для вступу

Електронну заяву для вступу можна подати перейшовши за посиланням: https://vhptu5.vn.ua/

Сім'я - головна цінність в нашому житті. Не дивно, що їй присвячено кілька свят в році. У травні відзначається Міжнародний день сімей - свято, присвячене проблемам сім'ї та родинним зв'язкам. Святкується воно 15 травня.

Історія свята

Свято було створено організацією Об'єднаних Націй. З 1980-их років організація приділяла питанням сім'ї все більше уваги. У 1993 році ООН встановила Міжнародний день сім'ї, а датою свята було обрано 15 травня. Щороку у свята є своя тема, яка пов'язана з сім'ями, наприклад, сім'ї і здоровий спосіб життя, проблеми незаможних сімей і роль батька в сім'ї.

Традиції

День сім'ї - хороший привід відвідати або обдзвонити всіх рідних і сказати їм кілька приємних слів. У цей день сім'ї збираються разом за вечерею і обмінюються подарунками. У таке свято можна подякувати рідним за все світле і хороше, що вони принесли в наше життя.

Архітектурні родзинки

Види архітектури та архітектурні родзинки.pptx

У перший понеділок жовтня архітектори всього світу відзначають своє професійне свято.

Це свято було засноване Міжнародним союзом архітекторів (МСА). У 1985 році на зборах МСА було вирішено щорічно святкувати всесвітній день архітектури в перший понеділок липня.

У 1996 році Міжнародний союз архітекторів, на своїй 20-ї генеральної асамблеї в Барселоні, прийняла резолюцію про перенесення святкування Всесвітнього дня архітектури на перший понеділок жовтня.

Міжнародний союз архітекторів був створений одразу після другої світової війни. Тоді його метою стало вирішення нагальної проблеми відновлення зруйнованих війною міст, населених пунктів і промислових підприємств - наслідків другої світової війни.

Традиційно в цей день архітектори у всьому світі збираються на конференції, на яких вони обговорюють умови і результати своєї діяльності, розглядають проблеми архітектурної освіти, влаштовують творчі дискусії. Цього дня організовуються виставки. Кожен рік у свята певна тематика. Цього року свято проходить під девізом «Місто-простір спільного користування».

Брати наші менші

В Україні та всьому світі день захисту чотирилапих святкують щорічно 4 жовтня. Саме цей день був обраний Міжнародним конгресом рівно 90 років тому. Та й дату обрали не просто так – цей день має цікаву релігійну історію. Якщо зазирнути у католицький календар свят, то на даті 4 жовтня знаходимо День Святого Франциска, саме він за легендами оберігав тварин та навіть вмів з ними спілкуватися. Франциск Ассізький виступав на захист усіх тварин та закликав людей не шкодити чотирилапим. До речі, вважається, що саме Святий Франциск є засновником екологічної етики – науки, яка відповідає за акуратне ставлення до живих створінь та вивчення цінностей дикої природи.

У сучасному світі людина все далі відходить від природи. Спілкування з нею поступово заміщується соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом. Дуже часто ми забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише уваги. Вони для нас лише сторінка життя, а ми для них і є все життя.

Шановні учні, першокурсники, вчителі, батьки!

Вітаємо вас з першим осіннім святом – Днем знань!

Бажаємо усім непереборної жаги до навчання та здобуття нових знань. Легкого навчального року, дружньої атмосфери, цікавих подій, чудових оцінок та постійного прагнення до досконалості. Успіхів, удачі, здоровя, терплячості та неперевершених результатів праці.


вітання день знань.mp4

9 червня - Міжнародний день друзів

Одна з найбільших людських цінностей – дружба. Це - безкорисливість, щирість, взаєморозуміння і довіра.

Справжня дружба чомусь вважається вкрай рідкісним явищем. На наш погляд це зовсім не так. Дехто, можливо, поки що не помічає її або ж виставляє занадто високі мірила для визначення її справжності, але в цьому і полягає відповідь - якою мірою будете міряти, такою відміряють вам - і це без компромісів. Дружбу можна легко втратити, але хто шукає - знаходить, адже дружба ні до чого не зобов’язує і зобов’язує до всього. Вона є для нас більш природною, ніж ворожнеча. Її природа відома всім - вміння віддавати або ж дарувати те, що є у нас в абсолютному достатку - нашу увагу. Ми всі володіємо нею. Ми часто приділяємо увагу абсолютно незначним речам, не помічаючи тих, хто оточує нас, а саме вони є справжньою цінністю. Дружба між людьми буває найрізноманітнішою і зовсім не обов’язково підтримувати щоденний контакт, це і не потрібно. Потрібна звичайна увага, якою ми, навіть без шкоди для себе, можемо з легкістю поділитися.В День друзів ми вітаємо всіх наших читачів! Не забудьте привітати ваших друзів! Бажаємо Вам всіх благ і нехай Ваша дружба ніколи не зникне! Зі святом Вас, друзі!

