Новини


Виставка матеріалів "Світ.Європа.Україна"

опубліковано 22 трав. 2019 р., 05:52 Наталія Комарова   [ оновлено 22 трав. 2019 р., 05:56 ]

      День Європи - це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що грунтується на спільних цінностях та інтересах.
      Відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003 "Про День Європи" вже шістнадцятий рік поспіль в Україні у третю суботу травня відзначають День Європи. 
      Співробітництво між Україною та Євросоюзом розпочалося в часи проголошення незалежності України, а зараз роботу над співпрацею із Євросоюзом значно посилено. Це стратегічний курс держави. Цій дати присвячена виставка матеріалів "Світ. Європа, Україна".


Міський семінар бібліотекарів

опубліковано 22 трав. 2019 р., 05:33 Наталія Комарова


15 травня 2019 року на базі Нововолинської міської бібліотеки для дітей відбувся міський семінар бібліотекарів структурних підрозділів централізованої бібліотечної системи та шкільних бібліотек міста на тему "Бібліотека - школа - дитина : взаємодія в інформаційному просторі". Валентина Ярмолюк, завідувач бібліотеки розпочала свій виступ "Бібліотека для дітей: концепт історико-культурних традицій та інноваційних перетворень" із презентації історії бібліотеки.


 Бібліотекарі ознайомилися з консультаціями працівників міської бібліотеки для дітей Олени Рябої «Основні форми і методи організації вільного часу користувачів-дітей», Лариси Крилової  «Пріоритетні напрями роботи бібліотеки з користувачами-дітьми молодшого    шкільного віку», завідувача шкільної бібліотеки  ЗОШ № 4 Валентини Черкунової «Роль шкільної бібліотеки в освітньому процесі в умовах реалізації концепції нової української школи».

Про квест, як інноваційну форму популяризації літератури та активного інтелектуального дозвілля, розповіла завідувач відділу обслуговування центральної міської бібліотеки Оксана Жабровець.

Досвідом роботи про діяльність своєї установи у соціокультурному просторі регіону та пошуку нових форм та методів роботи поділилися завідувачі бібліотек філій № 1 Світлана Галушук та № 3 Лариса Боратиць.

Завершився семінар круглим столом на тему "Успішний досвід бібліотек міста", обміном думками, обговоренням та підсумками роботи.  

Літературна вітальня "Поетичний Нововолинськ"

опубліковано 5 квіт. 2019 р., 06:13 Наталія Комарова   [ оновлено 5 квіт. 2019 р., 06:20 ]

      Поезію та звичайне мовлення можна порівняти з алмазом й графітом. І дорогоцінний камінь, і темно-сірий мінерал складаються з однієї і тієї ж речовини — вуглецю, але атоми в їхній структурі поєднані по-різному.

      Так само і поезія може складатися з цілком звичайних слів, які ми чуємо щодня, але поєднувати їх по-новому, створюючи досі небачені словесні коштовності. Творчість поета саме і полягає в тому, щоб знайти цей новий, неповторний, ніким ще не випробуваний спосіб поєднання слів, який може вразити читача, знайти шлях до його душі і залишити у ній слід, змінити щось у людині назавжди.

        3 квітня 2019 року відбулася зустріч учнів 9 - В класу ( класний керівник Корнійчук С.В.) із нововолинським поетом Анатолієм Поліщуком, випускником ЗОШ № 3. Він є автор поетичних збірок "Осінні етюди" (2012), "Озерний край" (2013), "Спасибі, люди, за Майдан" (2014), «Неоголошена війна» (2014), «І знову опустився лист…» (2015).

    «Художник без пензля» - говорять про нього товариші по творчості.  Йому властиві і ліричні замилування красою рідного краю, і філософське осмислення

життєвого досвіду, і тверда віра в правдивість Божого слова, і щирі почуття любові й вдячності близьким людям. У кожній його збірці – клаптик душі, частинка його роздумів, любов і біль до рідних, друзів, Бога і України.

