Калейдоскоп новин
Відео YouTube


«Читаємо періодичні видання по спеціальності»- Фармакологія

Відео YouTube

Огляд періодичних видань «Новітні препарати, їх фармакологічні властивості, дія та застосування у ветеринарній медицині» провела завідуюча бібліотеки Олена Макаренко. Студенти разом з викладачем дисципліни «Ветеринарна фармакологія» Інною  Ткаченко обговорювали статті з періодичних видань, переглянули відеофільми про аптеку та  виготовлення таблетованих препаратів на фармакологічниій фабриці,  відвідали  ветеринарну аптеку Миколи Черняка, де  мали змогу дізнатися про наявність новинок ветеринарної фармакології в ветаптеці селища.


Інформ-коктейль «Ти – людина, значить маєш права»


10 грудня святкують Міжнародний день прав людини, який було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. 


Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.

Захист прав людини починається з захисту прав дитини. Інформ-коктейль «Ти – людина, значить маєш права» вкотре нагадав присутнім не тільки про їх права(право на життя, безкоштовне медичне обслуговування, право на освіту, дозвілля та ін) , але й про обов’язки (захищати Батьківщину, поважати державні символи, берегти природу, тощо).

СЛАЙДШОУ
«Читаємо періодичні видання по спеціальності»- Патанатомія

Відео YouTube


Інформаційна полиця «Свинарство – ключова галузь сільськогосподарського виробництва» відкрила третій місяць проекту «Читаємо періодичні видання по спеціальності». Студенти з цікавістю обговорювали статтю в журналі «Таринництво сьогодні» «Николай Монашок: главное выбрать правильный путь» про нашого земляка, підприємство якого спеціалізується на відгодівлі свиней та інші статті. Присутні переглянули презентацію «Патології промислового виробництва свинини» підготовлену викладачем дисципліни «Патологічна фізіологія та патологічна анатомія сільськогосподарських тварин і птиці» Олексієм  Омельчуком.


В музеї студенти ККВМ БНАУ


Відео YouTube

«100 років боротьби. Українська революція» таку назву мала виставка, яка проходила в історичному музеї Компаніївського району. На запрошення директора музею Тимошенко Ярослави експозицію відвідали студенти 1-х курсів коледжу разом з викладачем історії Антоніною Фоміченко та бібліотекарем Катериною Ломакою.«Трагічні сторінки історії. Голодомор»

Відео YouTube

                                        Достигали жита. І тремтіли дитячі коліна -

                                              Косоокої смерті чорнів продірявлений плащ...

                                              Вимирало Село – потопала в сльозах Україна,

                                          І розгублене небо ковтало задушений плач.

                                    Ігор Яворський  «Палахкоче свіча

                                                   поминальної нині Молитви»

Чорною  сторінкою нашої історії  є Голодомор 1932 – 1933 років. І хоч ця сторінка давно перегорнута, та від згадки про неї в жилах холоне кров, а розум не може збагнути, як таке могло статися в країні, яка  споконвіків вважається країною хліборобів?

Незаперечним доказом фактів голодомору, що  засвідчують жорстоку політику комуністичного режиму щодо українського села,  є спогади очевидців пережитого лиха.

Студенти Компаніївського коледжу ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ разом з викладачем історії А.Фоміченко зібрали  спогади очевидців (їхніх бабусів, дідусів, прабабусів та прадідусів і просто тих, хто пережив це лихо) та поділилися цими спогадами зі своїми ровесниками. У бібліотеці коледжу було проведено годину пам’яті «Трагічні сторінки історії. Голодомор»

 Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1932-1933 років все одно хвилюватиме серця людей.  Тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, хто народився після страшних років. Вона завжди буде об'єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.


    «Читаємо періодичні видання по спеціальності»- Ветеринарна хірургія

 

Відео YouTubeУ рамках проекту «Читаємо періодичні видання по спеціальності» працівники бібліотеки підготували відкриту полицю «Ветеринарна хірургія сьогодні: завдання, проблеми та перспективи». Головною темою обговорення були проблеми хвороб копит великої рогатої худоби. Студенти групи ВМ-32 разом з викладачем хірургії Андрійом Пирогом дискутували  під час лекції-бесіди «Профілактика хвороб копит у молочному господарстві». 100-річчя В.О.Сухомлинського 

Відео YouTube

28 вересня в Україні та світі відзначили 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це – видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський. 39-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО затвердила рішення про відзначення у 2018 році на рівні ЮНЕСКО 100-річчя від  дня народження Василя Сухомлинського.

Імя нашого земляка, Вчителя, людини, яка віддавала серце дітям - Василя Олександровича Сухомлинського відоме не тільки в нашій країні, а й далеко за її межами. Його творчість та педагогічний спадок був своєрідним революційним етапом розвитку вітчизняної педагогічної думки, що заслуговує сьогодні на нове осмислення.  Викладачі коледжу вивчають та впроваджують педагогічні ідеї Василя Олександровича. А дізнатися більше та вшанувати пам’ять Вчителя, корифея української педагогіки, гуманіста, знавця дитячих і учительських сердець змогли відвідавши музей у школі, де він пропрацював директором 22 роки та побувавши на могилі  В.О.Сухомлинського.


