Aktualności

Najlepsi czytelnicy w szkole:

klasy pierwsze
Kacper Bulczak
Maja Pawłowicz
Marta Szostak
Paulina Lewandowska
Justyna Jaśkiewicz

klasy drugie
Jakub Wojnarowicz
Aleksandra Folczyńska
Wiktoria Wyszomirska
Laura Wyszomirska
Amelia Duda

klasy trzecie
Weronika Stankowska
Julia Ośka
Agnieszka Kowszyńska

klasy czwarte
Agnieszka Ponikiewska

klasy piąte
Andrea Feler
Maria Święconek
Bartosz Łukasik

klasy szóste
Kacper Jabłoński
Michał Kresimon
Agata Kartuszyńska

Serdecznie gratulujemy!Konkurs na kartkę z życzeniami 
dla biblioteki

Konkurs na kartkę z życzeniami dla biblioteki został rozstrzygnięty:

I miejsce- Alicja Kurowska z kl. 1c

II miejsce- Natalia Wojtasiuk z kl. 1 c i Weronika Wróblewska z kl. 1d

III miejsce- Eryk Pawłowski z kl. 1d

Wszystkie kartki można obejrzeć w bibliotece szkolnej. Gratulujemy zwycięzcom!

Międzynarodowy Dzień Ptaków Wędrownych w naszej szkole

    Międzynarodowy Dzień Ptaków Wędrownych przypadający na 12 maja obchodziliśmy w naszej szkole z gościem z Parku Krajobrazowego "Mierzeja Wiślana" Jolantą Bulak. Spotkanie odbywające się 13 maja br. zgromadziło klasy drugie. Uczniowie dowiedzieli się z niego o trasach przelotów ptaków, ich przygotowaniach do odlotu, a także mogli wysłuchać odgłosów najbardziej popularnych ptaków wędrownych.


zajęcia o ptakach wędrownychRozstrzygnięcie konkursu "Elbląg oczami dziecka"

    Konkurs "Elbląg oczami dziecka" został rozstrzygnięty. Po długich naradach jury ustaliło, że każda praca biorąca udział w konkursie zostanie nagrodzona. 
Nagrody otrzymali:

Piotr Kołodziej z 1b
Alicja Bożyczko z 5b
Wiktoria Dębowska z 4d
Katarzyna Bujalska z 2c
Joanna Karaszewska z 2c
Alicja Kurowska z 1c
Marta Krupińska z 4b
Wiktoria Gajewska z 4a
Martyna Sztajnke z 4a
Karolina Wołukanis z 4a.

Gratulujemy zwycięzcom!

Elbląg oczami dzieckaSpotkanie autorskie Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel

    W naszej szkole 10 maja br. gościliśmy pisarkę książek dla dzieci Roksanę Jędrzejewską-Wróbel. Spotkanie autorskie wpisało się w szkolne obchody Dnia Bibliotek.
Uczniowie klas 0-3 mieli możliwość zadawania pytań autorce "Gęboluda." A było ich mnóstwo: od pytania "Ile minut pisze Pani książkę?", przez "Czy Pani mama jest z Pani dumna?", po bezceremonialne "Ile Pani ma lat?".
Ciekawym doświadczeniem dla młodych czytelników było pokazanie im procesu powstawania książki - od pomysłu w głowie autora do lady bibliotecznej czy półki księgarskiej. 
Na koniec nie obyło się bez podpisywania książek. Kolejka po autograf i dedykację na stronach "Bzyka Brzęka," "Królewny" czy "Florki" była olbrzymia i przez godzinę Roksana Jędrzejewska-Wróbel podpisywała książki.
    Spotkanie zrobiło na najmłodszych czytelnikach naszej szkoły ogromne wrażenie i pewnie wielu z nich mogłoby się zgodzić ze słowami Michała z 3 klasy "To był najszczęśliwszy dzień w tym tygodniu."


Spotkanie autorskieBłyskawiczny konkurs czytelniczy 8 maja

8 maja – w środę- obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bibliotek. Z okazji święta biblioteka zaprasza na konkurs błyskawiczny.