         Під час зустрічі звучали вірші поета, які читав він сам, а також  дев'ятикласники, учні мали можливість послухати пісні на слова гостя. Година промайнула в дружній, невимушеній розмові.

                                                     

Літературний конкурс "Книгоманія"

опубліковано 2 квіт. 2019 р., 05:53 Наталія Комарова   [ оновлено 2 квіт. 2019 р., 23:18 ]

      В рамках Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги в 6 - А класі ( класний керівник Гуль І.П. )29 березня 2019 року проведено літературний конкурс "Книгоманія". За умовами конкурсу школярі повинні були розповісти про свою улюблену книгу, але так, щоб зацікавити слухачів.
      Важко було визначитись серед 10 учасниць. Кожна намагалась не просто переповісти зміст книги, але й дати їй свою оцінку, охарактеризувати головних героїв. Шестикласники з інтересом слухати своїх однокласниць, адже вони дійсно продемонстрували  свої читацькі та акторські здібності.            Журі одноголосно визнало переможцем  Літвінчук Анастасію, яка розповіла  про книгу Олександра Волкова "Урфін Джус і його дерев'яні солдати". Це оповідь про повернення дівчинки Еллі, яка допомагає своїм друзям - Страхопуду, Дроворубові та Сміливому Леву  - звільнити Чарівну Країну від підступного завойовника Урфіна Джуса та створеної ним армії дуболомів.

Літературна година "Поезія - це чиста музика, передана словами"

опубліковано 21 бер. 2019 р., 07:11 Наталія Комарова   [ оновлено 22 бер. 2019 р., 02:45 ]

      19 березня 2019 року у 3 - А класі ( класовод Музичук О.Л.) відбулася літературна година "Поезія - це чиста музика, передана словами". На зустріч була запрошена Любов Відута - українська письменниця, поетеса, прозаїк.
      З першої хвилини гостя зачарувала учнів своєю розповіддю. До маленьких читачів линуло щире, добре, артистичне слово львівської поетеси, цікаві подробиці про те, як створюється книга, як народжуються вірші, як обираються теми, як художники ілюструють.
      Любов Відута презентувала свої збірочки "Працьовита бджілка", "Ким я буду? Ким я стану?", "Сонечко сміється" та інші, супроводжуючи розповіді читанням віршів, загадок, скоромовок.
      Третьокласники задали багато питань, перетворивши зустріч у цікаве спілкування. Діти хотіли знати про хобі письменниці,про те, що для неї особисто значить книга та багато іншого. Показали наскільки вони кмітливі та розумні, розучуючи з гостею вірш. А ще школярі прочитали напам'ять вірші Любов Відути.
      Книги Любов Відути чекають на вас у нашій бібліотеці . 

Диспут "Відповідальність за булінг у школі"

опубліковано 20 бер. 2019 р., 07:43 Наталія Комарова   [ оновлено 21 бер. 2019 р., 06:24 ]

      18 березня у 11-у класі (класний керівник Предко Т.О.) проведено диспут "Відповідальність за булінг у школі". Ситуація з булінгом в Україні невтішна. За даними опитувань, майже чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу, а близько 40% із тих дітей, хто стикався з випадками цькування, ніколи не розповідають про це своїм батькам. При цьому 44% із тих, хто спостерігав, як знущаються над їхніми однолітками, не реагували на це через страх піддатися аналогічному знущанню.
      18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)". Відтепер за булінг каратимуть штрафом у розмірі від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двадцяти до сорока годин. 
      Одинадцятикласники дискутували на теми : чи потрібен цей закон, причини виникнення цькування у школі, а також говорили про наслідки булінгу для жертви, переглянули відеофільм "Відповідальність за булінг".

Виставка літератури "Вічне і живе Шевченкове слово"

опубліковано 12 бер. 2019 р., 03:21 Наталія Комарова

Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті просяє веселка,
Повні сили й живої снаги,
Ми вшановуєм свято Шевченка.