Міжнародний день захисту дітей святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок.

Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Відповідно до Женевської декларації про права дітей, ухваленої 1924-го року, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

24 травня світова громадськість відзначає

День слов'янської писемності та культури.

Цього дня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила та Мефодія. Брати були православними ченцями і слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.

Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки - глаголиця і кирилиця.

За різними історичними джерелами видатні візантійські просвітителі Кирило і Мефодій дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності, перекладаючи церковнослов’янською мовою богослужебні книги та Євангеліє, відкриваючи при церквах школи. Вони також упорядкували слов’янський алфавіт, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються понад 250 млн. людей і яка стала третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини і грецького письма.

Здобутки рівноапостольних Кирила і Мефодія стали тим культурним підґрунтям, з якого поширилося християнство.

Вшанування пам’яті засновників слов’янської писемності й літератури має давню традицію: у Чехії свято на честь Кирила й Мефодія почали відзначати в 1349 році, у Болгарії – в 1851.

В Україні ім'я Кирила і Мефодія мала перша українська політична організація в Києві – Кирило-Мефодіївське братство (1845–1846), а відзначають свято на державному рівні з 2004 року.

Наш спільний обов’язок не лише дбати про історико-культурну спадщину, а й забезпечувати розвиток сучасної креативної української культури.

Утверджуймо імідж високоосвіченої української нації та плекаймо неоціненний скарб – нашу мову. Адже лише любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.

15 травня, вся країна відзначає

Міжнародний день сім'ї –

день наших з Вами родин.

Сім´я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації.

Весь світ знає, якою талановитою, працелюбною, духовно багатою є українська нація. Ці високі якості закладаються саме в сім´ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім´ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги, адже саме родина є тією цеглинкою, з якої складається добробут та спокій у нашій державі.

Сім'я - це найголовніша цінність в нашому житті. Чимало свят в календарі присвячені як сім'ї в цілому, так і окремим її членам. 15 травня відзначається Міжнародний день сім'ї, заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році. А 8 липня відзначається державне свято День сім'ї України.

У цей день заведено привітати всіх членів своєї родини, подякувати їм за все і обмінятися подарунками. У День сім'ї можна разом сходити на пікнік, адже сьогодні вихідний. Свято також має соціальне значення: в цей день проводяться фестивалі, конференції та дискусії, присвячені проблемам сім'ї.

8 травня – День пам’яті та примирення.

9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.

Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.

Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні це путінська Росія, яка посягає на нашу територіальну цілісність, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і потенційно загрожує миру у всій Європі. Ця боротьба триває щоденно вже шість років і ми не маємо права програти, бо, як і 75 років тому, захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини для громадян.

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися. Саме тому ми обираємо європейську відповідальну модель пам’ятання під гаслом “Ніколи знову”.

Трагедія Українського народу в роки Другої світової полягала в тому, що на час початку війни він був розділений між кількома державами. Українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За панування над Україною воювали дві тоталітарні системи (нацисти і комуністи), що однаково не рахувалися з ціною людського життя. Кожна сторона протистояння використовувала у власних цілях “українське питання”. Однак єдиним справді українським політичним суб’єктом у роки війни був визвольний рух – люди і організації, що боролися за незалежність від обох тоталітарних систем. До таких організацій, зокрема, зараховують і Українську повстанську армію.

Історія нас вчить, що Український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге. Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці і стоїмо за свою землю, тоді ми непереможні.

А чи знали ви, що 19 квітня у світі відзначають День велосипеда і День власників домашніх тварин, а віряни вшановують пам'ять мученика Мефодія?


Цікаві прикмети 19 квітня:

  • Якщо сонячний та спокійний день, то буде гарний врожай;

  • Якщо вранці туманно, то до кінця місяця буде сухо;

  • Якщо дуже вітряна погода, то не варто розраховувати на багатий врожай;

  • Якщо на озерах активно гніздяться качки, то літо буде спекотним.