 
 
«Для вас відкриті наші душі і серця»

Відео YouTube

День відкритих дверей «Для вас відкриті наші душі і серця» був присвячений всеукраїнському дню бібліотек. На свято завітали колишня завідуюча бібліотекою Віра Мусіївна Коноваленко, яка поділилася спогадами про роботу в нашому навчальному закладі. Алла Іванівна Коваленко презентувала поетичну збірку віршів «Спостерігач без жодних правил», яку видали до її 80 річного ювілею онук і невістка. Вірші компаніївської поетеси про життєві будні, про рідне селище. Навістка Алли Іванівни – Антоніна Коваленко представила свої роботи. Вона захоплюється вишивкою. Зустріч з запрошеними завершилась чаюванням.                                                              

    

«Читаємо періодичні видання по спеціальності» -
Внутрішні незаразні хвороби


Відео YouTube


У 2018-2019 навчальному році бібліотека коледжу буде реалізувати проект  «Читаємо періодичні видання по спеціальності».  Починаючи з вересня щомісяця викладачі разом студентами  будуть обговорювати проблеми ветеринарної медицини, що висвітлюються в періодичних виданнях, які є в бібліотеці коледжу. Проблемі кетозу корів було присвячене перше обговорення, яке підготував викладач дисципліни «Внутрішні незаразні хвороби» Паценко Дмитро Андрійович. Бібліотекар Ломака Катерина Михайлівна підготувала виставку періодичних видань  «Кетоз». Студенти обговорювали інноваційні методи діагностики, лікування і профілактики кетозів у високопродуктивних корів. 


Швидше, вище, сильнішеВіртуальна подорож "Туристичні перлини  Кіровоградщини"

до 80-річниці утворення Кіровоградської області

Відео YouTube


Україна на шляху до об'єднаної Європи


Відео YouTube

СЛАЙДШОУ
Ви крок за кроком наближали перемогу

Все далі відходять грізні роки Другої  світової війни  та не згасає пам’ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради  щастя інших.

Під час години історії «Ви крок за кроком наближали перемогу» студенти згадували українців Олексія Береста, Павла Рибалка, Людмилу Павліченко, Івана Кожедуба, Сидора Ковпака та інших, тих кому ми завдячуємо мирним небом. Студенти переглянули презентацію студентки Аліни Пукасенко про її прадідуся  Маєтного Данила Сидоровича,  який у складі  II Українського фронту 9 армії 39 корпусу 100 дивізії 301 полку під командуванням маршала Конєва брав участь у боях за визволення Молдавії, Румунії, Югославії, Чехословаччини, Угорщини, Австрії і Германії, та залишив свій підпис на Рейхстазі.

Згадали студенти і тих, хто сьогодні боронить нашу землю на сході України.

СЛАЙДШОУ
В ній материнська ласка і любов 

Видео YouTube

До щирої бесіди, до гарної пісні, іскрометного сміху зібрав   літературний вечір «В ній материнська ласка і 
любов ».
Це свято  присвятили  саме її величності  - Українській  мові, щоб ще раз підкреслити, що те, чим ми повсякденно користуємося, те, чим оформлюємо свої думки, в що вливаємо емоції, є справжнім дивом, великим і прекрасним.
Під час вечора звучали поезії та пісні про українську мову. А родзинкою вечора стали інсценізація легенди «Язик», монолог Роксолани і колискова «Ой люлі, люлі» у виконанні Надежкіної Аліни та сценка «Чиновник вивчає українську мову». Свято вкотре нагадало усім присутнім, що значить для людей рідна мова.О не згуби ти свого родоводу, 
Безсмертна мово, рідна і терпка,
Ти є душа співучого народу,
Що був і є, і буде у віках.


СЛАЙДШОУ


Час плине, а пам’ять залишається…

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян - справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався дорогою ціною - ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну власне життя. 
У Компаніївському коледжі ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ було проведено годину вшанування «Час плине, а пам’ять залишається…» при участі працівників Компаніївської ЦРБ.
Студенти згадували Героїв Небесної Сотні та полеглих в зоні АТО випускника коледжу
  Анатолія Луцка та викладача Ярослава Павлюка.
Полеглих вшанували хвилиною мовчання.

СЛАЙДШОУ

Жертовний шлях до мрії

 

Видео YouTube

Вшануванню  пам’яті  юнаків, які героїчно загинули у бою  під Крутами  29 січня 1918 року була присвячена година реквієм «Жертовний шлях до мрії». У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го стали на захист незалежності своєї Вітчизни. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі...

Історія повторюється, і сьогодні, як і сто років назад, вірні сини України відстоюють незалежність і свободу  нашої держави. Студенти згадали тих, хто віддав своє життя за світле майбутнє. Це воїни, які загинули в зоні АТО- випускник Анатолій Луцко та викладач Ярослав Павлюк. Хвилиною мовчання студенти вшанували  пам'ять загиблих.


 

Пам’яті незгасна свіча


Видео YouTube

На підвіконні палахтить
Скорботи полум’я священне –
То свічка пам’яті горить
За всіх безвинно убієнних.

                          Наталка Тривайло «Полум’я скорботи» 

 Є в нашій історії  трагічні сторінки, які  не можливо забути. Вечір-реквієм  «Пам’яті незгасна свіча»  до Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій  на залишив  байдужими присутніх .

Студенти інсценізували сценку з твору Уласа Самчука «Марія» та запалили свічки пам’яті , як спогад про душі невинно убієнних. Супроводжувала вечір музика Мирослава Скорика.

СЛАЙДШОУ


Тернистий шлях до свободи


Видео YouTube


Вшановуюичи подвиг  учасників Революції Гідності в бібліотеці коледжу проведено годину пам’яті «Тернистий шлях до свободи»  та покладено квіти до меморіальної дошки на фасаді коледжу  колишньому випускнику, учаснику АТО Луцку Анатолію.   

