Činnost v roce 2020-Obec baráčníků Radomyšl

Datum přidání: Feb 09, 2021 1:21:7 PM

Činnost v roce 2020-Obec baráčníků Radomyšl:

Baráčnický ples:

8.2.2020  Staročeský ples-tradičně jako každý rok se uskutečnil ples pod vedením baráčníků v sokolovně v Radomyšli. Po slavnostním zahájení zatančila skupina děvčat  lidové tanečky pro nejmenší. Následovala Česká beseda v podání mladé chasy a starších členů baráčnického spolku. Navštívili nás baráčníci z Příbrami a z Písku. Díky sonzorům byla i bohatá tombola.

 

V měsíci březnu se objevil nový virus COVID-19, který náhle zpřetrhal naší činnost. V prvních dnech jsme pomáhali šít látkové roušky pro zaměstnance obchodů,

policie,seniory i návštěvníky restaurací a občany Radomyšle. 

V květnu díky zpomalení epidemie jsme opět začaly nacvičovat s dětmi divadlo na Jihočeskou pouť v Radomyšli. Koncem června jsme zpívanou pohádku „Čert a Káča“ odehráli přímo před budovou radnice s vlastnoručně dětmi namalovanými kulisami. Při této příležitosti jsme činnost baráčnickou připoměli  alespoň  výstavou krojů, krojových doplňku, fotografiemi  a také ukázkami z lidových tradic.

V měsíci červnu jsme využili nádherného množství kvetoucích vlčích máků, oblékly děti do krojů a pořídili nezapomenutelné fotografie.

Počátkem září jsme zapůjčili některé kroje do obce Malenice na Šumavě k tradičníslavnosti „ Konopická“, kterou jsme též navštívili.

 

Poslední akcí bylo natáčení videozáznamu s názvem „ Vánoční poselství Obce baráčníků v Radomyšli“, které bylo přenášeno na sociálních síti.

Fotky a videa ze všech akcí najdete na: https://baracniciradomysl.rajce.idnes.cz