7 квітня у світі відзначають Всесвітній день здоров’я.

Поради, щоб бути довгожителем:

1. Часто спілкуйтеся: дослідження свідчать, що люди, які часто зустрічаються з друзями, вдвічі менше хворіють порівняно з тими, хто уникає спілкування.

2. Посміхайтеся: сміх посилює імунну систему, спалює калорії та покращує загальне самопочуття.

3. Вирощуйте квіти: рослини очищають повітря в кімнаті, насичуючи його киснем.

4. Уникайте вживання надміру їжі: переїдання негативно впливає на розумовий та фізичний розвиток.

5. Не сидіть нерухомо біля телевізора/ комп’ютера/ телефону: намагайтеся виконувати які-небудь рухи; якщо є необхідність сказати що-небудь людині, яка знаходиться в іншій кімнаті, не кричіть, а підійдіть до співрозмовника (як стверджують медики, 6 хв. ходьби щоденно продовжують життя людини на 2 роки).

6. Уникайте стресів: у цьому вам допоможуть три прості правила – дихайте нормально, повільно, легко; стежте за поставою; контролюйте свої дії — навіть якщо все безнадійно, лише ви самі зможете змінити ситуацію.

7. Перед тим, як лягати спати, зробіть 5-10 присідань і 20-40 помахів рук.

8. Вранці не піднімайтеся з ліжка надто різко: за ніч поміж хребцями накопичується рідина, тому, прокинувшись, необхідно "потягнутися", щоб дати можливість хребту "прокинутись".

9. Часто мийте руки: про велику кількість мікроорганізмів, що спричиняють хвороби, добре відомо всім.

10. Вживайте продукти, які містять вітамін Е: наявність цього вітаміну в організмі попереджує серцеві захворювання.

11. Розвивайте силу волі, яка допоможе пережити цей складний період.


"Читай мене"....

Взагалі-то це про новеньку подаровану книгу, яка вже чекає зустріч із читачами

Яка ж вона?

Про це дізнаєтесь при візиті до бібліотеки.

P.s. Дякуємо усім хто долучився до акції "Подаруй бібліотеці книгу", завдяки вам наша бібліотека стає кращою та наповненішою :)

Шість тез про Крути або Що не так із традиційним баченням подій 29 січня 1918 року

  1. Кількість учасників бою і загиблих. «Традиційна» версія повідомляє нам, що «більшовицьким ордам» протистояли всього 300 студентів і майже всі з них або загинули в бою, або потрапили у полон і були там закатовані. Насправді, тільки студентів було 600 осіб (4 сотні розрахунком по 150 осіб на сотню). Крім них, участь у бою брали артилерійська батарея сотника Лощенка, група офіцерів з раніше сформованого штабу та частини «Вільного козацтва» - за найскромнішими підрахунками, з українського боку було щонайменше 800 учасників бою.

  2. «Безборонні діти» - одна з улюблених тез «традиційної версії». Насправді у бою під Крутами брала участь мінімум одна артилерійська батарея під командуванням сотника Лошенка, а, за деякими свідченнями, ще й батарея під командуванням Алмазова. Самі крутянці виїхали на позицію зі стрілецькою зброєю і запасом амуніції.

  3. Крутянці, як єдина оборона Києва. Наприкінці січня 1918 року у Києві та на найближчих підступах до столиці перебували Республіканський полк під командуванням Петра Болбочана, Синьожупанна та Сірожупанна дивізії, Січові Стрільці, 30 січня до Києва добрався полк ім. Костя Гордієнка під командуванням полковника (пізніше – генерала) Всеволода Петріва. Спільною проблемою для них всіх була нескоординованість командування. А також те, що керівництво УНР справді перебувало під впливом соціалістичної візії, яка передбачала зокрема розпуск армії, як «непотрібної в майбутньому» - через таку позицію військові командири були змушені давати собі раду самі. Усі вище згадані частини не були вислані у напрямку Крут тому, що у цей самий час в Києві тривав заколот пробільшовицьки налаштованих робітників заводу «Арсенал» - переважно росіян за походженням. Поки крутянці – і не тільки вони – стримували зовнішнього ворога на підступах до столиці, решта військ боролися з ворогом на власних, не менш важливих, позиціях.

