Valodas izvēle‎ > ‎Galda hokejs‎ > ‎

Turnīri

Reitinga turnīri

Kalendārā minētajos reitinga turnīros dalībnieka darbības ir šādas: iepriekš pieteikties Internetā, ierasties vismaz 10 minūtes pirms klātienes reģistrācijas beigām (gandrīz vienmēr tās ir 9:45), pieteikties pie tiesneša galdiņa un samaksāt dalības maksu - tā parasti ir 5€. Ieronoties pusstundu ātrāk, var bišķi patrenēties. Kad nu turnīrs sākas ar kvalifikācijas apakšgrupu spēlēm (bieži ar nokavēšanos), tiesnešu brigāde izliek katras grupas spēļu sarakstu pie tām uz galdiņiem. Spēlētāju grupā ir nepāra skaits un kāds katrā kārtā ir brīvs. Ik pēc spēles uzvarētājs pieraksta uz šīm lapām spēles rezultātu uz iedotajām lapām un nākamo spēli abi aizvada soli pa labi no savas iepriekšējās vietas pie nākošā galdiņa. Tādā veidā, apejot apkārt galdiņu rindai pilnu loku, katrs ir izspēlējis ar katru (tas iznāk tikai pie nepāra skaita dalībnieku, tālab ja ir pāris - nepāra radīšanai tiek "pieaicināta" kāda tukša kaste, kura tēlo spēlētāju un tas, kam viņa iegadījusies pretī, izlaiž spēli tāpat kā tas brīvais, kurš tobrīd iegadījies galdiņu rindas galā). Turnīra laikā kāds no palīgiem ievada rezultātus datorā un pārtraukuma laikā izliek rezultātus, tādējādi pavēstot, kurš kurā līgā pēc ieņemtajām vietām ticis - un sākas viss no gala, tikai nu jau savā starpā spēlē daudzmaz līdzīgi pretinieki. Ja reglaments to paredz, pēc tam notiek arī izsišanas sērijas starp labākajiem - parasti līdz 4 uzvarām. Šāda  sistēma pieņemta, piemēram, Latvijas Kausa turnīros.

Nopietns turnīrs aizņem visu dienu, un pat ja paliek laiks, pēc tā jūs būsiet pamatīgi izšāvies. Ieplānot pēc viņa skriešanas sacensības vai tulkošanu no vjetnamiešu valodas nav ieteicams.

Šādos turnīros parasti spēlē uz galdiem, kuri ar divpusējo līmlenti pielīmēti soliem; galdu plastmasa zem vārtiem tiek izzāģēta un aizvietota ar drēbi, ka arī vārtos tiek ievietota slīpa plastmasas plāksne - deflektors, lai samazinātu ripu izlekšanu no vārtiem (par šo tēmu gan man pašam savs ieskats - nevajag ārdīties kā plānprātiņiem, tad arī ripas ārā neleks); galdus ieslidina un ieeļļo, uzpūšot tiem no apakšas (no augšas tas pašlaik noliegts) silikona aerosolu, kas dabūnams autoveikalos. Vectēvu paņēmiens ieberzēt virsmu ar borskābes pulveri mūsdienu galdiem diez ko neder.

Visumā turnīros pieņemta džentlmeniska izturēšanās, lai gan gadās jau visādi eksemplāri - gan tādi, kas mēģina izsist pretinieku no sliedēm ar tizliem bļāvieniem pēc gola, gan līdzjutēju traucēšana spēlētājiem - ar vārdiem, protams,- gan arī mēģinājumi noteikumu ietvaros novilcināt spēles laiku. Pagaidām tas vēl nav aizgājis tik tālu, lai kāds grieztos pie tiesneša ar lūgumu izsviest vainīgo pa durvīm, bet tāda iespēja pastāv. Tieši šādiem gadījumiem galvenajam tiesnesim ir dotas diktatoriskas funkcijas, un gods kam gods - mūsu tiesātājiem tās galvā nav sakāpušas.

Amatieru turnīri

Pastāv trijos variantos: priekš savējiem un interesentiem nelielā daudzumā, komercturnīri priekš firmām korporatīvas atpūtas veidā, un milzu masu pasākumi. Pirmajā gadījumā parasti ir viens vadītājs, kurš visu ņem uz sevi. Gan tabulu stādīšanu (parasti uz papīrīša), gan spēlētāju izvietošanu pie galdiem (vai sistēmas "solis pa labi" nodrošināšanu), gan rezultātu pieraksti datorā vai uz papīrīša. Klasisks piemērs - treniņturnīri "Laimītē" vai VGHK pasākumi. Un atradīs vēl laiku parādīt jaunpienācējam, kas un kā. Ierasta būšana.

(Nepabeigts teksts)


Apakšlapas (1): Rīkotājiem