СЛАЙДШОУЛінгвістична  гра «Причасти мене розмовою українською мовою»


Видео YouTube

В День української писемності та мови в бібліотеці коледжу проходила лінгвістична  гра «Причасти мене розмовою українською мовою». Вона була підготовлена викладачем Світланою Величко. Між собою змагалися студенти 1-2 курсів. Кожна команда була представлена 6 учасниками, які показали свої знання з української мови та літератури. Про історію свята  розповіли студенти Романенко Андрій та Пухальська Мар'яна. Інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?» супроводжувалася презентацією.  Не обійшлося і без «чорної скрині». Творчим  завданням «Більше знаєш, більше зможеш»  було написання твору про осінь, використовуючи запропоновані слова. Також студенти  захищали свої міні-проекти «Диво калинове – українська мова», які було  відображено в газетах.  А на завершення була проведена  гра «Пісні-перевертні». Кожне слово потрібно було замінити на протилежне за значенням - і отримати рядок з  відомої української пісні та заспівати її. Компетентне журі визначило переможців свята. Ними стали: команда «Гарт» (група ВМ-23) – 1 місце, почесне 2 місце зайняла команда «Мовознавці» (група ВМ-12), 3- команда «Калина» (група ВМ-22 ).


Народознавча година

«Рідна земле моя ти козацькою славою щедра…»

 

Видео YouTube


14 жовтня – День, який поєднав у собі великі свята: День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисників Вітчизни. 
 Цікаво провели годину народознавства  студенти групи ВМ-24. Це були не тільки конкурси на знання історії козацтва, а й вміння швидко і вправно одягнутися у козацьке вбрання, наносити води на козацький куліш, перебрати зерно, швидко з’їсти куліш та швидко запити узваром, заспівати козацьку пісню та показати пантоміму. А ще позмагатися у вправності у козацьких забавах.  
Козацькими стежками - КТВМ БНАУ - 2017
День захисника України - ККВМ БНАУ - 2017
Тепло сердець захисникам України 2017 ККВМ БНАУ

В тюльпановому вічному вогні йде травень скрізь хвилини, дні і роки

Видео YouTube


В Компаніївському ТВМ БНАУ відбувся захід присвячений Дням пам'яті та примирення жертв Другої світової війни. Підготували та провели Годину пам'яті студенти перших курсів разом з викладачами Фоміченко А.Л. і Величко С.М. Перед аудиторією виступив зі спогадами ветеран війни Кондрашов Федір Гурович. Наповнений патріотичним змістом захід, нікого не залишив байдужим.


Ви чули, як плаче спустошена Прип'ять,
за скоєний гріх розіп'ята живцем?

Видео YouTube


Чорною плямою на нашій блакитній планеті стала Чорнобильська катастрофа. 31 рік пройшов з тих пір, 31 рік смертоносна пилюка з ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси, 31 рік цвітом скорботи і суму зацвітають Чорнобильські сади. Під час години-реквієму «Чорнобиль не має минулого часу» присутні згадували найстрашнішу катастрофу ХХ-го століття – аварію на Чорнобильській АЕС та висловити свою безмірну вдячність героям нашої Батьківщини, які ціною свого життя захистили світ від небувалої біди.

Віртуальна виставка«Таємничий космос»

до Всесвітнього дня авіації і космонавтики

Видео YouTubeШевченківські дні - 2017

Видео YouTube


Цікаво пройшли Шевченківські дні у Компаніївському технікумі ВМ БНАУ. Гру-квест «Чи знаєш ти Шевченка?» провела викладач мови і літератури Величко Світлана Миколаївна. Кожній команді запропоновано було розгадати місце знаходження завдань та виконати їх:
 «Аптека для душі» (бібліотека технікуму) - НЛО(невпізнаний літературний об’єкт) - розшифрувати назви творів та вказати назву твору за підказками;

«Кабінет землеопису» (кабінет географії) – географічно- літературний Шевченко;

«Кастальське джерело»(кабінет української мови та літератури) - літературний аукціон та скриня запитань;

«Кліо» (кабінет історії) - події в житті Шевченка - які події в житті Шевченка сталися у вказані роки;

«Будинок книг» (Компаніївська районна бібліотека).
Студенти читали вірші поета.
А як доказ виконаного завдання потрібно було зробити селфі та отримати бали за виконані завдання.
Зачарували присутніх картини двовзори ( картини з подвійним змістом) відомого українського художника Олега Шупляка з відеогалереї «Шевченківська тематика у картинах - двовзорах Олега Шупляка».


Літературна зустріч - 2017

Видео YouTube


На передодні Міжнародного дня прав жінок і миру в бібліотеці технікуму відбулася з
устріч з поетесою Оксаною Анатоліївною Розганяєвою, членом районної літературної студії «Вершники», системним адміністратором нашого навчального закладу. Вона представила свої роботи у вигляді презентації «Я бачу світ як ви… Я вижу мир как вы?». Студенти зачаровано слухали поезії нашої колеги. Анна Горова, Владислав Глушак, Лілія Січкар та Ірина Драчук - члени літературної студії «ВитриБеньки», яку очолює викладач Антоніна Фоміченко, читали свої вірші.  Розмова «від серця до серця», теплі обміни думками наповнили серця духом любові та безкорисливого служіння людям,  і присутнім  захотілося зустрічатися частіше та творити нові поезії.

 А ми запрошуємо до співпраці кожного, хто не вважає себе «експонатом музею» або «людиною у футлярі», а живе та дихає на повні груди, не боячись осуду, пише те, що болить, що переповнює, чим дихає душа та наповнене серце."Які чудесні барви у нашій рідній мові"


Видео YouTube


  Кожного року українська мова активно розширює поле свого функціонування. Все більше представників молодших поколінь відчувають причетність до рідної мови та культури.

  В Міжнародний день рідної мови у бібліотеці Компаніївського технікуму ветеринарної медицини БНАУ проходила інтелектуально-пізнавальна програма  підготовлена викладачем мови і літератури Величко Світланою  Миколаївною разом із студентами 1-х курсів.

  Капітани команд досить вдало пройшли запропоновані тести на знання рідної мови. Весело та завзято студенти захищали тематичні плакати, створені власними руками.

  
Літературний салон до 120-річчя Є. Маланюка в бібліотеці Компаніївського технікуму ветеринарної медицини БНАУ - 2017

Видео YouTube


«Імператор залізних строф» 

                   

                  Внук кремезного чумака,

                                                Січовика блідий правнук,—

            Я закохавсь в гучних віках,

             Я волю полюбив державну...