  4. Безнадійний відступ. «Традиційна» версія зображує відступ крутянців, як логічне завершення наперед безнадійного героїзму. Насправді, відступ крутянців не був просто залишенням поля бою: відступаючи, крутянці зруйнували – принаймні, серйозно пошкодили, частину залізничного полотна і цим затримали більшовицький наступ.

  5. «Фермопіли» Стало звиклим порівнювати крутянців з загоном трьохсот спартанців у Фермопільській ущелині в контексті героїчної загибелі проти значно чисельнішої армії з почуття морального обов’язку. З точки зору реальної картини того, що відбулося у Фермопілах, таке порівняння є абсолютно некоректним. Справа в тому, що у Спарті існував закон, згідно з яким воїнів, що відступили з поля бою – навіть якщо відступ був обґрунтований – вбивали, як боягузів. Тому для «справжніх» спартанців вибір стояв не між геройською загибеллю і прагматичним вибором життя, а між геройською загибеллю від рук чужинців і ганебною смертю за безпідставним звинуваченням від рук «своїх».

  6. Брак контексту. Традиційна версія переважно не враховує контексту, у якому діяли крутянці. Як зазначено вище, під час Крутянського бою у самому Києві тривали запеклі бої – уже це не дає можливості всерйоз говорити про «одних у полі» студентів. Крім того, своєю диверсією на залізничній колії крутянці затримали більшовицькі війська на кілька днів – Київ більшовики змогли взяти тільки 5 лютого 1918 року. За цей час із Києва були евакуйовані центральні органи влади, документи, цінності, відбувся організований відступ військ – тобто було зроблено все можливе, щоб швидко повернути втрачені позиції. Сам відступ не був надто глибоким – штаб військ УНР розташувався у с. Гнатівка під Києвом. Найголовніше – ця затримка дала можливість завершити переговори з кайзерівською Німеччиною про підписання мирного договору, що означало міжнародне визнання Української держави і автоматично робило більшовиків окупантами території суверенної держави.

Якщо підсумувати реальні факти і цифри, то отримуємо принципово інакшу картину, ніж пропонує широкому загалу «традиційна» візія. Крутянці із самовідданих і безпомічних жертв ситуації й неготовності до подій уряду перетворюються на людей, завдяки яким вдалося осягнути стратегічні цілі – не тільки у військовому сенсі, а й у сфері міжнародної політики та символічності боротьби. У цьому відношенні їх варто порівнювати не зі спартанцями у Фермопілах, а з «кіборгами» Донецького аеропорту: і ті, і ті за рахунок власної мужності, самопожертви, відчуття відповідальності за державність зуміли протистояти значно більшій кількості ворогів і – в результаті – стали тією невеликою силою, яка остаточно схилила шальку терезів на бік українців.

22 січня Україна щороку відзначає державне свято – День соборності України з нагоди проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави було споконвічною мрією українців. І, нарешті, настав день, за який українці боролись упродовж багатьох століть. Збулося те, за що страждали і гинули, боролися і вболівали, для чого жили і працювали мільйони синів і дочок України – впродовж років, десятиліть, століть.

Святкуючи День Соборності, українці насамперед відзначають своє об’єднання в одній Українській державі після понад століття розділеності у складі різних імперій. Ми нагадуємо собі, як 101 рік тому перед загрозою окупації та нового поділу заявили про бажання будувати спільну державу, підписавши Акт Злуки УНР та ЗУНР. Тоді українців об’єднала мрія мати свою державу та реальна загроза втратити себе, як націю.

День народження гімну України.pptx

15 січня 1992 року музичну редакцію Державного гімну затвердила Верховна Рада України, що знайшло своє відображення у Конституції України (ст. 20).

Всесвітній день прав людини

10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Ще одним міжнародним актом, покликаним гарантувати захист прав людини, є Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод.

Україна, будучи державою-членом Ради Європи, 17 липня 1997 року ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколи до неї. Згідно преамбули Конвенції вона має на меті забезпечити загальне та ефективне визнання прав людини, проголошених Генеральною Асамблеєю ООН у Загальній декларації прав людини.

Конвенція не лише спрямована на захист широкого спектра громадянських та політичних прав, а запровадила ефективний механізм забезпечення прав особи, що зокрема передбачає право на індивідуальне звернення за захистом порушених прав.

28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.

Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього”. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані. Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду як в Україні так і закордоном. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії.

