Strona główna


Najkorzystniejsze konto dla studenta - co brać pod uwagę?

Jakie cechy powinno spełniać konto idealne dla studenta?

Młody człowiek ma różne potrzeby, a jeśli jest studentem szuka najkorzystniejszych dla siebie opcji oszczędzania pieniędzy. Osoby, które studiują dziennie często nie mają stałych dochodów, czasami dorabiają oraz dostają stypendia naukowe lub socjalne. W dzisiejszych czasach każdy posiada konto bankowe, ale jak wybrać najlepsze konto? Najlepsza opcja dla młodej, uczącej się osoby to konto, które nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku, wypłaty z bankomatu oraz przelewy internetowe. Jest to absolutne minimum, które powinno zostać spełnione, aby konta bankowe były atrakcyjne. Dodatkowym atutem jest konto z rachunkiem walutowym. To super opcja dla studentów, którzy wyjeżdżają za granicę i dokonują płatności w innej walucie.

Dodatkowe udogodnienia, które kuszą studentów

Banki często przyciągają młodych ludzi nowoczesnymi udogodnieniami, które sprawiają, że korzystanie z konta bankowe jest przyjemniejsze i łatwiejsze. Na pierwszym miejscu stawiana jest aplikacja mobilna. Dużą popularnością cieszą się płatności za pomocą telefonu, breloki zbliżeniowe oraz przelewy przez portale społecznościowe. Niektóre banki oferują zniżki do sklepów odzieżowych lub zniżki do restauracji lub do kina.
Na co zwracać uwagę, chcąc założyć ROR

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy jest jednym z podstawowych produktów bankowych. Dzisiaj właściwie żadna pełnoletnia osoba nie obędzie się bez takiego konta.

Nie wszystko konta takie same

ROR proponuje każdy bank działający na polskim rynku. Jednak ROR RORowi nierówny. Różnią się przede wszystkim opłatami za prowadzenie i różne usługi w ich ramach, ale nie tylko.

Zastanawiając się, w którym banku otworzyć podstawowe konto, warto sprawdzić oferty przede wszystkim banków działających na terenie całego kraju. Ułatwi to ewentualny kontakt z bankiem, kiedy klient będzie poza swoim stałym miejscem zamieszkania.

Warto sprawdzić też, jakie koszta łącza się z karta bankomatową, jeśli rozważa się jej wyrobienie po założeniu konta i jakie warunki należy spełnić, aby bank nie pobierał pieniędzy za jej obsługę.

Konto - opłaty nie tylko za samo prowadzenie

Zdarza się, że bank nie pobiera żadnych opłat za samo prowadzenie konta, ale już za niektóre usługi w jego ramach i owszem. Chodzi np. o niektóre rodzaje przelewów, wpłaty oraz wypłaty gotówki w oddziałach, czy stałe zlecenia.

Każdy bank przedstawia tabelę opłat na swojej stronie - warto się jej przyjrzeć zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług konkretnego banku. Wprawdzie konta bankowe łatwo się dziś otwiera i zamyka, jednak zawsze jest to pewna fatyga, której można uniknąć podejmując od razu trafną  decyzję.Idealne konta bankowe dla studenta

Bycie studentem ma swoje blaski i cienie. Jedną z rzeczy cechującą ten okres w życiu większości ludzi, jest duża oszczędność i liczenie się ze wszelkimi wydatkami. W dzisiejszych czasach, bez względu na stan naszego portfela, praktycznie każdy posiada konto w banku.

A ze względu na specyficzną sytuację finansową studentów, konta bankowe im oferowane muszą posiadać specyficzną ofertę...

Przede wszystkim - idealne konto bankowe dla studenta, to konto z jak najmniejszą ilością comiesięcznych opłat. W takim razie, najlepszą ofertę posiadają między innymi te banki, które nie pobierają od studentów opłat za prowadzenie konta. Co więcej, atrakcyjną opcją jest również zniesienie miesięcznej opłaty za kartę. Najczęściej bank zwalnia klienta od tej opłaty w momencie, gdy wykona on miesięcznie kartą transakcje na sumę dwustu lub nawet tylko stu złotych miesięcznie. W świecie, w którym niemal notorycznie dokonujemy płatności kartą, nie stanowi to chyba dla nikogo większego problemu...

Oferta kont bankowych dla studentów jest bardzo bogata

Na rynku funkcjonuje duża ilość banków, a każdy z nich pragnie przyciągnąć do siebie jak najwięcej potencjalnych klientów. Jeśli zależy Ci na założeniu konta w sprawdzonym banku i na korzystnych warunkach, proponujemy porównać oferty różnych banków w internetowych "porównywarkach".