     В день народження нашого земляка Євгена Маланюка в бібліотеці технікуму було проведено засідання літературного салону, присвяченого творчості поета, громадського діяча, культуролога. До уваги присутніх було представлено відеопрезентації «Життєпис Євгена Маланюка», «Празька школа», звучали поезії «бояна степової Еллади» та проведено огляд літератури. 

https://www.youtube.com/watch?v=qqLamkbPOz4
Наша оновлена бібліотека

Бібліотека КТВМ БНАУ

   

Видео YouTube

 


2017


Революція Гідності - уроки пам'яті - КТВМ БНАУ 2016

Видео YouTube
Вшановуючи громадянську мужність учасників Революції Гідності у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, у нашому навчальному закладі було проведено годину-реквієм "Революція Гідності - уроки пам'яті", а також покладено квіти до меморіальної дошки на фасаді технікуму колишньому випускнику, учаснику АТО Луцку Анатолію та до Монументу Патріотам України в центрі селища Компаніївка.

Літературна кав'ярня в Компаніївському ТВМ БНАУ - 2016

Видео YouTube

Є такий напівжарт-напівправда: «Нове – це давно забуте старе». Традиція «літературних кав’ярень» сягає часів першого українського ренесансу, 1920-х років, коли молоді люди збиралися разом, щоб почитати свої вірші, послухати інших, гаряче подискутувати про літературну класику та їхню сучасність. У наш час є теж про що поговорити, посперечатися, є чим насолодитися і над чим поіронізувати, чи посміятися. Отже, в літературній кав’ярні КТВМ БНАУ, що проходила в бібліотеці технікуму  зібралися студенти других курсів, які презентували багатство тематики, стильових і жанрових знахідок поетів кількох поколінь:

- шістдесятники ( Іван Драч, Ліна Костенко, Борис Олійник, Дмитро Павличко, Ірина Жиленко та інші);

-сімдесятники ( Павло Мовчан, Любов Голота, Наталка Білоцерківець, Володимир Забаштанський, Леонід Талалай, Василь Голобородько та інші);

-вісімдесятники  (Василь Герасим’юк, Ігор Римарук, Іван Малкович, Оксана Забужко, Оксана Пахльовська);

-дев’яностники (Сергій Жадан, Василь Махно, Тимофій Гаврилів);

-найсучасніша поезія ( Кузьма Скрябін, Святослав Вакарчук та ін..)

Підготували і провели захід викладачі української мови та літератури Світлана Миколаївна Величко та Ірина Володимирівна Дога.

Наркотикам НІ!  КТВМ БНАУ - 2016

Видео YouTube


В усьому світі кількість наркоманів зростає, у тому числі і  в  нашій країні. Наркоманія в Україні, за думкою спеціалістів, давно набула вигляду епідемії. Проблемі запобігання наркоманії серед молоді був присвячений кінолекторій «Наркоманія: міфи та дійсність», який провели працівники бібліотеки та практичний психолог Вербова І.В. Під час  проведення заходу було зроблено акцент на негативний вплив на психічний та фізичний стан здоров
я людини наркотичних засобів. Практичний психолог провела анкетування «Чи схильні ви до вживання наркотичних засобів?». Після демонстрації відеофільмів студенти обмінялися думками.
Епоха козацтва – яскрава сторінка боротьби за державність і незалежність України
 

Видео YouTube

Світле і радісне свято  Покрова Пресвятої Богородиці водночас є і Днем українського козацтва та Днем захисника України. В бібліотеці технікуму було проведено народознавчу годину «Епоха козацтва – яскрава сторінка боротьби за державність і незалежність України», під час якої студенти не тільки знайомилися з історією свята а й пригадували козацькі пісні та мали змогу їх заспівати. Викладач історії А.Фоміченко провела цікаву вікторину. Під час проведення години було використано ролики, які актуальні і в наш час, адже День захисника України встановлено з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві. 


Залишиться у памяті у нас, як вічна рана, цей страшний Чорнобиль

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ сторіччя — аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), розташованої у м. Прип'ять Київської області
.
Масштаби цієї події набули характеру велетенської екологічної катастрофи, що зачепила життя десятків мільйонів людей в Україні та в сусідніх країнах.

Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

В цей день студенти Компаніївського технікуму ветеринарної медицини БНАУ вшанували тих, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров'я та життя годиною памяті «Залишиться у памяті у нас, як вічна рана, цей страшний Чорнобиль». Підготували захід група ВМ-22 з куратором Догою І.В., працівниками студентського клубу та бібліотеки технікуму.

Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам'яті, що не даватимуть забути про трагедію.

СЛАЙДШОУ / ВІДЕО


Слухайте голос безсмертний Тараса

Щовесни, коли тануть сніги,
І на рясті просяє веселка,
Повні сил і живої снаги,
Ми вшануємо пам'ять Шевченка.

