Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. 

Читайте! І нехай у вашому житті не буде жодного дня коли б ви не доторкнулися хоча б до однієї сторінки з нової книги...

НАША БІБЛІОТЕКА

Бібліотека є структурним підрозділом Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С.Макаренка. Організована в 1969 році. Основою її фондів стала книгозбірня Лохвицького педагогічного училища.

Сьогодні бібліотечний комплекс коледжу один з кращих в області. Це декілька книгосховищ, абонемент, затишна читальна зала на 100 місць, обладнана сучасною комп’ютерною технікою та читальна зала в гуртожитку. Загальна площа 340,3 м2.

Бібліотека працює з різними категоріями користувачів: викладачі, студенти коледжу та ГНПУ, учні ліцею, слухачі курсів ПОІППО та інші. Протягом року обслуговується в середньому 3000 користувачів. Книговидача становить близько 95000 документів.

Книжковий фонд бібліотеки є багатогалузевим, нараховує більше    93 000 документів та містить літературу з педагогіки, психології, мистецтва, історії, фізики та математики, фізкультури і спорту, української мови та літератури, інших галузей знань. Органічно доповнює книжкову базу низка періодичних видань, в переважній більшості професійного спрямування. Бібліотечний фонд постійно поповнюється новими надходженнями, систематично ведеться робота з видавництвами та книжковими магазинами. Щорічно бібліотечний фонд поповнюється в середньому на 3 000 примірників,  передплата бібліотеки складає  близько 75 назв газет та журналів.

З 2005 року в бібліотеці коледжу розпочалося активне впровадження інформаційних технологій з введенням у дію автоматизованої системи UniLib, розробленої науково-комп’ютерним центром Національного університету внутрішніх справ (м. Харків). Бібліотечна система UniLib являє собою програмний пакет управління бібліотекою, який автоматизує усі бібліотечні цикли: ведення електронного каталогу бібліотечного фонду (замовлення, надходження, аналіз та списання літератури, облік та аналіз періодичних видань), роботу з користувачами бібліотеки (видачу, повернення літератури), підтримує штрих-кодові технології, повнотекстові бази даних, підтримує паперові технології (друк карток, формулярів, актів надходження та списання, книг інвентарного та сумарного обліку та ін.). Фонд бібліотеки на 99,6% введено до електронної бази UniLibКількість бібліографічних записів електронного каталогу-  47706.

Нині роботу бібліотеки коледжу забезпечує: локальна мережа службового користування (10 ПК); для користувачів читальної зали (9 ПК); 5 принтерів, 4 сканери (2 з них ручні), мультимедійна дошка, проектор, комплект акустичної системи, магнітофон.

У бібліотеці створено електронну базу користувачів, налагоджено  автоматизоване бібліотечне обслуговування читачів  та автоматизована видача підручників. Користувачам бібліотеки відкрито доступ до електронного каталогу та власних електронних формулярів через мережу Інтернет. В 2012 році розроблено сайт  бібліотеки.

Використовуючи можливості нових технологій, бібліотека поліпшує якість оперативного пошуку необхідних джерел. Користувачі читальної зали мають змогу працювати в мережі Internet, з електронними підручниками та посібниками, електронними матеріалами лекцій, самостійними практичними роботами, розробленими викладачами коледжу, скопіювати знайдену інформацію. Ведеться робота над поповненням  медіатеки, яка включає словники,  програмні літературні твори, підручники та навчальні матеріали.

Інформаційно-масова робота бібліотеки здійснюється з використанням технічного обладнання. Активне запровадження новітніх інтерактивних SMART-технологій дало можливість змінити сам спосіб надання інформації, яка тепер представлена у вигляді віртуальних виставок нових надходжень, тематичних  мультимедійних презентацій, бібліотечних  уроків з використанням інтерактивних технологій, що сприяють формуванню інформаційної культури користувачі

Бібліотека є осередком духовного життя коледжу. Тут, у читальній залі, постійно експонуються виставки репродукцій картин відомих художників, виставки книг та періодичних видань. На базі бібліотеки проводяться масові заходи, виховні години, екскурсії, семінари, бібліотечні уроки, лекції з мультимедійною підтримкою.

До уваги користувачів

 В нашій бібліотеці ви маєте змогу:

  • Одержувати книги додому
  • Користуватися друкованими документами з фондів читальних залів
  • Користуватися читацькими каталогами і картотеками
  • Одержувати консультації фахівців  бібліотеки
  • Одержувати бібліотечно-бібліографічні довідки
  • Користуватися послугами Інтернет
  • Користуватися електронним каталогом бібліотеки
  • Знайомитися з новими творами друку на переглядах (виставках літератури та ін.)

Графік роботи бібліотеки

Абонемент

Працює з 8.00 до 17.00 
Обслуговування читачів з 8.30 до 16.00 
Перерва з 12.30 до 13.00 
Вихідні дні – субота, неділя.

Читальна зала

Працює з 8.00 до 18.00 без перерви; 
Вихідні дні – субота, неділя;

Читальна зала гуртожитку

Працює з 18.00 до 20.00 
Вихідні дні – субота, неділя.

Контактна інформація

Бібліотека: м. Кременчук, вул. Л. Чайкіної, 33, тел.5-33-01

Читальна зала гуртожитку: м. Кременчук, вул. пр-т Свободи, 36-А, тел.77-26-60