Osoba, która jako 9, 37 i 59 wypożyczy książkę, otrzyma nagrodę. Zachęcamy!!!Spotkanie autorskie Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel

Już 10 maja br. o godz. 9 swoją obecnością zaszczyci naszą szkołę Roksana Jędrzejewska- Wróbel. Autorka spotka się z uczniami klas 0-3. Spotkanie poprzedziło głośne czytanie książek:

Florka. Z pamiętnika ryjówki


KrólewnaGębolud

Bzyk Brzęk

Kamienica


Czytanie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie narysowali mnóstwo rysunków przedstawiających bohaterów książek Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel.
Błyskawiczny konkurs czytelniczy 12 kwietnia

W błyskawicznym konkursie czytelniczym na wypożyczenie książki jako 6, 21, 37 i 56 osoba zwycięzcami zostali:

Michał Beszczyński z 4b

ponownie Jakub Szarłat z 6b

Sara Dawid z 3d

Klaudia Banaś z 2c.

Gratulujemy zwycięzcom szczęścia! 


Błyskawiczny konkurs czytelniczy 11 kwietnia

W błyskawicznym konkursie czytelniczym na wypożyczenie książki jako 6, 21 i 37 osoba zwycięzcami zostali:

Krystian Szerszewski z 1d

Jakub Szarłat z 6b

Dominika Kruszewska z 2e.

Gratulujemy zwycięzcom szczęścia i zapraszamy jutro!

 
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-VI „ELBLĄG OCZAMI DZIECKA”


Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym na pracę, która przedstawia architekturę Elbląga- budynek, most, pomnik.


Regulamin konkursu w zakładce Konkursy 2012/2013.Posłuchaj wiosny w bibliotece!

Zapraszamy do codziennego słuchania odgłosów ptaków w bibliotece na każdej przerwie obiadowej (11.30, 12.35).

Dzień Talentów

W Szkole Podstawowej nr 21 powitaliśmy wiosnę w niecodzienny sposób. Zamiast udać się na wagary, promowaliśmy szkolne talenty. Tegoroczne święto obchodziliśmy pod hasłem „Języki obce w szkole.” Nie zabrakło także atrakcji dla naszych sportowców, matematyków, przyrodników i informatyków.

Klasy 1-3 mogły wysłuchać dialogów prowadzonych w 3 językach nauczanych w szkole: angielskim, niemieckim i hiszpańskim oraz zaśpiewać piosenkę w języku angielskim. Następnie pod okiem wychowawców i nauczycieli wspomagających uczniowie wykonywali przydzielone im zadania. Prace powstałe podczas tych zajęć zostały wyeksponowane na korytarzach szkoły.

Klasy 4-6 wykonywały plakaty poświęcone pewnym obszarom słownictwa, np. ciału ludzkiemu, zwierzętom, jedzeniu, ubraniu, mapom, flagom, symbolom i patronom wybranych krajów.

Swoją obecność na obchodach Dnia Talentów zaznaczył także Roger Messer ze Szkoły NJO „Regent” w Elblągu. Poprowadził on zajęcia, na których uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe i obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą krajom anglojęzycznym.

Podczas obchodów Dnia Talentów działał również sklepik z potrawami typowymi dla Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii. Można było spróbować sałatki kartoflanej, tostów z marmolad, szarlotki, tortilli, niemieckich rogalików i ciasta Stollen. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych do nauki języków obcych.

Imprezie towarzyszył konkurs na strój charakterystyczny dla krajów, w których mieszkańcy posługują się językiem niemieckim, angielskim i hiszpańskim.

Szkolne święto pokazało, że zabawa i śmiech wychodzi nie tylko po polsku. Równie dobrze można bawić się i śmiać po angielsku, niemiecku i hiszpańsku.


Dzień Talentów


Planetarium objazdowe w naszej szkole

"Astropark" to objazdowe planetarium, które odwiedziło naszą szkołę 18 i 19 marca. Zainteresowanie pokazami było olbrzymie. Zobaczyło je prawie 500 uczniów.