     

Шевченківські читання - КТВМ 2016

Тарас Шевченко – Вільний дух! Його душа ніколи не вмирає. Він дарував вічність українському слову, передбачив наше майбутнє відродження.
    Ми відчуваємо Тараса Шевченка  своїм сучасником, пророк, духовним батьком, творцем і рятівником нації, який зробив незриме в  історії зримим у слові, дав народному духу точку опори і повернув самоповагу українцям.
Цьогорічний конкурс читців «Слухайте голос безсмертний Тараса» було проведено разом з викладачем української мови та літератури Догою І.В.
    В рамках Шевченківських днів бібліотекарем Центральної районної бібліотеки Гребенюк О.М. було проведено літературний калейдоскоп «Тарасова світлиця». Лесю! Перед безсмертям зоряним твоїм 
ми низько голови схиляємо в пошані

 Вогонь пісень Лесі Українки палає уже 145 років. Це незгасимий вогонь таланту, справжнього, від Бога. Донька Прометея, як назвали її люди, несла їм вогонь своїх поезій, цю іскру Божу, за життя і несе зараз, устами нашими, її потомків. То ж  нев’янучими квітами  у вінок безсмертя нашій славній поетесі  стала літературно-музична композиція, яку  підготували з нагоди вшанування її дня народження студенти групи ВМ 12 разом з викладачем української  мови та літератури Догою Іриною Володимирівною та працівниками бібліотеки технікуму. Фотоальбом заходу знаходиться за посиланням: https://picasaweb.google.com/106626648315022559858/HlXbqG#slideshow/6255518535703336066

Видео YouTube


Збираючи історію мого села по крупинці

 

В цьому році виповнилось 240 років заснування Компаніївки
та 50 річчя створення району як адміністративно-територіальної одиниці.
 В бібліотеці технікуму було оформлено виставку-вернісаж «Моя маленька Батьківщина, моя єдина компаніївська земля». Разом з викладачем історії Фоміченко А.Л. та  студентами 3-х курсів провели народознавчу конференцію «Збираючи історію мого села по крупинці» приурочену цій даті. Студенти ознайомилися з історією селища, традиціями, легендами рідного краю, переглянули презентацію, документальний фільм про Компаніївський район.


До 240 річчя Компаніївки


                       Рідна компаніївська земля !

 

В росі світанку,

У вишневім цвіті,

Коли весни закохані вуста,

Заплутавшись, шепочуть щось у вітті,

Коли горять гвоздики на снігу,

І опадає пізнє - пізнє листя

До тебе в снах, мій рідний край, прийду.

Туди, де сяють зорі променисті,

Туди, де світиться моя зоря –

Щасливий янгол рідної оселі

Земля, що крила юності дала,

З благословенням в білий світ пустила …

Моя єдина компаніївська земля,

Моя маленька щира Батьківщина.

З такими добрими, щасливими людьми…

І кров твоя тече у мене в жилах…

Прозорим плесом нашого ставка,

Широким ковиловим степом…

 Ю.Ахметова
     
      У мене в грудях – трель того дзвінка,

Що піднімається над синім – синім небом

І тихою, солодкою журою

Моя душа про тебе пам’ятає,

Мій героїчний добрий краю,

Яскравий раю на землі…

Коло питають хто і звідки я,

То гордо так звучить: я – компанійка!

Дрібненька іскорка  великого багаття,

Маленька, але щира українка!

Ну як же не любити рідні небеса,

Під ними – вулички весняні,

Лебідку білу на світанні,

Де луки, луки зоряні…

Коли горять гвоздики на снігу

І опадає пізнє –пізнє листя,

До тебе в снах, мій рідний край прийду

Туди, де сяють зорі променисті.


Вклонися, мій травню, високим могилам...

Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. Завдяки Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Символ  відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги — червоний мак.

Гасло “1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.

Для студентів перших курсів викладачем історії Фоміченко А.Л., працівниками бібліотеки технікуму (Макаренко О.Л., Ломака К.М.) та праціниками районної бібліотеки (Гребенюк О.М., Михайленко Л.В.) було підготовлено зустріч "Вклонися, мій травню, високим могилам..." , на яку було запрошено голову первинної територіальної організації ветеранів Попову Жанетту Федорівну та відповідального секретаря районної організації ветеранів Коваленко Аллу Іванівну.

СЛАЙДШОУ

Компаніївщина долучилася до пам'ятної дати урочистим дійством в районному будинку культури, в тому числі й за участю  працівників та студентів Компаніївського технікуму ветеринарної медицини БНАУ.

СЛАЙДШОУ


Літературний вечір до ювілею Ліни Костенко  

Ліні Костенко - 85

На нинішньому поетичному олімпі України серед інших майстрів слова вже кілька десятиліть живе «голос народу». Ліна Василівна є лицарем честі, взірцем громадянської мужності. Таким поетом може пишатися будь-який народ світу, бо він є спадкоємцем кращих традицій не лише своєї нації, а й усього людства.
    
З нагоди 85-ї річниці поетеси, 19 березня 2015 року студенти технікуму разом з працівниками бібліотеки та викладачем української мови і літератури Дробенко Д.В., долучилися до вітань всього прогресивного українського народу Ліні Василівні Костенко - провели літературний вечір "Душа належить людству і епохам". 
   Присутні познайомилися з життєвим і творчим шляхом, слухали поезії, насолодилися уривком з історичного роману у віршах "Маруся Чурай" та піснею у виконанні Марини Лопати.
   Лейтмотивом вечора стали слова поезії "Доля":

Я вибрала Долю собі сама.
І що зі мною не станеться -
у мене жодних претензій нема
до Долі – моєї обраниці.

Видео YouTube


Зустріч з письменником Владиславом Івченком


  
   5 березня 2015 року в приміщенні студентського клубу відбулася презентація книг українського письменника, майстра авантюрно-пригодницького жанру Владислава Івченка "Найкращий сищик імперії на Великій війні",  "Найкращий сищик та падіння імперії". Автор розповів, що заради написання цих книг залишив редакторську роботу, де пропрацював 15 років. Метою зустрічі було безпосереднє спілкування з читачами та збір матеріалу для наступних книг про пригоди головного героя Івана Карповича Підіпригори. Авторами найкращих запитань стали студенти другого курсу Єлизавета Слебик та Сергій Калінка, які отримали в подарунок книги з автографом автора. Бібліотека технікуму також отримала в подарунок книги з дарчим надписом.

Зустріч з В.Івченком - 2015


"Рідна мово, будь не тільки святом, а й насущим хлібом на щодень"

День рідної мови - 2015

Міжнародний день рідної мови-2015


          Тарас Шевченко своїм величезним талантом розкрив невичерпні багатства народної мови, і, як ніхто, відчув чудову, чарівну музику українського слова.