Кожен в Україні може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор:

- запалити свічку у вікні своєї домівки чи біля пам’ятного хреста або меморіалу у День пам'яті жертв голодоморів;

- записати свідчення від родичів-очевидців Голодомору та передати їх до музею (місцевого, краєзнавчого чи Національного музею Голодомору-геноциду);

- віднайти старі світлини рідних людей;

- передати до музею артефакти 1920-30-х років (сорочки, рушники, предмети побуту, тощо).

До 87-их роковин Голодомору в Україні Український інститут національної пам'яті розпочинає інформаційну кампанію "Збережи пам'ять. Збережи правду". Метою кампанії є вшанування жертв Голодомору в Україні та збереження пам'яті про геноцид українців комуністичним режимом в 1932-33 році. Збереження пам'яті - це не абстракція, а конкретні дії, наприклад запис спогадів родичів, які були очевидцями геноциду, передати до музею сімейні реліквії, які належали родичами під час Голодомору чи просто згадки про рідню, якій довелось пережити один з найжахливіших злочинів радянського тоталітарного режиму.


Україна, 2014-й: «Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи».

З історії свята:

День Свободи в Україні був затверджений Президентом України Віктором Ющенко, враховуючи історичне значення революційних настроїв.

22 листопада 2004 дата початку «помаранчевої» революції в Україні, компанії загальнонаціональних протестів, мітингів, пікетів, страйків і інших акцій громадянської непокори проти свавілля влади. Події були організовані та проведені прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді - грудні 2004 року.

Акція почалася після оголошення Центральною виборчою комісією результатів другого туру президентських виборів (у результаті першого визначилися два кандидати - Віктор Ющенко і Віктор Янукович), згідно з якими переміг В.Ф.Янукович. Після рішення Верховного суду було проведено повторне голосування другого туру, в результаті якого президентом України став Віктор Ющенко.

На жаль, влада, встановлена в Україні на той момент, не змогла реалізувати більшості очікувань, покладених на неї українським суспільством.

Згодом, наступним Президентом України став Віктор Янукович. День Свободи в Україні був скасований і об’єднаний з Днем Соборності України Указом від 30 грудня 2011 №1209 / 2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" і відзначався з 2012 року - 22 січня.

Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації «братнім російським народом» Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13-го листопада 2014-го року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004-го року і в листопаді 2013 - лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору, святковий День отримав нове дихання. «Встановити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада» - йдеться в Указі № 872/2014.

17 листопада

Вітаємо з Міжнародним днем студентів

Студенти - це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

Українська спільнота, відчуваючи глибоку солідарність до принципів демократії, з ініціативи студентської молоді, приєдналося до цієї міжнародної ініціативи і закріпило в своєму законодавстві День студента, що відзначається 17-го листопада додатковим Указом Президента України від 16 червня 1999 року № 659/99.

У цей День проект DilovaMova.com, відчуваючи загальну підтримку, приєднується до привітань на адресу всіх студентів і викладачів. Бажаємо вам завжди бути переможцями, не втрачати дух свободи і впевнено дивитися в завтрашній день! З Міжнародним днем студентів Вас!

День української писемності та мови — щорічно святкується 9 листопада. Встановлене свято було на честь Нестора літописця, послідовника Кирила і Мефодія. Саме його вважають “батьком українського письма”.

Музика не старіє, вона буде жити стільки, скільки буде існувати людина.

Міжнародний день музики

(International Music Day), що відзначається щорічно 1 жовтня, починаючи з 1975 року, був заснований за ініціативою Міжнародної музичної ради (IMC) при ЮНЕСКО двома роками раніше на 15-й Генеральній асамблеї IMC в Лозанні.

Свято відзначається щорічно в усьому світі великими концертними програмами, за участю кращих артистів і художніх колективів. В цей день звучать твори, що увійшли до скарбниці світової культури.

З музикою людство знайоме з давніх часів.

У печерах Африки збереглися наскельні малюнки давно зниклих племен. На малюнках зображені люди з музичними інструментами. Ми вже ніколи не почуємо тієї музики, але колись вона пр ижкиртатшяа ллаю дей, примушувала їх радіти або засмучуватися.

У 2000 році китайські археологи виявили музей музичних інструментів, створених 2 тисячі років тому, в епоху династії Хань. Музика володіє величезною силою. На світі знайдеться мало людей, байдужих до музики. Багато композиторів намагалися виразити через неї стан своєї душі. Їх великі імена завжди з вдячністю будуть вимовляти нащадки.