Слухайте, слухайте голос,
Голос безсмертний Тараса.
Він наша гордість і слава,
Рідного слова окраса.

Пісня його невмируща,
Рідного слова окраса.
Слухайте, слухайте голос,
Голос безсмертний Тараса!
      День народження і день смерті Т.Г.Шевченка - 9 і 10 березня. Між цими двома весняними датами - 47 років життя, які  стали славою і гордістю українського народу.
       Історія життя Шевченка - це повість про те, якою сильною і непереможною може бути людина, яка виростає з народу, живе з ним, вірно служить йому і пов'язана з ним усіма думками й помислами своїми.
       Не тихим словом ушановують його люди, а говорять як із живим, беручи з нього приклад витримки, мужності, незламності, великої любові до людини й природи.
       205-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка в шкільній бібліотеці присвячена  виставка літератури "Вічне і живе Шевченкове слово".

Міський етап Всеукраїнського конкурсу "Лідер читання"

опубліковано 28 лют. 2019 р., 03:51 Наталія Комарова

       26 лютого 2019 року в міській бібліотеці для дітей відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу "Лідер читання". У ньому брали участь учні 6-7 класів, всього 13 школярів. 
       Кожен із конкурсантів представляв свою улюблену книгу та читацький щоденник. Учень 6-В класу  нашої школи Лошатинський Назар зайняв І місце у цьому конкурсі. Ми щиро вітаємо Назара з перемогою ! Так тримати!

Книжково-ілюстрована виставка "Ні! Я жива! Я вічно буду жити!"

опубліковано 27 лют. 2019 р., 06:22 Наталія Комарова

Твоє слово разюче, як зброя,
що боронить свій край і свій дім.
І схиляю в шанобі чоло я
перед світлим безсмертям твоїм.
                          В.Сосюра
     "Лесина доля була незвичайна. Щедро обдарована талантом, наділена ніжним чутливим серцем, сповненим палкої любові до людей, поетеса зазнала і великого горя. Протягом усього життя її переслідувала хронічна невигойна тоді хвороба.
      Але ніщо не могло зламати Лесю Українку. ЇЇ життя - це сонячний промінь, що благовістом нового дня пробивається з темряви і кличе, і вабить до світла.
     Іншої такої жінки-письменниці, борця немає у світі" (М.Олійник). 
     Вірній доньці України, усесвітньовідомій поетесі оформлено  книжково-ілюстровану виставку в шкільній бібліотеці "Ні! Я жива! Я вічно буду жити!", присвячену  148-ій річниці з дня її народження.

Бесіда "Булінг. Як не стати жертвою?"

опубліковано 27 лют. 2019 р., 05:11 Наталія Комарова   [ оновлено 22 трав. 2019 р., 05:17 ]

     Ситуації булінгу або шкільного насильства зустрічаються сьогодні практично в кожній школі. Найстрашнішими в цих випадках є наслідки.
"Навіть міжнародний досвід, досвід Скандинавських країн, де над подоланням цього явища працюють вже не один десяток років, свідчить, що факти насилля в дитячому колективі залишаються попри всі докладені зусилля. Тому наше завдання - не стільки усунути булінг як явище, скільки знизити його інтенсивність та зменшити кількість випадків крайніх проявів булінгу". 
     Саме з цією метою у 7-А та 7 -В класах (класні керівники Васильєва М.О., Шинкарук З.В.) 22 лютого 2019 року проведено бесіду "Булінг. Як не стати жертвою?". Під час розмови семикласники з'ясували, що таке "булінг", які причини його виникнення,  "намалювали" портрети учасників насильства та обговорили наслідки цькування,  переглянули презентацію "Булінг у шкільному колективі", відеофільми "Як боротися з булінгом: поради для дітей ", "Твоє  право. Відповідальність за булінг".   

1-10 of 22