  

  До Міжнародного дня рідної мови в Компаніївському технікумі ветеринарної медицини БНАУ проведено заходи:
- мовознавчий турнір "Рідна мово, будь не тільки святом, а й насущим хлібом на щодень" для студентів групи ВМ-12 (підготували та провели вчитель української мови і літератури Дробенко Діна Володимирівна, працівники бібліотеки КТВМ БНАУ);
брейн-ринг "Українська мова - то великий дар, мовою твоєю створений Кобзар"для студентів групи ВМ-11(підготували та провели вчитель української мови і літератури Дробенко Діна Володимирівна, працівники Компаніївської ЦРБ.

"Найголовніша книга в житті людини"

Журнал "Біблія"-2015


"Біблія - це найкращий дар, даний людині Богом. Через цю книгу Спаситель світу звістив усі блага. Без неї ми не могли б розпізнати істину та неправду." Авраам Лінкольн (1809 - 1865) .

19 лютого 2015 року в приміщенні студентського клубу було проведено усний журнал «Найважливіша книга в житті людини», який підготували студенти 1-2 курсів на чолі з викладачем Фоміченко А.Л. та працівниками бібліотеки технікуму. Цікаво було розкрито сторінки: "Свідчення археології про Біблію", "Дивовижні наукові факти", "Учені, які читали Біблію і вірили в Бога" та "Поетична і пісенна". Золотий вірш Біблії звучить так: "Так - бо Бог полюбив світ, що дав Сина свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав вічне життя". Як підтвердження було продемонстровано фільм "Міст". На захід було запрошено гостей з м.Бобринець, у виконанні яких звучали чудові пісенні твори.


"Моя єдина Україна"

День Соборності - 2015


Таку назву мав усний журнал 22 січня 2015 року, присвячений Дню Соборності та Свободи України, проведений працівниками бібліотеки та викладачем Фоміченко А.Л. зі студентами групи ВМ-11."Над білим янголом скорботи - незгасний духу смолоскип"

День пам'яті жертв голодомору і політичних репресій - 2014


Щорічно у четверту суботу листопада в нашій країні поминають жертв голодомору та політичних репресій. Кожен свідомий українець запалює свічку пам'яті, щоб її бачили зорі - душі померлих.
Разом зі студентами перших курсів ВМ-11, ВМ-12 було проведено годину пам'яті "Над білим янголом скорботи - незгасний духу смолоскип".


"...І сонцем слово засіяло"

  

Тиждень української мови в КТВМ БНАУ - 2014


 З третього листопада 2014 року в технікумі 
проходив тиждень української мови та літератури. 
Серед заходів слід відмітити конкурс газет, проектів, конкурс знавців рідної мови.
 Активну участь у проведенні тижня взяли студенти 
перших та других курсів."Ми роду козацького діти"

Ми роду козацького діти - 2014


Народознавча година, що мала таку назву, була проведена 14 жовтня 2014 року працівниками бібліотеки технікуму та бібліотекарями Компаніївської ЦРБ.

"Молодь - за здоровий спосіб життя"

Кінолекторій "Не "спалюй " своє здоров'я" був присвячений проблемі боротьби з тютюнопалінням.

Ні курінню! - КТВМ 2014

 "Честь маємо запросити"

   Таку назву носила  зустріч з поетесою-землячкою Аллою Іванівною Коваленко, яку підготували працівники бібліотеки та  організатор і керівник літературної студії, що діє при технікумі     «ВитриБеньки» Антоніна Леонідівна Фоміченко . Алла Іванівна народилась і постійно проживає в Компаніївці. Тривалий час працювала в редакції районніої газети «Степовий край», кілька років на освітянській ниві – в дитячому садку, школі, будинку піонерів. Вона відома в Компаніївському районі вишивальниця, член Компаніївської літературної студії «Вершники». Зустріч пройшла у теплій обстановці. Кожна поезія супроводжувалась оплесками. Своїми поезіями поділилася і наш колега Розганяєва Оксана Анатоліївна, яка  також є членом літературної студії «Вершники». На останок свої поезії читали студенти Січкар Лілія, Горова Анна та Глушак Владислав.

Зустріч з Коваленко А.І. "Чорнобиль - наш біль"
   Студенти групи ВМ33 провели годину-реквієм «Відлуння Чорнобильських дзвонів»,  присвячену річниці Чорнобильської трагедії.
   Чорнобиль…Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полумянітиме чорним вогнищем скорботи.

День пам"яті аварії на Чорнобильській АЕС - 2014 "Свіча запалена від серця" 

         

В рамках проведення Шевченківських днів,  присвячених 200   річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка,  в технікумі будуть проведені  заходи:

03.03.2014 виставка- експозиція «Ніби дотик до історії, подих Кобзаревого життя

                                                                           (читальна зала бібліотеки)

04.03.2014 конкурс читців «І слово твоє буде вічно з нами»

                                                                             (аудиторія 3)

05.03.2014 конкурс робіт «У сяйві імені Тараса»

                                                                           (читальна зала бібліотеки)

06.03.2014 літературно- музична композиція «Зорій довіку поміж нас

                                                                               (студентський клуб)

 Запрошуємо студенті в та працівників технікуму взяти активну участь у заходах та конкурсах.

Роботи на конкурс приймаються в бібліотеці та аудиторії 3.

 

                           Рада бібліотеки, викладач мови та літератури


"Ніби дотик до історії, подих Кобзаревого життя

Виставка- експозиція
    
"І слово твоє буде вічно з нами"
Конкурс читців

"У сяйві імені Тараса"

Конкурс робіт

"Зорій до віку поміж нас!"