Музика не старіє, вона буде жити стільки, скільки буде існувати людина.

А Міжнародний день музики реалізує ідею зближення та дружби між народами, взаємного збагачення культур, адже мову музики інтернаціональна і зрозуміла всім, хто її відчуває...

Привіт, наші читачі.

Нарешті ми дочекалися вас у стінах училища. Ми турбуємось про корисне проведення вашого дозвілля, тому підготували для вас бібліотечну виставку «Кращі твори Вінниччини» на якій ви можете відшукати поетичні або прозові твори письменників-земляків на свій смак.

З нетерпінням чекаємо вас у бібліотеці.

Деякі з творів ви можете почитати он-лайн, перейшовши за посиланнями наведеними нижче:

· Наталка Доляк «Загублений між війнами» https://avidreaders.ru/book/zagubleniy-m-zh-v-ynami.html

· Наталка Доляк «Чорна дошка» https://litlife.club/books/287073/read

· Олександра Бурбело «Первоцвіт» (збірка) https://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=16462

· Ніна Ягоджинська «Володар жахів. Характерницька сила» http://testlib.meta.ua/book/366642/read/

· Василь Стус «Вірші» http://testlib.meta.ua/book/366642/read/

· Катерина Девдера https://korali.info/usna-tvorchist/zakohani-virshi-katerini-devderi.html

· Письменники Вінниччини (Довідник) https://ru.calameo.com/read/00454487736a93cdd893a


Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права. В залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.

Основним міжнародним докумен-том, який регулює відповідне пи-тання є Конвенція про права дитини від 20.11.89. В українському законо-давства основними правовими доку-менти з цього питання є – Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України.

Основні Права дітей:

  • Право на життя. Право на ім’я.

  • Право на громадянство.

  • Право на відсутність дискримінації.

  • Право на свободу совісті і релігійних переконань.

  • Право на життя з батьками.

  • Право на працю.

  • Право на відпочинок.

  • Право на захист життя та здоров’я.

  • Право на освіту.

  • Право на відсутність рабства.

  • Право на житло.

  • Право на свободу слова.

  • Право на отримання іинформації.

  • Право корисування досягненнями культуры.

  • Право створювати сім’ю.

  • Право участі у науково-технічній та художній творчості

Писемність, мова – то є душа кожної нації, її найцінніший скарб. У мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання.

Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія - творців слов’янської писемності.

Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки - глаголиця і кирилиця.

В Україні ім'я Кирила і Мефодія мала перша українська політична організація в Києві – Кирило-Мефодіївське братство (1845–1846), а відзначають свято на державному рівні з 2004 року.

Наш спільний обов’язок не лише дбати про історико-культурну спадщину, а й забезпечувати розвиток сучасної креативної української культури.

Утверджуймо імідж високоосвіченої української нації та плекаймо неоціненний скарб – нашу мову. Адже лише любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.

Любі відвідувачі сайту, раді презентувати до вашої уваги виставку "Творча галерея "Українська вишивка" присвячену Дню вишиванки.

На виставці представлені роботи майстринь Ямпільського та Калинівського районів Вінницької області.

Вишиванка – Вкраїна і доля.

В ній не лише барвиста краса.

В ній боролися предки за волю

І відходили на небеса.

Жито жали і хліб випікали,

І у парі ішли під вінець.

В ній дітей своїх благасловляли

Батько й мати, від щирих сердець.

Вишиванко моя, вишиванко,

Ти- як пісня, у серці моїм.

Одягну тебе в будні і свята,

Щоб любов поселилася в нім.

(Т. Строкач)

Тарас Шевченко - художник слова та пензля

Презентація бібліотечної виставки присвяченої 200-річчю від дня народження Кобзаря.

Виставка зайняла І місце в обласному марафоні-огляді тематичних виставок "Вічне слово Кобзаря".

Бібліотечний калейдоскоп

Звіт про роботу бібліотеки за І півріччя 2017 - 2018 н.р.

Віртуальна виставка "Гарячі новинки бібліотеки"

2018 рік

Запрошуємо поринути у світ художньої літератури та познайомитися зі "свіженькими" роботами як українських, так і зарубіжних авторів.

"Моя робота - моє свято"

Звітне слайдшоу присвячене черговій пятирічці :) на посаді бібліотекаря ВХПТУ №5 м. Вінниці