Odwiedziło nad planetariumPiernikowe święto z patronem szkoły

Piernik z Kopernikiem

Podczas Tygodnia Patrona biblioteka szkolna prowadziła kiermasz pierników. Akcja polegała na przynoszeniu pierników przez uczniów. Ciastka były sprzedawane, a dochód ze sprzedaży przeznaczony na zakup książek do biblioteki. Ogromnie dziękujemy darczyńcom:

Krzysiowi Mazurkiewiczowi z 1b, Natalii Augustynowicz z 4d, Ali Styczeń z 2c, Błażejowi Chmieleckiemu z 3e, Igorowi Orszewskiemu z 2e, Oskarowi Witkowi z 2d, Karolowi Ornochowi z 1a, Wojtkowi Gołębieckiemu i Maćkowi Goryszewskiemu z 5a, oraz Igorowi Zubko, Paulinie Gawędzie, i Oliwii Rajkowskiej z 1c. Za pieniądze ze sprzedaży zakupione zostały następujące książki: 


"Magiczne tenisówki mojego przyjaciela Percy'ego"
U. Stark
"Felek i Tola" S. Vanden Heede
"Cukierki" R. Piątkowskiej
"Lemoniadowy ząb" R. Piątkowskiej
"Dżok. Legenda o psiej wierności" B. Gawryluk
"Florka. Z pamiętnika ryjówki" R. Jędrzejewskiej- Wróbel
"Afryka Kazika" Ł. Wierzbickiego
"Tajemnica galopu" M. Widmarka
"Tajemnica hotelu" M. Widmarka
"Tajemnica zwierząt" M. Widmarka
"Tajemnica diamentów" M. Widmarka
"Moje Bullerbyn" B. Gawryluk
"Basia i dentysta" Z. Staneckiej
"Basia i plac zabaw" Z. Staneckiej
"To się nie mieści w głowie" R. Piątkowskiej.

Obchody Święta Patrona


Mikołaj Kopernik w szczególny sposób został upamiętniony w naszej szkole podczas Święta Patrona. Uczciliśmy pamięć o patronie szeregiem działań, które trwały od 27 lutego do 15 marca. Obchody rozpoczęły się happeningiem, podczas którego ubrani w kartonowe stroje uczniowie klasy 5a prezentowali portret Mikołaja Kopernika i rymowankę ułożoną przez ubiegłorocznych szóstoklasistów.

W związku ze świętem patrona przygotowano szereg konkursów. Uczniowie mogli pokazać swoje umiejętności w konkursie plastycznym na plakat „Miasta Mikołaja Kopernika,” gdzie za najlepszy plakat uznano pracę Patryka Stando z kl. 6d, drugie miejsce przypadło Zuzannie Gdowik z 5b i Krystianowi Gostkowskiemu z 6a, natomiast trzecie – Marcie Żurawickiej z 5b, Jakubowi Lepieszy z 4e i Małgorzacie Kanikule z 5a. Plakaty prezentowały Toruń, Frombork i Lidzbark Warmiński.

Konkurs „Z Kopernikiem i słownikiem” miał na celu przypomnienie zapomnianych wyrazów i zwrotów oraz bogacenie zasobu słownictwa. Spośród 20 osób, które wzięły w nim udział, pierwsze miejsce otrzymali Natalia Bober z kl. VIC i Amadeusz Tuszyński z kl. VIA. Drugie miejsce przypadło Marcie Bombale z kl. VID, natomiast trzecie miejsce należy do Dawida Wróbla z IVB, Konrada Maliszewskiego i Gabriela Kamińskiego z VIA oraz Aleksandra Podlewskiego z IVB.

„Kopernikiada”- konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku- zgromadziła wielu chętnych, którzy chcieli zaprezentować wiedzę nt. wybitnego astronoma. Najlepsi okazali się Jacek Tokarski z 6c, Jakub Łaszyca z 6b i Michał Kresimon z 6a, kolejne miejsce zajęli Agata Kartuszyńska i Mateusz Mieczkowski z 6c, a trzecie miejsce przypadło Neli Daszkiewicz z 4a.

Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i umiejętności.

Święto Patrona zakończyliśmy w piątek 15 marca happeningiem związanym z postacią Mikołaja Kopernika. Przemarsz odbył się przy dźwiękach wuwuzeli, kołatek, bębenków, fletów. Głośny korowód przeszedł ulicami Elbląga i wzbudził ogromne zainteresowanie elblążan. Podczas niego uczniowie naszej szkoły prezentowali hasła związane z działalnością najbardziej wszechstronnego człowieka polskiego renesansu.Podstrony (1): Dla nauczycieli
Comments