Літературно- музична композиція 

"Українська мова - мова барвінкова"


     Вікторину до Міжнародного дня рідної мови провели зі студентами групи ВМ - 13 працівники бібліотеки технікуму та викладач української мови та літератури Дробенко Д.В.


Міжнародний день рідної мови«Для нас синів козацьких, немає краще  цих степів кіровоградських!»

 

 Мій край чудовий— Кіровоградщина,

Тут народились ти і я.

Тут над ставком верба й калина

Чарівна пісня солов'я.               

        Ці слова стали епіграфом усного журналу «Для нас синів козацьких, немає краще  цих степів кіровоградських!» присвяченого 75 річниці утворення Кіровоградської області. Захід було проведено для студентів перших курсів, а підготували його студенти групи ВМ 11 разом з працівниками бібліотеки та  викладачем історії Фоміченко А.Л. Присутні ознайомилися з символікою області, природно-ресурсним потенціалом, славетними діячами, культурною спадщиною нашого краю. А ще наша Кіровоградщина славиться своїми неозорими степами та хліборобами. Увазі присутніх було представлено документальні фільми «Кіровоград. Місто, що здійснює мрії!» та   «Від Дніпра до Бугу. Компаніївський район». Тож молоді по праву є чим гордитися з того, що вона є частинкою країни, області, селища. Своїм навчанням і працею примножувати славні традиції минулих поколінь, пронести через все життя любов та вірність своєму степовому краю.

75 Кіровоградській області


СНІДу - НІ !

Студенти групи ВМ - 13 разом з куратором Садовою Л.О. та працівниками бібліотеки технікуму провели кінолекторій "Молодь за життя без СНІДу" до Дня порозуміння з хворими на ВІЛ/СНІД. Студенти підготували презентації "ВІЛ/СНІД", "Ти повинен це знати" та переглянули документальні фільми, присвячені проблемам ВІЛ-інфікованих.

СНІДу - НІ!


Хай палає свіча... хай палає

Вечір-реквієм «Хай палає свіча… хай палає» до Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій не залишив нікого байдужим. На сцені стояли запалені свічки, як память про невинно загублених у роки голодомору. Музичним супроводом на вечорі  були аудіо записи «Мелодія»  Мирослава Скорика, «Реквієм» Вольфганга Амадея Моцарта, «Мамина колискова» у виконанні Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г. Г. Верьовки. Також демонструвались відео кліпи Оксани Білозір «Свіча» та «Молитва». До присутніх звернувся настоятель Компаніївської Свято-Покровської церкви митрофонний протоієрей Отець Ігор.

До дня голодомору 2013

 

9 листопада - День української писемності та мови

                                                      «Слово наше рідне!

                                                      Ти сьогодні зазвучало,

                                                      Як початок, як начало,

                                                      Як озброєння всім видне,

                                                      Слово наше рідне!»

                                                                                П.Тичина


В співпраці з Компаніївською районною бібліотекою та викладачем української мови і літератури Дробенко Д.В. пройшли заходи до Дня української писемності та мови, проведені для  студентів груп ВМ11 та ВМ12. Колеги провели мовні ігри, а ми підготували  вікторину «Яка ж багата рідна мова, увесь чарівний світ у ній». На заході був присутній гість з Америки, волонтер Корпусу Миру  Логан Муельман, який зараз працює над проектом з колегами із районної бібліотеки.

 

День української писемності


Конференція до річниці педагога - земляка

«Людина народжується на світ не для того, щоб залишитись безвісною пилинкою.

Людина народжується, щоб лишити по собі вічний слід.»

            В.О.Сухомлинський

       Ці слова видатного педагога-земляка Василя Олександровича Сухомлинського стали епіграфом до читацької конференції «Доброта – це краса людської душі», яку підготували і провели працівники бібліотеки і завідуюча методичним кабінетом А.П.Суховенко , присвяченій до 95 річниці від дня Вчителя. Під час конференції була представлена презентація «Василь Олександрович Сухомлинський», розглядались та обговорювались питання: педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського, як основа особистісно-орієнтованого підходу до виховання; основні положення у системі поглядів В.О.Сухомлинського; соціальна роль і статус учителя, рівень його фахової майстерності у педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського та ін.
     Цікавими і змістовними були виступи викладачів  Л.О.Садової та А.Л.Фоміченко.

      


14 жовтня - День українського козацтва

 

       Народознавча година «Історія та святкування Покрови в Україні» проведена для студентів групи ВМ-21 познайомила з улюбленим святом козацтва – святом Покрови  Пресвятої Богородиці.
       Святу Покрову запорожці вважали своєю покровителькою, а значить, і хоронителькою всієї України. Саме на Покрову молоді вояки складали військову присягу.
       Йдучи в похід, запорожці завжди брали із собою ікону Божої Матері, яку вважали заступницею в далеких походах. Під покровом Богоматері вони не боялися ні розбурханої морської стихії, ні злих ворожих сил.
       Свято встановлено на честь Божої Матері, яка зняла  зі своєї голови білу хустку – Покрову -  і розкинула її над людьми в церкві, одночасно молячись за їхнє спасіння. Саме ця біла Покрова і стала своєрідним оберегом України.

                

З ювілеєм, дорога Alma - Mater!

50-річному ювілею Компаніївського технікуму ветеринарної медицини БНАУ була приурочена виставка "З ювілеєм, дорога Алма - Матір!"

           
  

50 - річний ювілей!

27 вересня 2013 року відбулося святкування 50-річчя Компаніївському технікуму ветеринарної медицини БНАУ


Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс

Ви чули, як плаче спустошена Прип'ять,

За скоєний гріх розіп'ята живцем,
Прип'ята до неба, щоб вічності випить,
Щоб вмити від бруду змарніле лице?
Регочуть іони малиновим дзвоном,
Вбиваючи блиск нерозкритих очей,
Ридає вночі божевільна мадонна,
Приймаючи з лона холодних дітей
В бездонність ночей.
І тихо ступає життя у полин,
І лине Чорнобильський дзвін.

Час плине невпинно. Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається найбільшим горем для нас, українців.

Студенти групи ВМ31  (куратор  Дробенко Д.В.) підготували і провели  годину пам’яті «Поріс  чорнобилем  Чорнобиль-бідою нашою поріс».

Присутні запалили  свічку  памяті і вшанували всіх, хто ціною свого життя  врятував світ.

Під час години студенти виконали пісні «Журавочка», «Облака».

Звучали також «Чорнобильська зона», «На Чорнобиль журавлі  летіли», «Молитва».

                                                                                              Студентка групи ВМ 31 Мирна І.

памяти Чернобыля«Кращий молодий читач Компаніївщини»

15 березня 2013 року  Компаніївська районна бібліотека проводила конкурс «Кращий молодий читач Компаніївщини». Перше місце у цьому конкурсі виборола студентка  групи ВМ13 нашого технікуму Куропятник Тетяна, з чим ми її і вітаємо.

Так тримати !!!

Конкурс читача«Хай святиться імя Кобзареве»

      В історії назавжди залишаються  імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. До них належить ім’я великого поета  Тараса Григоровича Шевченка.

      Щорічно в  Компаніївському технікумі ветеринарної медицини проходять Шевченківські дні, в рамках яких працівниками бібліотеки було оформлено тематичну виставку «Живий у правді віковій». З студентами першого курсу було проведено вікторину «Хай святиться імя Кобзареве». Переможцем вікторини стала Куроп’ятник Тетяна. Під час проведення конкурсу читців «Шевченкове слово в віках не старіє» журі відмітило студентів Романенко Людмилу, Суботу Володимира і Гайдаєнко Вікторію.

 


     «Найвищі моральні цінності людини: сенс життя і щастя»

                                                                                                       Я вірю в силу доброти

                                                                                                      Добро завжди сильніше злого,

                                                                                                      Дає наснагу, щоб цвісти

                                                                                                      І світлу вибрати дорогу.

      Темі моральних цінностей людства була присвячена година спілкування проведена бібліотекарем Ломакою К.М. та викладачем Фоміченко А.Л. з студентами групи ВМ 13. Студенти обговорювали питання: моральні цінності, що це – на вашу думку,  чи потрібна мораль в наш комп’ютерний час, назвати моральні цінності, які повинні бути притаманні кожній людині, тощо. Присутні ,  проаналізувавши життєві ситуації, відмітили, що в наш час бракує доброти  у взаєминах між людьми,  адже з екранів телебачення ми бачимо засилля жорстокості.

         До уваги студентів було запропоновано статтю «Хто візьме сина» з подальшим її обговоренням. Годину спілкування було завершено переглядом презентації «12 кроків до успіху»,  яка базується на основних принципах моральності та взаємовідносин.

                                                    Я вірю в силу доброти,

                                                   Що має долю роботящу,

                                                  Що хоче, щоб і я, і ти,

                                                  І все було у світі кращим.


Міжнародний день рідної мови

    В Міжнародний  день рідної мови  з  студентами груп ВМ11 та ВМ13 працівниками бібліотеки технікуму та працівниками Компаніївської районної бібліотеки для дорослих було проведено вікторину «О слово рідне! України слава! Богдана мудрість і Тараса заповіт!» та мовні ігри «Чарівний мішечок» та «Чорна скринька». Серед  активних учасників хочеться відмітити  студентів Суботу В., Савчука Д., Костенка О., Куропятник Т., Саленка В., Січкара С.

 

                           «Такую жизнь нельзя назвать короткой»

Саме таку назву мала година поезії присвячена 75 річниці від дня народження Володимира Семеновича Висоцького. Це імя і при житті було легендою, а після смерті цим імям називають театри, кораблі. В 1965 році астрономи Кримської обсерваторії назвали відкриту ними планету іменем Володимира Висоцького. Його життя було коротким, але насиченим. Він не умів жити  і працювати на пів-сили. Студенти групи ВМ 21 Андрій Астахов , Катерина Нікітіна  і  Оксана Любчич познайомили присутніх з життям В.Висоцького. Протягом вечора присутні змогли почути пісні у виконанні автора. Біля портрета Висоцького  стояла гітара, горіла свічка і лежали квіти…


«Україно моя, Україно, я для тебе у світі живу».

22 січня, в приміщенні студентського клубу, було проведено захід, присвячений Дню Соборності України.

       Свято відкрили завідуюча бібліотекою  Макаренко О.Л.  та викладач історії Фоміченко А.Л.

      «Україна… Моя Батьківщина, той найрідніший у світі куточок, де ми народилися. Він славиться родючими землями, чудовою природою. Кожна людина починається з отчої землі, пускаючи в неї глибоке коріння…» - такими словами було розпочато свято студентами першокурсниками Костенком Олександром та  Руссу Кариною. Перша сторінка усного журналу мала назву      «Історія Дня Соборності». Тут студенти розкрили основні моменти історичного часу, в якому гартувалася українська незалежність.

    Другу сторінку під назвою «Проголошення Акту злуки» розкрили студенти Слободян Олександр та Кашерна Анастасія такими словами: «Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України…». Після їх виступу демонструвався документальний фільм « Проголошення Акту злуки».

    Останню сторінку «Живий ланцюг 1990 року» представили студенти Співак Артур та Страх Юлія. Під час їх розповіді на екрані демонструвалися історичні кадри живого ланцюга від Львова до Києва.

    Завершився захід символічним живим ланцюгом, який створили студенти перших курсів, взявшись за руки.

                                                                               Куропятник Тетяна,

студентка групи ВМ -13

Слайд-шоу Веб-альбомов Picasa

                                                                                                      
Подстраницы (1): 2019
Comments